Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

lost in

Всичко за продуктите на Comodo 4 AV / IS -част 1

Препоръчан отговор

Защо тогава си играха да го интегрират в пакета...дори и да е загуба на време, като нов продукт изисква повече внимание.

А те хоп, пуснаха го и след това какво ще спрат да го поддържат ли ? Толкова ли е перфектен ? Има компании с над 20 години стаж в разработването на антивирусни и продължават да ги подобряват, а COMODO са с доста по-малко години в тази сфера (говоря за AV-то им). Иначе май съществуват от 2004.

Както и да е...да имаш идеи защо аджеба не ми импортва настройките...Цялата ситуация е малко странна. Когато съм ги експортвал съм си ги кръстил "My CIS Profile Settings"...Обаче като се опитам да си импортна не може да намери файла, защото е без разширение...е да...нали той си го е направил такъв...все тая...добре избирам тогава "All files" за да го види и го импортвам.

Публикувано изображение

След това не дава никакви грешки, активирам си профила и рестартирам машината...и вече съм с новия профил, но няма никъде и помен от създаваните правила за Skype, uTorrent, Mozilla и т.н. демек нищо...ужас...и се върнах на Proactive profile => забърсах всички останали и почвам наново да ги правя.

Изпълнил съм всички неща от линковете в предишния си пост, не ми дава никъде грешки, файла с настройките е около 240 KB, но нищо не се променя като го активирам.

Да бе ни защото когато съм експортнал настройките бях само с Comodo Firewall, а сега качих целия пакет за проба ?

И защо аджеба като бях само с Comodo Firewall имах чувството, че Sandbox-a блокираше повече неща и се налагаше все да ги слагам в My Own Safe Files, а досега изобщо не ми се е обаждал...сигурно си е пращал някакви данни до сървърите и са обновили списъците с познатите приложения ? Идеи ? Странна работа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...B-boy[styLe] Да бе ни защото когато съм експортнал настройките бях само с Comodo Firewall, а сега качих целия пакет за проба ?... Точно това е проблема :P Никога не съм ползвал Sandbox-a :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...B-boy[styLe]

Да бе ни защото когато съм експортнал настройките бях само с Comodo Firewall, а сега качих целия пакет за проба ?...

Точно това е проблема :P

Никога не съм ползвал Sandbox-a :)

Ще пробвам...да кача пакета отново, без AV, но ако пак не се получи незнам... :P

А иначе Sandbox-a не е никак лош...след като доста от нещата не бачкат пълноценно под Windows 7 x64, Sandbox-a е доста добро попадение.

И си върши добре работата при това на пълен автоматик. А си има и опции дали винаги да стартира дадено приложение с ограничени права или вече да го третира като доверено.

Да ти пратя профила на Л.С. да видиш дали ще се активира при теб ?

EDIT: Той Melih е крайно време да избере страна:

http://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=49138

http://forums.comodo.com/general-discussion-off-topic-anything-and-everything/the-reason-for-leaving-experience-t55867.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам...да кача пакета отново, без AV, но ако пак не се получи незнам... :) А иначе Sandbox-a не е никак лош...след като доста от нещата не бачкат пълноценно под Windows 7 x64, Sandbox-a е доста добро попадение.И си върши добре работата при това на пълен автоматик. А си има и опции дали винаги да стартира дадено приложение с ограничени права или вече да го третира като доверено.Да ти пратя профила на Л.С. да видиш дали ще се активира при теб ?

Все още нямам доверие на сандъка му.

Да изпрати ми профила ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , B-boy[styLe] на снимката се вижда че моите настройки ги разпознава но не и твоите.

Публикувано изображение

Да не би случайно това да са настройките ти от CIS V3 ? !

Пращам ти да пробаш с моите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , B-boy[styLe] на снимката се вижда че моите настройки ги разпознава но не и твоите.

Публикувано изображение

Да не би случайно това да са настройките ти от CIS V3 ? !

Пращам ти да пробаш с моите.

Ами не, за версия 4- са си. Но подобно положение се случи и с версия 3 преди. Като ги екпортваше не им задаваше разширение, след това при импортване не искаше да си ги познае и така.

Ако се опитам да преименувам файла (който е без разширение) на My CIS Profile Settings.cfgx или My CIS Profile Settings.cfg

Избери на снимката си, където пише Files of type и от падащото меню избери All files => и ще види файла и ще го импортне, но файда никаква. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif.

Както и да е. Мерси за теста...явно ще ги правя наново...аман...правила...правила...правила... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

B-boy[styLe], не се получава повредата е в твоята ОС :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте ли и двамата с различни операционни системи :laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с различни ОС сме но проблема е че неговия конфигурационен файл и при мене Комодо не го разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с различни ОС сме но проблема е че неговия конфигурационен файл и при мене Комодо не го разпознава.

Не можеш да твърдиш,че проблема е при него защото си пробвал на друга ОС - Windows XP,а той ти писа че е с Windows 7(x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да твърдиш,че проблема е при него защото си пробвал на друга ОС - Windows XP,а той ти писа че е с Windows 7(x64

Ами ще се разбере когато пробва с моя конфигурационен файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще се разбере когато пробва с моя конфигурационен файл.

Не ми се пробва твоя профил, за да не ми забърше настройките на стената, а моите както не ще да ги експортва не искам да ги правя наново. Предполагам ще ме разбереш. :)

Щях да те питам, видях, че и ти си сложил тези настройки в една твоя снимка:

Публикувано изображение

Как познах, че са същите...ами аз след като тествах с правилата от линка получих същите отчети...и бяха толкова много, че забраних логването

Според теб нужни ли са след като ако SVCHOST.exe и SYSTEM са сложени само на outgoing only (както е препоръчително за LAN мрежи като моята - ти знам, че си дал Blocked на system, но на мен трябва да е outgoing only). Та ако са на Outgoing only стената им позволява само изходящ трафик (макар, че пуска NetBios портовете навън), а блокира входящия трафик включително и към тези портове - 135,136,137,138,139,445...т.е. има ли нужда от това допълнително ГЛОБАЛНО ПРАВИЛО ? Още повече аз съм спрял и услугите използващи тези портове + съм изключил NetBios Over TCP/IP.

Какво мислиш по въпроса ?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Иначе вече използвам правила за почти всичко (голям напредък за мен) :)

Намерих си и за Skype:

http://forums.comodo.com/empty-t49916.0.html

Публикувано изображение

Публикувано изображение

тук използвам по-затегнатите правила за Utorrent:

http://forums.comodo.com/guides-cis/firewall-tutorial-for-utorrent-with-comodo-internet-security-t15677.0.html

и за IPV6

http://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/windows-vista-not-completely-safe-with-cis-ipv6-t38465.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe] , като цяло е по-добре отколкото предишните ти правила ( доколкото можеха да се нарекът такива :) ),но има още какво да се желае за Skype и µTorrent.

Изтегли си клиповете с правилата от подписа ми за да добиеш по-голяма представа.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ако имаш предвид дали има нужда от допълнителните глобални правила за защита на IPV6 протокола,да нужни са във форума на Комодо се препоръчват + How to Disable IPv6 Completely All of the above simply blocks some of the functionality of IPv6. http://forums.comodo.com/empty-t38465.0.html The first option is to make the necessary changes to disable the protocol stack via editing the registry.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Танганика, като изтъкнат спец по Комодо, да те питам: какви настройки трябва да се направят за BitTorrent, или да ползвам тези, които си дал за uTorrent? Не мисля, да има разлика, ама все пак..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Танганика, като изтъкнат спец по Комодо, да те питам: какви настройки трябва да се направят за BitTorrent, или да ползвам тези, които си дал за uTorrent? Не мисля, да има разлика, ама все пак..... :)

Да същите са няма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не си разбрал от поста ми...Доволен съм си от правилата за uTorrent и Skype и IPv6 (все пак ги видях от модове във форума на COMODO) и съм дал линкове в предишния си пост за тях.

Аз ти говорех за друго:

Щях да те питам, видях, че и ти си сложил тези настройки в една твоя снимка:

Публикувано изображение

Как познах, че са същите...ами аз след като тествах с правилата от линка получих същите отчети...и бяха толкова много, че забраних логването

Според теб нужни ли са след като ако SVCHOST.exe и SYSTEM са сложени само на outgoing only (както е препоръчително за LAN мрежи като моята - ти знам, че си дал Blocked на system, но на мен трябва да е outgoing only). Та ако са на Outgoing only стената им позволява само изходящ трафик (макар, че пуска NetBios портовете навън), а блокира входящия трафик включително и към тези портове - 135,136,137,138,139,445...т.е. има ли нужда от това допълнително ГЛОБАЛНО ПРАВИЛО ? Още повече аз съм спрял и услугите използващи тези портове + съм изключил NetBios Over TCP/IP.

Какво мислиш по въпроса ?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Не си цъкнал на линка в синьо => http://forums.comodo.com/firewall-help-cis/close-port-135-139-and-445-without-stealth-ports-wizard-for-comodo-cis-4-t53588.5.html

За тях питам дали има нужда, щом system е на outgoing only. Но все пак добавих и блокиране на заявки към тези портове - 135,136,137,138,139,445 и забраних логването. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да същите са няма разлика.

А тези правила ти ли ги измисли, или си ги видял от някъде? Например, конкретния порт, който посочвош- 23766, как го определи? Защо точно този порт, а не някой друг? Възможно ли е да задам вместо него, друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тези правила ти ли ги измисли, или си ги видял от някъде? Например, конкретния порт, който посочвош- 23766, как го определи? Защо точно този порт, а не някой друг? Възможно ли е да задам вместо него, друг?

Най-вероятно това е определения порт от самия торент клиент...Там трябва да се махне отметката за да не се сменя порта всеки път при старта на клиента:

Публикувано изображение

Същата работа е и за Skype, само че трябва да се махне отметката през използване на порт 80 и 443.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe] , правилата които ползвам ми ги показа nikicom и смея да твърдя че са по-затегнати / правилни / добри от тези които са показали модовете на Комодо. Engineer , ако си гледал клипа се вижда от къде може да бъде променен порта като условието е да бъде в границите от 1025 до 65535.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B-boy[styLe] , правилата които ползвам ми ги показа nikicom и смея да твърдя че са по-затегнати / правилни / добри от тези които са показали модовете на Комодо.

Engineer , ако си гледал клипа се вижда от къде може да бъде променен порта като условието е да бъде в границите от 1025 до 65535.

Аз не казвам, че не са затегнати, но защо ми е да затягам изходящи връзки на доверено приложение (даже не е и доверено), след като блокирам входящите такива. Иначе знам, че Nikicom е спец. А специално за uTorrent моите са доста затегнати...не използвам първите, а тези от втория пост:

Option 2 - Deny use of privileged ports (Recommended for additional security, but might cause problems due to some ports being blocked)

http://forums.comodo.com/frequently_asked_questions_faq_for_comodo_firewall/tutorial_for_utorrent_with_comodo_firewall_3-t15677.0.html

Хубавато при тях, е че бачкат при включени всички защити на стената:

Both works with everything enabled in Attack Detection Settings. I've been able to reach maximum download and upload speeds in uTorrent with both of them.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е целта на DOS атаките,какво точно трябва да се случи за да бъде успешна ? Задавам тук въпроса защото е свързано с липсата на защита от такива при Comodo Firewall 4.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една от целите на DDoS атаките се състои в това да прекрати работата на защитната стена с цел спиране филтрирането на трафика и свободно изпълняване на зловреден код в атакувания компютър ли ? Правилно ли съм разбрал ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Една от целите на DDoS атаките се състои в това да прекрати работата на защитната стена с цел спиране филтрирането на трафика и свободно изпълняване на зловреден код в атакувания компютър ли ? Правилно ли съм разбрал ?

Разпределените атаки са най вече към уеб-сървърите насочни-целта е да ги претоварят и изкарат от строя(Отказ от Обслужване)Публикувано изображение

Ето ти пример за такъв тип атака насочена срещу Virustotal:Публикувано изображение

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разпределените атаки са най вече към уеб-сървърите насочни-целта е да ги претоварят и изкарат от строя(Отказ от Обслужване)

Ето ти пример за атака срещу Virustotal:Публикувано изображение

Аз питам за домашен компютър ( където няма сървър )каква ще бъде целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...