Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Гост

Ще ги пробвам мерси, а с това правило на Комодо се влиза навсянъде ама като съм от ЦРУ как да позволя такива волности ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пак ли само аз нещо не разбирам?;)) Нали си има готово правило за web browser, защо не ползвате него?

Публикувано изображение

Хората се занимават да правят правила, вие после ги променяте дотолкова, че не можете да си ползвате браузъра пълноценно.Не схващам, честно.;))

B-boy[styLe] ме изпревари.:))Не виждам какво лошо може да се случи, дайте пример, но сериозен, моля!:)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пак ли само аз нещо не разбирам?;)) Нали си има готово правило за web browser, защо не ползвате него?

Публикувано изображение

Хората се занимават да правят правила, вие после ги променяте дотолкова, че не можете да си ползвате браузъра пълноценно.Не схващам, честно.:))

B-boy[styLe] ме изпревари.:))Не виждам какво лошо може да се случи, дайте пример, но сериозен, моля!:)

Питай Mohican или някой хакер -и аз не знам целта на тези правила сигурно са по сигурни :)

Оправено е! :) Вече трябва да имаш!

Да ама не, защото някой хора правят правила, които не ми позволяват да вляза там и за това моя съвет е правете си настройките сами -универсални такива няма или използвайте готовите такива за браузъра -хората са си го направили :) Сега очаквам да бъда оплют ;) Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето и два шота и FTP не се отваря ;)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също се надявам nicicom да се изкаже, защото си личи, че човекът ги чатка мрежите, но много ми се иска и още нещо.Нека някой даде файл, линк или каквото му хрумне, че може да катурне комодо, за да пробваме как стоят нещата в действителност.Ще ми се да видя каква е реалната разлика между моите либерални правила и тези на nicicom и Mohican.Ако наистина се окаже, че моят начин е несигурен, ще преосмисля нещата.Ето, аз съм стигнал до момент, в който си имам всичко необходимо на компютъра и нямам намерение да добавям нищо.Всичко, което ми трябва, работи безотказно.Правилата са готови, добавям си тези настройки-> Публикувано изображение

...давам ОК и си осигурявам много здрава защита, без нито един въпрос или аларма от CIS.От това положение, как ще бъде преодолян?

п.п.И хей, това е просто пример, но си е напълно възможен сценарий.Мога да го осъществя веднага.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Че нали имаше такъв файл където след рестарт Комодо не се стартираше въобще ;) Даже тогава защитавах Комодо някъде из темите беше ;)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че нали имаше такъв файл където след рестарт Комодо не се стартираше въобще ;) Даже тогава защитавах Комодо някъде из темите беше ;)

Дайте го насам.:)Не виждам начин това да стане, но може и да греша.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

URIEL

Питай Mohican или някой хакер -и аз не знам целта на тези правила сигурно са по сигурни  :)

Да ама не, защото някой хора правят правила,  които не ми позволяват да вляза там и за това моя съвет е правете си настройките сами -универсални такива няма или използвайте готовите такива за браузъра -хората са си го направили :baby: Сега очаквам да бъда оплют  :ph34r:

Да може да се ползват и тези на Комодо .По-важното е че преди месец повечето бяха на мнение че стегнатите правила за програмите с достъп до нета не са важни / нямат връзка със сигурността на ОС , но това се промени.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Дайте го насам.:ph34r:Не виждам начин това да стане, но може и да греша.:)

Михнев не може да не помни ако не ми вярваш -даже доста го обсъждахме тук :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да може да се ползват и тези на Комодо .По-важното е че преди месец повечето бяха на мнение че стегнатите правила за програмите с достъп до нета не са важни / нямат връзка със сигурността на ОС , но това се промени.  

Ето пааааак.После се чудиш 'що се нервя, нали?:ph34r:))Това са общи приказки, давай да тестваме.Както вече казах, ако се окажеш прав, ще се съглася с теб.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето пааааак.После се чудиш 'що се нервя, нали?:ph34r:))Това са общи приказки, давай да тестваме.Както вече казах, ако се окажеш прав, ще се съглася с теб.:)

Ти тест няма да видиш вярвай ми а иначе и аз подкрепям идеята да се види има ли нужда от толкова настройки и къде е им е смисълът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

clonnning

Пука ми на пуловера дали се нервиш. Нямам представа как се откриват пролуки във филтрирането на трафика за да ти предложа тест или какво да правиш за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пука ми на пуловера дали се нервиш. Нямам представа как се откриват пролуки във филтрирането на трафика за да ти предложа тест или какво да правиш за тази цел.

А защо ползваш тия настройки, при положение, че нямаш идея от какво те пазят?Да не съм шеф на NASA или Fort Knox, че да съм под стрес, че някой ми мисли злото постоянно?Срещу ежедневните боклуци, CIS ме пази отлично.Щом като си решил да водим разговори по този начин, няма грижи, но в такъв случай се оказва, че си давал съвети на URIEL, които нямаш идея какво означават. Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А защо ползваш тия настройки, при положение, че нямаш идея от какво те пазят?Да не съм шеф на NASA или Fort Knox, че да съм под стрес, че някой ми мисли злото постоянно?Срещу ежедневните боклуци, CIS ме пази отлично.Щом като си решил да водим разговори по този начин, няма грижи, но в такъв случай се оказва, че си давал съвети на URIEL, които нямаш идея какво означават.

Ах че нямам плюсчета ама той Пламен си е виновен че се връзва :) А имам :rolleyes: Nicicom най добре ще ни обясни според мен :) Аз само на него се доверявам , между другото здравей Nicicom :wors: Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

clonnning

А защо ползваш тия настройки, при положение, че нямаш идея от какво те пазят?Да не съм шеф на NASA или Fort Knox, че да съм под стрес, че някой ми мисли злото постоянно?Срещу ежедневните боклуци, CIS ме пази отлично.Щом като си решил да водим разговори по този начин, няма грижи, но в такъв случай се оказва, че си давал съвети на URIEL, които нямаш идея какво означават.

Трябва ли да опитам морската вода за разбера че е солена или да преоткривам колелото ?

След като експертите в тази област казват че са препоръчителни и повишават многократно сигурността значи е така , а аз като прилежен аматьор слушам и изпълнявам от първия път. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да повишават наистина, нали затова казвам, че и аз искам да чуя какво ще обясни nicicom, но няма да мине само с обяснения, ще трябват и тестове.:rolleyes:)Освен това, казах, че ще си преосмисля позицията, ако се докаже, че сте прави.Моята гледна точка е такава:Не искам да си понижавам функционалността на компютъра, за сметка на някаква илюзорна сигурност.Искам като съм вкъщи, да поджиткам нещо, ако имам желание, да гледам филм или да си лафя с приятели.Не бих се лишил от нито едно от тези неща, за сметка на нещо, което дори не е сигурно.Не искам сини екрани, съобщемия за грешки, циклене на системата или някоя програма...търся си оптималния вариант, при който хем да съм добре защитен, хем да имам пълна свобода.Мисля, че за себе си съм го открил.И аз седях с часове и нагласях настройки, скъсах се от четене из форума на комодо, но от всичко прочетено, също стигнах до този извод. п.п.И Mohican., нямам желание за дрязги, не зная защо се наежваш.:) edit:Май много ми се гледат филми.:) Да добавя - тези 100%, които стоят в подписа ти, са постигнати с нормални настройки, а не някакви специални custom rules.:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може да повишават наистина, нали затова казвам, че и аз искам да чуя какво ще обясни nicicom, но няма да мине само с обяснения, ще трябват и тестове.:))Освен това, казах, че ще си преосмисля позицията, ако се докаже, че сте прави.Моята гледна точка е такава:Не искам да си понижавам функционалността на компютъра, за сметка на някаква илюзорна сигурност.Искам като съм вкъщи, да поджиткам нещо, ако имам желание, да гледам филм или да си лафя с приятели.Не бих се лишил от нито едно от тези неща, за сметка на нещо, което дори не е сигурно.Не искам сини екрани, съобщемия за грешки, циклене на системата или някоя програма...търся си оптималния вариант, при който хем да съм добре защитен, хем да имам пълна свобода.Мисля, че за себе си съм го открил.И аз седях с часове и нагласях настройки, скъсах се от четене из форума на комодо, но от всичко прочетено, също стигнах до този извод.

п.п.И Mohican., нямам желание за дрязги, не зная защо се наежваш.:wors:

edit:Май много ми се гледат филми.:D

Ти ми викаш че аз те игнорирам ама направо ни сложиха бан -никой не ти обеснява защо са тези правила а и започвам да си мисля че няма и как да стане просто защото мисля че или ние сме идиоти или просто няма обяснение -следователно са излишни :) А и всички тестове където съм гледал се правят веднага след инсталацията и пак Комодо издържа :rolleyes: Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших и аз да пробвам програмата, откри ми 17 нови заплахи след касперски, но имам един проблем,които доста ме измачва немога да отворя замунда ,да не би да е защото изпозлвам комодо днс? или някоя защита да спира "пътя " към замунда незнам ,спрях комодо изцяло но уви пак немога да отворя замунда имате ли идеая защо е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Реших и аз да пробвам програмата, откри ми 17 нови заплахи след касперски, но имам един проблем,които доста ме измачва немога да отворя замунда ,да не би да е защото изпозлвам комодо днс? или някоя защита да спира "пътя " към замунда незнам ,спрях комодо изцяло но уви пак немога да отворя замунда имате ли идеая защо е така?

Дай шот на заплахите и най вероятно имаш зараза Комодо не блокирва сайтове :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай шот на заплахите и най вероятно имаш зараза Комодо не блокирва сайтове :rolleyes:

http://img267.imageshack.us/f/zaplaxi.jpg/

заповядаи :) дано ми помогнеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

clonnning

Може да повишават наистина, нали затова казвам, че и аз искам да чуя какво ще обясни nicicom, но няма да мине само с обяснения, ще трябват и тестове.:rolleyes:)Освен това, казах, че ще си преосмисля позицията, ако се докаже, че сте прави.Моята гледна точка е такава:Не искам да си понижавам функционалността на компютъра, за сметка на някаква илюзорна сигурност.Искам като съм вкъщи, да поджиткам нещо, ако имам желание, да гледам филм или да си лафя с приятели.Не бих се лишил от нито едно от тези неща, за сметка на нещо, което дори не е сигурно.Не искам сини екрани, съобщемия за грешки, циклене на системата или някоя програма...търся си оптималния вариант, при който хем да съм добре защитен, хем да имам пълна свобода.Мисля, че за себе си съм го открил.И аз седях с часове и нагласях настройки, скъсах се от четене из форума на комодо, но от всичко прочетено, също стигнах до този извод.

п.п.И Mohican., нямам желание за дрязги, не зная защо се наежваш.:)

edit:Май много ми се гледат филми.:)

Да но тестовете на matousec са свързани само с HIPS -а. Входящия трафик кой да гоконтролира ?

Защо мислиш че аз имам проблеми с плеърите , скайп или която и да е друга програма въпреки строгите правила които съм им наложил ?

Внимавай с рехавите правила на стената ти да не започнат да препускат по харда ти антилопи. Не съм се наежил заблуждава те прическата ми   :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Comodo съм нямал проблем при влизането в ######,съмнява ме да е от него.

Може ли един шот, какво ти изписва точно, когато решиш да влезеш в Zamunda?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

маи ще преинсталвам комодо на там отива работата;/ http://img689.imageshack.us/i/zamundata.jpg/ eto ;/ в момента сканирвам с МБ както ме посаветва колегата по горе!

Редактирано от rambibg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...