Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Водих я на лекар, биха и една инжекция, дадоха й едно лекарство и сега чакам да се пооправи. Купих и гранули от ветеринарния магазин и яде, но рядко. Повръща трева. Сигурно е останало от както й давах за последно. Имаме малък напредък... Дано се оправи напълно :)

Редактирано от plamen_dikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На моята се e случвало по седмица да повръща.Ветеринарят ми каза ,че е заради погълнати косми от козинката и ми изписа един малцова кафява паста в тубичка .По 1 см от тази паста се слага в устата и на муцунката.Те я облизват, явно е приятно на вкус и за няколко дни повръщането спира.

Стискам палци да се оправи бързо.

За космите в стомаха има една храна на гранули Special Care,те са няколко вида,аз вземам на моите гадове за пикочния праг,и за космите в стомаха,съвсем малко е по скъпа от Уискас,но е доста по-добра.

Пастата,за която говори Ewa е нещо като хранителна добавка,и трябва да се дава редовно,само че моите не я искат,но пък умират на тези гранулки :wors:

След като се оправи опитай ако искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на ангорката й давам всеки ден малцови гранули,много ги обича и не повръща изобщо

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котката все още е зле. Яде винаги трева, като и давам, явно ще трябва да я водя пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минали са вече 10 дни. Щом храната и тревата преминават през стомаха, може да няма козина. Да не би да пие много вода, да я повръща, но и да задържа течност в коремната кухина? Преди няколко години имахме котка с тези симптоми, но докторката я оправи бързо. Но може да идва от храната - някаква интоксикация или просто претоварване на черния дроб, жлъчката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спрях да й давам гранули. Снощи и дадох черен дроб и яде малко и легна да спи. Днес сутринта се опита да повърне, но не повърна нищо до колкото видях. Мисля да спра да й давам твърда храна и да давам по-лекички. Добра идея ли е да й давам мляко, супа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото отслабва и яде рядко. п.п. пие си редовно вода, но отслабва видимо и не иска да се храни както преди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да се заведе на лекар за по-обстоен преглед. Дано се оправи час по-скоро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Добра идея ли е да й давам мляко, супа?

Щом яде мляко, давай й, но не повече от кафена чашка наведнъж. Ако млякото не е оводнявано, разреждай го с две лъжички вода за да не получава разстройство.

Давай супа, но такава без пикантни подправки (чер пипер, люти чушки).

Също може да й накълцваш по 50-60 гр. прясно месо.

Аз съм лекувал загубата на апетит и обща отпадналост с вит. С. Може да вземеш от хуманна аптека 2-3 амп. по 5 мл + две спринцовки по 2 мл. (те имат резерв около 0.5-1 мл.). Изтегли една ампула с двете спринцовки и давай през около 12 часа по една спр. през устата, на празен стомах. Човката на спринцовката се мушва зад ъгъла на устата, между кътниците, и дозата се впръсва на 6-7 части, като изчакваш да преглътне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми моят котак умря 2001 г ...6-7кг руски космат и пухен!Ядеше здраво най-вече сухите храни и си прочистваше стомахчето с ъс свежи връхчета тревичка!Падна два пъти от 5-и етаж да лови врабчета...оцеля и общо живя около 12 години... :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ветеринаркия лекар установи жълтеница на котката :rolleyes::)В момента я лекуваме, но каза, че няма голям шанс за котето.:)Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Направо ми е.аха мамата с тая диагноза :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене , котките са силни животинки ... може би и да има шанс ... Дано се оправи добичето ! Я му направи едно фото и го пусни тук ... да го видим !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Снимките не са правени сега, по-стари са. Надявам се, че на котето са му останали "9 живота" и да се справи с проблема си ;( Мисля да искам мнението и на друг ветеринар, ако тоя не може да я излекува.

Сега е отслабнала сравнение с тия снимки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ... закарай я на друг ветирнар , не вярвам в Плевен да няма , да потвърди или отрече диагнозата ... ама не му казвай нищо ... нека той каже какво му е на животинката !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Котката има девет живота."

Не се безпокой толкова,котките са държеливи същества.

Можеш да заведеш и на друг ветеринар който не дава такива прогнози - не харесвам такива хора. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента я лекуваме с тази диагноза. Сложиха й 2-3 инжекции и ми дадоха някакви капки да й давам. Утре ще я водя пак. Ако няма подобрение, ще я водя при друг, ако потвърди диагнозата... ще си я гледам до край. Не мога да повярвам, че котката, която гледам толкова време и вечер лежи при мен, изведнъж стана толкова зле. :) Благодаря на всички, които ме укоражават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че трябва изследване на кръвта за тази диагноза. Чувал съм, че симптом са жълтеникавите лигавици - устната кухина и вътрешността на клепачите. Има ли при вас нещо такова видимо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пламене , приятелю , вземи си нещо малко ... да не ти липсва много ако стане нещо непоправимо ... а ако се оправи ,ДАНО , ще си има другарче !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледаха й лигавиците и очите и така се стигна до тази диагоноза. Споменаха и за кожата, но при котката козината е доста шарена и почти навсякъде е жълта, заради козината. Лапичките са и червени/розови отдолу. Колкото до кожата... аз си гледам котката вече 4-5 години и винаги си е била такава, не съм забелязъл да е в друг цвят от сегашната.

Пламене , приятелю , вземи си нещо малко ... да не ти липсва много ако стане нещо непоправимо ... а ако се оправи ,ДАНО , ще си има другарче !

Каквото стане, не мисля да си взимам друга до като е жива. Ще се борим заедно. Не мога да я заменя с нито една друга котка, каквато и да взема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При жълтеница черният дроб е увеличен,изпражненията почти бели,а урината много тъмна.Забелязал ли се подобно нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като при хората.Лекарят опипа ли и коремчето при прегледа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...