Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

В последните месеци зачестяват случаите на агресивни прояви, свързани с директни заплахи за здравето и живота на лекари и медицински персонал в университетска болница "Царица Йоанна" - ИСУЛ в София.

Това съобщават от пресцентъра на болничното заведение, цитирани от БТА.

Публикувано изображение

Наскоро баща на младеж, пострадал тежко при катастрофа, е разбил вратата на шокова зала и е нарушил работата на екипа, борещ се за живота на сина му.

Друг пиян пациент пък разбил вратата на спешния хирургичен кабинет на болницата.

На 12 февруари в Спешното отделение на болницата, недоволен от изчакването мъж, е разбил вратата на кабинета по "Уши, нос, гърло" и е отправил заплахи за физическа разправа с дежурния лекар, придружени с нецензурни изрази. След това е избягал.

По време на същото дежурство е имало прояви на агресия и от близки на болно дете, които са настоявали трима придружаващи го възрастни, да наблюдават прегледа. По време на самия преглед в кабинета бащата, недоволен от това, че бабата на детето, е била помолена да излезе, е псувал лекаря и е отправял заплахи за физическа разправа. От болницата уточняват, че в същия ден дежурният лекар в спешно отделение е консултирал 52-ма пациенти, пет от които са били приети за лечение.

От ИСУЛ напомнят, че спешният кабинет по "Уши, нос, гърло" е един от най-натоварените в страната. През 2010 г. в него са консултирани над 17 000 пациенти.

На 21 януари т.г обаче главният асистент в Клиниката по УНГ-болести на ИСУЛ д-р Михаил Маджунов бе уволнен заради смъртта на 4-годишната Гергана Илиева, която той оперирал от сливици в началото на декември 2010 г. А две седмици по-късно детето почина.

dir.bg

Ще слагат и те жива охрана явно.

Аз ще миалата година реших проблема.Жива охрана, и паник-бутон отделно.Като дойдат батковците без вратове от ТИМ, да витие как стават кротки като агънца пациентите :blink: Иначе и при мен не минаваше седмица без разбита врата, или бити сетри, лекари и т.н.

И така ще сме, докато не видим осъден пациент за лошо отношение към лекар или неспазване на реда.

Защото напоследък само за осъдени лекари чуваме.

Редактирано от kal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем правилно си постъпил, Док. :cool:

Българинът става много възпитан и внимателен, когато види дебелия край на сопата.

А иначе си е същото животно... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем правилно си постъпил, Док. :biggrin:

Българинът става много възпитан и внимателен, когато види дебелия край на сопата.

А иначе си е същото животно... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif

А то, веднъж като азпочна да си върша работата с болния човек -няма проблеми.

Върпосът е да се справим с близките отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А то, веднъж като азпочна да си върша работата с болния човек -няма проблеми.

Върпосът е да се справим с близките отвън.

Извинявай, ти истински лекар ли се пишеш или се смяташ за нещо повече? Явно е второто, щом слагате жива охрана. Говорите за близките на болните като за натрапници, престъпници едва ли не! Как не схващаш че вече хората изгубиха окончателно доверието си в лекарите, смятат ви за престъпници и психопати, готова са на всичко, за да защитят близките си. Лекар който си слага охрана за тях не е лекар а престъпник, който крие нещо. Е, каквото си сеете, това ще пожънете. Умират пациенти, вие се оправдавате със законите и правилата............как да не се усъмни човек във вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, ти истински лекар ли се пишеш или се смяташ за нещо повече? Явно е второто, щом слагате жива охрана. Говорите за близките на болните като за натрапници, престъпници едва ли не! Как не схващаш че вече хората изгубиха окончателно доверието си в лекарите, смятат ви за престъпници и психопати, готова са на всичко, за да защитят близките си. Лекар който си слага охрана за тях не е лекар а престъпник, който крие нещо. Е, каквото си сеете, това ще пожънете. Умират пациенти, вие се оправдавате със законите и правилата............как да не се усъмни човек във вас?

не, фалшив съм :speak:

Когато одидеш в магазина, и чакаш на опашката пред касата, започваш ли да трошиш всичко наоколо ?

Ако видиш такъв човек, който троши според теб какъв е ? Нормален ? Съчувстваш ли му ?

Като отидеш в банката да си платиш заема трошиш ли ?

Като те спре полицай налиташ ли му на бой ?

Защо си милиш, че трябва да нахълтваш в залата, където се преглеждат хора ?

Наскоро баща на младеж, пострадал тежко при катастрофа, е разбил вратата на шокова зала и е нарушил работата на екипа, борещ се за живота на сина му.

Я си предсатви ТИ да си претърпяла катастрофа едновременно с това момче, да сме те съблекли за да ти сложим катетър, гола, разлестена пред погледите на всички, и тоя идиот да разбие врата и да влезе вътре ?!Как ще се почувстваш ?

Ще му съчувстваш ли ?

По време на същото дежурство е имало прояви на агресия и от близки на болно дете, които са настоявали трима придружаващи го възрастни, да наблюдават прегледа. По време на самия преглед в кабинета бащата, недоволен от това, че бабата на детето, е била помолена да излезе, е псувал лекаря и е отправял заплахи за физическа разправа

Като ти кажат в банката - "Моля, изчакайте реда си зад верижката" ти почваш ли да псуваш наред и да заплащваш, че ще избиеш всички ?

Или да трошиш вратата, защото се налага да изчакаш реда си ?

Като не вярваш на лекарите и ги смяташ за престъпници - КАКВО ДИРИШ при тях ? Някой насила ли те кара да ходиш там ?

Ха отговори ми на всеки въпрос, ако обичаш.

Редактирано от Trichocephalus
правопис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си вършите работата като хората, ако се бавите или искате подкупи - какво очаквате? Вие гледате на пациентите като парче месо. При това положение уважение и благодарности не очаквайте!

А, и още нещо да те попитам, че не намерих онази тема - как спиш спокойно, след като си давал на пациентите си гентамицин? Как ти е все едно че губят слуха си, досегашният си нормален живот? Що за морал имаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ?!

Каква тема, какъв гентамицин ? Миналия месец детето ми , като беше с пенвмония му поставях гентамицин, ама за каква тема ми говориш ?

Защо пък да си губи слуха ?

Що за простотии говориш и какви са тия обвинения ?

И не видях нито един отговор на въпросите си ?

Да не би да си загуби аргументите някъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще слагат и те жива охрана явно.

ИСУЛ имат охранители.

Имат и камери и монитори в стаята си,на самия вход на Спешното отделение.

Друг е въпроса защо не са се намесили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ИСУЛ имат охранители.

Имат и камери и монитори в стаята си,на самия вход на Спешното отделение.

Друг е въпроса защо не са се намесили.

Имат ли ? :speak:

Това не го знаех.....

Значи :

-или режимът им е доста разпасан ( тоест охраната блее някъде)

-или резонен е твоят въпрос - защо не са се намесили. от където идва следният върпос : Дали пък не става дума за изкуствена сензация ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат ли ? :biggrin:

Това не го знаех.....

Значи :

-или режимът им е доста разпасан ( тоест охраната блее някъде)

-или резонен е твоят въпрос - защо не са се намесили. от където идва следният върпос : Дали пък не става дума за изкуствена сензация ?

Да,на самия вход на Спешното отделение вляво си имат стая,с камери и монитори.

Миналата година януари месец ми се наложи и ме закараха в ИСУЛ и това видях.

И охранители имаше.

За една година да ги няма ли пък-не вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,на самия вход на Спешното отделение вляво си имат стая,с камери и монитори.

Миналата година януари месец ми се наложи и ме закараха в ИСУЛ и това видях.

И охранители имаше.

За една година да ги няма ли пък-не вярвам.

ТЪкмо сега гледам репортажа по бТВ :biggrin:

Боже - аз го познавам колегата - той е толкова свитичък....Баси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Anne: Момиче, мисли преди да пишеш! И иди си лекувай нервите, защото това не е първият ти непремерен и недомислен постинг. Не е разумно да правиш генерализации само от написаното по медиите и от собствената си фрустрация. Да, знаем, че си инвалид и това те съсипва психически. Обаче дали си даваш сметка колко подобни случаи се дължат на случайност, на непознати фактори и просто на лош късмет? Само по филмите всеки влязъл в болница, излиза абсолютно здрав от парадния изход, лекарите не са богове. Лекарската професия е като всяка друга, има некадърници и таланти, има почтени и непочтени хора в нея. Но си остава изключително важна и затова изискванията за нея са високи. Затова трябва да я уважаваме и подкрепяме, вместо да плюем по цялото съсловие заради някоя черна овца. И да, ЗНАМ какво е да се разболееш от опасна и непредсказуема болест. И кой смяташ, че ме излекува и съхрани? Именно те - ЛЕКАРИТЕ. @Tricho: Докторе, извинявай за оф-топика, но се ядосах на недомислиците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ?!

Каква тема, какъв гентамицин ? Миналия месец детето ми , като беше с пенвмония му поставях гентамицин, ама за каква тема ми говориш ?

Защо пък да си губи слуха ?

Що за простотии говориш и какви са тия обвинения ?

И не видях нито един отговор на въпросите си ?

Да не би да си загуби аргументите някъде ?

Не ми се прави на ударен, при мен тия номера не върват.Отдавна се знае какво причинява гентамицинът, но ви изнася да се правите на луди, за да не ви съдят родителите на децата!

Загуба на слуха

Vertigo-световъртеж

Бъбречни увреждания

До това води гентамицина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си вършите работата като хората, ако се бавите или искате подкупи - какво очаквате? Вие гледате на пациентите като парче месо. При това положение уважение и благодарности не очаквайте!

А, и още нещо да те попитам, че не намерих онази тема - как спиш спокойно, след като си давал на пациентите си гентамицин? Как ти е все едно че губят слуха си, досегашният си нормален живот? Що за морал имаш?

Anne, АЗ писах за гентамицина, а не Трихо. Никой от пациентите ми не е оглушал, спя нормално и имам съвсем чиста съвест. Ти като нищо не разбираща от медицина нямаш ама никакво право да оценяваш дейността на никой лекар.

Изобщо не знаеш колко много пречат близките на някой пациент, нуждаещ се от спешна реанимация или друга помощ. Трихо много добре ти е обяснил защо никой близък или роднина няма място в шокова зала или в реанимация покрай пострадалия.

Отдавна съм се убедил , че е безсмислено да се очаква благодарност или уважение от пациенти, защото много малко останаха възпитаните и уважителни хора. Повечето са елементарни и претенциозни, други са недоверчиви многознайковци, трети са всичко от изброеното. Ти сама си избери към коя категория принадлежиш? Ако смяташ лекарите за престъпници или психопати- не заслужаваш дори и съчувствие, да не говорим за някаква помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТЪкмо сега гледам репортажа по бТВ :biggrin:

Боже - аз го познавам колегата - той е толкова свитичък....Баси.

И аз го видях току-що-

д-р Станислав Йорданов,баси как са потрошили вратата само

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

А да,забравих да спомена какво правеше "охранителя" тогава-

беше регулировчик на линейките и такситата на рампата пред Спешното,

също така уведомяваше къде е денонощната аптека за лекарства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, АЗ писах за гентамицина, а не Трихо. Никой от пациентите ми не е оглушал, спя нормално и имам съвсем чиста съвест. Ти като нищо не разбираща от медицина нямаш ама никакво право да оценяваш дейността на никой лекар.

Изобщо не знаеш колко много пречат близките на някой пациент, нуждаещ се от спешна реанимация или друга помощ. Трихо много добре ти е обяснил защо никой близък или роднина няма място в шокова зала или в реанимация покрай пострадалия.

Отдавна съм се убедил , че е безсмислено да се очаква благодарност или уважение от пациенти, защото много малко останаха възпитаните и уважителни хора. Повечето са елементарни и претенциозни, други са недоверчиви многознайковци, трети са всичко от изброеното. Ти сама си избери към коя категория принадлежиш? Ако смяташ лекарите за престъпници или психопати- не заслужаваш дори и съчувствие, да не говорим за някаква помощ.

Е, извинявам се, но не намерих темата кой къде е писал.

Що се отнася до гентамицина, ми обясни до какви странични ефекти може да се стигне при малко дете на няма и година, лекувано с гентамицин + стрептомицин. И ми кажи как такаблизките пречат, когато те искат да са абсолютно сигурни че няма да попаднат на кожодер като Маджунов, че няма нещо изведнъж да стане с близките им (да не са информирани за лечение например). И за какво уважение да говорим, щом не се разграничавате от министъра и откачените му нареждания? Оставяте неосигурени да умрат, носите от 9 кладецена вода за да се изкарате невинни, а искате разбиране. Може да сте хора, но щом сте избрали да сте лекари, сте длъжни да сте хуманисти, да помагате на всеки без значение на религия, цвят на кожата, финансово положение, образование и т.н. И не ми размайхвайте дипломите си, защото и шестгодишните днес знаят че си купувате дипломите и хич не учите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Tricho: Докторе, извинявай за оф-топика, но се ядосах на недомислиците.

О, няма проблем.

С Anne проблемът е, че тъкмо си мисля, че се е стабилизирала психически, и тя вземе, та дори и мен да изненада.

Обикновенно фиксацията на човек в нейното положение е заради психическата нагласа да се търси виновен за положението и. Тя не може да разсъждава по друг начин.Търси виновни във всеки срещнат и това и помага да оцелее.Няма значение кого обвинява - лекарите, гаджето, гаджето на гаджето, съфорумците, системата, капитализма, ако ще и слънцето отвън да обвинява, че грее.

Важното е, че това я поддържа жива и в кондиция......

Е, лошо е, животът ти да се поддържа от омразата, но много хора в нейното положение са такива.Трябва много работа и най-вече любов и търпение, за да се помогне на такъв човек да започне да възприеме себе си за нормален.

А моят проблем е, че ми е малко пиенето :biggrin:

Колкото до темата, преди малко звънях на един приятел в ИСУЛ за да проверя информацията от haidukpikaso - да , охрана има, но нещата са се развили толкова бързо, че охранителят не е успял да притича до врата на кабинета.

просто медийният шум и повсеместното плюене по лекарите си оказва влияние.

Вече всеки пациент идва с нагласата да бие лекаря.

ВЪпросът ми е - какво очаква този пациент ?

Дали журналистите си задават този върпос, като всеки ден плюят по лекарите, а в туй време съдът пуска истинските престъпници ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поради своята ототоксичност, т.е. свойството му да унищожава клетките на слуховия нерв стрептомицинът днес е забранен за употреба. Оглушаването след неговото използване е необратимо. Подобни ототоксични свойства има и антибиотика гентамицин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде моля ти се, престани с тия глуспоти.

Дозата на гентамицин е 2 мг/кг тегло / 8 часа и си има строги показания и противопоказания.

Лично моето дете преди няколко седмици лекувах с този медикамет . Мислиш ли, че ако имаше нещо опасно щях да го дам на собственото си дете ?!

Я върви, легни си, утре седни, захващай да четеш биология и химия, яви се на кандидат-студентскит изпити налято и започвай да учиш медицина.

Уврежданията ти няма да ти попречат,даже ще са ти предимство, а виждам, че имаш желание да четеш и да помагаш на хората.

като за начало прочети това

А тук е станицата на ИАЛ - спокойно можеш да напишеш там, че искаш забраната на медикамента за продажба и употреба в България и в Света.

Успех.

Следащите ти постове в таи тема относно гентамицина и т.н. ще бъдат трити.Стига толкова офтопици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е, извинявам се, но не намерих темата кой къде е писал.

Що се отнася до гентамицина, ми обясни до какви странични ефекти може да се стигне при малко дете на няма и година, лекувано с гентамицин + стрептомицин. И ми кажи как такаблизките пречат, когато те искат да са абсолютно сигурни че няма да попаднат на кожодер като Маджунов, че няма нещо изведнъж да стане с близките им (да не са информирани за лечение например). И за какво уважение да говорим, щом не се разграничавате от министъра и откачените му нареждания? Оставяте неосигурени да умрат, носите от 9 кладецена вода за да се изкарате невинни, а искате разбиране. Може да сте хора, но щом сте избрали да сте лекари, сте длъжни да сте хуманисти, да помагате на всеки без значение на религия, цвят на кожата, финансово положение, образование и т.н. И не ми размайхвайте дипломите си, защото и шестгодишните днес знаят че си купувате дипломите и хич не учите!

Не се извинявай, ами повече не пиши глупости по страниците на форума. Още повече, че може би само лекарите и учителите заслужават много по-вече внимание и поощтрения от правителството за своята работа. Нима не знаеш, че здравето няма цена? Ако има случаи на подкупи, то те са именно затова, защото най важното за човек/неговорто здраве/ , лекарите не получават адекватните възнаграждения. Не е необходимо да се дават луди милиони за подслушване на някакви идиоти, а да се похарчат именно за здравеопазването , от което сте тъй недоволна. Не съм адвокат на лекарите, но винаги един умен човек би било редно да ги цени. Точно ТЯХ /лекарите и учителите / най вече, а не бандитите на тази страна. Май повече почнахме да се гордеем с това, кой кой престъпник повече познава отколкото доктор! В самото начало много хора ви съчувстваха. В това число бях и аз, но се въздържах от коментар. Видимо съм усетил , че не сте това, за което се представяте. И да, прав е доктора. Всякакви коментари от Ваша страна би било редно да се премахнат.

Иначе, нищо лошо не изпитвам към ВАС!

С уважение: Стефан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече казах - стига с офтопиците !

Ако има какво да кажете на някого - използвайте ЛС , или си направете тема за гентамицина и какво Ви е причинил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По повод това.. Миналата седмица ми се наложи по спешност да отида на лекар в Александровска - вратът ми се беше звески изкривил настрани... Сблъсках се с двата вида лекари в БГ:

1) лекар, който гледа на теб като на човек, държи се професионално, малко строг (какъвто и трябва да бъде, че пациентите в паниката си правим глупости понякога)и за капак не ми взе пари... На такива лекари едно голямо благодаря!

2) лекар, който влиза, поглежда те и казва: "А-а-а, ама ти си направо за влизане при нас. Трябва да направиш едно скенерче, ама то се чака, а теб като те гледам си спешен , така, че няма кво да чакаш - 300 лв за да минеш веднага..." Без коментар...

Накрая излезе само някакво схващане и с хапчета за общо 11 лева вече съм добре... Скенери... 300 лв... Кашпировски...

Редактирано от electroface (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дете на 2 г. почина, чичо му наби лекар

Пловдив

Двегодишно момченце от Пловдив е починало в Детската клиника на УМБАЛ „Свети Георги” след мълниеносна чревна инфекция, предизвикала некроза на червата, съобщи Фокус.

Една година по-рано детето е било оперирано заради множество аномалии на тънките черва. Детето е прието по спешност около 2:30 ч. след полунощ, като в отделението му е проведена тричасова реанимация заради висока температура, повръщане и подуване на корема.

Въпреки интензивните реанимационни действия на лекарите, то не е могло да бъде спасено. Експертизата на патоанатомите сочи, че при постъпването си в клиниката детето е било с настъпили необратими изменения в организма, при които реанимационната помощ е безуспешна. Телцето на момченцето е предадено за експертиза и в съдебна медицина.

При съобщаване на новината за смъртта на детето, близък на семейството е ударил в лицето един от лекарите в Детска клиника, казаха от болницата. Лекарят е направил съдебно освидетелстване за нанесената телесна повреда.

Това е трета смърт на дете в продължение на един месец в клиниката, но от там съобщават, че цифрите в други болници в страната сочат почти двойно повече подобни случаи. Болницата апелира към обществеността да проявява толерантност към работата на специалистите, които ежедневно се борят за здравето и живота на своите пациенти, но понякога това наистина е невъзможно.

Няма данни за насилствена смърт и за небрежност на лекарите на този етап, съобщи старши комисар Тодор Чонов, директор на Областната дирекция на МВР-Пловдив. Случаят се разследва от Второ Районно управление в Пловдив. Експертна група е извършила оглед, съдебен лекар – също, извършена е проверка.

изт.

Жалко за детето,но тук лекарите нямат вина.

Явно в екипа на всеки лекар трябва да има и бодигард...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Жалко за детето,но тук лекарите нямат вина.

Явно в екипа на всеки лекар трябва да има и бодигард...

Не, просто след всеки такъв случай остават все по-малко лекари, които да се занимават с лечение.

От оставащите в болниците всеки започва да прехвърля болните на някой друг, за да не умре при него.

Резултатът от медийната кампания и заплахите за съд, линчуване и т.н.

Бийте лекарите - нека ви олекне :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване