Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Българка на 62 роди

Препоръчан отговор

Чудя се и се мая защо никой дума не обелва ,когато мъже на по 60-70-80 години стават бащи , а се втурнахте да обвинявате жената и лекарите ,които са и помогнали. Примери за бащи на преклонна възраст има много. Ама за мъжете -може ,а за жените -не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, аз не съм чувала за бременен мъж, нито пък за кърмещ :baby: Дъртите бащи, обикновено са се сдобили с млади булки, така че не виждам да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ми, аз не съм чувала за бременен мъж, нито пък за кърмещ :)

Дъртите бащи, обикновено са се сдобили с млади булки, така че не виждам да има проблем.

... и, обикновено са богати, така че, млада майка и обезпеченост равно на бебе! Публикувано изображение

Поздравления за философския коментар на bim Публикувано изображение

Редактирано от MJA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... жената не произвежда активни айцеклетки,както и в случая сто пъти поясних,че те не са нейни децата,тя е само сурогатна майка и ги е износила,РЕАЛНО друга жена е майката...

Всяка жена, която иска да има дете/деца, носеща и усещаща ги в утробата си, е майка! Вече и от личен опит го казвам. Нищо, че яйцеклетките не са нейни, все пак дечицата са били у нея 7 месеца, износила ги е, докато е могла, и това я прави тяхна майка :)

Но и аз не съм съгласна, че сега е точният момент да осъществи мечтата си, малко е позакъсняла...Да са живи и здрави и тя, и малките. Но един ден вероятно ще се срамуват от нея заради възрастта и. За съжаление, когато бях малка и немислеща като сега, аз също се срамувах от майка си http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif заради възрастта и, защото на моите връстници майките бяха доста по-младички. Деца...те не могат а лъжат и крият (повечето). А още по-лошото е (недай си Боже) да останат сирачета, докато все още не са в състояние да се грижат сами за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъртите бащи, обикновено са се сдобили с млади булки, така че не виждам да има проблем.

Да, само дето има опасност бебето да се роди с увреждания, защото както младостта на майката е важна, така и на бащата. То и виаграта не е много полезна, ама на...трябва да сме разтърсени от възхищение, че на няква дядка дет му отхвъркат кастанетите щяло да може да му стане :cool:

И защо всички се нахвърлихте върху българката? Доколкото си спомням имаше някаква индийка на 70 и нещо дето беше родила, ама никой нищо не споменава...може би сте пропуснали да направите тема, където да се възмушавате. Ся може да почвате и по нея да плюете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,възрастта на бащата също е от значение за здравето на детето.Много възрастни мераклии са създали болни деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се и се мая защо никой дума не обелва ,когато мъже на по 60-70-80 години стават бащи , а се втурнахте да обвинявате жената и лекарите ,които са и помогнали.

Примери за бащи на преклонна възраст има много. Ама за мъжете -може ,а за жените -не!

На моя приятелка от Дания (21 годишна), баща й е на 79, мисля, че даже и 80 направи.

Да, но майка й е млада, има трима големи братя и живее в държава, в която в случай, че остане сирак, ще се погрижи за нея и дори ще се грижи за нея, до края на живота й.

Разликата е голяма.

Съжалявам, но за мен тази новина не е повод за радост, нито за възхищение, а за отвръщение. Това за мен е върха на човешкия егоизъм и безотговорност.

Едно е да вървиш срещу природата, но да вредиш само на себе си, друго е да въвлечеш две невинни създания в този порочен кръг.

Има причина, поради която жените не могат да раждат в по-зряла възраст и тази причина се нарича физиология.

Пожелавам и на майка и на децата да бъдат живи и здрави, специално майката да бъде жива и здрава възможно най-дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, само дето има опасност бебето да се роди с увреждания, защото както младостта на майката е важна, така и на бащата. То и виаграта не е много полезна, ама на...трябва да сме разтърсени от възхищение, че на няква дядка дет му отхвъркат кастанетите щяло да може да му стане :clap:

И защо всички се нахвърлихте върху българката? Доколкото си спомням имаше някаква индийка на 70 и нещо дето беше родила, ама никой нищо не споменава...може би сте пропуснали да направите тема, където да се възмушавате. Ся може да почвате и по нея да плюете :cool:

Не съм чула, мнението ми щеше да бъде същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекарски скандал за бебетата на 62-годишната майка

Публикувано изображение

Д-р Емилиана Конова е обвинена от русенските лекари в лъжи

02 юни 2010 / News.dir.bg

Лекарите от АГ-комплекса в Русе ще подадат жалба до Етичната комисия към Лeкарския съюз срещу колегите си от Плевен заради близначките, родени от 62-годишна жена.

Причина за жалбата са несъстоятелните обвинения и дори лъжи в медиите от Клиничния институт по репродуктивна медицина в Плевен с ръководител доц. д-р Емилиaна Конова по повод грижите за двете бебета, съобщиха на пресконференция ръководителите на Многопрофилната болница в Русе д-р Минчо Вичев, на Акушеро-гинекологичния комплекс - д-р Георги Хубчев и други лекари, цитирани от БТА.

В свои телевизионни изяви д-р Емилиана Конова от Плевен е казала, че в Русе няма необходимите компетентност и апаратура за грижи за двете бебета и има вътрешно болнична инфекция, което е лъжа, но е успяла да внесе безпокойство в персонала на лечебните заведения и пациентите, казаха медиците.

"Точно обратното - показателите на русенския АГ-комплекс са едни от най-добрите в страната, апаратурата е достатъчна, а лъжата за вътрешно болничната инфекция е крайно недопустима - няма нито едно дете в комплекса с каквито и да са признаци на инфекция", уточни д-р Вичев.

Според русенските лекари изявленията от института в Плевен са направени с частни рекламни интереси, тъй като досега никой не познава това заведение. Точно плевенският институт не е направил необходимото след забременяване чрез донорска яйцеклетка на 62-годишната Красимира Димитрова, смятат медиците в Русе. Още в началото на рисковото забременяване жената от Русе е трябвало да бъде сложена под постоянно наблюдение поради възрастта й, поради претърпяната преди това сложна гинекологична операция и голямата разлика в развитието на двата плода.

На по-малкото бебе - 500-грамовата Жаклин, е извършена сложна операция и животът му е спасен. Утре по-голямото бебе - Мери, ще бъде изпратено в Университетската специализирана педиатрична болница в София за скринингово проследяване за ретинопатия и след това ще бъде върнато в Русе. Теглото на това бебе е нараснало от 900 на 1140 грама. Жаклин е наддала до 700 грама, но състоянието й остава критично.

Близначките се родиха на 5 май т.г след ин витро с донорска яйцеклетка на майката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уффф, тъй и досега не можах да разбера дали става въпрос за майка или за инкубатор....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оставиш 62 годишна бременна жена със здравословни проблеми без постоянен лекарски контрол застрашава живота и здравето както на бъдещата майка,така и на плода.Пълна безотговорност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм чувала много добри думи за ин витро центъра в Плевен. Не може просто ей- така да кажеш, че са некадърни или безотговорни. Не съм им попадала в ръцете, затова не мога да кажа нищо конкретно, но все пак и жената е знаела, че ще поеме риск, и то неголям. Най-лесно е да наречем лекарите некадърници... И аз чух от една жена нехубави неща за моя аг лекар, но това прави ли го некадърен или безотговорен? Не мисля. Това, което не ми харесва, в историята е плюенето едни по други на тези от Плевен и Русе. Не виждам смисъл в това, не ми се струва и добра реклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оставиш 62 годишна бременна жена със здравословни проблеми без постоянен лекарски контрол застрашава живота и здравето както на бъдещата майка,така и на плода.Пълна безотговорност!

И голяма реклама си направиха експериментаторите,мда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Центърът си е екстра, работят много добри и кадърни специалисти, а пък като е искала това, тя решава, никой не може да и отнеме това право, гарантирано й от Конституцията. :speak: Тя си носи отговорност, била е в пълно съзнание и е знаела и рискове и последствията, които следват от това решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уффф, тъй и досега не можах да разбера дали става въпрос за майка или за инкубатор....

инкубатор 62 годишен, за това става въпрос...Мен ако ме питаш изперкал при това. Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инкубатор 62 годишен, за това става въпрос...Мен ако ме питаш изперкал при това.

Само дето инкубатора няма да може да си гледа Малечки Палечките

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инкубатор 62 годишен, за това става въпрос...Мен ако ме питаш изперкал при това.

Ахам :)

Ти какво очакваш от 62 годишен психиатър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето инкубатора няма да може да си гледа Малечки Палечките

Аха

за сметка на това ще си гледа Дързост и красота и турски сапун.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха

за сметка на това ще си гледа Дързост и красота и турски сапун.

А Малечки Палечките кой ли ще ги гледа

:blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Малечки Палечките кой ли ще ги гледа

:P

Ами незнам

цъцъцъ

ако има може на запис някой да я гледа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почина едно от бебетата на 62-годишната родилка

Публикувано изображение

Жаклин - по-малкото бебе, родено от 62-годишната д-р Красимира Димитрова, е починало тази сутрин.

За трагичния край на детето са съобщили от русенската болница, предаде Дарик. Само преди дни лекарите съобщиха, че са успели да спасят зрението на момиченцето.

Димитрова роди близначета на 5 май т.г. Бебетата бяха с тегло от 0,900 кг и 0.500 кг. Жената даде имена на двете момиченца - Мери и Жаклин. На 13 май лекари оперираха Жаклин след перфорация на червата. Състоянието на бебето след интервенцията беше критично, обясниха лекарите от Русенската болница, където момиченцата се родиха. Сестричка Мери пък вече беше захранена с естествена кърма, което дава надежда за нейното развитие.

Състоянието на майката е добро, още преди седмици тя беше изписана от родилното отделение. Късното майчинство на русенката стана повод шефът на здравната комисия в Народното събрание Лъчезар Иванов да поиска прагът, в който една жена може да стане майка с помощта на медицината, да стане 44 г.

Източник: dir.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почина едно от бебетата на 62-годишната родилка

Ужасно е...След месец борба за живот...миличкото...Публикувано изображениеНека си почива в мир!

Надявам се другото да има по-добра съдба...

Редактирано от beli99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за Малечка Палечка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано почива в мир http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Макар че това не е никаква утеха...

Не обичам млади хора да си отиват, пък камо ли деца...

Хем се радвам, че жената си е изпълнила мечтата, хем ме е яд на безотговорността и. Защото да ги роди толкова късно и с толкова рискове за мен си е безотговорност...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нужно ли беше това безумие... Смятам, че трябва да има възрастово ограничение някакво... Каква мечта изпълни тази възрастна жена? С действията си донесе само страдания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...