Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Българка на 62 роди

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Втрещява ме дребната, мъничка злоба в отношението към жената, завистта и стръвта с която се творят клюките. Чудя се как може на някой да му е жал за жаба и котка, а да не проявява и грам разбиране към човек, с неговите болки и терзания. Това ми е чудно, никой ли не намери за нормално да каже: - Браво на жената - намерила е начин, бори се. - а тук просто се строят небивалици на основата на фантазии и лъжлива информация. Е това не ми харесва Динди-дин, та рекох да го кажа...

Зачеване и оцеляване са две различни неща. Лелята е намерила начин да си плати, но това не дава на никой право, да се втурва безцеремонно в живота и и да сипе клюки, лъжи, класификации и разпоредби. Толкова от мен!

За обвинения и обиди

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втрещява ме дребната, мъничка злоба в отношението към жената, завистта и стръвта с която се творят клюките. Чудя се как може на някой да му е жал за жаба и котка, а да не проявява и грам разбиране към човек, с неговите болки и терзания. Това ми е чудно, никой ли не намери за нормално да каже: - Браво на жената - намерила е начин, бори се. - а тук просто се строят небивалици на основата на фантазии и лъжлива информация. Е това не ми харесва Динди-дин, та рекох да го кажа...

Теб те втрещява това, а мен факта, че има толкова жени в детеродна възраст, които по една или друга причина имат проблем със зачеването и искат да имат деца, са могли да се възползват от това ин витро. А, шансът се дава на 62 годишна бабка. Знаеш ли колко жени чакат своя ред? Еми, сорка ама няма как да проява благородство. И назад в темата съм го казала никой не е застрахован, че утре няма някоя тухла да го цапне по главата и да си замине, ама рискувете да си "заминеш" над определена възраст са по-големи. Когато стане това дете на 18, майка му ще е на 80. Да и даде Бог здраве, чистосърдечно и пожелавам.

Спорила съм напред, няма да споря отново...можем много да го сукаме и въртим, ама факт е че, бабето е майка и има дете, освен щастлив живот да му пожелаем, друго не можем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

63-годишната Красимира: Възрастта не е пречка да бъда майка

Публикувано изображение

Пенсионираната психиатърка мечтае да отгледа на спокойствие момиченцето си

Възрастта не може да бъде пречка. Зависи от желанието на жената и от това, дали тя се чувства достатъчно здрава и способна да отгледа и възпита дете. Аз имах късмет, след мен въведоха ограничение във възрастта за ин витро процедурите.

Това казва в интервю за “Монитор” 63-годишната русенска психиатърка Красимира Димитрова, която миналата година стана майка.

Тя отрича слуховете, че се крие от съгражданите си в Русе и че разхожда бебето по тъмно.” Това са глупости. Защо да се крием? Какво лошо сме направили аз и Мери? Когато се разхождам в центъра, непрекъснато ме спират хора и никога не съм отказвала да разговарям с тях. Всеки може да види детето, всеки може да му се порадва”, казва психиатърката..

Майчинството преобърна изцяло живота на възрастната жена. На 5 май 2010 г. тя роди близначетата Мери и Жаклин след ин витро процедура, извършена в частна плевенска клиника. На 39-ия ден след раждането Жаки почина, но Мери оцеля и съвсем скоро ще навърши годинка и три месеца, пише “Монитор”.

Малката красавица се развива много добре и с любопитни очички гледа света наоколо. Майка й Красимира е безкрайно щастлива и й дава всичката любов, на която е способна. Отглежда я сама и не моли помощ от никого.

Притеснява се от силния интерес към живота й и от слуховете, че детето не се развива правилно, има малформации и че самата тя не може да се справи с отглеждането му. Безпокои се от злобните публикации не толкова заради себе си, колкото заради малката Мери. Красимира иска обществото да забрави за нея, за да може спокойно да отгледа дъщеричката си.

Преди да се подложи на ин витро процедура за зачеване Красимира е кандидатствала пред социалните служби в Русе за осиновяване на дете. Желанието й е било да вземе по-малко хлапе, за да може да го възпитава от най-ранна детска възраст.

След тромава процедура, проучвания и разговори със социални работници и психолог Красимира получила официално решение с отказ за осиновяване. В мотивите пишело, че възрастта й е напреднала, нямало кой да й помага, можело да се разболее и умре, и тогава детето трябвало отново да се върне в специализирана институция.

БЛИЦ

Мери наистина е красавица! :(

Да е жива и здрава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

51 г. - горна граница за ин витро бебе

Публикувано изображение

Възрастта, до която жените имат право на ин витро процедури, се увеличава до влизането им в менопауза. Това предвижда изменение на Наредба 28 на здравното министерство, която беше обнародвана в "Държавен вестник", съобщиха от пресцентъра на Министерство на здравеопазването.

Досега жените у нас имаха право на ин витро процедури до навършване на 43 години. С наредбата тази възраст се увеличава до настъпването на менопауза.

Процедурите след 43 години обаче няма да се финансират с държавни средства от Фонд „Асистирана репродукция". Причината е, че с напредването на възрастта рязко намаляват шансовете за забременяване и така обществените средства не могат да бъдат максимално ефективно изразходвани.

С промените в наредбата за първи път се въвежда възрастова граница от 51 години за забременяване с донорски яйцеклетки. В момента подобно ограничение няма и това създава рискове за раждането и отглеждането на едно дете от родители в прекалено напреднала възраст.

С проекта се въвеждат и редица технически изисквания, на които трябва да отговарят центровете и лабораториите за асистирана репродукция. Целта е да се гарантира максимално безопасността и ефикасността на процедурите за пациентите.

БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
57-годишна бургазлийка роди близнаци

57-годишна жена от Бургас се сдоби с две близначки. Раждането е станало с цезарово сечение. Бременността е резултат на изкуствено оплождане, съобщават гинеколози, цитирани от burgasutre.bg.

Раждането е станало вчера в 09,00 часа. Майката и бебетата се чувстват добре и до няколко дни ще се приберат у дома. Близначките са поставени в кувьоз. Първото извадено бебе тежи 1,550 кг, а второто е 1,400 кг.

Акушери уточниха, че жената се била подложила на хормонално лечение за безплодие в чужбина, където е извършено и оплождането "ин витро". Досегашният "рекорд" за възрастна родилка държаше жена на 51 години от Русе, която на 30 януари тази година роди близнаци в болница в крайдунавския град. Бебетата са момченца и също бяха родени чрез секцио.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4079872

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Досегашният "рекорд" за възрастна родилка държаше жена на 51 години от Русе, която на 30 януари тази година роди близнаци в болница в крайдунавския град. Бебетата са момченца и също бяха родени чрез секцио.

да бе да, и вий сте едни писачи...

рекорда е на 63-годишната д-р Красимира Димитрова от Русе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе да, и вий сте едни писачи...

рекорда е на 63-годишната д-р Красимира Димитрова от Русе

Може и да не знаят за д-р Димитрова, и писачите са хора ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да не знаят за д-р Димитрова, и писачите са хора ;)

аха

то какво стана с тая жена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха

то какво стана с тая жена

Най-възрастната родилка в България пак започва работа

Мери е много чаровна малка госпожица, нали?! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-възрастната родилка в България пак започва работа

Мери е много чаровна малка госпожица, нали?! :)

сладурка да, да е жива и здрава и мамата й и тя

дано не я травмират много миличката - щото то нали се сещаш какъв ни е манталитета на нас злобен та...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

65-годишна германка роди четиризнаци

Image_4781862_126.jpg

65-годишната Анегрет Раунинг роди четиризнация. Това е най-възрастната жена, родила четиризнаци. Тя е майка на 13 деца и баба на пет. / Факсимиле от dailymail.co.uk

65-годишна германка - майка на 13 деца и баба на пет, която беше бременна с четиризнаци, роди. Малчуганите били родени с помощта на цезарово сечение в 26-тата седмица, като теглото им е между 650 и 960 грама. Обикновено бебетата се раждат между 37-ата и 40-ата седмица на бременността.

Анегрет Рауниг, учителка по английски и руски пред пенсия, стана най-възрастната майка, родила четири близнаци.

"Не се страхувам. Смятам, че ще продължа да бъда здрава и във форма. Колкото до организацията с гледането на четирите деца, това не е нещо ново за мен, имам достатъчно опит", пише "Билд".

Въпреки многобройната си фамилия възрастната берлинчанка не се поколеб*ла да прибегне до няколко опита за оплождане ин витро през миналата година, за да изпълни желанието на най-малката си дъщеря - на 9 г. - да си има братче или сестриче.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4781861

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

65-годишна германка роди четиризнаци

17 деца значи

майко мила

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления на печалившите !

До къде я докарахме бабите да ни оправят демографската криза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления на печалившите !

До къде я докарахме бабите да ни оправят демографската криза.

Ако българските баби на тази възраст тръгнат да раждат, току-виж сме си решили демографския проблем. ;)

Но при тези ниски пенсии...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако българските баби на тази възраст тръгнат да раждат, току-виж сме си решили демографския проблем. ;)

Но при тези ниски пенсии...

Младите ще работят и ще помагат, ...със издръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младите ще работят и ще помагат, ...със издръжката.

Младите едва ли ще са очаровани от появата на братчета и сестричета, по-малки от собствените им деца, така че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Младите едва ли ще са очаровани от появата на братчета и сестричета, по-малки от собствените им деца, така че...

Еми той биологичния часовник тиктака и 60 годишните искат да стават баби и да дундуркат внуци а младите се ослушват и ин витрото идва на помощ  ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...