Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Гост
публикувано (редактирано)

При сваляне на зловреден код Комодо вместо да го изчисти умря и не само интерфейса остави ме без защита Та къде са 100-те процента защита ? Докладвах им ама я сменям тази защита :clap:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При сваляне на зловреден код Комодо вместо да го изчисти умря и не само интерфейса остави ме без защита Та къде са 100-те процента защита ? Докладвах им ама я сменям тази защита :clap:

При Defense Wall.Няма друг нормален човек, който да твърди, че има 100% защита.:mad:

Погледна ли в task manager?Има ли процеси на комодо там?Пробва ли да се заразиш при това положение?Дай поне да видим какво ще стане, а не по тоя начин, защото, ако искаме да помогнем наистина в развитието на продуктите за защита, това са моментите, в които те наистина имат нужда от помощ.:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При Defense Wall.Няма друг нормален човек, който да твърди, че има 100% защита.:clap:

Погледна ли в task manager?Има ли процеси на комодо там?Пробва ли да се заразиш при това положение?Дай поне да видим какво ще стане, а не по тоя начин, защото, ако искаме да помогнем наистина в развитието на продуктите за защита, това са моментите, в които те наистина имат нужда от помощ.:mad:)

Не нямаше процеси но не искам да стартирам много инфо имам на компа а DW не ми се коментира Информирал съм техническата им подръжка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При сваляне на зловреден код Комодо вместо да го изчисти умря..

Дай ми връзка към конкретната заплаха да видим за какво става въпрос.

Докладвах им ама я сменям тази защита :clap:

Къде им писа за проблема? Влез в папката на Comodo и виж има ли едно архивче там,това е рапорт за краша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нямаше процеси но не искам да стартирам много инфо имам на компа а DW не ми се коментира Информирал съм техническата им подръжка :clap:

Как ще си загубиш инфото?Можеш да си направиш един image преди теста и толкова.Проблемът е, че те няма как да възпроизведат твоята ситуация.Може ти да си единствената възможност, за да се установи какъв е проблемът, но...насила хубост не става.:mad:дай поне линк, да пробвам, макар да не ми се вярва да се повтори случката.:) Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

URIEL

При сваляне на зловреден код Комодо вместо да го изчисти умря и не само интерфейса остави ме без защита Та къде са 100-те процента защита ? Докладвах им ама я сменям тази защита :)

:blink:

Дори и без активни процеси ако си сложил тази отметка

Публикувано изображение

ОС е защитена защото единствено и само при Комодо драйвера контролира установените правила , а не процесите му cmdagent.exe или cfp.exe които виждаш в диспечера на задачите както е при другите защитни програми.

Гледай клипчето за да се увериш   :speak:   Ти с каква защитна програма мислиш че си имаш работа , няма и процесите и фронта е предаден ли ?   :yanim:

http://www.box.net/shared/fqzcglepsc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Баси що ли споделих пратил съм и всичко необходимо -аз горе долу говоря добре английски -хората казаха че ще прегледат обстойно проблема и ще вземат мерки а изборът каква защита да ползвам е мой и се успокойте Комодо е перфектна :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баси що ли споделих пратил съм и всичко необходимо -аз горе долу говоря добре английски -хората казаха че ще прегледат обстойно проблема и ще вземат мерки а изборът каква защита да ползвам е мой и се успокойте Комодо е перфектна :yanim:

Всичко е ОК, просто се забелязва как мериш с различен аршин.:)Когато ти казвах, че при мен DW е допуснала заразяване, ти искаше много солидни доказателства, а не го прие за ''чиста монета''.Сега - точно обратното, при това дори не знаеш дали можеш да се заразиш или не, в положението, в което си.На това му викам пристрастие, а не обективност, съжалявам.:blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

URIEL

Баси що ли споделих пратил съм и всичко необходимо -аз горе долу говоря добре английски -хората казаха че ще прегледат обстойно проблема и ще вземат мерки а изборът каква защита да ползвам е мой и се успокойте Комодо е перфектна  :yanim:

Прав си съгласен съм , дори и сред платените интегриранипакети за сигурност няма по-сериозна защита от Комодо. Единствено малкия DW му е конкуренция в някоинасоки.

Гледа ли клипчето ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всичко е ОК, просто се забелязва как мериш с различен аршин.:yanim:Когато ти казвах, че при мен DW е допуснала заразяване, ти искаше много солидни доказателства, а не го прие за ''чиста монета''.Сега - точно обратното, при това дори не знаеш дали можеш да се заразиш или не, в положението, в което си.На това му викам пристрастие, а не обективност, съжалявам.:)

Да тогава бях пристрастен ама сега не съм и пратих клип на Иля как DW пропуска и той още нищо не е направил по въпроса та и затова си подарих лиценза за който съм дал пари приятелю :blink:

Прав си съгласен съм , дори и сред платените интегриранипакети за сигурност няма по-сериозна защита от Комодо. Единствено малкия DW му е конкуренция в някоинасоки.

Гледа ли клипчето ?

Ей сега ще го гледам и поддръжката на DW не е цвете нито пък програмата :speak:

Въпрос веднага @ Mohican защо ползваш про версията при демонстрацията си ?Страх ли те е от нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

URIEL

Въпрос веднага @ Mohican защо ползваш про версията при демонстрацията си ?Страх ли те е от нещо ?

Веднага отговор , преди 7-8 месеца нямаше Комодо 4 :yanim:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Имаше един готин син скин за Комодо някой да вземе да даде линк clonnning май го беше показаял :yanim:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше един готин син скин за Комодо някой да вземе да даде линк clonnning май го беше показаял :)

Заповядай : http://www.skatafka.com/download.php?file=bee1a9ea5fec06e3a08360dcf6ea6917

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След две години когато оправят всички бъгове на Уиндоус 7 нямада има проблеми.

Ами ще ги изчакам тогаава 2 години...., ама Kомодо ще изчакам , а не Windows 7.

При мен Варана крашна 5-6 пъти, и то при различни ситуации...( и при чистене на вирус, и при разхождане из менютата)

Просто нямах време да се занимавам да търся причините и да ги отсранявам, да ги пращам първо....

През това време Комодо си правеше каквото иска - не помни зададени от мен правила, създава си сам правила, аз ги трия- той пак си ги създава ( това беше при изключен сандък и махнати отметки при настройките да създава правила за познатите приложения - и при защитната стена , и при D+)

Сега ще кажете, че това мнение не е подплатено с доказателства, че може да си измислям, или някъде съм сгрешил в настройките, и вече е късно да казвам кавото и да било.

Да късно е . Комодо го няма вече на моя 7....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен Варана крашна 5-6 пъти, и то при различни ситуации...( и при чистене на вирус, и при разхождане из менютата)

Просто нямах време да се занимавам да търся причините и да ги отсранявам, да ги пращам първо....

През това време Комодо си правеше каквото иска - не помни зададени от мен правила, създава си сам правила, аз ги трия- той пак си ги създава ( това беше при изключен сандък и махнати отметки при настройките да създава правила за познатите приложения - и при защитната стена , и при D+)

Сега ще кажете, че това мнение не е подплатено с доказателства, че може да си измислям, или някъде съм сгрешил в настройките, и вече е късно да казвам кавото и да било.

Надеждата ми е в новата версия аз само това имам да кажа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@stefanvalja, няма да ти кажем такова нещо, поне аз не,но помисли-за всяко нещо си има обективна причина.Ето, опитвам да мисля логично-решаваш да инсталираш GOM player, но не искаш CIS да си създава правила за програмата...как, по дяволите, да заработи тая програма, ако няма създадено правило за нея?Дори ще си позволя да дам пример с DW, макар да не е съвсем удачен.Решаваш да инсталираш GOM Player и трябва да решиш- доверено или недоверено, няма как да не избереш нито едно от двете, нали?

Говорим за HIPS, все пак, а не за антивирус.Може да не съм те разбрал, но ти искаш да те пита абсолютно всеки път за едно и също нещо ли?

Надеждата ми е в новата версия аз само това имам да кажа :)

На мен също.Не случайно махах CIS хиляда пъти от компа, мен също ме дразни яко понякога.=)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

@stefanvalja, няма да ти кажем такова нещо, поне аз не,но помисли-за всяко нещо си има обективна причина.Ето, опитвам да мисля логично-решаваш да инсталираш GOM player, но не искаш CIS да си създава правила за програмата...как, по дяволите, да заработи тая програма, ако няма създадено правило за нея?Дори ще си позволя да дам пример с DW, макар да не е съвсем удачен.Решаваш да инсталираш GOM Player и трябва да решиш- доверено или недоверено, няма как да не избереш нито едно от двете, нали?

Говорим за HIPS, все пак, а не за антивирус.Може да не съм те разбрал, но ти искаш да те пита абсолютно всеки път за едно и също нещо ли?

На мен също.Не случайно махах CIS хиляда пъти от компа, мен също ме дразни яко понякога.=)

Много ти е на място коментара за DW даже :) Всичко опира до нашите решения при HIPS програмите :baby: Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stefanvalja

На два компютъра с ХР + Комодо 4 абсолютно никакви проблеми. Любопитно ми е дали други с ХР са имали проблемите които описваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си трябва да вземеш мерки.

Публикувано изображение

Тези правила на браузъра ми също са дело на nicicom   :P  тъй че... 

Ама са доста затегнати...човек ако слуша радио или използва FTP какво правим... :)

Публикувано изображение

Като оправим с Nicicom и последните правила за TeamViewer-a + Hamachi-то, ще взема да пусна и моите правила в темата... :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На два компютъра с ХР + Комодо 4 абсолютно никакви проблеми. Любопитно ми е дали други с ХР са имали проблемите които описваш.

А пък ти докога щи живееш в миналия век -то ще излиза Уин 8 ти ни занимаваш с XP :P

Ама са доста затегнати...човек ако слуша радио или използва FTP какво правим... :)

Публикувано изображение

Като оправим с Nicicom и последните правила за TeamViewer-a + Hamachi-то, ще взема да пусна и моите правила в темата... :baby:

FTP не се отваря при тези правила знам го защото и аз имам проблем :P Говоря за на Mohican правилата Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен си се отваря, но в зависимост от FTP-то има нужда от ръчно добавяне на IP-то на даденото FTP...

Публикувано изображение

Щеше ми се да има по-лесен начин, но пък тогава ще са още повече отхлабени правилата... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При мен си се отваря, но в зависимост от FTP-то има нужда от ръчно добавяне на IP-то на даденото FTP...

Публикувано изображение

Щеше ми се да има по-лесен начин, но пък тогава ще са още повече отхлабени правилата... ;)

Да с добавки става готин но няма ли да измислите някое универсално правило че по добре да дам на браузъра пълна свобода ;)

Ето пример колегата nikssi е дал линк за сваляне на Касперски но нямам достъп ftp://devbuilds.kaspersky-labs.com/partnerrus/techrelease/russian/homeuser/kis2011/release_notes_kis11.0_ru.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с добавки става готин но няма ли да измислите някое универсално правило че по добре да дам на браузъра пълна свобода ;)

Аз не съм много по правилата, но според мен с моите правила имаш доста по-голяма свобода, защото от няколко месеца съм с тях и съм нямал проблеми...(а и ако не сменяш често FTP сървъри) правиш правилата за наличните такива и забравяш.

За още по-отпуснати правила вече...направо можеш да минеш на вградения профил в самия COMODO - Web Browser:

Публикувано изображение

Но тук по-добре Nicicom да се изкаже... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...