Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравей URIEL

Я пробвай да ъпдейтнеш, но добави и това правило към svchost, плюс тези които вече имаш.

Действие = Разреши

Протокол = IP

Направление = Изходящо

Изходен адрес = Всеки

Целеви = 127.0.0.1

Изходен порт = Всеки

Целеви порт = Всеки

Редактирано от nicicom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравей URIEL

Я пробвай да ъпдейтнеш, но добави и това правило към svchost, плюс тези които вече имаш.

Действие = Разреши

Протокол = IP

Направление = Изходящо

Изходен адрес = Всеки

Целеви = 127.0.0.1

Изходен порт = Всеки

Целеви порт = Всеки

Мерси така стана имаш бира от мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clonnning , предполагамче проблема с конфигурациите е свързан с Уиндоус 7

При мен от 50-60 импорта и експорта под ХР абсолютно никаквипроблеми.Ако беше само ти както и да е , но същия проблем го има и B-boy[styLe]

И друго докато оставяш D + на обучаващ режим не ти ли хрумва че и камила може да сепромъкне в ОС ? Не е нужно да понижаваш нивото на сигурност пробвай известно време в този режим при който въпросите са най-малко а защитата е на ниво.

Публикувано изображение

И още нещо свързано със сигурността и контрола на изходящия и входящия трафик :

Коментар    # 97

http://www.kaldata.c...ic=130625&st=90

Някои хора са поддръжници на по-малко радикално решение, прикоето изходящия трафик е неограничен, а входящия е спрян. Предимството на товарешение е, че всички наши приложения могат да се свързват с Internet, дори ибез дефиниране на специални правила. Недостатъкът е липсата на всякакъв контрол върху това какви приложения се свързват с какви адреси и как се свързват. По този начин губим голяма част от функционалността на файъруола и сериозно повишаваме заплахата от „троянски коне" и програми със спайуеърна дейност. Тази практика често се прилага в корпоративни мрежи, поради простото конфигуриране.Все пак тя не се приема за перфектна и не е препоръчителна за домашен компютър,където имаме директен контрол върху инсталираните приложения.

gl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И друго докато оставяш D + на обучаващ режим не ти ли хрумва че и камила може да сепромъкне в ОС ? Не е нужно да понижаваш нивото на сигурност пробвай известно време в този режим при който въпросите са най-малко а защитата е на ниво.

Не, не ми хрумва, защото CIS реагира дори и в training mode, ако става дума за нещо по-специфично, а отделно, че мога спокойно да дръпна кабела на нета, докато го обучавам.:cool:Трето - не вярвам, че съм чак такъв карък.:)

Принципно, да играеш игра, в присъствието на CIS е много трудно, ако не минеш през обучение, така че...

аз съм направил своя избор.

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не ми хрумва, защото CIS реагира дори и в training mode, ако става дума за нещо по-специфично, а отделно, че мога спокойно да дръпна кабела на нета, докато го обучавам.:cool:Трето - не вярвам, че съм чак такъв карък.:)

Принципно, да играеш игра, в присъствието на CIS е много трудно, ако не минеш през обучение, така че...

аз съм направил своя избор.

След като мислиш че си защитен и в режим training mode , направи в този режим теста на Комодо и покажи резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като мислиш че си защитен и в режим training mode , направи в този режим теста на Комодо и покажи резултата.

Защо да го правя?Не казвам, че съм защитен, а че няма как да проникне никой при изваден кабел на нета.Или вече са измислили и такава технология?:cool:)Освен това, CIS е доста функционален и винаги мога да проверя какво е минало през обучението като отида на D+ events.Няма как да стане толкова просто заразяване или проникване.

Да приемем(хипотетично), че си прав.Готов съм да поема този краткотраен риск, за сметка на 3 дена нагласяне на правила.As simple as that.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, за нищо, очаквам дори неодобрения от някои хора, че подхождам така нешахматистки, но при положение, че ми се случва да инсталирам и махам CIS по няколко пъти месечно...:cool::D:D

п.п.Достатъчно проблеми съм имал с импортване на правила и вече не ползвам този метод.:ph34r:

Направо ме изкушаваш да я пробвам и аз. Мерси и от мене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Друга забележка имам към готовите правила на Mohican в момента в който се забрани на System достъп до интернет и няма интернет :) Май нещата са много индивидуални както казаха Михнев и clonnning :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга забележка имам към готовите правила на Mohican в момента в който се забрани на System достъп до интернет и няма интернет :whist: Май нещата са много индивидуални както казаха Михнев и clonnning :whist:

Нямаш интернет докато не създадеш правилото за Svchost.exe , та забележкатати е неуместна.

Публикувано изображение

Това че Михнев и clonnning не могат / не знаят или ги мързи не означава нищо , но ми харесва как тримата взаимно се успокоявате / подкрепяте в ползването на рехави правила.

Ако искаш защитна програма която няма нужда от настройки това е Norton IS , Комодо е за експерти и маниаци на тема защита.

Редактирано от Mohican. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време стана въпрос за едни общи правила, които COMODO 4 създава по подразбиране, още при инсталацията, но тогава 4-та беше още БЕТА. Става въпрос за правило за "All Aplications" и при защитната стена и при модула "Защита+". Сложих вчера последната версия на CIS 4 на Win 7, и налице са същите правила. Въпроса ми е да ги премахна ли, или да ги оставя. Сори, че сега не мога да ги снимам, за да ги покажа по подробно, но сигурно Танганика знае за какво става въпрос. Мисля, че за защитната стена са разрешени всички изходящи връзки за All Applications, a правилата за тях в D+, бяха ASK навсякъде...

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Нямаш интернет докато не създадеш правилото за Svchost.exe , та забележкатати е неуместна.

Публикувано изображение

Това че Михнев и clonnning не могат / не знаят или ги мързи не означава нищо , но ми харесва как тримата взаимно се успокоявате / подкрепяте в ползването на рехави правила. 

Ако искаш защитна програма която няма нужда от настройки това е Norton IS , Комодо е за експерти и маниаци на тема защита. 

Та за господин безгрешния ето ти правилата ето и къв як интернет имам ...И от къде на къде се пък изкара най големия експерт не ми е ясно :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм да тестваме твоите и моите правила срещу каквато заплаха си пожелаеш.Тогава ще си проличи кое колко е рехаво.:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Тука някой хора целят единствено да има конфронтация -тази програма била най добрата онази била най добрата...Аз се излекувах , а вие?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука някой хора целят единствено да има конфронтация -тази програма била най добрата онази била най добрата...Аз се излекувах , а вие?

Както виждаш, дори не става спор за различни програми.:clap:)Просто, по думите на Mohican. излиза, че никой, освен него и още двама-трима ''избрани'' и посветени в тайнството, не могат и не бива да ползват комодо.Малко преувеличено ми звучи, защото CIS вече се е развил достатъчно, че да може всеки, който има някакви базови познания да го ползва.:baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Както виждаш, дори не става спор за различни програми.:baby:)Просто, по думите на Mohican. излиза, че никой, освен него и още двама-трима ''избрани'' и посветени в тайнството, не могат и не бива да ползват комодо.Малко преувеличено ми звучи, защото CIS вече се е развил достатъчно, че да може всеки, който има някакви базови познания да го ползва.:baby:

Е аз исках по тактично да го кажа обаче казваш на някой че нещо не е наред и той вместо да провери защото аз съм с друг вид нет и и друг вид Уин той ти се прави на безгрешен :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че Михнев и clonnning не могат / не знаят ....

Хубаво е когато човек има самочувствие,но да е с мярка!

Не ми се връща назад в темите,да доказвам каквото и да е било,вижда ми се прекалено детско,а аз отдавна минах този период!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

stefanvalja

Преди време стана въпрос за едни общи правила, които COMODO 4 създава по подразбиране, още при инсталацията, но тогава 4-та беше още БЕТА.

Става въпрос за правило за "All Aplications" и при защитната стена и при модула "Защита+".

Сложих вчера последната версия на CIS 4 на Win 7, и налице са същите правила.

Въпроса ми е да ги премахна ли, или да ги оставя. Сори, че сега не мога да ги снимам, за да ги покажа по подробно, но сигурно Танганика знае за какво става въпрос.

Мисля, че за защитната стена са разрешени всички изходящи връзки за All Applications, a правилата за тях в D+, бяха ASK  навсякъде...

Ако имаш предвид това е нормално правилата навсякъде да са на ASK

Публикувано изображение

А по въпроса за правилата на защитната стена съм твърдо против правилото при което „изходящия трафик е неограничен, а входящия е спрян".Такова общо правило за всички програми обезмислят ползването на такъв тип защитни стени.Това е като да си купиш пистов мотор , но да го ползваш в градски условия.

URIEL

И от къде на къде се пък изкара най големия експерт не ми еясно

Не си мисли че е лесно     :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти правилата ето и къв як интернет имам

Здравей URIEL

Ако може уголеми прозореца с правилата, че така не се виждат до края какво точно си позволил и дай една снимка.

Ако може дай и една снимка от ipconfig /all

За ipconfig /all отиваш на Start -> Run в полето въвеждаш cmd след това ОК. В прозореца на cmd въвеждаш

ipconfig /all
Редактирано от nicicom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та за господин безгрешния ето ти правилата ето и къв як интернет имам ...И от къде на къде се пък изкара най големия експерт не ми е ясно  :wors:

А ти направи ли ето това ? !

Публикувано изображение

Ако имаш безжична връзка трябва да въведеш същите DNS сървъри и за нея

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по въпроса за правилата на защитната стена съм твърдо против правилото при което „изходящия трафик е неограничен, а входящия е спрян".Такова общо правило за всички програми обезмислят ползването на такъв тип защитни стени.Това е като да си купиш пистов мотор , но да го ползваш в градски условия.

Никъде не видях някой да говори за общо правило за всички програми.Това си го измисли.:surfing:Анализирай, моля те, svchost.exe процесите, които се виждат на този шотКакво правят?Защо са стартирани?:

Публикувано изображение

Какви правила да задам за всеки един от тях и защо?Няма да се затрудниш, нали си спец.:wors:)

Продължавам да твърдя, че на CIS му липсва по-подробно описание на системните процеси, за да може в такъв случай да знаеш как да процедираш във всеки един случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе човек ти сървърите на Комодо ли използваш или не ? :wors: Mohican кажи без бой :wub:

Да.:surfing:Бих могъл да ползвам и open dns, но защо пък да не се възползвам от услугата на комодо.:beach3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не видях някой да говори за общо правило за всички програми.Това си го измисли.

Аз,... аз говоря за такова общо правило-при защитната стена ми беше : Allow outgoing recuests за all applications - него го премахнах, но оставих това в D+ където всички правила са на ASK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...