Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Да и аз очаквах нещо в тая насока, но едвали ще го изоставят така и да разчитат само на стената иначе интерфейса е готин :rolleyes:

Има много подобрения и то точно в антивирусния модул.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

И ето нещо интересно:

There will be Cloud AV and more importantly Cloud Behaviour Blocking built into CIS 2011 (hopefully the first version)..

Melih

.... проактивна защита и пр. и пр.)

Има си проактивна защита и сега е значително подобрена,според създателите на програмата.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На вид и на диаграми са го докарали ама дано да не е пълна с бъгове като я пуснат че им се случва често и те да правят тази грешка!Мерси за инфото Михнев :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вид и на диаграми са го докарали ама дано да не е пълна с бъгове като я пуснат че им се случва често и те да правят тази грешка!Мерси за инфото Михнев :)

Когато излезе първата beta за тестване ще ми стане ясно,още на втория ден и ще Ви информирам. :P Знаеш,че аз както мога да хваля,така мога и да критикувам една и съща програма, чак и аз не се понасям понякога,че то за понасяне ли съм,ще кажат онези с розовите очила :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Когато излезе първата beta ще ми стане ясно,още на втория ден и ще Ви информирам. :P Знаеш,че аз както мога да хваля,така мога и да критикувам една и съща програма, чак и аз не се понасям понякога,че то за понасяне ли съм,ще кажат онези с розовите очила :rolleyes:

А те са ясни а дали ще е безплатна ме интересува че да не почнат да искат парички и те!Иначе изглежда обещаваща :)Едно ми е интересно къде са логовете на стената -примерно когато си подложен на сканиране? Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А те са ясни а дали ще е безплатна ме интересува че да не почнат да искат парички и те!Иначе изглежда обещаваща :whist:

Никой нищо няма да ти иска!Comodo си имат безплатен и платен вариант и така ще продължи с версия 2011,т.е. Comodo5 :rolleyes:

Freeware !

Едно ми е интересно къде са логовете на стената -примерно когато си подложен на сканиране?

Е как да не знаеш къде се намират логовете?!Има си за антивируса за стената за проактивната защита,отделни подробни логове !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Никой нищо няма да ти иска!Comodo си имат безплатен и платен вариант и така ще продължи с версия 2011,т.е. Comodo5 :rolleyes:

Freeware !

Е как да не знаеш къде се намират логовете?!

А не съм виждал друг лог освен че е блокиран достъпа до системата-нито кой ме атакува нито откъде се вижда :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не съм виждал друг лог освен че е блокиран достъпа до системата-нито кой ме атакува нито откъде се вижда :whist:

Е как така в лога си пише ,кое IP е блокирано по кой протокол и каква е дестинацията му :rolleyes:

Жалко ,че сега точно не мога да ти дам шот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е как така в лога си пише ,кое IP е блокирано по кой протокол и каква е дестинацията му :rolleyes:

Жалко ,че сега точно не мога да ти дам шот.

Ще я разръчкам по някое време и ще видя :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Опцията за изпращане на FP в Комодо е за украса само ! Пет пъти я слагам и махам тая програма и всеки път ми засича Internet Download Manager-a и скрийнсейвърите като вируси и то евристично и им ги пращам всеки път и писах на подръжката им нали ползвам платената им версия и нищо ...Тръгнали да правят нова версия ...А и не разпознава и Hitman Pro и всеки път D+ ме пита дали да му даде права и аз разрешавам и отмятам да иде файла за анализ и нищо не правят -това ми стига лично на мен ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опцията за изпращане на FP в Комодо е за украса само ! Пет пъти я слагам и махам тая програма и всеки път ми засича Internet Download Manager-a и скрийнсейвърите като вируси и то евристично и им ги пращам всеки път и писах на подръжката им нали ползвам платената им версия и нищо ...Тръгнали да правят нова версия ...А и не разпознава и Hitman Pro и всеки път D+  ме пита дали да му даде права и аз разрешавам и отмятам да иде файла за анализ и нищо не правят -това ми стига лично на мен ...

За ФП си прав, но при мен за Hitman Pro съм създал доверено приложение и за стената и за Д+, и не ми е задавало въпроси повече. не знам защо при теб е така....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За ФП си прав, но при мен за Hitman Pro съм създал доверено приложение и за стената и за Д+, и не ми е задавало въпроси повече. не знам защо при теб е така....

Да и при мен става така но след като махна Комодо и после пак като го сложа пак ме пита въпреки че съм задал файла да се прати за анализ и съм им писъл да добавят SurfRight като доверен издател и те обещават, но не го правят!Ей това имам впредвид :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това ми стига лично на мен ...

А дано.Не виждам смисъл да инсталираш хиляда пъти една и съща програма, щом пък чак толкова те дразни.Все едно да не обичаш бира, но да се наливаш насила, белким те изкефи.Като пак се разочароваш, започваш отново да я плюеш.Можеш да си спестиш на 95% усилията, като просто я плюеш, без да инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А дано.Не виждам смисъл да инсталираш хиляда пъти една и съща програма, щом пък чак толкова те дразни.Все едно да не обичаш бира, но да се наливаш насила, белким те изкефи.Като пак се разочароваш, започваш отново да я плюеш.Можеш да си спестиш на 95% усилията, като просто я плюеш, без да инсталираш.

Без коментар просто!Не си заслужава... Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със слепи фанатици който не виждат очевадното не ми се спори :)

Напротив, явно ти се спори, защото не виждам дори и намек за спор в моя коментар.Просто изказах мнение, че няма смисъл да инсталираш по хиляда пъти една и съща програма.Какво, надяваш се, че при следващата инсталация ще се е променила?Magic?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Напротив, явно ти се спори, защото не виждам дори и намек за спор в моя коментар.Просто изказах мнение, че няма смисъл да инсталираш по хиляда пъти една и съща програма.Какво, надяваш се, че при следващата инсталация ще се е променила?Magic?

Да след като докладваш нещо очакваш да се промени !Am I clear?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да след като докладваш нещо очакваш да се промени !Am I clear?

И като пробваш няколко пъти, но промяна няма, да продължаваш да опитваш е...

...ти си знаеш де, но, щом си решил да опитваш до безкрай, тогава няма смисъл да плюеш едно и също нещо.

Лек ден!

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И като пробваш няколко пъти, но промяна няма, да продължаваш да опитваш е...

...ти си знаеш де, но, щом си решил да опитваш до безкрай, тогава няма смисъл да плюеш едно и също нещо.

Лек ден!

Лек и на теб !Прав си за едно не трябва тук да я коментирам а на друго място... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опцията за изпращане на FP в Комодо е за украса само ! Пет пъти я слагам и махам тая програма и всеки път ми засича Internet Download Manager-a и скрийнсейвърите като вируси и то евристично и им ги пращам всеки път .......

Вълна ми излезе на езика да Ви обяснявам,че това не е FP (False Positive) засичането на база евристика!! Евристиката е превантивна защитна мярка,базираща се изцяло и единствено на програмата и нейния модул! И 1000 пъти да им пращаш файла все тая,след като няма грешна дефиниция (FP). Намали си евристиката или ги добавяй към изключенията,лесно е!

Като искаш да им пращаш нещо,го право от ТУК .

Хората си признават, че чрез менюто на програмата не могат да смогнат,затова по-бързия и сигурен начин е чрез начина, който ти посочих! :)

P.s. И тебе ли те хвана синдрома на Norton ,удари една студена и ще се оправиш! :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам въпрос към останалите плзващи D+ на Комодо. Четох, мислих, но не мога да реша какви правила да задам на rundll32.exe в правилата на Д+.

Мисля да задам тръстед, или уиндоус систем апликейшън, но незнам дали ще е правилно и дали ще намаля нивото си ма защита ( в смисъл дали е приложение, от което могат да се възползват лесно вируси и други зловредни).

В момента съм оставил правата, които Комодо си създаде сам (Питай за всичко), и проблема е, че след ъпдейт на някоя програма, и тъй като run32dll.exe се обръща към новите библеотеки и файлове с разширение exe. за абсолютно всяка програма, която имам на компа и не спира да ме опсипва с въпроси. Доста е досадно - например вчера ъпдейтнах Open Ofice, и с него се ъпдейтна и Java, та познайте какво се случва - стотици въпроси вече.

Освен това и повтаря въпросите за едни и същи файлове по няколко пъти, въпреки че при отговор съм оставил отметката да не ме пита повече.Ето:

Публикувано изображение

Та при вас как са нещатат с това приложение rundll32.exe?....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та при вас как са нещатат с това приложение rundll32.exe?....

При мен rundll32.exe е добавен като компонент на Windows .Той е част от него и се намира в C: \ Windows \ System32 ,така че мястото му е там.

И не си правете експерименти с него,един ден да не кажете: Koгато се опитам да отворя някакво ехе., ми изписва C:\Windows\system32\rundll32.exe - Application not found or error.

В момента съм оставил правата, които Комодо си създаде сам (Питай за всичко)

Тук не те разбрах,как така хем сам да ги създава хем да пита за всичко!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук не те разбрах,как така хем сам да ги създава хем да пита за всичко!?

Ами създаде си правила "Политика по избор" и вътре всички подправила са "Питай".

Като цъкна на първото подправило в Права за достъп "Стартиране на програми" но там е пълно в списъка с файлове и продължава да пита.....Ето за какво иде реч:

Публикувано изображение

Да го слагам ли като Windows System application , или не....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го слагам ли като Windows System application , или не....

При мен rundll32.exe е добавен като компонент на Windows .Той е част от него и се намира в C: \ Windows \ System32 ,така че мястото му е там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, Ок, разбрах- направих го специално за rundll32, защото е най-досаден.

Но важи ли това отношение към всички системни файлове, в смисъл всички които са в C: \ Windows \ System32 да им се дават готовите пълни права ( Windows System Application, или Trusted- то май няма разлика му двата вида права).

Просто ме притеснява  това, че ако процедирам така мога да отслабя защитата на Д+, и при попадане на зловреден код, който имитира, замества или си преименува файловете като системни, ще се заразя много лесно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...