Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

34-годишен осъждан русенец нападна лекар

Той започнал да се държи грубо и арогантно, като псувал, обиждал и нанесъл удар с ръка по лицето на дежурния лекар

Криминално проявен и осъждан мъж е бил арестуван, след като нападнал дежурен лекар в спешното отделение на русенската болница. Това съобщиха от полицията в крайдунавския град.

Инцидентът станал около 1,30 часа, на 4 юни. 34-годишният Т.И. потърсил помощ в спешното отделение на МБАЛ-Русе. Той започнал да се държи грубо и арогантно, като псувал, обиждал и нанесъл удар с ръка по лицето на дежурния лекар.

Мъжът е арестуван за 24 часа. По случая е образувано бързо полицейско производство за извършените хулигански действия.

inews.bg

а коментарите в dnes.bg просто ме разтопяват :

браво!

преди 19 минути

Лекарят си е търсил боя

Анонимен

преди 43 минути

EDNO VREME JALEH DOKTORITE NO SEGA ZNAM, BIQT GI I IMA ZA6TO. TAKIVA BAKALI SA STANALI, TAKIVA IZNUDVA4I,KAKVITO I V SERVIZITE NQMA,EDIN PRIQTEL DORI KAZA, MALKO GI BIQT!!!! HODITE LI NA LEKAR? NE STE LI RAZBRALI KAK VI PREHVURLQT OT EDIN NA DRUG? I TAKA DO BEZKRAI AKO STE PLA6LIVI ZA BOLESTI I ZARAZI.JALKO, NO TOVA IM SE PADA!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато деградират културни и морални ценности, отвоювани демократични принципи биват забравяни и погазвани с лекота, себелюбието и популизмът нямат здравословни граници, а толерантността към всичко това е небивала… Това може да означава само, че имаме ПАЦИЕНТ, а в такава ситуация е нужен доктор… или поп… И отново е въпрос на избор… колко време ще чакаме линейката… Понеже когато премиер е издигнал се посредствен човечец, с mindset на квартален бабаит, когото масата припознава за сбъднатата българска мечта – това сгъва на две и къса по средата всякаква надежда за по-добра система… Понеже вместо да гледаш далеч напред, ти си гледаш в краката – наполовина от срам и наполовина за да внимаваш за препятствия по пътя си… :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак в Русе :

Мъж нападна екип на Спешна помощ в Русе

dir.bg | 12 октомври 2012

Екип на "Спешна помощ" в Русе бе нападнат от афектиран мъж късно снощи в района на жк "Дружба 3", предаде БГНЕС. Разяреният русенец счупил страничното стъкло, а екипът се отървал само със стрес.

Оказало се, че мъжът бил повикал линейка за свой близък, но тя се забавила. Той излязъл навън, за да види защо не идва реанимобилът, но се натъкнал на друга линейка, която се връщала от адрес, а екипът бил спрял за момент.

Мъжът се нахвърлил върху шофьора и фелдшерката с викове, че се бавят излишно и счупил страничното стъкло на спешния автомобил.

На мястото на инцидента бил извикан екип на полицията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а снощи и в столицата :

Полицаи пазят линейка в столицата

Линейка е била конвоирана от полицаи, за да се осигури безопасността на медицинските лица снощи в София, съобщи агенция "Блиц". Около 21 часа вечерта медиците пристигнали на адрес на улица "Владимир Минков-Лотко" в квартал "Христо Ботев". Когато излезли от колата, те били нападнати от местни жители, които ги обвинявали за закъснение. Напрежението рязко ескалирало и хората опитали саморазправа. Лекарите избягали от мястото, като линейката била съпроводена с ритници от ядосаните жители.

Медицинският екип се обърнал за помощ към най-близкия участък на Първо РПУ, след което се върнали с полицейски ескорт на адреса, за да прегледат пациента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а снощи и в столицата :

Полицаи пазят линейка в столицата

Линейка е била конвоирана от полицаи, за да се осигури безопасността на медицинските лица снощи в София, съобщи агенция "Блиц". Около 21 часа вечерта медиците пристигнали на адрес на улица "Владимир Минков-Лотко" в квартал "Христо Ботев". Когато излезли от колата, те били нападнати от местни жители, които ги обвинявали за закъснение. Напрежението рязко ескалирало и хората опитали саморазправа. Лекарите избягали от мястото, като линейката била съпроводена с ритници от ядосаните жители.

Медицинският екип се обърнал за помощ към най-близкия участък на Първо РПУ, след което се върнали с полицейски ескорт на адреса, за да прегледат пациента.

Имаш право на 3 опита да познаеш от кой етнос са т.н.р. "хората"... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш право на 3 опита да познаеш от кой етнос са т.н.р. "хората"... :rolleyes:

Няма как да познаваме нещо което го няма. Т.е. това "етнос" какво е, когато РБ е еднонационална република? Да не забравяме и че в криминалните хроники напоследък, или в някои от тях избирателно, а може би това важи за някои медии, започнаха за забравят да публикуват дори инициалите на провинилите се лица - в единия случай нападателя, а в другия - нападателите. Та общо взето, тъй наречената свобода на словото, някак си в "демократична", България, започна все по-малка да става, притискана от "случайно" набрани текстове, в още по-случайно предложени законопроекти, които пък съвсем случайно минаха на гласуванията.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

19-годишен студент изпадна в алкохолен делириум, побесня и започна да бие персонала в Спешно приемно отделение на благоевградската болница. Младежът посегна на охранител, който успя да избегне юмрука му. Санитарка обаче не можа да се спаси яростта на мъртво пияния пациент и отнесе ритници. Това принуди медиците да звънят на пожар в полицията, за да бъде озаптен почерпеният до козирката побойник.

Той и негов колега изпаднали в безпомощно състояние, след като обърнали бутилка уиски. Били открити мъртво пияни на улицата около 2.30 часа след полунощ. Извикан е екип на спешния център, който го откарал в болницата. Там 19-годишният студент започнал да се отбранява от помощта на лекарите. Той опитал да забие лакът в корема на охранителя, но без успех. След като гардът го хванал, с крак пациентът ритнал в слабините санитарката.

При появата на полицаите пияният не само, че не се стреснал, но и проявил агресия към органите на реда. Те обаче го закопчали и го откарали за 24 часа в ареста. „Възможно е прокуратурата да поиска задържането му за 72 часа. В случая става въпрос за нападение над хора, които са изпълнявали служебните си задължения”, уточниха от благоевградската полиция.

Началникът на спешното отделение на д-р Владимир Рабаджийски обясни, че подобни инциденти със студенти и клошари са ежедневие. “Почти през вечер ни водят пияни до безпаметност, които буйстват, а ние се чудим как да ги озаптяваме”, жалват се медици.

http://www.standartn...oto-166315.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Из печата: И политик от ГЕРБ наби лекар

Общинският председател на ГЕРБ в Дулово е пребил управителя на болницата д-р Стефан Стойчев заради недостатъчно положени грижи по време на раждането на дъщеричката му. Това пише днес „168 часа”, като уточнява, че случаят ще бъде разгледан на извънредно заседание на Общинския съвет, тъй като болницата е общинска.

„Тази седмица дуловският Общински съвет ще изслуша нарочения за бияч Тодор Тодоров, за когото вече цяло Дулово говори, че е набил д-р Стойчев, недоволен от неположените грижи за бременната му съпруга, както и самият пострадал лекар”, четем още в седмичника. Председателят на Общинския съвет в града пък информирал, че шефът на болницата е представил пред него молба да бъде освободен от поста с едномесечно предизвестие. „Нямало посочени мотиви за необичайното и странно оттегляне на д-р Стойчев. Съветници даже умували дали да не запознаят със скандалната история здравния министър Десислава Атанасова, която е родена в Дулово”, допълва публикацията.

И още: „Нароченият за побойник шеф на ГЕРБ категорично отрече да е бил управителя на лечебното заведение, каквито са обвиненията към него. "Скарах му се по телефона. Даже повиших тон, което не е в моя стил, за да влезе в час и да се държи като отговорен лекар. Това е", отсече Тодор Тодоров, който е общински председател на ГЕРБ в Дулово и областно-административен секретар на ГЕРБ Силистра.”

Самият д-р Стойчев обаче твърди друго. Пред изданието той казва, че Тодоров е носил пистолет и е нахлул в кабинета му с бодигарда си. „Без много обяснения започна да ме удря. Последваха юмруци и ритници. Опитах да се защитавам пасивно, прикривайки лицето и тялото си. Извадих си медицинско, с което да удостоверя за нанесения ми побой. Вследствие на ударите имам контузии по гръдния кош и лицето”, казва лекарят. Подадената си оставка той аргументира така: „При положение че личната ми сигурност, здраве и живот са застрашени, не мога да работя повече.” Д-р Стойчев казва също, че още не е решил дали ще заведе дело.

......

23.10.2012, zdrave.net

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГЕРБ, още веднъж се доказват като мутренска мафия. Нищо, на изборите няма да влязат дори в парламента. Независимо дали и какви усилия ще положат да това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ГЕРБ, още веднъж се доказват като мутренска мафия. Нищо, на изборите няма да влязат дори в парламента. Независимо дали и какви усилия ще положат да това!

ТИ представяш ли си ?

Влиза общинският съветник в кабинета на директора на болницата с пистолет на кръста и почва да бие, а бодигардът му седи и пази на вратата някой да не влеза ?!

Аз все още не мога да осъзная това истина ли е или е "жълта новинка", но то ще се разбере.

При всички положения оставката на лекаря е факт - още вчера я е подал и няма и да стъпи в Дулово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корупцията, наглоста ,неграмотноста и простотията в тая гилдия е на такова ниво , че единствения начин да се оправят нещата е бой, бой и пак бой. Само за заплати ревът и до сега не чух искане за техника , квалификационни курсове - бе нещо дето да доведе до осъвременяване на медицината. Иначе крадът, от нас пациентите, от здравна каса, бюджет, но за сметка на това имат и преференции пр. за наеми, компютри и какво ли не. Истината е ,че нямя някой, който да не е пострадал от негодник с бяла престилка. Е останал е !% истински Доктори, който заслужават огромни заплати и уважение, но от калта в която се валя гилдията, те са незабележими. Всеки казва - докторе, мерси, но не казва с колко е олекнал джоба, му, че и заеми взел. Всички сме Интернет маниаци и ако се поразровим в този интернет, то за такова безобразие едва ли ще прочетете някъде. А и ако искат да вървят в чужбина, ама нещо баш токива доктори като нашите нещо не ги щът. Забравете за тази легенда!

Редактирано от Фен (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТИ представяш ли си ?

Влиза общинският съветник в кабинета на директора на болницата с пистолет на кръста и почва да бие, а бодигардът му седи и пази на вратата някой да не влеза ?!

Аз все още не мога да осъзная това истина ли е или е "жълта новинка", но то ще се разбере.

При всички положения оставката на лекаря е факт - още вчера я е подал и няма и да стъпи в Дулово.

Ами то, няма какво да си представя човек. Достатъчно картинно е описано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то, няма какво да си представя човек. Достатъчно картинно е описано.

постът над твоя показва достатъчно добре всичко ;)

Аз повече нямам думи по темата, освен да му изръкопляскам на "Фен"

Ето това е позиция по въпроса !

Бой и това е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бой и това е

Това, че не съм съгласен с него, не значи че където и да е в страната и в които и да е съсловия няма "трески за дялане", но пък със сигурност не мисля, че му повишава реномето. Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бой и това е

Е, ти пък...

Въпросния Фен така си пише в интернет, ама утре сутринта като отиде да се изпишка в чашка ще се мазни на докторите и сестрите и ще ходи подир тях с въпроса "Докторе, кажи колко струва да имам качествено лечение, защото искам най-доброто".

И когато Доктора му каже да дари 12,50 лв. на болницата, да не си мислиш, че Фен-а ще му скочи с бухалката и ще го смаже от бой?

Нееееее, напротив.

Ще изтърчи да легне на кушетката, сам ще си завре маркуча в задника и докато си прави клизма ще рецитира на висок глас със сълзи на очи "Аз съм българче"...

Толкова сме ги гледали такива "побойници" в нета, че всички доктори си ходят посинени и с бинтовани глави.

Айсиктир, всъщност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor Може и да съм бияч, може и да не съм. Не смятам за гордост да се разправяш и биеш с хората, но отдавна не раздавам Благодаря - наляво, на дясно , за всичко, за всеки , на всяка цена. Виждам, че си Столичанин и това е проблем - проблем изразяващ се в разлика във времето в което живеем, в стандарта. Хайде да си разменим градовете, живея само на 100км. на север от теб. Не съм сигурен обаче какво ще пишеш ако поживееш в Дивия северозапад и не само в него. София е град-държава в държавата, която не разбира другите .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@algor

Може и да съм бияч, може и да не съм. Не смятам за гордост да се разправяш и биеш с хората, но отдавна не раздавам Благодаря - наляво, на дясно , за всичко, за всеки , на всяка цена.

Виждам, че си Столичанин и това е проблем - проблем изразяващ се в разлика във времето в което живеем, в стандарта.

Хайде да си разменим градовете, живея само на 100км. на север от теб. Не съм сигурен обаче какво ще пишеш ако поживееш в Дивия северозапад и не само в него. София е град-държава в държавата, която не разбира другите .

Само да те питам нещо, може ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

300 роми искат да линчуват лекар

Повече от 300 озверели цигани се събраха вчера след обяд пред болницата в Оряхово, за да търсят справедливост за починал техен роднина. Информацията бе потвърдена от председателя на общинския съвет Ивайло Вагенщайн. Шефът на местния парламент разказа, че към обяд циганин на средна възраст бил ужилен от оса. Той веднага отишъл в болницата, за да потърси лекарска помощ. Там бил приет от екип на спешния център и обслужен, но въпреки това мъжът получил алергичен шок и починал. „Около 300 побеснели цигани има в момента пред болницата. Дошли са с намерението да линчуват лекар”, каза още Вагенщайн. При освирепялата тълпа вчера за разговор пристигнаха кметът на Оряхово Росен Добрев и председателят на общинския съвет.

изт.

Всъщност е фелдшер де.В Оряхово лекари в "бърза помощ" от години няма, И болницата я закриха миналата година.

И като гледам реакциите на пациентите - няма и да има скоро време.

ето и според бТВ как е изглеждал случая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корупцията, наглоста ,неграмотноста и простотията в тая гилдия е на такова ниво , че единствения начин да се оправят нещата е бой, бой и пак бой. Само за заплати ревът и до сега не чух искане за техника , квалификационни курсове - бе нещо дето да доведе до осъвременяване на медицината. Иначе крадът, от нас пациентите, от здравна каса, бюджет, но за сметка на това имат и преференции пр. за наеми, компютри и какво ли не. Истината е ,че нямя някой, който да не е пострадал от негодник с бяла престилка. Е останал е !% истински Доктори, който заслужават огромни заплати и уважение, но от калта в която се валя гилдията, те са незабележими. Всеки казва - докторе, мерси, но не казва с колко е олекнал джоба, му, че и заеми взел. Всички сме Интернет маниаци и ако се поразровим в този интернет, то за такова безобразие едва ли ще прочетете някъде.

А и ако искат да вървят в чужбина, ама нещо баш токива доктори като нашите нещо не ги щът. Забравете за тази легенда!

Добре кажи ми тази елементарна логика от къде я извади. Погледни модела на управление от човешки ресурси на някоя голяма интернационална частна компания или с по -голям държавен дял. И ще видиш, че няма такава където да оставят човек на 500-1000 лева примерно заплата да работи с техника и апаратура за милиони. Просто няма как и първо персонала трябва поне половин година минимум, да се издигне като самочувствие, да му се вдигнат заплатите, да се пращат на обучение в чужбина на модерна апаратура и т.н. И след примерно тези 6 месеца да се внедри въпросната апаратура. Ти ако вземаш в дивия северозапад примерно (висока за там заплата) 500 лв. ще ти е приятно ли да ти купят техника за 5 милиона да оперираш на нея? И всеки ден ще ги псуваш и ще работиш с НЕжелание,..."Имат 5 млн. за техника а нямат 200 лева да ми вдигнат заплатата"...

Защото аз това съм го виждал с очите си, хора работещи за 1200-1300 лева (не ме нападайте, че са много, нарочно няма да споменавам в коя фирма, само ще ви кажа, че е в миннодобивният бранш) да работят ежедневно с техника от вида МПС, за по около 1-2 до 5-6 млн., консумативите дневно изразходвани на една смяна от въпросните водачи са за десетки хиляди левове... Е кажете ми този човек как да е доволен - доволни са тези, които постоянно гледат, че има и много по - зле от тях - но това е елементарно мислене и ако ще го практикуваме да си мислим всички в България за Уганда, Сомалия и т.н. и да сме доволни че на месец изкарваме тяхните годишни заплати?!

П.С.: Ако се вдигнат заплатите на всички във въпросната гилдия дори на "мършата", тези които са от въпросната мърша самата гилдия и система ще ги изхвърли. Защото тогава тези лекари, които са "истински" и вярващи в клетвата която са положили, ще посочат "мършата", но сега това няма как да стане никой няма да тръгне да посочва след като самият той се замисля вече дали да не почна да иска пари - защото с по 300-400 лева трудно се храни семейство... Както на нас ни е трудно така и на лекарите, но никога незабравяйте, че вие може и да спасите 1-2 човешки животи през вашият цял живот - но лекарят ще спаси хиляди такива дори може и вашият...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пияни цигани потрошиха „Бърза помощ”

хасково.нет

Пияни и бесни цигани изпочупили "Бърза помощ" - Свиленград тази нощ.Ромите подали сигнал на спешния телефон 112, за да искат помощ за "пиян с повръщане".От централата обаче преценили да не изпращат екип на Бърза помощ на мястото и отказали.Разярени, двама цигани отишли на място, започнали да трошат и псуват."Скрихме се и веднага се обадихме на полицията, защото щяха да ни убият" - разказва доктор от смяната. Два полицейски екипа трудно се справили с хулиганите, но успели да ги арестуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така! Бийте ги, мамка им, тях не ги боли! Бийте ги, нали са лекари - за да са ефективни първо тряа да го изпитат на гърба си. Па и да видим как че се излекуват - нас иначе на баламосват смучат парички само гадините и даже повече навреждат вместо да помогнат- ми нали са лекари, кво им пука от един бой нали "могат" да се излекуват.

Бийте ги мамка им, не ги жалете!!

Аз обаче съм загрижен за един друг социален проблем - защо хората не бият гадните компютърджии, дет само на мамят продават ни скапана техника ама след тва не ти връщат парите а та разиграват и още пари гълтат - НАГЛА СГАН!!! Отиваш там говорят с некви термини дет може и да са измислени, лъжат та и та гледат в очите и после кат не си доволен ходиш им клепаш на парцали вместо да му надъниш компютора в главата, да го навреш под бюрото и да подадеш жалба до КЗП че не ти връща парите, маймуната нйедна!!!

Редактирано от penisi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пусни си отделна тема за биене на жичкаджиите и внимавай все пак, какви термини и изрази използуваш, щото притежателя на сайта е бачкал в тази професия...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятели на загиналия моторист Ивайло душили лекарка

24 часа

Шокирани приятели на загиналия моторист Ивайло Вълков (26) избухнали срещу лекарския екип, дошъл на място на трагедията в бургаския жк "Лазур". Шофорът на линейката все още е в болнични - има счупен таз, след като бил ритан яко в гърба.

Катастрофата стана на 26 октомври на кръстовището на улиците "Копривщица" и "Перущица", но агресията към лекарския екип стана публично известна едва днес. Мотористът тогава загина, а на мястото на поредния кървав пътен инцидент се струпали негови приятели, които скочили срещу пристигналия медик.

"На 26 октомври в Бургас е направен опит да се души лекарката, сестрата е била изритана, а шофьорът е опериран след като е отнесъл здрав ритник", съобщи Десислава Кателиева, председател на Асоциацията на лекарите в Спешна помощ, пред bTV.

Д-р Димитър Желязков, който в момента замества шефа на Спешна помощ в Бургас д-р Карджиев, заяви, че е направено вътрешно разследване за реакцията на медицинския екип. Проверката установила, че лекарите са реагирали адекватно.

Според медиците на мястото на произшествието са присъствали и полицаи, които обаче не са се намесили да предотвратят агресията на близките на убития младеж.

Последният случай на агресия към медици идва от град Куклен - друг автомобил засича линейка, която катастрофира. По думите на Десислава Кателиева, една от причините линейките да закъсняват е това, че предимството на колите, които се движат със специален режим, често се пренебрегва.

"Да си спешен медик е почти като работа на война", изрази се образно д-р Кателиева и обяви, че Асоциацията е внесла в парламента декларация, в която настоява до Нова година в НС да влезе законопроектът за инкриминиране на посегателствата над лекарите от Спешната помощ.

Няколко неща са необходими в Спешната помощ:

1 Трябва да има ясно разграничение между спешните и останалите случаи.

2 Второ - медиците трябва да са мотивирани да останат в професията.

3 Необходимо е и да се предприемат действия срещу агресивното поведение на пациенти спрямо лекарите.

Екипите намаляват, адресите се увеличават. Проблемите в Спешната помощ не са от вчера и се знаят. По думите на Анелия Маждракова, бивш координатор в Спешна помощ - София, те са дошли още с началото на реформата в сектора, когато например бяха премахнати неотложните звена в поликлиниките.

Д-р Маждракова напуска Спешната помощ след 22 години стаж със "завидната заплата" от около 800 лева. При това подобно заплащане лекарите в Спешна помощ работят на смени - 12-часова дневна и 12-часова нощна смяна, с два дни почивка.

Здраве не трябва да е равно на печалба, смята специалистът. Според нея "превръщането на болниците в търговски дружества е един от основните проблеми." По думите йл често болниците връщат пациенти с аргумента, че случаят не е спешен.

"Линейките обикалят няколко болници, докато даден пациент бъде приет в някоя," казва Маждракова.

Кое е спешно и кое не?

Съгласно действащата нормативна база в графа "спешно състояние" се отнасят следните случаи: дете до 1 година, родилка със започнало раждане, всеки пациент с животозастрашаващо състояние, както и пациенти с остри психични състояния, обясни д-р Ивелина Георгиева, дир. Дирекция "Медицински дейности" в здравното министерство.

По думите й това са категориите, за които трябва да се вика и да се очаква Спешна помощ. Тя не е за случаи, в които става въпрос за хронично заболяване, усложнено от това, че болните не са предприели мерки навреме.

Неосигурени пациенти също злоупотребяват със Спешната помощ, тъй като могат да постъпят за лечение само като спешни случаи. Спешните лекари се оплакват, че понякога ги използват като личен лекар.

"Разписано е кое е спешна помощ, но това не се приема от обществото, защото много дълги години "Спешна помощ" е обслужвала всякакви състояния", каза Георгиева. Представителят на Министерството на здравеопазването призна и за проблема с възнагражденията, като отбеляза тазгодишното "недостатъчно, но някакво" увеличение на заплатите.

Спешната помощ е държавен приоритет. Държавата е длъжна да осигури необходимите средства за нея, каза д-р Димитър Ленков, гл. секретар на Управителния съвет на Българския лекарски съюз.

"Действително в последните години има увеличение на средствата за Спешна помощ - от 52 млн. лв през 2006 г. на 82 млн. през 2010 година. Според концепцията за реорганизация на Спешната помощ обаче са необходими 150 млн. лева за функционирането на тази система," отбеляза д-р Ленков и припомни, че последната реформа на системата била през 1994 - 1995 г.

По думите на представителя на БЛС, един от проблемите е и координацията между диспечерите на тел. 112 и центровете за спешна помощ. За разлика от други страни, у нас диспечерите не са с медицинско образование.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко неща са необходими в Спешната помощ:

1 Трябва да има ясно разграничение между спешните и останалите случаи.

3 Необходимо е и да се предприемат действия срещу агресивното поведение на пациенти спрямо лекарите.

Докато не се оправят тия неща, ще продължават да загиват хора и да се бият лекари.Това е положението!

Евала, а ние да се молим на всевишния да не опираме до тях!!!! :mad:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Депутатите разиграват Спешна помощ

Депутатите разиграват спешните медици. За трети път през тази година парламентът отлага гледането на промените за насилието над лекари, каза пред "Стандарт" д-р Десислава Кателиева. Тя оглавява организацията на работещите в Спешната помощ в страната.

Промените за насилието над медиците трябва да се направят в Наказателния кодекс. Те са приети на първо четене от здравната комисия в парламента на 13 септември тази година. Движение по-нататък обаче няма. Това не е първият опит да се прокарат подобни изменения. През миналата година депутатите отхвърлиха подобни промени, мотивите им за това не станаха ясни.

И през тази седмица законопроектът остана извън дневния ред на парламента, трима министри застанаха зад него, защо депутатите го саботират, попита д-р Кателиева. На 8-ми ноември спешните медици са внесли и декларация в Народното събрание с молба за среща, досега обаче отзвук няма.

Това е дискриминация спрямо нас, ако нещата не се променят скоро, ще бъдем принудени да отидем в ЕС, защото напрежението и агресията ескалират, каза д-р Кателиева. Според нея бързото приемане на промените са изключително нужни, защото покрай новогодишните празници насилието ескалира.

Само за последните 30 дни в страната пък е имала седем посегателства над спешни медици. При едното от тях в Бургас хората са ритали лекарите, докато те се опитвали да качат на линейката починал моторист. Близките на момчето били ядосани, че линейката е закъсняла, знаят ли обаче на колко адреси без нужда трябва да ходим, каза Кателиева. Сред другите фрапантни посегателства над лекарите е това в Пазарджик. Там хулигани изпочупили стъклата на линейката, докато спешните лекари преглеждали човек на адрес.

Преди години мой колега получи комоцум след побой, а накзанието за това е глоба от 200 лв., докога ще го търпим, възмути се д-р Ктелиева. С промените спешните медици ще се приравнят с полицаите и данъчните. Това ще даде възможност нападателите им да бъдат наказвани по-строго - със солени глоби и дори затвор.

Разбираме, че хората са недоволни от закъсненията, но ние не сме виновни, системата генерира тези проблеми, обясниха лекарите.

На война ли да ходим или на работа, питат медиците

Справка за посегателства над медици и екипи на спешна медицинска помощ при изпълнение на служебните им задължения за периода от 11.2011г. до 11.2012г.

22.11.2011 г. ЦСМП ЯМБОЛ - лекар и медицински фелдшер са заплашвани с пистолет по време на визита при болно дете.Последва напускане на работа от опитен педиатър дългогодишен стаж в системата на спешна помощ - заради безнаказаността на насилника.

13.12.2011 г. СПО СТАРА ЗАГОРА - група роми пребиха лекар и медицински фелдшер, заплашиха със саморазправа шофьор на спешна помощ обслужили пострадала при ПТП ромка

30.12.2011 г. ЦСМП РУСЕ - около 300 цигани от русенското село Малко Враново са нападнали медицинските фелдшери и шофьори на екипите, дошли да окажат спешна помощ на пострадали при катастрофа младежи. Поводът за нападението е бил, че екипът не е успял за 10 минути да преодолее в зимни условия 18 км разстояние от ФСМП Сливо поле и с. Малко Враново.

29.12.2011 г. ЦСМП ТЪРГОВИЩЕ - нападнати са медицински фелшер и шофьор на санитарен автомобил от пияния внук на пациент - според него са закъснели с изпълнението на повикването.

06.01.2012 г. Детско отделение ЯМБОЛ - осем пияни цигани набиха дежурната педиатърка и санитарка и потрошиха детското отделение на ямболската областна болница МБАЛ "Св. Пантелеймон". Поводът за нападението е, че бащата на 7 месечно бебе не бил съгласен с диагнозата на дежурния лекар.

08.02.2012 г. ЦСМП КЪРДЖАЛИ - ФСМП Момчилград баща наби със сопа фелдшер, който поискал да лекува детето му в болница в Момчилград. Нападателят е задържан в районното управление в Момчилград за побой над медицинското лице и e осъден да заплати глоба в размер на 150 лв.

15.03.2012 г. УНГ кабинет БЛАГОЕВГРАД - мъж е нанесъл побой на лекарка в Гоце Делчев, като в рамките на предната година е пребил и дежурната гастроентероложка и невроложка в същия медицински център. Нападателят е психически здрав, но се отличава с агресивно поведение, което се проявява без провокация.

06.04.2012 г. Хирургия ПАЗАРДЖИК - двама братя нападнаха с юмруци дежурния лекар в хирургията на МБАЛ Пазарджик, афектирани от смъртта на майка им, която починала в болницата.

09.04.2012 г. ЦСМП ВРАЦА, ФСМП БЯЛА СЛАТИНА - братът на пострадала при битов скандал без причина нанесъл удар в лицето на водача на медицинския автомобил, в резултат на което му причинил фрактура на носа и комоцио.

08-09.04.2012 г. СПО Стара Загора - докаран е мъж в нетрезво състояние, които отправял нецензурни думи, ругатни и псувни спрямо дежурния екип на Центъра за спешна медицинска помощ и ударил шамар на дежурната санитарка. За това му деяние Районeн съд - Стара Загора е наложил административно наказание - глоба в размер на 200 лв.

26.04.2012 г. СПО БЛАГОЕВГРАД - роми нападнаха медицинския персонал на МБАЛ-Благоевград, разгневени от смъртта на тяхна роднина, загинала от масивна несъвместима с живота белодробна тромбоемболия. Тълпата от разгневени роми се юрнала към кардиологията, с викове "за да разчекнат" дежурния лекар.

27.05.2012. г. СПО ДОБРИЧ - 19-годишен абитуриент преби шефа на спешното отделение в болницата в Добрич. Дежурният лекар получил мекотъканна травма на лявата скула и травма на лявата лакътна става с разкъсно-контузна рана.

05.06.2012 г. СПО РУСЕ - криминално проявен мъж потърсил помощ и започнал да се държи грубо и арогантно, като псувал, обиждал и нанесъл удар с ръка по лицето на дежурния лекар. Мъжът е арестуван за 24 часа. По случая е образувано бързо полицейско производство за извършените хулигански действия.

13.10.2012 г. ЦСМП Русе - екипът ненадейно е нападнат от видимо афектиран, който заплашвал да ги убие и потрошил с юмрук предното стъкло на санитарния автомобил. Поводът бил, че според него екипът се е забавил за повикването, без дори да се опита да уточни дали екипът който е нападнал е бил за неговия адрес. На нападателя ще бъде съставен акт по Указа за борба с дребното хулиганство, а реанимобилът за момента е извън строя.

14.10.2012 ЦСМП СОФИЯ - екипът бива нападнат заради закъснение, при което се наложило да се скрие в близкия полицейски участък. Независимо от заплахите за саморазправа, екипът се връща с полицейски патрул и обслужва пациента.

26/27.10.2012г. ЦСМП Бургас - душена лекарка ,ритана медицинска сестра, ритан шофьор от приятели на загинал моторист. Травмата е била несъвместима с живота / перфорация на сърцето от ребро/, но колегите ми са нямали възможността да се защитят и сега шофьорът лежи с луксирана опашна кост и мекотъканен абсцес защото е бил ритан, докато е товарил носилката.

10.11. 2012г. ФСМП Свиленград - потрошен от двама пияни роми, които се ядосали, че им е оказана визита заради пиян, който повръща. Докато колегите са обръботвали порезните рани на единия нападател, той им е строшил лампата.

11. 11. 2012 г. ФСМП Куклен - пиян сече пътя на наша линейка в и шофьора и медицинския фелдшер са в хирургиите на УМБАЛ „Св. Георги" в Пловдив.

11.11. 2012 г. ЦСМП Пазарджик - разярен гражданин чупи предно стъкло на линейка, защото паркирания санитарен автомобил пред адреса му запречвал пътя.

http://www.standartn...sht-169118.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване