Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

Българка на 62 роди

Препоръчан отговор

Мале какви злоби сте. А когато циганите викат : "Те са си мои, ще правим с тях каквото си щем нби вопъл, ни стон" . Да не е по-добре да раждат на по 12 години, организма пак не е готов за износване на плода и пак се застрашават живота, ама нейсе ще ви дойде акъла. Жената не е луда, както я изкарахте, моля засрамете се. Това на нищо не прилича.

Ми да, по-добре да роди на 12 години отколкото на 62. Поне ще има баба, коята да помага в отглеждането на детето. Поне ще има хора, които да помагат.

Тази жена идея си няма какво всъщност да гледаш малко дете и никой, който не се е сблъсквал с това не е наясно. Интересно как една 62 годишна жена ще спи по три часа на нощ, а когато децата проходят ще тича след тях.

Да е жива и здрава поне до 18 годишни да ги отгледа, защото тогава ние злобарите ще трябва да го направим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале, мале. Направо ме плашиш с това отношение към женицата. Дай сега кат сам на 22 год. да не се опитвам да имам семейство че утре или в други ден мога да гушна букетеца, я от кола премазан, я от болест покосен. Да си живея в юргана, да не ходя на работа, че за кво утре може пукна. Както е преценила!Не можеш да знаеш бъдещето. Тя поне има смелост да се бори за щастието си, знаеш ли през какви трудности е преминала за да зачене. Тя ще се бори така и за децата си. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нищо против хората да раждат, всяко детенце да е живо и здраво, те не са виновни за нищо. Но не мога да разбера как не проумяваш, че да се сетиш на 62 години е лудост. Какво според теб е правила до 62 а??? Като е искала дете да го е направила на 30, на 40, какво може да му даде сега? Какво? Сигурност? Бъдеще? Грижа? Отношението ми към женицата е такова, каквото заслужава всеки безотговорен егоист. И аз ако и бях пациент със сигурност, ако разбера, че е родила щях да бягам с двеста в обратна посока. Да лекува болен, болен, не е много нормално. И аз искам да имам три деца, ама имам достатъчно мозък да огранича собствения си егоизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ударила си на сметки, дано си в сферата на икономиката, там ще са ти нужни. В живота не става така. Ако ти се родят тризнаци, едното в дома ли ще го дадеш, щом не си егоистка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, че ми каза как е в живота. Ти гледал ли си дете някъде освен на картинка? Гледал ли си, че седиш и философстваш?!? Аре като погледаш, тогава пак си напиши мнението, защото в момента само ме нервираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирам да спамя, та да се успокоиш колежке. В живота е така, ако не беше майка ми, която така упорито се е мъчила и ме е родила през онова време с секцио, на 36 годишна възраст сега нямаше да съм на тоз свят. Дядо ми и баба ми са починали много рано още като на 2 години, баща ми е оставил майка ми да се оправя. Така че не бере грижи за женицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, че ми каза как е в живота.

Ти гледал ли си дете някъде освен на картинка? Гледал ли си, че седиш и философстваш?!?

Аре като погледаш, тогава пак си напиши мнението, защото в момента само ме нервираш.

Висше образование ли трябва за да се отгледат две деца не разбрах ! Аве кои сте вие че да съдите жената какви решения да взима в живота си ???

Аве вие вашия живот не може да подредите тръгнали сте акъли да давате . От къде и знаете финансовото състояние на жената , ще си намери прислужница и ще и помага и ще е щастлива на старини че ще си отиде от този свят изпълнила женския си дълг . А колкото дал господ толкова ще живее стига сте умували .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....Проблема който ,можеби повечето съфорумци искаха да изкажат ,е че жената е на преклонна възраст и ПОСТАВИ в РИСК живота на двете близнета и нейния,при все ,че е медицинско лице...Също така тя дава лош пример на някоя и друга "изперколясала" да реши ,че иска дете,просто примера който дава на обществото е лош...

62 не е преклонна възраст. Даже хората се пенсионират по-късно. Има доста хора, които на 70 са по-жизнени и енергични отколкото някой тлъст и мазен тулуп с бирено шкембе. Риск за животите на децата и на родилката има във всяка възраст и в крайна сметка всеки си решава дали да го поеме. Примерно анорексична майка наркоманка едва ли би била по-добър избор за родилка, ако ще и на 25 да е. Лошият пример го дадоха медиите, които раздуха случая.

...Но не мога да разбера как не проумяваш, че да се сетиш на 62 години е лудост.

Какво според теб е правила до 62 а???

Като е искала дете да го е направила на 30, на 40, какво може да му даде сега? Какво? Сигурност? Бъдеще? Грижа?...

Със сигурност го проумява. Но понякога трябва доста лудост човек да изпълни мечтите си. Не всички са галеници на съдбата. Особено ако живееш в България, където най-вероятно не е имала възможност да направи стъпката по-рано, било то по физиологични, финансови, или други причини. Ромските майки според теб, какво дават на децата си от изброените неща? Сигурност, че ще се въргалят в калта, бъдещо посещение на затвора, грижа да е винаги гладно детето? Тази жена, решила се на такава стъпка, има в пъти повече сили да се справи с отглеждането на децата си отколкото който и да е в този форум. Сигурен съм, че от този момент те ща са нещото, заради което тя диша и живее и ако трябва ще премине през огън и лед, за да са добре те. Винаги ще пренебрегва собствените си чувства, желания, здравословно състояние и т.н. заради тях. Е, ти на това ако му казваш егоизъм, аз го наричам себеотрицание. Лично аз им стискам палци и тримата да са живи и здрави и съм сигурен, че когато децата пораснат, ще са изключително горди с майка си, дори и тя вече да не е между живите. Дано медцината продължи да прави чудеса и да им помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят живот си е добре подреден, благодаря. За да отгледаш едно дете не ти е нужно нищо друго освен добро физическо и психическо здраве, и малък, но сигурен доход. И не знам как решихте, че жената на 40 примерно не е могла да роди, като иска стимул да изкара до 90 да си беше взела кученце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dindi и аз се ОПИТАХМЕ да кажем,че за всяко нещо си има време.НЕЗНАМ защо не можем да се разберем,въпреки ,че казваме едно и сащо нещо.Не е нормално да имаш дете на 12 и да не се грижиш за него,НО Господ си поставил граници на действие в човешкото тяло,след менопаузата , жената не произвежда активни айцеклетки,както и в случая сто пъти поясних,че те не са нейни децата,тя е само сурогатна майка и ги е износила,РЕАЛНО друга жена е майката.Аз се възхищавам на мечтите на хората,но НЕ можеш да си централен нападател в Реал Мадрид на 55 нали?Затова за всичко си има време,аз лично желая крепко здраве и на тримата,но се надявам този случай да е изключение, а не да се превърне в правило.Защото ако трябва да съм честен и взема като медик да обяснявам ,че след 45г. възраст процента на децата малформации прогресивно скача и ,АКО децата бяха увредени по някакъв начин,как щеше да се коментира?И пак казвам НЕ съм против човек да преследва мечтите си ,НО нека е разумно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пожелавам и само, да може да ги види абитуриенти :(

Редактирано от ALEXONE™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Не си ли слагате програми за правописна проверка?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dindi и аз се ОПИТАХМЕ да кажем,че за всяко нещо си има време.НЕЗНАМ защо не можем да се разберем,въпреки ,че казваме едно и сащо нещо.Не е нормално да имаш дете на 12 и да не се грижиш за него,НО Господ си поставил граници на действие в човешкото тяло,след менопаузата , жената не произвежда активни айцеклетки,както и в случая сто пъти поясних,че те не са нейни децата,тя е само сурогатна майка и ги е износила,РЕАЛНО друга жена е майката.Аз се възхищавам на мечтите на хората,но НЕ можеш да си централен нападател в Реал Мадрид на 55 нали?Затова за всичко си има време,аз лично желая крепко здраве и на тримата,но се надявам този случай да е изключение, а не да се превърне в правило.Защото ако трябва да съм честен и взема като медик да обяснявам ,че след 45г. възраст процента на децата малформации прогресивно скача и ,АКО децата бяха увредени по някакъв начин,как щеше да се коментира?И пак казвам НЕ съм против човек да преследва мечтите си ,НО нека е разумно.

Сега да не заформим с теб друг спор, коя е истинската майка - таз, която е биологичка или таз, която се грижи за тях, ще стане епично. Дай ги направо 35 години, затова има пренатална диагностика и скрининг, да не мислиш че всички Даунчета са на жени над 35 години, не разбира се. Скача с колко процента, още малко ще кажеш със 100 %.

ПС. И не включвай Господ в сметките. По твоята логика, всички твои пациенти са получили last call за чистилището, а ти си им удължил живота. Медицината и Господ на едно място не слагай. :)

Редактирано от MRDari (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оперираха по-малкото бебе на 62-годишната майка

“Първата ми грижа е Мери и Жаклин да оцелеят, защото са с много ниско тегло, всеки ден ходя при тях да им вдъхна кураж за живот”, притеснява се 62-годишната им майка д-р Красимира Димитрова.

Русенката потресе България с волята си да има деца след толкова години и стана вторият официално известен случай в света за раждане на близначета на такава възраст. Бебчетата се появиха на бял свят на 5 май чрез оплодена донорска яйцеклетка и по закон за този метод на ин витро няма възрастови граници.

“Защо реших да родя чак сега е прекалено личен въпрос, на който няма да ви отговоря, ще отгледам сама дъщерите си”, категорична е психиатърката.

После започва да разказва: “Много исках да имам деца. Беше личен избор и се радвам, че успях да го осъществя. Обмислях го няколко месеца и реших да опитам да постигна мечтата си”. 62-годишната майка държи да подчертае, че е изключително благодарна за състрадателността и всеотдайността на лекарите в АГК. Тя се чувства прекрасно и едва сега си дава сметка какъв риск е съществувал за живота й.

“Д-р Димитрова ще бъде изписана днес (б.р. петък), съобщи вчера началникът на Акушеро-гинекологичния комплекс д-р Георги Хубчев. Майката ще може по всяко време да посещава бебетата. По-голямата Мери, която се роди 900 г, е добре. На по-малката Жаклин, с тегло 500 г, вчера бе направена операция. “В най-тежко състояние бе стомашно-чревният й тракт”, обясни д-р Хубчев.

С операцията на Жаклин късно следобед се зае детски хирург. До решението за интервенцията се стигнало след множество изследвания през целия ден.

Лекарите са имали съмнение за некроза на червата на малката, а операцията се е наложила, за да се избегнат сериозни усложнения.

Жаклин остава на командно дишане, докато сестричката й вече поема въздух сама. При Мери също има сериозна опасност - от ретинопатия (увреждане на зрението - б.р.), евентуални неврологични увреждания и детска церебрална парализа.

Теглото на недоносените седмачета през първите дни е спаднало, което е нормално след раждането им. Те ще останат в кувьози, докато не наддадат до 1800 г.

“Рискът и за двете деца е голям, но правим всичко възможно за живота им”, категорично заяви шефката на неонатологичното отделение в АГК д-р Нина Радкова.

Освен на денонощните грижи персоналът разчита и на свети Стилиян, чиято икона бди край бебетата.

“Краси много се промени по време на бременността си и не беше на себе си от щастие”, споделят нейни колеги от местния психиатричен диспансер. Те отказаха да коментират решението на колежка им, която няма семейство, и повдигат рамене как ще се справи с две деца на тази си възраст. Отдават го на дълбоко личностен проблем с вече покойните й родители, предопределили нейния живот на пълна самота.

Като много властни хора родителите на психиатърката не допуснали тя да има дете, разказват нейни колеги. Въпреки потискащото съжителство, д-р Димитрова не ги напуснала и се грижила за тях до смъртта им. Едва тогава й останало време да осъществи мечтата си да има най-после свои рожби.

Диспансерът ще осигури за 1 г. спалното бельо на близначките. От медицинския център “Клиничен институт за репродуктивна медицина” в Плевен вече обявиха, че поемат за 1 г. финансовата издръжка на Мери и Жаклин.

Източник: Труд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега да не заформим с теб друг спор, коя е истинската майка - таз, която е биологичка или таз, която се грижи за тях, ще стане епично. Дай ги направо 35 години, затова има пренатална диагностика и скрининг, да не мислиш че всички Даунчета са на жени над 35 години, не разбира се. Скача с колко процента, още малко ще кажеш със 100 %.

ПС. И не включвай Господ в сметките. По твоята логика, всички твои пациенти са получили last call за чистилището, а ти си им удължил живота. Медицината и Господ на едно място не слагай. :P

С теб не искам и няма да водя никакъв спор,има много материали (медицинска литература)чети ограмоти се,същото което казвам аз,го казват и по новините,НЕ случайно в повечето страни има ЗАКОН за пределна възраст за ин витро.И да истинската майка е донорката на яйцеклетките ( но това е правно уредено да няма после претенции от едната или другата страна).Айде със здраве. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със здраве и на теб. :clap: Новини не гледам, просто както история по новините често истината се изкривява. И в крайна сметка не разбрах сега, кой ще се грижи за децата? 62 годишната или донорката на яйцеклетки? PS. Тя кат е само сурогат, тогава защо се притеснявате за възрастта. Ще трябва да проуча случая.

Редактирано от MRDari (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се ,че се разбрахме,децата ще ги гледа 62 годишната,донорката на яйцеклетки макар и истинска майка се е отказала по юридически път от всякакви права при даряването ( или можеби по точно продаването) на яйцеклетките.Отсега нататък "официална" майка им е 62 г. жена. P.S. Понеже е сурогатна майка затова децата не са с такъв голям риск от даун или др. генетични болести,тук си прав ,проблема и беше ,че матката и хормоналния дисбаланс на тялото са РИСК за преждевременно раждане или аборт.

Редактирано от shumarov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Станалото - станало!Дано са живи и здрави и майката и дечицата!А за това,до каква възраст е редно да се ражда,да решават тези които са компетентни и законотворците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дарителката на яйцеклетката я продава,за да си направи силиконов бюст.Така,че 62 годишна ще си гледа децата,донорката ще си гледа ц*ц*те - който каквото може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Не си ли слагате програми за правописна проверка?!

Не за разлика от неграмотните не се чуствам загрижен, че съм пропуснал буква :eek:

Да ползва този, който не е сигурен в себе си.

Извинявам се за офтопика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С помощта на съвременната медицина са възможни такива раждания,но дали е редно да се прави?Най-вече това е лошо за децата - едва ли жени на такава възраст биха имали силите да се грижат пълноценно за бебета и деца!

Точно това си помислих и аз !!! Публикувано изображение Не мога, обаче, да не се възхитя от жизнеността и оптимизма на тази дама!

Моят живот си е добре подреден, благодаря.

За да отгледаш едно дете не ти е нужно нищо друго освен добро физическо и психическо здраве, и малък, но сигурен доход.

И не знам как решихте, че жената на 40 примерно не е могла да роди, като иска стимул да изкара до 90 да си беше взела кученце.

Бих добавила - и много любов за раздаванеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НО Господ си поставил граници на действие в човешкото тяло,след менопаузата , жената не произвежда активни айцеклетки,както и в случая сто пъти поясних,че те не са нейни децата,тя е само сурогатна майка и ги е износила,РЕАЛНО друга жена е майката.Аз се възхищавам на мечтите на хората,но НЕ можеш да си централен нападател в Реал Мадрид на 55 нали?Затова за всичко си има време,аз лично желая крепко здраве и на тримата,но се надявам този случай да е изключение, а не да се превърне в правило.Защото ако трябва да съм честен и взема като медик да обяснявам ,че след 45г. възраст процента на децата малформации прогресивно скача и ,АКО децата бяха увредени по някакъв начин,как щеше да се коментира?И пак казвам НЕ съм против човек да преследва мечтите си ,НО нека е разумно.

С това съм съгласна,да преследваш своите мечти,но в разумни граници и на разумна цена.Това вече е всичко друго,но не и разумно.Не приемам едно такова вървене срещу природните закони за нещо в реда на нещата.И дано повече не се явяват такива експерименти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се замисля, като станат на 14/15(teens) децата тя ще е на 76/77. Че това си е баба/пра-баба в едно ромско общество, направо не знам... NC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Луда работа....."властни родители"-дрън, дрън...в кой век сме, че се плашим от мнението на родителите ?

Живяла си е живота, па сега се сетилаПубликувано изображение Докато мине времето за памперсите на децата, ще дойде време за нейните.

Кво сега, да й направим паметник, а ? Или да сбираме пари за памперси, я некой да пусне група за дарения във фейса Публикувано изображение

Не мога да оправдая такива хора и по никакъв начин не мога да ги нарека родители, дано децата да са живи и здрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майка на 62 или Франкенщайн

Някои се опитват да превърнат греха в правило

петък, 14 май 2010

Мартин Карбовски

Тия дни Джон Матюс, англичанин, загуби своя облог със смъртта. Болен от рак, той заложи на това, че ще доживее до лятото. Но не успя. Загуби и 100 паунда. Което е без значение, освен за заложната къща. Състезанията със смъртта са симпатични и задължителни. На тях се основава прогресът.

Само че състезанията със смъртта трябва да са единствено само за твоя сметка. Като при Джон Матюс.

Докато при бабата майка от Русе 62-годишната психиатърка нещата не са само за нейна сметка. Дотук имаме един убит ембрион (Х), едно полуживо дете (Жаклин) и едно дете с проблеми (Мери). Никой не може да спори със сметката, която животът му носи накрая на обилния обяд от възможности, в който живее модерният свят. Някой ще трябва да плати за експеримента и състезанието със смъртта, което тази жена обяви.

А докторите охотно й помогнаха

В името на рекорда. Животът ни е апотеоз на егоизма. Състезанието за вечна младост, обявено от Фауст и Мефистофел, добива гранични размери. Със същия успех хората, които си мислят, че им липсва нещо, си слагат импланти в гърдите. Поправят се житейски грешки - може да си присадите химен. Може да си присадите и коса. Понякога "трябва" да се смени полът на някого. Някои битки със смъртта са безобидни. Някои са страшни, но сметката се плаща лично. При други сметката се плаща от всички. Най-често това издава неистов стремеж и признание за най-голямото човешко нещастие - липсата на реализация. Днес сметката на баба мама ще бъде платена от Недоносените - три броя.

Може да правите каквото искате в този живот, но накрая всичко се плаща на Касата. Вселената е един голям мол, в който всекиму е дадено всичко. Но на изхода сметката трябва да се плати. Рекламации не се приемат. Хората у нас забравиха за Касата - те се опитват да превърнат греха в правило.

Дори в нови възможности. Често за греха се питат - къде е?! Къде е грехът в това някой да иска да стане майка на 62?

Къде е грехът в това да си сложиш гърди на 16 години? На същото място - подобряваме живота си, без да го живеем. Цици без раждане и утроби със закъснение. Истинският въпрос (не присъда) е дали е можело бабата майка да роди на 22? На 32 или 42? Защото срокът е до 53. А това, което се случва, е жонглиране с ембриони. Циркът на утробите.

Опитваме се да забравим, че в Големия мол на живота не може да се моташ вечно. Гонят те по някое време. Каквото си взел - взел. Всичко обаче трябва да се плати.

Възхищаваме се искрено на желанието на една жена да стане майка. Философията на новата епоха се нарича "сексът и градът" където възможностите са неограничени - все едно си на гол купон с коктейл у Дявола.

Възхищаваме се искрено на чудесата на медицината. Все едно си на коктейла на Безсмъртието. Шведската маса предлага - чужда клетка, чужда утроба, кувьоз - поредица от доусъвършенстване на живота, който сами сме сбъркали. Прогресът продължава неумолимо. Докато един ден не създадохме Мери, Жаклин и ембирона Х. Моля настойчиво да се отбележи - ембриона.

Истеричното желание да победим природата е познато - сигурно то е безкрайно. Истеричното желание да разтегнем моралните категории до баба майка ще продължи и нататък. Ние сме доста извратена нация - от клуба на педофилите, които безнаказано правят деца на 12-годишни момичета, стигаме до клуба на раждащите геронтофили. От клуба на обичащите животните стигаме до спасяване на кучета и пренебрегване на ухапаните детски глави. Вече сме толкова чувствителни, че понякога не четем страшните страници във вестниците. Но със смях и ужас трябва да признаем, че сме на път да разрешим некрофилите и зоофилите.

Клубовете по интереси се развиват в името на свободата - стига всичко да е по взаимно съгласие. В същото време никой не ражда деца. В същото време това, което се случва с бабата майка и нейните бебета, ни се представя като красива приказка в името на живота. Докато красивата приказка в името на живота не се случва. Ние сме толкова модерни, че успяхме да имплантираме на една стара жена усещането за майка. Тя това си го беше поръчала. И нямаше да имаме нищо против, ако това беше само за нейна сметка - като при Джон Матюс, англичанина, който се опита да победи смъртта. Сметката идва - на нея пише три имена - Мери, Жаклин и ембриона. Моля настойчиво да се отбележи ембриона. Защото имплантациите на живот продължават, докато животът - не.

http://www.standartnews.com/comments/details/id/646/Майка-на-62-или-Франкенщайн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...