Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

Айде, мина на първо четене.. :)

П.С. Док, не прегледах целият раздел, ако има тема..метни тва там..мерси.

Парламентът прие на първо четене законодателни промени за инкриминирането на нападения над медицински специалисти

29 ноември 2012 | 10:04 | Агенция "Фокус"

Парламентът прие на първо четене промени в Наказателния кодекс, въвеждащи инкриминирането на нападения над медицински специалисти, предаде репортер наАгенция „Фокус”. Гласуваха общо 91 народни представители, от които 88 бяха „за”, 1 – „против” и 2 – „въздържал се”. Тримата, които не гласуваха за законопроекта, бяха от ГЕРБ.

Промените предвиждат наказанията за нападение над медицински лица да са следните: от 5 до 15 години затвор при тежки телесна повреда: от 3 до 10 години затвор при средна телесна повреда; от 1 до 5 години затвор при лека телесна повреда по чл. 130, ал.1 и до 3 години лишаване от свобода при лека телесна повреда по чл. 130, ал. 2.

Преди гласуването вносителят на промените депутатът от Синята коалиция д-р Ваньо Шарков отговори на Даниела Дариткова, като заяви, че лекарите в парламента не са в конфликт на интереси по този законопроект, защото те нямат финансова полза от него. Шарков прочете писмо на група лекари, изпратено до председателя на Народното събрание и други институции в страната. Авторите му работят в спешна медицинска помощ и съобщават за бити свои колеги, заради което нападателите са били глобени за дребно хулиганство. „Прочетох за наказанията, които са понесли хората, нанесли побой над лекари и медицински екипи, но вижте за сравнение какво пише в чл.325 б от Наказателния кодекс. Забележете, лекарите и медицинските специалисти са бити и биячите са глобени от 150 до 200 лв. А чл. 325 от НК пише - за прояви на жестокост към гръбначно животно, причиняване на смърт, тежко или трайно увреждане на гръбначни животни насилникът да се наказва с лишаване от свобода за 3 години и глоба от 1000 лв. до 5000 лв. И ако някой от вас има съмнение дали трябва да бъде подкрепен законопроектът, просто се замислете защо наказанията за бой над гръбначно животно са такива, а наказанията за бой над лекари са 200 лв.

Екатерина ПАНОВА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

голяма работа, че е минало. лично аз съм песимист за това да се промени каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да както е тръгнало ще приемат закона за инкриминиране на посегателствата върху медицински лица.

Това едва ли ще ме спре да си ошамаря някой доктор пр. на улицата щото пр. си е пушел цигарката от вън, докато детето ти се гърчи с 39 температура.

Стига с това малки им били заплатите - само техните ли са малки, ааа? Непрекъснато източват здравната каса, направени дарения отиват по разни частни кабинети /къде отива скапъта техника/, да не говорим, че използват куп преференции пр. за наеми, за РС техника, за интернет, за обучение и какво ли още не. Защо не издават фискални дикументи, издават фалшиви епикризи, отчитат неизвършени дейности и пак им не стига.

Аз беден доктор до сега не съм виждал, толкова са бедни и толкова са им малки заплатките, че си построиха мутренски вили, и имоти. Едни от най - скъпите коли те ги управляват. По най скъпите туристически дестинации те ходят. Е дали това са хора за опракване, ааа?

Питам - няма ли да е редно инкриминиранито на лекарския мързел, безхаберие, неграмотност довели до смърт на чавек или трайното му овреждане. /Та това си е предумишлено убийство/ Няма ли да се инкриминира искането на рекет - защото това по закон е подсъдимо. Не е ли окриването на доходи и съставянето на документи с невярно съдържание - икономическо престъпление. Всички си мълчите, ааа. Само, че като данъкоплатец и платец на здравни вноски не съм съгласен с това.

Гледам много защитници на доктори - утре като умъртвят някой ваш близък или ви осакатят, то друга песен ще запеете.

ИМА И ИСТИНСКИ ДОКТОРИ И КЛИНИКИ КОИТО ТРЯБВА ДА ВЗЕМАТ ОГРОМНИ ЗАПЛАТИ - И ГИ ВЗЕМАТ, НО ТЕ СА ЕДИНИЦИ А И СА ДАСТА ПОДАТЛИВИ НА ТОВА ДАЛИ ДА СЕ ПРИСЪЕДЕНЯТ КЪМ СТАДОТО НА ...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, нека да инкриминират и непрофесионалното отношение към пациента. Но на фона на достойно заплащане, съвместимо с европейските държави. ФЕН, проблемът е твой че навсякъде виждаш само това, което искаш да видиш. Отказваш да повярваш, че масовият лекар е принуден да живее на ръба на оцеляването, работейки на 2-3 места, изложен на постоянен риск от зараза, професионални заболявания и скандали от всякакъв вид, включително саморазправа. Ма много лесно си готов да тръгнеш да раздаваш шамари, заради едното пушене. Ами ако пушещият лекар изобщо не е педиатър, ама щом пуши на улицата- дай да го набием, пък е и без шапка, като във вица....Да ти кажа, че освен заплащането отношението и липсата на уважение към съсловието принуждава лекарите да си хванат багажа и да тръгнат към други държави. А тези, които стискайки зъби все-още се опитват да работят- получават обиди, заплахи и тормоз от пациенти и техни близки. И не се обиждай, но и ти си пример за настоящото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Базово ниво на задължителна медицинска осигуровка - 360 шекела на месец. Златно ниво, даващо привилегии, 560 шекела на месец. Всяка медицинска услуга започва с преглед на магнитна карта. Проверка на здравно осигурителен номер и т.н. Всеки пациент има личен домашен лекар. Среща с него може да се запланува по телефон, по интернет или на място в рецепцията. Проблем с болничните няма - всички са дашни. Ако домашния лекар не е компетентен по здравния проблем ти дава направление към съответния специалист. Ако той е извън тази каса си плащаш. Касите са няколко и са в остра конкуренция между себе си. Моят личен лекар е доктор Уондърбонд. Тя е родена в Ташкент и на сглядите си шпрехаме на руски, за да не разбират фалашмурите или французите, например. Носи очила тип секси секретарка и има остра права черна коса. Нормално до петилетка време да надене зимните гуми, не е проблем да предпочета друга по-млада, проблем ще е за нея ако загуби бройка пациенти. Повик на карета (линейка) се заплаща предварително и струва 960 шекела. При изясняване на ситуацията парите ви се връщат в последствие. Ясно, че ви не оперирате с налични суми. Всичко минава по банков път. Получавате заплата на чек, когото осребрявате в банка. От своя страна банката превежда месечните ви задължителни здравни осигуровки. Картината вече се избистря. Нямаш кинти, няма преглед - съответно самолечение и в този дух. Произшествие на пътя вследствие катастрофа или "шумни сватбари". До три минути след подаден сигнал първи пристигат парамедиците. Заради задръстванията те са моторизирани с скутери и имат право да минат буквално навсякъде - през градинки, паркове, дворове. Скутерите са с опознавателни знаци, сирена и сигнална лампа. Тяхната цел е да съберат части от телата или да окажат първа медицинска помощ, докато дойде линейката с докторите. Между тях има и ултрарелигиозен. Той събира ДНК и маркира частите. При недостъпни за автомобил места се изпраща по въздуха мед. хеликоптери. Логично, че доктор Уондърбонд разполага с служебен скутер, та ако Мохамед не може да иде при нея (катурен от птичи грип например), тя да иде при Мохамед. Лекарствата си ги плащаш. Според стажа към съответната каса получаваш отстъпки.Тази система на здравно осигуряване отрежда 19-място в световната класация. Ситуацията с докторите от Якоруда ме кара да мисля, че няма нужда да учат за тетрациклин или как се бие ампулка в витамин С в анус. Дошло е време да научат тай-бокс, киокушинкай, боравене с гранатомети, тачанки, помпи, томпсъни, нунджако тоже. Хипократ да им е на помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, нека да инкриминират и непрофесионалното отношение към пациента. Но на фона на достойно заплащане, съвместимо с европейските държави.

ФЕН, проблемът е твой че навсякъде виждаш само това, което искаш да видиш. Отказваш да повярваш, че масовият лекар е принуден да живее на ръба на оцеляването, работейки на 2-3 места, изложен на постоянен риск от зараза, професионални заболявания и скандали от всякакъв вид, включително саморазправа. Ма много лесно си готов да тръгнеш да раздаваш шамари, заради едното пушене. Ами ако пушещият лекар изобщо не е педиатър, ама щом пуши на улицата- дай да го набием, пък е и без шапка, като във вица....Да ти кажа, че освен заплащането отношението и липсата на уважение към съсловието принуждава лекарите да си хванат багажа и да тръгнат към други държави. А тези, които стискайки зъби все-още се опитват да работят- получават обиди, заплахи и тормоз от пациенти и техни близки. И не се обиждай, но и ти си пример за настоящото.

Този пост само доказва и показва до каква наглост и безочие е достигнал Българския лекар. С приемането на закона, те ще станат още по - нагли и долни.

1. Искате европейски заплати, ама нямате права само вие да искате. Тогава такива заплати и за Полицай и за Хлебари и за Камериери.

2. Опасна ви била професията - нима на Таксиметровия шофьор не е опасна професията

3. Ще ходите в чужбина - ходете, ама с този манталитет, не знам колоко ще изкарате

Само за пари ревете. Защо не чух някакво предложение как да подобрите качеството на обслужване, знанията си, материалната база, възпитанието си, морала си.

Това че ще ви защитят със закон съвсем не значи, че пак няма да бъдете пребивани и понеже това ще се наказва със затвор, то хората ще стигат и до крайности.

Така ще бъде докато не се окопитите и започнете да работите както вашите колеги в Западна европа а не в Анадала и ще получавате заплати според стандарта на България както всички останали. Това е ако не искате да бъдете пребивани, а след въвеждането на новия закон - недай Боже това никъде да не се случва, ще бъдете и убивани. Защото отнемеш ли човешки живот заради наглост, арогантност, безочие и това най нагло и безнаказано го демонстрираш, какво може да се очаквате!?!?!? Човек е готов на всичко за баща, майка, дете, брат, роднина.

ОПОМНЕТЕ СЕ МАЛКО

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФЕН, изглежда много съм надценил възможността ти за обективна оценка и осмисляне на информация, за което се извинявам.....Щом си склонен да сравняваш лекарския труд с този на таксиметровия шофьори камериерката- става ясно откъде е тази склонност да вадиш шамари. Дано не случиш скоро на някой по- невъздържан колега, че тогава ще си двойно пострадал, хем пряко, хем косвенно от системата на здравеопазване.... Just for the record- аз вече отдвана работя в чужбина и си карам чудесно с манталитета си, вървя нагоре в служебната йерархия и се развивам професионално. Огромен брой български лекари могат да кажат същото за себе си. Дали защото са некадърни и нагли, или долни и безочливи? Май такива като теб си залужават напълно отношението!

Редактирано от dimadoctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФЕН, изглежда много съм надценил възможността ти за обективна оценка и осмисляне на информация, за което се извинявам.....Щом си склонен да сравняваш лекарския труд с този на таксиметровия шофьори камериерката- става ясно откъде е тази склонност да вадиш шамари. Дано не случиш скоро на някой по- невъздържан колега, че тогава ще си двойно пострадал, хем пряко, хем косвенно от системата на здравеопазване....

Just for the record- аз вече отдвана работя в чужбина и си карам чудесно с манталитета си, вървя нагоре в служебната йерархия и се развивам професионално. Огромен брой български лекари могат да кажат същото за себе си. Дали защото са некадърни и нагли, или долни и безочливи?

Май такива като теб си залужават напълно отношението!

Ето това се казава самозабравяне и виновни сме всички ние , че мълчахме до сега. Това е българския доктор, долен тип мислещ само за джоба си. Жив пример - тоя даже и не поиска да схване какво се опитвам да напиша щото положението в София, Пловдив, Варна е едно ,а в Луковит, Враца, Ботевград, Петрич съвсем друго - нетърпимо. Мързел, мръсотия простотия, неграмотност, медицина от преди 2 - века. Какво искате от държавата, та тя е заделила бюджет, че и здравната каса ви плаща, че и пациентите щипете - на къде бе.

Какъв си ти бе ,че да омаловажаваш която и да е професия. Хората си изкарват хлябя за разлика от вас, които им отнемат хляба без да ги е еня за каквото и било. Важно е гушката да напълним . Таксиметровия шофьор може и твой колега да е, решил да изкара някой лев отгоре и какво всички работят допълнителнио щом искаме повече, а не крадът и не рекетират. Ти каво искаш бе 3000евра а другите да си работят за 500лв. така ли? ВИЖТЕ ТОЯ САМО КАКВИ ПОСТОВЕ Е ПУСНАЛ - ТАКИВА СА ВСИЧКИ ПОЧТИ Ти не си доктор ти си ................ Ти си - хората знаят какво си. Стои си в чужбина и не се връщай. Крайно време е някой да ви озапти и това ще стане съвсем скоро. Я кажете как бедните ни доктори /ако не знаете те са и търговски представители на фармацевтичните фирми/, та как всичките си направиха частни кабинети и клиники, чии са скъпите коли на паркинга на "Царица Йоанна" в София, беден доктор става ли общински съветник или кмет на населено място, притежава ли фирми за дистрибуция на свръхскъпо медицинско обурудване? Как да кажа не бийте докторите при това положение - Биите докторите дори и при приет закон.

ТОВА ЩЕШЕ ДА Е ЕДНА АБСУРДНА ТЕМА АКО БЕШЕ ПУСНАТА ДОРИ В ЕДНА РАЗВИВАЩА СЕ ДЪРЖАВА, НО ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ ТОВА СЕ СЛУЧВА В БЪЛГАРИЯ И ВИНОВНИ СМЕ СИ ВСИЧКИ НИЕ.

П.П. Вероятно знаете за случая с журналиста Милен Цветков, както и безобразията които разследва Ахчиева и това са еденечни случай в общото, което не знаем какъв размер е придобило. Не бързайте да защитавате докторите безусловно щото утре когато дойда линейката с 50мин. закъснение, щото на някой не си е допушил цигарата или не си е допил кафето, то не знам как ща поствате тогава. не мислите ли ,че има някаква гадна причина за случващото се и тя не е у нас - обикновените данъкоплатци.

Редактирано от Фен (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Биите докторите дори и при приет закон.

"Насилието е последният изход на некомпетентния."

Айзък Азимов - "Фондацията".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде не посягай сега на полицията и жандармерията. Те бият деца и бременни жени и който друг им падне, само щото имат разрешение от "наШте" "народни" "избраници" и просто изпълняват нареждания.

П.П. Това не значи, че са некомпетентни. Този термин, е прекалено мек за да определи реалното положение на нещата.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

просто изпълняват нареждания

Toeст, ясно е, кой е некомпетентен, нали?

В моите очи няма никакво извинение за никое насилие.

(уточнение. самоотбраната и защитата на "невинни", аз поне не ги приемам за насилие, т.е. първия използващ сила е виновен.)

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@flare

Я кажи - хипотетично на майкати и става зле, отиваш в болницата, чакаш 2 часа и никой не ти обръща внимание - защо, то никой не знае, може би ти знаеш защото каваш, че си компетентен - в крайна сметка майка ти умира ей така за нищо .Какво правим след това. Ще съдиш , но "гарван гарвана око не вади" какво правим тогава????

ТОВА КОЕТО НАПИСАХ Е ХИПОТЕТИЧНО И НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЙ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@flare

Я кажи - хипотетично на майкати и става зле, отиваш в болницата, чакаш 2 часа и никой не ти обръща внимание - защо, то никой не знае, може би ти знаеш защото каваш, че си компетентен - в крайна сметка майка ти умира ей така за нищо .Какво правим след това. Ще съдиш , но "гарван гарвана око не вади" какво правим тогава????

Няма да бия никого, само защото съм решил, че не е прав. Иначе би означавало да призная, че по-якия е винаги по-прав.

Направо не мога да повярвам, че се налага да обяснявам на възрастен човек, защо за едно общество, самоуправството е ужасно лошо нещо...

Но айде. Да приемем, че в примера, който цитираш, майка ми все пак е получила адекватни грижи, но аз обезумял от мъка скачам и претрепвам от бой доктор, който е направил всичко за да я спаси. Какво правим тогава? Аз доктор ли съм че да реша дали е направено всичко възможно или не? А съдия ли съм че да раздавам присъда и наказание? Ами ако дойдат още 10 доктора и почнат да ме бият? После и моята рода идва и се вклюва в кютека?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@flare

Все един ден хипотетичното ще ти се случи, щото нада ли да има някой който да не се е опарил по някакъв начин от докторското безхаберие. Тогава си увивай където щеш и се прави на моралист колкото си щеш. Трагедията ще си остане твоя и никой няма да му пука в реалния живот за теб и нали се сещаш , че там не си VIP

Не намирам причина за конфликт, когато някой е демонстрирал, че си върши качествено и съвестно работата, че е направил всичко необходимо, без да иска да се овъзмезди еи така щото се чувства беден. Това важи за всеки бранш в това число и за Докторите. Ако те се асоциират с горенаписания текст, то мисля,че няма да има нормален човек който да им посегне а ако това в конкретния контекст се случи - здраво наказание

Много малко лекари показват, че си вършат качествено и съвестно работата и че правят всичко необходимо за пациента, но стане ли въпрос да се овъзмездят - стой та гледай

Щом сте съгласни на това добре?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......

ФЕН, още веднъж подтвърждаваш колко съм бил прав за тебе....Разбира се, че поставям моя труд по-високо от този на таксиметровия шофьор или на камериерката. Че и над твоя, да ме прощаваш! Защо ли? Защото съм минал през много видове странични работи и занимания освен основното си, и то то точно по причина, че не исках да рекетирам пациентите си, а да спечеля пари по нормален начин. Бил съм и продавач в магазин, и развозвач на салати, шпакловал съм и съм боядисвал....По простата причина, че мога да го правя. За да се науча на всичко това ми е било необходимо минимално време или усилия. За да стана добър лекар / а аз съм такъв, колкото и да не можеш да го проумееш / са ми били нужни ГОДИНИ усилено обучение и труд. И отдавна съм оценен от пациентите и колегите си.

Аз лично мога да върша работата на всички изброени от теб професии, и то без никакъв проблем. Но пък никой от тях не може да върши моята работа, ти също. Така че съм напълно в правото да постявам моя ценз над изброените. Освен всичко друго си склонен да сипеш обиди към непознати хора, без да си наясно с квалификацията, знанията и уменията им. Да не говорим за личностните особености- нито ме познаваш, нито имаш право да ме оценяш. Така че ако искаш да ме разубедиш в мнението за теб- редно е да се извиниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФЕН, още веднъж подтвърждаваш колко съм бил прав за тебе....Разбира се, че поставям моя труд по-високо от този на таксиметровия шофьор или на камериерката. Че и над твоя, да ме прощаваш! Защо ли? Защото съм минал през много видове странични работи и занимания освен основното си, и то то точно по причина, че не исках да рекетирам пациентите си, а да спечеля пари по нормален начин. Бил съм и продавач в магазин, и развозвач на салати, шпакловал съм и съм боядисвал....По простата причина, че мога да го правя. За да се науча на всичко това ми е било необходимо минимално време или усилия. За да стана добър лекар / а аз съм такъв, колкото и да не можеш да го проумееш / са ми били нужни ГОДИНИ усилено обучение и труд. И отдавна съм оценен от пациентите и колегите си.

Аз лично мога да върша работата на всички изброени от теб професии, и то без никакъв проблем. Но пък никой от тях не може да върши моята работа, ти също. Така че съм напълно в правото да постявам моя ценз над изброените. Освен всичко друго си склонен да сипеш обиди към непознати хора, без да си наясно с квалификацията, знанията и уменията им. Да не говорим за личностните особености- нито ме познаваш, нито имаш право да ме оценяш. Така че ако искаш да ме разубедиш в мнението за теб- редно е да се извиниш.

Е, нали всичко за това ни е на този хал, защото всеки се бърка в територии, за които няма и елементарно понятие, но пък има самочувствието, че може всичко по-добре от останалите, дори и от тези, които са учили за това.

Българинът разбира и от футбол по-добре от треньорите, и от медицина по-добре от лекарите, и от политика по-добре от политиците... Неразбирането на същността, подплатено с огомно, небазирано на нищо реално самочувствие, води до тоталното омаловажаване на постиженията на успелите...

Няма лошо човек да има мнение, нали за това е човек. Но да си мисли, че то е единственото, непогрешимото и меродавното, вече говори за нещо дълбоко сбъркано...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но, четейки постовете на Фен, се сещам за главния герой от един фейлетон на Константинов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фен,ако това може да те успокои ще ти кажа,че в много кратък срок загубих двама много близки хора от семейството си след лекарски грешки!особено жестока беше смъртта на баща ми,защото освен всичко бяха забравили и инструмент!докараха ни до просешка тояга!накрая,когато свърши всичко дойде и моя ред!бях се зарекъл да не стъпвам при лекар,чаках много,положението ми се усложни,но попаднах при невероятен екип!спасиха ми живота,въпрос беше за часове!след операцията ме лекуваха и полагаха следоперативни грижи като че ли им бях син!никой не спомена думата-пари!искам да кажа,че има си хора и хора!мразех ги,но видях,че има и свестни лекари!дигнаха ме на крака,ходя на работа,при семейството съм си!е,верно,че има две болници на които не искам да им чуя името!не е за всеки тая работа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще да е последният ми пост в тази тема.

Отправям това към поствалите след моя последен пост, като тук не визирам glen. Явно Българина вече така е смачкан и обработен, че да няма позиция и мнение по нито един въпрос. Явно успешно ни водяти и насочват на където си искат и ние безволно повтаряме - да, хубаво да, добре. Нямаме мнение за централата в Белене защото сме некомпетентни, нямаме мнение за ставащото в здравеопазването защото сме некомпетентни, нямаме мнение за нищо. И как да имаме като гледам как някои се регистрират във форума като VIP само да си показват тарикатлъка криейки се зад тия 3 буквички. Не станахме ли прекалено много VIP-овете, Златките? Няма и да се извиня на дактарчето, най малкото защото той също обиди всички ви, падценявайки ви като хора и професии, но вие не се осетихте защото нямате мнение и не сте компетентни.

докторче /нарочно ти пиша титлата с малки букви/ според теб как трябва да се обръщоме към теб със Сър, Дон а може би с Господи. Нещо много се изхвърляш - не ти ли е минало през акъла че мога да имам и твоята пофесия. Не минава ли ти през ума че вече и вашата гилдия се разцепва на два полюса и то именно заради безобразията. Знаеш ли че вече има нашамарени Лекарари от Лекари - защо ли? Ти си само с е една професия и нищо повече не си от другите. Другите също са учили, специализирали и са професионалисти в сверата си. Не забравяй, че има професии от които вашата също зависи, Не подценявай хората - те не са 2-ра класа, а ти не си Бог. Трябва ли да ти се изиня - нека другите да кажат, но аз не смятам!

glen - съгласен съм, че има много добри специалисти, хора - те са единици, никой не споменава за тях, колегите ги тъпкат и съсипват, защото не им изнасят, не щът ди си променят статуквото.

Тежко и на България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно Българина вече така е смачкан и обработен, че да няма позиция и мнение по нито един въпрос. Явно успешно ни водяти и насочват на където си искат и ние безволно повтаряме - да, хубаво да, добре. Нямаме мнение за централата в Белене защото сме некомпетентни, нямаме мнение за ставащото в здравеопазването защото сме некомпетентни, нямаме мнение за нищо.

Фен, Моля, не извъртай нещата. Хората, които визираш (случайно и аз съм между тях) имат мнение специално по въпроса обсъждан в темата. И мнението е: Не, не искаме да бият докторите (нито никой друг) и не, няма да ги бием. Това, че ти си на друго мнение, е съвсем отделен въпрос.

Няма и да се извиня на дактарчето, най малкото защото той също обиди всички ви, падценявайки ви като хора и професии, но вие не се осетихте защото нямате мнение и не сте компетентни.

...

Ти си само с е една професия и нищо повече не си от другите Другите също са учили, специализирали и са професионалисти в сверата си.

А може би, съвсем точно сме Усетили, какво иска да каже и не смятаме, че ни е пОдценил, и именно защото ние сме професионалисти в сФерите си, можем да оценим труда, усилията, времето и цената вложени в лекарската професия.

Моята работа е сравнително хубава и сравнително много добре платена. Аз много добре знам, какво е най-лошото което може да стане ако допусна грешка или небрежност в моята работа. И съм допускал - защото съм човек и всички грешим - и съм си носел отговорността. И знам какво може да стане, ако лекар допусне грешка. И се ужасявам. И честно ти казвам не бих издържал много. И щом има хора, които го правят и помагат на другите, успявайки да издържат на такова натоварване - то съм склонен да им призная, че труда им е по-ценен и по-нужен и съответно трябва да е по-защитен и по-добре заплатен от моя. dimadoctor, никъде не е казал, че е Господ или пък е защитавал некомпетентни доктори, точно обратното:

Съгласен съм, нека да инкриминират и непрофесионалното отношение към пациента. Но на фона на достойно заплащане, съвместимо с европейските държави.

Тежко и на България!

Тежко ѝ наистина, щом хората в нея искат с бой да търсят правосъдие, и така да потъпчат поне хилядолетие развитие на човешкото общество Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФЕН, наистина е по-добре да спреш да пишеш, защото нищо не си разбрал, явно не можеш. Как ще се обръщаш към мен ми е все тая, защото нерядко съм контактувал с ощетени откъм възпитание и култура индивиди. Ти доказа по чудесен начин, че принадлежиш към същата категория. Хората, на чието мнение държа знаят чудесно какви обръщения да използват, също знаят и да пишат правилно. И имат достатъчно осъзнати позиции по темите от тяхната компетентност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще да е последният ми пост в тази тема.

Не знам дали въобще има смисъл да се пише след постовете ти, защото явно каквото и да се напише, ти го тълкуваш както си искаш и както ти е удобно да го приемеш, което обезсмисля всякакъв опит за обсъждане. Но тъй като явно визираш и моя пост, нека напиша какво имам предвид аз.

Въобще не става въпрос човек да няма мнение и позиция. Напротив. Ясно е, че основното определящо качество на гражданското общество е да бъде коректив на управляващите. Но… това става с огранизации, които регулират това гражданско общество и които регулират отношенията вътре в него. Въобще не става въпрос хората да нямат мнение и да не мислят самостоятелно. Става въпрос, че не може всеки да си излиза на мегдана и да изразява своята гражданска позиция, блъскайки по тенджерата и да очаква, че с това ще промени света.

А на Доктора няма за какво да се обиждам, защото той говори за адекватно заплащане и че не може един човек, имащ професия, за която се изискват специални знания, трупани с години учение и опит, да се сравни със заплатата на някого, за който най-голямата отговорност е дали след него ще са чисти прозорците на учреждението. Няма непочтен труд или такъв, от който да се срамуваме, но е меко казано глупаво да се приравняват нещата на килограм. Защо трябва да ме обижда поста му?! Ами не ме, защото е прав. Защото стигането до адекватно заплащане на всички и всеки минава през икономически механизми и политически процеси, които освен всичко друго, са и времево дълготрайни и най-малкото се разрешават с форумни гръмки фрази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И полицията се включи в хайката за лекари : 

Арестуват лекар, натопен от роми че е почерпен

'стандарт"

Варна. Полицаи прибраха лекар от Спешна помощ след фалшив сигнал, че е пиян. Заради клеветата медикът е прекарал един час в полицията, докато пациенти са чакали помощта му. За това съобщи пред Стандарт председателят на асоциацията на спешните лекари д-р Десислава Кателиева.

Инцидентът е станал в понеделник. След визита лекар от филиала на спешна помощ във Вълчи дол е отведен в полицейския участък пред погледа на чакащи пациенти. Проверката се наложила заради жалба, подадена от току-що посетения на адреса човек. Той се оплакал на тел 112, че лекарят е бил пиян.

Заради сигнала спешният медик е прекарал един час в участъка, където е дал писменни показания и алкохолна проба. Тя се оказала отрицателна. През това време обаче пациентите му са го чакали за преглед. Заради фалшивия сигнал и нелепата проверка с половин час е забавен и постъпил спешен адрес.

Колегата ни може да заведе граждански иск за клевета за своя сметка, но дали това ще го обезщети за обидата и унижението, каза д-р Кателиева. Според нея е крайно време да се приеме законът за инкриминиране над медиците, защото подобни инциденти не са рядкост.

На мое дежурство във вторник прегледах пациентка със спонтанен аборт, за нейна сигурност й поставих венозен път, без медикация, а близката й ме обвини, че това е причина за болките и аборта, даде друг пример Кателиева. Според нея подобна безнаказана саморазправа със спешни медици няма в нито една европейска държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И полицията се включи в хайката за лекари : 
Е, не виждам какво е виновна полицията. Иначе ако нищо не бяха направили, щяха да пишат, "полицията потупва по рамото доктор-пияница". Хората отиват на сигнал. Виж тоя дето го е подал, трябва да му тръснат 6 месеца затвор (ако не е имал други провинения), публично извинение и да плати на доктора едно солидно обезщетение, за злепоставяне и морални вреди. Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване