Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Гост

Аз питам за домашен компютър ( където няма сървър )каква ще бъде целта.

Да ти прекъснат връзката с Интернет-самата идея на тия атаки е такава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти прекъснат връзката с Интернет-самата идея на тия атаки е такава

И коя защитна стена може да те предпази от такива атаки ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която минава тестовете на Pcflank :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Която минава тестовете на Pcflank :speak:

Ами Комодо 4 ги минава всички,въпреки че няма защита от такива атаки като в предишните версии 3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък доколкото съм чувал само рутер е спасението...Доста софтуерни защитни стени предлагат подобна защита, но до колко е ефективна е друг въпрос.

Факт е, че и такава атака не се организира лесно. Трябва да се "зомбират" доста машини за целта. Това е твърдението поне на експерта по мрежи - MysteryFCM (създател на hphosts) пакета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък доколкото съм чувал само рутер е спасението...Доста софтуерни защитни стени предлагат подобна защита, но до колко е ефективна е друг въпрос.Факт е, че и такава атака не се организира лесно. Трябва да се "зомбират" доста машини за целта. Това е твърдението поне на експерта по мрежи - MysteryFCM (създател на hphosts) пакета.

Ами тогава защо във форума на Комодо недоволстват от липсата на такава защита във версия 4 ? Вярвам че специалистите на Комодо са по-добре запознати от какво има нужда и има смисъл да притежава една софтуерна защитна стена.

Аз пък съм чел че и рутер не те спасява а само по-голям флууд срещу атакуващия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава защо във форума на Комодо недоволстват от липсата на такава защита във версия 4 ? Вярвам че специалистите на Комодо са по-добре запознати от какво има нужда и има смисъл да притежава една софтуерна защитна стена.

Аз пък съм чел че и рутер не те спасява а само по-голям флууд срещу атакуващия.

Пак си говориш наизуст ! Не съм казал да не се използва софтуерна защитна стена, а че е неефективна срещу DDOS атаки.

Аз пък в линка, който ти дадох не видях недоволстване от липсвата на опцията. Казаха, че записите в регистрите са си там, но дали вършели някаква работа не се знаело.

Щом екипа на COMODO са махнали опцията са сметнали, че не е достатъчно ефективна:

I find this as an error in application's design. A regression which made excellent firewall hardly moderate. We had well working firewall with application rules and global rules as well as some other anti-spoofing and anti-DDoS features which gave high level of security. And now we have a simple firewall with only global rules, at least CIS acts like one. Of course not all chances are hard-coded so with little work you can achieve old behaviour. I'm not sure about anti-DDoS feature though. The entries corresponding to this feature are still in Windows registry, but do they have any affect, who knows...

Bellow I've attached a simple example how a 'sandboxed' application, as untrusted, can achieve internet access without even noticing a user. To be honest I wouldn't recommend CIS v4 to anyone knowing all the flaws it currently has, at least in default configuration. Add to this Sandbox behaviour which was not necessary though through and dozens of other small bugs which haven't been fixed yet. I will keep track of this product but for now I'm staying with CISv3, as long as the AV updates for it will be released.

http://forums.comodo.com/feedbackcommentsannouncementsnews-cis/comodo-internet-security-40135239742-released-t52402.0.html;msg373886

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак си говориш наизуст ! Не съм казал да не се използва софтуерна защитна стена.

Къде съм писал че си казал подобно нещо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много малко инфо дава Мелих,все едно му се свиди или пази нещо като изненада,поне така ми изглежда, като го чета.

Добре,че е отново безплатна,което радва в случая/ Да се замислят другите в този бранш и да вземат пример от Comodo!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много малко инфо дава Мелих,все едно му се свиди или пази нещо като изненада,поне така ми изглежда, като го чета.

Добре,че е отново безплатна,което радва в случая/ Да се замислят другите в този бранш и да вземат пример от Comodo!

Дано да не се полакомеят и те като колегите си в бранша обаче след време като ни зарибят :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да не се полакомеят и те като колегите си в бранша обаче след време като ни зарибят :angry:

Дай пример! Какво ще ме принудят,никой с нищо не може да принуди потребителите освен да махнат от компютрите си техния софтуер,а това автоматично ги води към л****та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А промоциите на другите за какво са? Естествено че с цел зарибяване,ако някой си мисли че са заради очите му се лъже... :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай бизнеса на Комодо е друг , както на McDonald's не е продажбата на сандвичи   :angry:  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А промоциите на другите за какво са? Естествено че с цел зарибяване,ако някой си мисли че са заради очите му се лъже... :angry:

Ти къде си видял Comodo да дават промоции,зарибявка айде, за по 5/6/8 м. една година / 100 години и пр.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти къде си видял Comodo да дават промоции,зарибявка айде, за по 5/6/8 м. една година / 100 години и пр.?

Е то така се почва със смяна на името -днес Premium утре Platinium и хаиде и ние в кюпа -ще видиш :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то така се почва със смяна на името -днес Premium утре Platinium и хаиде и ние в кюпа -ще видиш :angry:

Нали знаеш,само свраките налитат на лъскаво и което блести,те друго не ги интересува,че не става за ядене,ма***та му :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Има си и платена версия.

2.Comodo group inc. трябва да са луди, за да прецакат такава маркетингова стратегия.Те си имат достатъчно продукти, с които си правят парите.:angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

s_dimitrov12

COMODOFirewall е добра защитна стена. Препоръчвам я на всеки, но не знам защо като ясложа на моя компютър ми спира интернета.

Имаш проблем с автоматичното откриване на private network.

Изтегли и гледай клипа „ COMODO - Pravila System Svchost " отподписа ми и пробвай да направиш показаните настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може ли някой да даде настройки на Комодо за svchost защото с на Mohican правилата не се ъпдейтва Уина :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Може ли някой да даде настройки на Комодо за svchost защото с на Mohican правилата не се ъпдейтва Уина ;)

Тук има тема по въпроса.:

Advanced svchost handling

http://forums.comodo.com/empty-t29948.0.html

За момента(според мен) няма как да настроиш правилата за svchost.exe ''правилно''.Знаеш ли как постъпвам аз напоследък, защото ми е писнало от специализирани правила за щяло и нещяло.Първо се уверявам, че системата ми е чиста, преди да инсталирам CIS.После инсталирам, и когато накрая на инсталацията ме попита за рестарт - забранявам.Отварям CIS.Първо-превключвам на proactive security.Нагласям си правилата за антивируса(всекиму според вкуса е тук).След това изключвам пясъчника и задавам тези правила:

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

D+ е в тренировъчен режим за известно време.Рестартирам компютъра, за да може D+ да научи какво се стартира автоматично със системата и да няма излишни въпроси.След рестарт, изчаквам минута-две, за да стартират всички процеси и стартирам една по една програмите, които ползвам всекидневно, отново в услуга на D+.Когато стартирам Skype, получавам въпрос от стената и задавам ''outgoing only''.За utorrent - trusted application.Тук не бива да се бърка, че програмата става изцяло доверена.Тя става такава само за стената, а D+ е създала собствени правила за нея, които винаги можеш да разгледаш и промениш по свой вкус, например така:

Публикувано изображение

На всички запитвания от system или svchost.exe, задавам ''outgoing only'', защото не съм убеден, че няма да сбъркам, при така зададените въпроси.По този начин съм сигурен, че входящи връзки без мое знание няма да има.Накрая използвам stealth ports wizard- а, изключвам тренировката на D+, превключвам в safe mode и си свиркам.

Ако някой ден реша, че ще ползвам единствено и само комодо, тогава отново ще се заровя в ония безкрайни правила, но за момента я карам така.:))Минавам всякакви тестове с тези настройки:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Може и да има някоя слабост, но не личи.:)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти ма уби ,благодарско много ще си имам занимавка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ма уби ,благодарско много ще си имам занимавка :)

Мда, за нищо, очаквам дори неодобрения от някои хора, че подхождам така нешахматистки, но при положение, че ми се случва да инсталирам и махам CIS по няколко пъти месечно...;):D:D

п.п.Достатъчно проблеми съм имал с импортване на правила и вече не ползвам този метод.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мда, за нищо, очаквам дори неодобрения от някои хора, че подхождам така нешахматистки, но при положение, че ми се случва да инсталирам и махам CIS по няколко пъти месечно...;):D:D

п.п.Достатъчно проблеми съм имал с импортване на правила и вече не ползвам този метод.:)

Поне даваш по добри насоки за мен ъпдейтването на Уина е важно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне даваш по добри насоки за мен ъпдейтването на Уина е важно :angry:

Да, с това нямам проблем:

Публикувано изображение

Особено след подобни изявления, няма как да си спокоен:

http://www.pctipsbox.com/microsoft-confirms-x64-windows-7-aero-vulnerability/

п.п.Михнев е прав като казва, че няма общи правила за всички.:)

п.п.п.Излизам с кучето.По-късно може да си полафим пак.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...