Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Да и при мен го има проблема, но погледнете глобалните правила на стената - такива са все едно е избрана средната (втората) опция при стелтване на портовете

Да добре че е избрана средната а не последната опция , нямаше да може да се сийдва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изумен съм от "умния" sandbox на CIS 5.Всичко непознато се слага там, сканира се online и, ако е със статус "safe", автоматично му се дава право да продължи да съществува.Доста добро подсигуряване от страна на комодо, освен това, не се налага всичко да правя аз.:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

clonnning

Изумен съм от "умния" sandbox на CIS 5.Всичко непознато се слага там, сканира се online и, ако е със статус "safe", автоматично му се дава право да продължи да съществува.Доста добро подсигуряване от страна на комодо, освен това, не се налага всичко да правя аз.:)

Според мен по-добро и правилно решение от SONAR-а на Norton.

Melih не е арогантен и надменен тип , взема най-доброто от защитния софтуер на конкуренцията и го интегрира в COMODO.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Молба към тестващите:

AV is not entirely fixed yet, as can be seen in some of the reports. Sandboxing is much better, but still has issues. There will be additional features (included but not activated yet) activated that need testing prior to any RC, let alone a Final.

Please be patient. We want this to be the best (bug-free) software release ever when it is Final.

...така че URIEL нападките и заключенията ти към Comodo5 beta са неоснователни за момента.С удоволствие обаче ще ги очаквам когато излезе финала! :)

https://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-501573021066-beta-released-t60016.150.html

При първа бета няма нужда от "козметични" доклади,които в случая не са малко и са напълно маловажни в този си период на тестване в случая и затова няма да ви обърнат във форума внимание за подобни доклади в самото начало !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Молба към тестващите:

...така че URIEL нападките и заключенията ти към Comodo5 beta са неоснователни за момента.С удоволствие обаче ще ги очаквам когато излезе финала! :)

https://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-501573021066-beta-released-t60016.150.html

Ако съм жив дотогава и не ми се изгуби желанието ще коментираме пак след финала ;)

Пък и явно много хора не искат да чуят какво казвам аз защото за разлика от тях аз не пиша приказки тук :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой каква представа има или няма за Comodo не е тук мястото в тази тема!

Ще Ви помоля да заровите томахавките и да пишем коментари, които ще са от полза за тези които четат темата!

Обръщам се по-специално към URIEL и clonning,моля Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

COMODO Internet Security 5.0.158836.1079 Released!

What is new in this BETA?

NEW! Heuristic command-line processing of certain applications: Non-PE executables e.g. Scripts,

Java apps, MS installer files, are now handled by Defense+.

NEW! Ability to add a file to trusted files from sandbox notification

NEW! Ability to clear logs reintroduced(За който питаше как се трият, вече е възможно и от програмата.:blink:) )

FIXED! After initial install, windows hangs in welcome screen

FIXED! Firewall does not filter windows broadband compatible modems

FIXED! BSOD in windows 7 while uninstalling CIS

FIXED! Sandbox alert shows XML code instead of proper dialog

FIXED! AV crashes while doing spyware scanning

FIXED! Isolated application does not appear in unrecongnized files list

FIXED! cfp.exe crashes randomly

There are many other fixes in this version that i havent included here.

Please feel free to let us know about your experiences especially with new heuristics commandline analyzing

features. E.g. If you see an alert like this, dont be surprized: "evil.pdf is trying to connect

the Internet" or "test.dll is trying to access the memory of ....".

Bug Reports:

Please use the following thread for reporting the bugs you might find:

http://forums.comodo.com/beta-corner-cis/comodo-internet-security-501588361079-beta-bug-reports-t60360.0.html

Download Locations:

32 Bit Operating Systems:

http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_installer_x86.exe

Size: 48M ( 49807816 )

MD5: ac9f404734e79c7616b0a37177536706

SHA1: 1e20a785f997c54ac34f7c4f12c142def9b48bd9

64 Bit Operating Systems:

http://download.comodo.com/cis/download/installs/1000/standalone/cispremium_installer_x64.exe

Size: 50M ( 51553224 )

MD5: 4a0c0afc895566e70d8c37ed087517d5

SHA1: eb4e5f1fabe6f4c3441b067d43f47ff4c67cbaaf

Май си трябва нова тема.А аз чакам, да видя дали ще мога да ъпдейтна.Не ми се инсталира на чисто.

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може да се ъпдейтва утре.Ако някой няма търпение, трябва да махне старата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряйте нова тема щом мислите че е време,няма какво да чакате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще ме извините но аз отворих нова тема ако някой има какво да допълни да каже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На единия компютър съм с рутер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И за да нямам проблеми при откриване на private networks правилата за System и Svchost.exe ги промених по този начин :

Публикувано изображение

nicicom ти си експерта в настройките и правилата на защитните стени , ако има нещо което смяташ че може да се доизпипа в правилата които съм създал за System и Svchost.exe ще те помоля да помагаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Карам на изус, понеже нямам рутер.

За DHCP може да се пробват и други варианти, като твоя пример, или само до отдалечен UDP порт 67 без отдалечено IP.

Ще се опитам да обиасна на бързо.

Когато в мрежата на вашия доставчик или на рутера в дома ви ползвате DHCP, настройките са едни и същи за стената. Това пак е на изус :cool: , понеже нито едно от двете неща ги няма при мен.

Вземането на мрежовите настройки от DHCP сървъра става от четири стъпки.

Първо клиента праща DHCP discovery от UDP 68 на DHCP сървъра на UDP 67

После DHCP сървъра връща DHCP offer от UDP 67 на клиента на UDP 68

После клиента праща DHCP request от UDP 68 на DHCP сървъра на UDP 67

После DHCP сървъра връща DHCP acknowledgement от UDP 67 на клиента на UDP 68

За отдалечено IP на сървъра се ползва 255.255.255.255, но в някои слйчаи DHCP сървъра когато е пратил мрежовите настройки на клиента, той може да е пратил и своето IP. В тоя случай правило с 255.255.255.255 за отдалечен IP може да спъне процеса.

За мен правилата с които клиента със сигурност ще си получи мрежовите настройки от DHCP сървъра са тези от снимката ми, но това най вече зависи от стената.

Ако примерно се ползва GhostWall firewall, правилата на Mohican. не са достатъчни, причината е че GhostWall няма таблица на състоянията за UDP протокола и ще блокира пакетите пристигащи от DHCP сървъра.

Таблицата на състоянията в стената прави временни записи за всеки искочил UDP пакет. UDP пакетите патуващи в обратна посока се проверяват с тези чакащи отговор в таблицата и ако съвпадат, минават, иначе не. Ако отговора се забави, записа се трие от таблицата и при по-късно пристигане на UDP пакета той не минава.

Редактирано от nicicom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mihnev_sz

И още как!

Къде,какво инсталираш,на 100 годишната ти ОС,без никаквиъпдейти?

Приложенията се стартират тромаво при Comodo 4/5 дори и всигурната директория да са,пак се влачат като червей,това имах на в предвид!

Всичко е доста мудно и тромаво при отваряне/стартиране ,няманищо общо с версия 3 на Comodo ,пълен провал от тази гледна точка,тежи катогюле на ОС в сравнение с Kaspersky IS 2010.2011!

(Мое мнение и никой не ангажирам с него)

Възможно е не се бях досетил , ползваш сандъка 

Изключи го

Публикувано изображение

рестартирай си шарената и прехвалена операционна система и кажи как е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е не се бях досетил , ползваш сандъка

Изключи го

Публикувано изображение

рестартирай си шарената и прехвалена операционна система и кажи как е положението.

Ами да изключа и програмата викам или най-добре да я деинсталирам и тогава ти гарантирам,че ще живне "прехвалената шарения"!

Мислиш ли, че вече не съм го пробвал? Няма никаква промяна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А при мен, от както сложих CIS 4 за да ми отвори скайп (който вече е стартиран) се нуждае от 2-3 секундия, а някой път когато не е използван 1-2 часа 5-10 секунди. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да изключа и програмата викам или най-добре да я деинсталирам и тогава ти гарантирам,че ще живне прехвалената шарения Мислиш ли, че вече не съм го пробвал? Няма никаква промяна!

На този клип се вижда колко се натоварва системата ми и в кой е причината !

http://www.box.net/shared/a87b89ae3y

не само на този клип но и на всички които съм правил за настройките на Комодо се вижда колко е "тромава" системата ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не каже някой че феновете на Комодо не оценяват добрите идеи

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръгвам да обновявам CIS 4. Стига до 80 kb/1,33 mb и дотам. Не може да се обнови. Преинсталирах и пак същото, някакви идеи ? :rolleyes:

P.S Оправих го.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези които са все още с Comodo4 могат да преминат към Comodo5 чрез автоматичния модул за обновяване на програмата! Просто трябва ръчно да се стартира търсенето на актуализацията от самото меню.

Вече е пуснат ъпгрейда !

P.s. Правилата на приложенията се запазват,както за достъпа до интернет,така и с правилата от проактивната защита!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...