Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Заинтригувахте ме с тази програма и вчера реших да я пробвам на тормоз помоему само с 9-10 подбрани файла.Пясъчникът като безопасна среда понякога мълчи и не сработва, а друг път реагира на безвредни неща. Нищо нарочно не съм разрешавал за да компрометирам целенасочено CIS 4 Free - няма причина за да го правя.Този пакет май вече не е в групата на леките. Стигна се дотам проктивната защита Defense + да докладва, че е увредена - а самодиагностиката на пакета нищо да не установява.Като цяло недозавършен ми изглежда. Допуснатите изменения в регистрите на Win се фиксират от Twister още при инсталирането му. Третата версия бе с по-добра надеждност, макар и без безопасна среда-пясъчна кутия! Поздрави

Въй-въй, така няма да стане работата.Бях споменал някъде, и то в отговор на твой пост, че НЕ БИВА да се разрешава на Twister да ''поправя'' автоматично регистрите, точно заради този случай с CIS.CIS се нуждае от промяна на guard32.dll, за да работи нормално, а ти го ''поправяш'' и после очакваш CIS да работи ОК.Тц, не става.:)

http://www.bleepingcomputer.com/startups/guard32.dll-20821.html

Като цяло, двете програми работят добре заедно, но очаквай сини екрани чат-пат.:)))

Още нещо.Мога да ти извадя цитат от форума на comodo, където е обяснено подробно за кого е предназначен sandbox-ът и как работи.Две неща мога да ти кажа и без да търся цитатите.Пясъчникът изобщо не е на принципа на sandboxie, неговата функция е коренно различна, както и поведението му.Второ-той е предназначен за неопитни ползватели, които не знаят как да реагират при по-сложни запитвания от D+.

Поздрави.:)

Редактирано от clonnning (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo IS 4 Free бързо ме разочарова, а Twister Anti-TrojanVirus го инсталирах след деинсталацията му.Сега естествено гласувам за всичко аналогично доверие и на правителственият китаец. Тази ОС с Win XP SP3 очевидно стана по-бърза - а азиатецът е дори заедно с PrivateFirewall 7.0 Free. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comodo IS 4 Free бързо ме разочарова, а Twister Anti-TrojanVirus го инсталирах след деинсталацията му.Сега естествено гласувам за всичко аналогично доверие и на правителственият китаец. Тази ОС с Win XP SP3 очевидно стана по-бърза - а азиатецът е дори заедно с PrivateFirewall 7.0 Free. Поздрави

Мен също ме разочарова доста пъти CIS 4, но започнах да му научавам магариите и ще го опитомя, каквото и да ми струва, защото е най-полезната програма за комплексна защита, която съм ползвал.:))

Стигна се дотам проктивната защита Defense + да докладва, че е увредена - а самодиагностиката на пакета нищо да не установява.

Трябваше първо да потърсиш проблема, а после да минеш към деинсталация, ако се окаже, че е бъг или проблем на CIS.Може да има допусната някаква грешка от твоя страна, която да причинява тези проблеми, за които говориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TNN

Заинтригувахте ме с тази програма и вчера реших да я пробвам на тормоз помоему само с 9-10 подбрани файла.Пясъчникът като безопасна среда понякога мълчи и не сработва, а друг път реагира на безвредни неща. Нищо нарочно не съм разрешавал за да компрометирам целенасочено CIS 4 Free - няма причина за да го правя.Този пакет май вече не е в групата на леките. Стигна се дотам проктивната защита Defense + да докладва, че е увредена - а самодиагностиката на пакета нищо да не установява.Като цяло недозавършен ми изглежда. Допуснатите изменения в регистрите на Win се фиксират от Twister още при инсталирането му. Третата версия бе с по-добра надеждност, макар и без безопасна среда-пясъчна кутия!  Поздрави

Как все при теб се дънят защитните програми нямам представа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная защо два дни възпрепятствуваше ъпдейтите на Win XP. Когато обаче постоянно започна да прехваща автоматично в пясъчника си Ctfmon.exe вече загубих желание да го доразучавам засега. Засипа ме с издънки - над коя по-напред да се съсредоточи човек? Естествено - провокирах го. Ама аз и другите по навик пак сродно ги провокирам. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная защо два дни възпрепятствуваше ъпдейтите на Win XP. Когато обаче постоянно започна да прехваща автоматично в пясъчника си Ctfmon.exe вече загубих желание да го доразучавам засега. Засипа ме с издънки - над коя по-напред да се съсредоточи човек? Естествено - провокирах го. Ама аз и другите по навик пак сродно ги провокирам. Поздрави

A защо изобщо полваш пясъчника,понагоре ти писаха,че е насочен към по-неопитните потребители.Наистина е по-тежък доста от CIS3,поне аз забелязвам,че няколко различни конфигурации,започват да се влачат след няколко дни изполван CIS4 почти на дефолт ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kакто и в CIS 3 така и при CIS 4 не ми позволява да ъпдейтвам virus datadbase. Някой да има идея защо и какво трябва да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kакто и в CIS 3 така и при CIS 4 не ми позволява да ъпдейтвам virus datadbase.

Някой да има идея защо и какво трябва да се направи?

Ако вградения firewall не е спря го спри,от тук можеш да изтеглиш актуална антивирусна база,и да пробваш пак да ъпдейтнеш.

http://www.comodo.com/home/internet-security/updates/vdp/database.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

thecatcharli

Kакто и в CIS 3 така и при CIS 4 не ми позволява да ъпдейтвам virus datadbase.Някой да има идея защо и какво трябва да се направи?

Виж в „ Политики за мрежова безопасност ” дали настройките за Комодо са такива:

Публикувано изображение

Аз нямам проблеми

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарности за бързите отговори. :) Проблема се оказа вирус. Не ми даваше update на антивирусната, а после видях че не се отваря сайта на никоя антивирусна. Реинстал на ОС и сега COMODO се упдейтва без проблем. :go ahead:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Благодарности за бързите отговори. :)

Проблема се оказа вирус. Не ми даваше update на антивирусната, а после видях че не се отваря сайта на никоя антивирусна.

Реинстал на ОС и сега COMODO се упдейтва без проблем. :go ahead:

Е чудно ми е след като Комодо е пропуснал вирус защо сте пак с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е чудно ми е след като Комодо е пропуснал вирус защо сте пак с него?

А това прочете ли го:

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А това прочете ли го:

?

Е питам само де ако не е виновен Комодо да си я ползва :go ahead:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е питам само де ако не е виновен Комодо да си я ползва :go ahead:

Не става ясно, а може би и той не знае кога се е заразил, но стана ясно, че е сменял доста продукти.Може да е между две смени, а може и да си е отдавна и да не е подозирал.Изобщо, трудно може да се обвини някой при това положение.:)Не искам да защитавам CIS, аз съм допускал няколко пъти заразяване на системата с него, но главно от небрежност.:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не става ясно, а може би и той не знае кога се е заразил, но стана ясно, че е сменял доста продукти.Може да е между две смени, а може и да си е отдавна и да не е подозирал.Изобщо, трудно може да се обвини някой при това положение.:go ahead:Не искам да защитавам CIS, аз съм допускал няколко пъти заразяване на системата с него, но главно от небрежност.:))

А то тука кой ли не е изгорял с каквато и защита да е.Все пак търсим вируси и си ги и намираме ама то иначе как ще разберем коя защита къде се дъни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А то тука кой ли не е изгорял с каквато и защита да е.Все пак търсим вируси и си ги и намираме ама то иначе как ще разберем коя защита къде се дъни?

Именно.:cool:) CIS също е една от програмите, която, ако се ползва нормално, а не екстремно, ще осигури изключително надеждна защита.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Именно.:)) CIS също е една от програмите, която, ако се ползва нормално, а не екстремно, ще осигури изключително надеждна защита.:down:

Аз съм я ползвал има жесток HIPS ама много настройки-трябва според мен производителите да си ги настройват за максимална защита :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаква се до месец да излезе нова beta версия за тестване.

Какви ще бъдат промените,все още не се споменава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаква се до месец да излезе нова beta версия за тестване.

Какви ще бъдат промените,все още не се споменава!

Дай линкче, моля.:))

Да не би да е свързано с това-> http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=149124&view=findpost&p=1674056

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай линкче, моля.:))

Да не би да е свързано с това-> http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=149124&view=findpost&p=1674056

Най-вероятно за същото става въпрос :)http://forums.comodo.com/wishlist-cis/cis4-a-classic-vision-overhaul-t54638.0.html

Е, промените са ясни,една от тях е да се добавят и разширят списъка си със сигурни издатели,за което говорех и по рано,че повечето от проблемите идват от това, че списъка е сравнително "постен" за момента и Comodo не разпознава много от легитимния софтуер,ползван най- вече масово в Европа.

Ето линка: http://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/cis-40x779-next-update-t54348.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталирането само на стената във самия процес на инсталация съм маркирал първата опция това правилно ли е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталирането само на стената във самия процес на инсталация съм маркирал първата опция това правилно ли е

Не е грешно така ще ползваш ДНС на Комодо казват че са по-сигурни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е грешно така ще ползваш ДНС на Комодо казват че са по-сигурни.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря

Съветвам те да ползваш правилата на rootkitunhooker и няма да имаш проблеми дори да се пазиш само с комодо, той много добре ги е систематизирал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...