Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Гост
публикувано (редактирано)

Наличен е ъпдейт на версията, през вградения updater на CIS.Промените още не са ясни, но става дума за фиксване на бъгове, вероятно.

Публикувано изображение

Трябват ми очила nologo-извинявам се :rolleyes:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озирис, това е за старата версия - 4.1.149672.916. За новата 4.1.150349.920 (Update) има нещо съвсем друго, цитирам:

We made a small update today to address some of the issues you might be facing. It will be a two phase update.

First phase which is today(9th June) addresses the following issues:

* Windows start menu can not be clicked if Defense+ is enabled

* Antivirus identifies some files as Corrupted

Second phase which is tomorrow(10th June) addresses the following issue:

* COMODO Antivirus decreases the performance of file downloads if installed as standalone

You should be receiving the automatic updater messages already and do not need to reinstall.

The new setups are available at http://personalfirewall.comodo.com/free-download.html

COMODO Internet Security/Firewall/Antivirus 3.x users will also get a notification for the updates. The 3.x users will be guided to the download page above where they can download the latest version and upgrade their products to 4.1 by manually downloading the appropriate setups.

P.S. Няма проблем, просто погледни във форума на Comodo през един ред нагоре.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакви скинове има ли за нея, че стандартния ми се вижда доста семпъл :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват ми очила nologo-извинявам се :ph34r:

Защо са ти очила, а не кликаш върху картинката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топла новина.:) Файловете, които в момента, по една или друга причина, не могат да бъдат добавени в локалния whitelist на CIS, ще бъдат проверявани чрез cloud scanner и, ако се окаже, че са легитимни, ще им бъде позволявано да стартират.Става въпрос за над 6 000 000 файла.

Hey all I though I should give you guys an update seeing as Melih is talking about it right now in the public forum. Comodo is going to be updating the Comodo Cloud with over 6 million safe files that cannot be added to the trusted vendors list for various reason. What this means is that apps that are unrecognized by the local safe list will get checked against the cloud and if found safe will no longer be added to the sandbox. While files unknown by the safelist or the cloud will get sandboxed. This will basically stop all good programs for being sandboxed anymore and should really enhance usability. If you anyone has anything to add ( Melih) please so do. If anyone has any questions don't hesitate to ask.

http://forums.comodo.com/empty-t57552.0.html;msg404247;topicseen#msg404247

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам тези събития от Проактивната защита какви са - блокирания ли са, само уведомления за случили се неща ли... не мога да разбера....

Имам този тип уведомяване ( програма - rundll.exe) за създаване на процес, стартиране на файл за цел всяка моя програма и този създаден процес блокиран ли е , или е разрешан сега....А?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stefanvalja

Искам да попитам тези събития от Проактивната защита какви са - блокирания ли са, само уведомления за случили се неща ли... не мога да разбера....

Имам този тип уведомяване ( програма - rundll.exe) за създаване на процес, стартиране на файл за цел всяка моя програма и този създаден процес блокиран ли е , или е разрешан сега....А?

Публикувано изображение

Разрешени са и показва какво точно се е случило.

Пример на целия път при блокиране на процес

Публикувано изображение

Комодо инсталира прихващач. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Озирис, баце, репортнах бъга от вчера и във форума, защото се надявах на по-бърза реакция.На теб отговориха ли ти нещо от съпорта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

@Озирис, баце, репортнах бъга от вчера и във форума, защото се надявах на по-бърза реакция.На теб отговориха ли ти нещо от съпорта?

Ще го оправят ама чак при следващия ъпдейт на версията-сега просто нямало как да стане ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го оправят ама чак при следващия ъпдейт на версията-сега просто нямало как да стане ! :)

Именно това си помислих.Ще видим дали няма как да стане, ако ги налазят хиляди хиени.;)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Именно това си помислих.Ще видим дали няма как да стане, ако ги налазят хиляди хиени.:)))

Приоритет в момента им е облака за файловете и били много натоварени !Но ще се постараят да оправят това малко неудобство-така се изразиха! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият отговор е това:

Automatic virtualization is still not enabled by default. So meaning sandboxed exectuables can still drop files. However, they can not modify (infect) registry keys or files and this is where Defense+ restricts those sandboxed applications.

So in your case, the rogue only dropped files AFAIK.

Добре, но недостатъчно, според мен.Ще ги юркам.:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@clonnning би ли им предоставил CRASH.DMP файла, отново проблем под Windows 7 x32.

Мерси за което!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разрешени са и показва какво точно се е случило.

Пример на целия път при блокиране на процес

Публикувано изображение

Комодо инсталира прихващач.

Извинявам се за закъснението, но пак не става нагледно според мен.

Има четери колони при събитията на проактивната защита- програми, флагове, цел, дата - и на твоята снимка, и на моята са същите.

Как аз да разбера действието разрешено ли е, или блокирано.

Не е както про събитията от защитната стена - там има и колонка "Действие", където пише ясно - блокиране например.....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за закъснението, но пак не става нагледно според мен.

Има четери колони  при събитията на проактивната защита- програми, флагове, цел, дата - и на твоята снимка, и на моята са същите.

Как аз да разбера действието разрешено ли е, или блокирано.

Не е както про събитията от защитната стена - там има и колонка "Действие", където пише ясно - блокиране например.....

Има бутон ''more''.Цъкни на него и ще видиш подробните логове.:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А реших да ги попитам какво става -работят ли по проблема-те ми отговарят че ако имам друг такъв проблем щели да ми изчистят компютъра!Че на мен и тук могат да ми го изчистят и то без да се разправям и да говоря на стената!Аз се отказвам да тествам, да пиша за бъгове и това се отнася не само за Комодо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А реших да ги попитам какво става -работят ли по проблема-те ми отговарят .....

Хм, даже странно ми се струва,че как изобщо си получил отговор! От 13 юни до сега,не са си направили труда да се позаинтересуват за CRASH.DMP ,който clonnning им прати.Няма нито едно изтегляне и това е.Изобщо като гледам рядко има online от тях във форума на Comodo.Трудно се работи така с толкова "тежки" и "мудни" хора,думите с ченгала им вадиш,мъка братче :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хм, даже странно ми се струва,че как изобщо си получил отговор! От 13 юни до сега,не са си направили труда да се позаинтересуват за CRASH.DMP ,който clonnning им прати.Няма нито едно изтегляне и това е.Изобщо като гледам рядко има online от тях във форума на Comodo.Трудно се работи така с толкова "тежки" и "мудни" хора,думите с ченгала им вадиш,мъка братче :whist:

Ама аз им ползвам лицензираната версия и пак тъпчат на едно място :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една молба.:huh:Ако може някой да пише във форума на комодо, или Озирис, директно на съпорта.Две гадинки си живеят на компютъра без проблеми, независимо,че CIS е нагласен на доста параноични настройки, а sandbox-ът е изключен.;)

Публикувано изображение

http://www.virustotal.com/analisis/b53fe361f2f01bcd1b3a8bc64c68537f853dac236c1e031f7a9e52679fd41b1e-1276640827

http://www.virustotal.com/analisis/ee46f830b11a0b7a30ebc4adfbb9f8a4c70d98d5cb1f00cd61ecdebd1e8f871a-1276640844

Ето ги и тях:

http://www.skatafka.com/download.php?file=ea8f78dee0f69bde6998dd4bfee78cd8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една молба.:huh:Ако може някой да пише във форума на комодо, или Озирис, директно на съпорта.Две гадинки си живеят на компютъра без проблеми, независимо,че CIS е нагласен на доста параноични настройки, а sandbox-ът е изключен.;)

При мен с включен SB при стартиране на двата файла нищо не се случи:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Една молба.:)Ако може някой да пише във форума на комодо, или Озирис, директно на съпорта.Две гадинки си живеят на компютъра без проблеми, независимо,че CIS е нагласен на доста параноични настройки, а sandbox-ът е изключен.:)

Публикувано изображение

http://www.virustotal.com/analisis/b53fe361f2f01bcd1b3a8bc64c68537f853dac236c1e031f7a9e52679fd41b1e-1276640827

http://www.virustotal.com/analisis/ee46f830b11a0b7a30ebc4adfbb9f8a4c70d98d5cb1f00cd61ecdebd1e8f871a-1276640844

Ето ги и тях:

http://www.skatafka.com/download.php?file=ea8f78dee0f69bde6998dd4bfee78cd8
Пратих им шотове и клип и се оправдаха с това че сандъка е бил изключен но въпреки това ще прегледат проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък открих един бъг от малко по-различно естество...отдавна деинсталираната програма Secunia, бе засечена от Sandbox-a за да ме попита дали да я държа в съндъка...няма нищо в My pending Files...както и няма никакви остатъци от Secunia освен един от C:\Windows\system32\Tasks\Secunia PSI Logon Task...та може и това да е било причината за "вълнението" от страна на Comodo и все пак...такъв файл отдавна няма:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наличен е ъпдейт на версията, през вградения updater на CIS.Промените още не са ясни, но става дума за фиксване на бъгове, вероятно.

Version 4.1.150349.920

* NEW! Sandbox button in elevated privilege alerts: Privilege elevation alerts now include a sandbox button to run installers in limited mode.

* IMPROVED! Default security policy is modified so that outbound firewall connection alerts are shown for the unknown applications.

* IMPROVED! Online Lookup: Defense+ now checks the applications online in real-time before automatically sandboxing them.

* FIXED! Incompatibility problems with many applications(e.g. HD Speed, Autocad etc)

* FIXED! Already submitted files can be submitted again under certain conditions

* FIXED! Defense+ does not show protected registry key modification alerts for sandbox applications in Windows XP 64

* FIXED! Windows System Restoration fails because of file sfi.dat

* FIXED! Cfp.exe freezes while showing real-time virus detection dialog

* FIXED! Antivirus crashes while scanning certain files

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Михнев е това е за шапката на програмата-и тоя твърди че от Комодо не му плащали

А това мисля че ще е полезно
Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...