Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

Проблема не се решава като се избяга от него, а като се хване бухалката и му се счупи главата. В случая проблема в България, са нейните наследствени семейни политически фамилии и други мафиоти. Оттам идва всичката мизерия, а също и от колегите на описаните в някои околни страни, или такива страни, които са "силни на деня" и на които нашите паразити, яко дават дупе. Също има и проблеми заради които временно се налага да се отменят фалшивите тълкувания на текстовете за дискриминация, които са така нарочно нагодени, че да обслужват всички други, изключая тези спрямо които дискриминация(и геноцид) действително съществува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фелдшер осъди ЦСМП – Пазарджик за близо 40 000 лв. заради побой по време на работа

25.4.2013, zdrave.net

Центърът за спешна медицинска помощ в Пазарджик трябва да изплати на фелдшера Васил Навяков 38 000 лв. Решението за това е на окръжния съд в града, като в съдебното решение е посочено, че сумата е за неимуществени щети в резултат на трудова злополука. Центърът трябва да изплати на медика и 1741 лв., дадени от него за лекарства.

От преписката по делото става ясно, че по време на работа на фелдшера е бил нанесен побой от близък на починал пациент. Според информацията, когато екипът на Бърза помощ пристигнал на мястото на повикването, пациентът вече е бил починал. Въпреки това фелдшерът започнал сърдечен масаж, но манипулацията била прекратена с думите „Няма смисъл да продължаваме, колежке, мъртъв е". На репликата синът на починалия, който по същото време е и общински съветник от БЗНС, реагирал остро и нанесъл побой на медицинския работник с метално канче, като ударите били основно в областта на главата. В резултат Недялков е получил двустранни хронични субдурални хематоми, наложили оперативна интервенция и довели до разстройство на здравето, временно опасно за живота. Това състояние се влошило с течение на времето, като са последвали травмена болест на мозъка, травмена церебрастения и травматична епилепсия. Състоянието му е било квалифицирано като тежка телесна повреда от наказателния съд, който признал за виновен за причиняването й лицето, нанесло побоя на фелдшера.

По време на процеса от Центъра за спешна медицинска помощ в Пазарджик са оспорили твърдението, че носят отговорност за инцидента, квалифициран като трудова злополука, позовавайки се на договора за застраховка за медика. Междувременно застрахователят е изплатил доброволно сумата от 10 000 лв. на фелдшера за намалената в следствие на злополуката работоспособност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...само не стана ясно дали извършителят е понесъл някакво наказание....Защото не ЦСМП е удрял фелдшера с канчето, а споменатият БЗНС-активист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...само не стана ясно дали извършителят е понесъл някакво наказание....Защото не ЦСМП е удрял фелдшера с канчето, а споменатият БЗНС-активист.

ама явно ЦСМП трябва да осигури каска на фелдшерите си, според съда  :whist:

и сега тия пари, вместо да се дадат за заплати или работно облекло, бензин за линейките или каквото и да се сетиш за подобряване ан битовите условия в ЦСМП - те ще бъдат да дадени за обещение на фелдшера, защото някакъв политик го бил, докато фелдшерът е бил на работа .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама явно ЦСМП трябва да осигури каска на фелдшерите си, според съда  :whist:

и сега тия пари, вместо да се дадат за заплати или работно облекло, бензин за линейките или каквото и да се сетиш за подобряване ан битовите условия в ЦСМП - те ще бъдат да дадени за обещение на фелдшера, защото някакъв политик го бил, докато фелдшерът е бил на работа .....

Справедливостта изисква застрахователят и ЦСМП да осъдят политика да им плати съответно 10000 и 39741 лв, като основен причинител на разходите. Е така щеше да е в Германия примерно. У нас... някой друг път - държавно учреждение да си търси интересите - друг път.

Редакция:

по-странно ми е защо застрахователите не са го направили. По принцип са големи хиени.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Роми нападнаха лекари в Благоевград заради починал роднина

Над 5 часа тази нощ Спешно-приемно отделение на МБАЛ-Благоевград бе под полицейска обсада след като над 30-ина роми опитаха саморазправа с дежурните, след като втори член на тяхна фамилия почина в отделението, съобщи БГНЕС.

Към 20:30 часа снощи от ул. "Предел" в едноименната ромска махала е подаден сигнал, че на 51-годишния Атанас Димитров му е много зле. С линейка на ЦСМП той е транспортиран почти посинял до Спешно-приемно отделение/СПО/ на МБАЛ.

Дежурният лекар опитал всичко, за да спаси мъжа, за консултация са извикани кардиолог, хирург и реаниматор. Въпреки това към 21 часа Димитров умира, най-вероятно от масивен инфаркт вследствие на белодробна тромбемболия. Близо час дежурните не смеят да съобщят на пристигналите пред отделението негови близки, че е починал.

На 9 март т.г. 43-годишния брат на Атанас - Румен е транспортиран полумъртъв в СПО на МБАЛ. След като смъртта му също от инфаркт, е констатирана, ромите нападат дежурните, извикана е полиция. 

На следващия ден - 10 март при приготвяне на тялото на Румен Димитров за погребение, според близките му той "мръднал" и се "изпотил". Веднага ромите подават сигнал на 112, че умрелият се е съживил. Когато пристигналият на място лекар от ЦСМП не установява сърдечна дейност на "възкръсналия", ромите го принуждават да прави инжекция с адреналин в сърцето на 43-годишния умрял предния ден мъж. Когато отново няма сърдечна дейност ромите се обръщат на 180 градуса и обвиняват лекаря, че е убил с инжекцията "възкръсналия". Случаят с мнимото възкресение бе проверяван от комисия по жалба на близките на Румен Димитров.

Когато снощи умира 51-годишният му брат, за нещастие дежурен е същият лекар, констатирал смъртта преди близо 2 месеца в СПО на Румен Димитров.

След като им съобщават снощи черната вест, ромите започват да крещят на д-р Стоянова: "Жив ви го докарахме, вие вътре го убихте". Натиснат е паник-бутона, първи пристига намиращата се най-близо патрулка на КАТ-Пътна полиция. Полицаите успяват да удържат ромите от щурм на спешното отделение, същевременно пристигат още две патрулки и бусът със спец-полицаите от групата за борба с безредиците. Положението е овладяно, следователи снеха показания от дежурните лекари, СПО бе под напрежение и полицейска охрана до 1 часа след полунощ, когато близките на починалия Димитров взеха тялото му, отказвайки аутопсия.

Снощният случай за пореден път показа, че работата на дежурните в Спешно-приемно отделение е под заплаха, това е поредният случай с опит за нападение през последните два месеца. При тях бяха удряни, блъскани и заплашвани дори управителят на МБАЛ д-р Красимир Михайлов, началникът на отделението д-р Рабаджийски и други дежурни. 

24chasa.bg

Интересно ми е, дали ромите биха посегнали на лекар от ромски произход?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всякакъв биха посегнали, знаеш как се колят едни- други.    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пострадалите изрично заявяват, че нападателите са българи и нямат нищо общо с малцинството. 

24chasa.bg

:( Нямам думи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В коментарите на Dir.bg прочетох ,``Вас обирал ли ви е екип на бърза помощ? Щото мене ме е. Бях в безсъзнание, взеха ме и като се събудих в болницата на сутринта парите ми ги нямаше. ПИтах лекарите и ми казаха, че често се случва.`` 2 коментар `` След катастрофа се събудих във военна болница. Нямаше ми парите от портмонето (около 400лв) , както и едно златно синджирче от врата. Само халката ми беше на ръката , но пръста ми беше посинял , явно от опити да бъде свалена (трудна задача). От военна болница казаха , че се случвало това нещо понякога с пациентите транспортирани с линейка.``  просто не е за вярване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присъди за биячите. И то не фиктивни, а по 4-5 годинки да полежат в затвора и да им цъфнат дупетата, та да видят. Това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В коментарите на Dir.bg прочетох ,``Вас обирал ли ви е екип на бърза помощ? Щото мене ме е. Бях в безсъзнание, взеха ме и като се събудих в болницата на сутринта парите ми ги нямаше. ПИтах лекарите и ми казаха, че често се случва.`` 2 коментар `` След катастрофа се събудих във военна болница. Нямаше ми парите от портмонето (около 400лв) , както и едно златно синджирче от врата. Само халката ми беше на ръката , но пръста ми беше посинял , явно от опити да бъде свалена (трудна задача). От военна болница казаха , че се случвало това нещо понякога с пациентите транспортирани с линейка.``  просто не е за вярване

От това не следва ,че всички са крадци.Всяко стадо си има мърша.Аз съм лежал с години , и съм доволен от лекарите.Каквито и да са лекарите , като се случи нещо със здравето ни , при тях отиваме ,не при месаря.Затова трябва да се уважават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Бе как само доктори пребиват и то през ден , през два. Дали няма някаква причина - и сигурно има. Когато станеш търгаш на човешки живот, то ще си носиш кръста и никакви закони няма  да ти  осигурят сигурност, нито пък уважение. Че кой е доволен от "Смешна помощ" - закъсняли линейки, отношение от страна на екипа като към говедо, пари се искат, еееее.....е

Инкриминиране на посегателствата върху доктори - да, но при условие, че се инкриминира и докторското безхаберие. Лошото е, че докторите не вдеват в ситуацията, а пациентите няма да се кротнат докато биват възприемани като парчета месо и ходещи портмунета - ще има трупове.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе как само доктори пребиват и то през ден , през два. Дали няма някаква причина - и сигурно има. Когато станеш търгаш на човешки живот, то ще си носиш кръста и никакви закони няма  да ти  осигурят сигурност, нито пък уважение. Че кой е доволен от "Смешна помощ" - закъсняли линейки, отношение от страна на екипа като към говедо, пари се искат, еееее.....е

Инкриминиране на посегателствата върху доктори - да, но при условие, че се инкриминира и докторското безхаберие. Лошото е, че докторите не вдеват в ситуацията, а пациентите няма да се кротнат докато биват възприемани като парчета месо и ходещи портмунета - ще има трупове.

Много лоша караш на автоматична и под общ знаменател. По добре 100 престъпника на свобода от колкото един невинен в затвора. Не може да се ръсят такива тежки обвинения само заради една малка част от комерсиалните лекари. Аз съм попадал и на едните и другите и се моля да не ми се налага да ходя изобщо. Лошото е че понякога и с пари не се получава а пациента си мисли че лекарите са магьосници и е с предимство пред останалите болни. Ти ходи се напивай като замаян падни няколко пъти на главата си пък после лекарите са виновни ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лоша караш на автоматична и под общ знаменател. По добре 100 престъпника на свобода от колкото един невинен в затвора. Не може да се ръсят такива тежки обвинения само заради една малка част от комерсиалните лекари. 

Ми то някак у нас само лошото излиза на почит т.е. оформя се нещо като "общо правило". Писал съм и друг път, има доктори заслужаващи и уважение и много пари като възнаграждение, но "общото правило" мачка и тях и нас пациентите. То се получава нещо като на изборите. т.е изгонихме едни, че пак да си ги изберем. И тук всички се оплакваме от българските доктори, но и всички ги подкрепяме. Няма да се оправят нещата докато ги вършим такива,  докато нямаме позиция, докато не се вземем в ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Биячите влачили по земята сестрата от Спешната помощ

Изключително емоционална бе реакцията на зам.-министъра на здравеопазването Мирослав Ненков и на Евелина Георгиева, директор на дирекция „Медицински дейности" в МЗ, по повод снощното нападение над лекари.
По думите на Ненков станалото е „отвратително". На няколко пъти по време на извънредния брифинг в МЗ той определи нападателите като терористи.

Припомняме, снощи лекарски екип на Спешна помощ беше нападнат в столичния квартал „Овча купел". Малко след полунощ е получена информация, че на там има непълнолетно лице, злоупотребило с алкохол. Когато спешният екип пристигнал, от жилището излезли двайсетина лица, които го нападнали. За нападението са задържани шестима души.

Зам.-министърът представи накратко станалото.
Веднага след първото обаждане е постъпило второ, с което е обяснено, че момичето е с диабет.
Според д-р Ненков линейката е постигнала световен рекорд, защото на 5-тата минута след първото обаждане вече е била на адреса.

В този момент, както той се изрази, „тези светли личности и умове, които са допуснали 15-годишно момиче да се напие до безсъзнание" нападат екипа на Спешна помощ.
Оказва се, че момичето е с 4,32 промила алкохол в кръвта.
Заради шокиращите резултати от пробата, в „Пирогов" са направили второ изследване на кръвта, но то потвърждава резултатите. Сега вече момичето е контактно и в съзнание.

Биячите свалят от линейката шефа на екипа д-р Йорданов, шофьора и сестрата, която е влачена по земята. Това не са нападатели, това са терористи, категоричен бе отново Ненков.

По нареждане на д-р Йорданов, докато биячите пребиват екипа, шофьорът качва момичето в линейката и го отвежда в болница.

Дошлите на място полицаи успяват да озаптят биячите. Оказва се, че двама от тях са с „опит" в пребиването. Това не са обикновени нападатели и пияници, продължи с емоционалния си коментар д-р Мирослав Ненков.

Според него резултатът от случая е, че лекарите ще работят в страх. След такова нещо следата е дълготрайна, категоричен бе Ненков.

От думите му стана ясно, че нападнатите медици вече са добре. Пияното момиче пък се оказва, че не е била диабетичка, а преди време е била с висока кръвна захар.

Д-р Ненков отправи и призив към 42-то Народно събрание, а именно - в най-кратък срок да приеме на второ четене промените в Наказателния кодекс, които предвиждат наказания срещу нападателите над лекарите.
Припомняме, 41-ият парламент приключи работа с приемането на първо четене на така исканите от медиците текстове.

От началото на годината има осем нападения над лекари. Не зная как ще свърши това за тези терористи. Искрено се надявам да си получат заслуженото, заяви Ненков.
Според него, ако вече беше в сила утежняващо наказание за побой над лекар, днешните биячи щяха да получат по-тежко наказание, а и случаят щеше да има превантивен ефект.
Много ми е трудно да приема една такова нещо, надявам се съдебната система да бъде строга, посочи Ненков, като предложи да се въведат паник бутони в линейките.

Парадоксалното е, че причината за гнева на биячите е „закъснението" на линейката. Заместник-здравният министър смята, че те са били в състояние на анестезия и не са преценили времето, за което е пристигнал екипът.

Ивелина Георгива, която е започнала кариерата си в спешната помощ, се просълзи по време на коментара си. Някой трябва да признае труда на екипите в спешна помощ, категорична е тя.

По думите й никой не е признал помощта на спешните екипи при наводнението в с. Бисер, както и при тежката катастрофа на АМ „Тракия".
Тя е крайно недоволна, че вместо да се инвестира в нови линейки и нова апаратура, ще трябва да се инвестират средства в паник бутони.

Лекари, които познават нападнатия д-р Йорданов, го описват като изключително спокоен и внимателен човек, който никога не би провокирал подобно зверство и агресия. По думите на медици, работили с него, той е професионалист, вършещ работата си внимателно и етично.
Припомняме, докторът е герой на документалния филм, спечелил много международни награди - „Последната линейка на София".

p.s в скоро време очаквам убийство на лекар, ако продължаваме така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки който посегне на лекар , да му се отнемат здравните права , завинаги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и по време на война не е ставало - да се посяга на медик.

Дори по военните закони, медиците са неприкосновенни - дори не им се налага да носят оръжие на бойното поле, защото никой не си позволява да напада хората, в чиито ръце след тов аще бъде неговия живот.

Скотове са тия в София от снощи - не хора ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е хората останахме ,малко.Така ще бъде , няма образование ,няма възпитание.Медиите облъчват народа  ,нйкои не чете книги.В лоши времена живеем .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и по време на война не е ставало - да се посяга на медик.

Дори по военните закони, медиците са неприкосновенни - дори не им се налага да носят оръжие на бойното поле, защото никой не си позволява да напада хората, в чиито ръце след тов аще бъде неговия живот.

Скотове са тия в София от снощи - не хора ! 

Та, то сме във война и то мръсна война с тази гилдия и поради този факт няма правила. И скотовете ще се роят все повече повече. Ще падат и жертви. Кой е виновен ли ..........................???????????

Защо вече никой не уважава българските медици - някога не е било така - защо ли ........!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успокой се,ставаш примадона... ;)

Нали знаеш,че ако няма медици,умираш.

Уважавани са българските медици,но само когато напуснат границите на република България.Специалистите не са изнасят само заради парите,но и заради хората,заради уважението,което липсва.

http://www.btv.bg/shows/hratkite/videos/video/1942904561-Sled_napadenieto_na_ekip_na_Speshna_pomosht.html

4,3 промила алкохол в кръвта,дано поне сега родителите на това момиче да му обяснят до къде може да стигне с алкохола.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоууууууууу, докторчетата,  докато не спрете да ни имате за парчета месо и ходещи касички, докато не спрете да се държите отвратително със нас, пациентитите, ПРОСТО НЕ ОЧАКВАЙТЕ УВАЖЕНИЕ!

Докато не се изчистите сами от мършата и не спрете да защитавате престъпните ви колеги и не почнете да си вършите задълженията, докато мързелувате по празниците, докато не спрете да ни питате за пари и не спрете с купуването на луксозни коли и крокодилските сълзи как нямате пари, просто не очаквайте НИКАКВО УВАЖЕНИЕ! На хората ни писна!

Колко деца пострадаха от лекарски грешки, колко от тях са на 2 метра под земята заради вас и прикриването ви на престъпните ви колеги? Колко хора всеки ден живеят със уврежданията си, причинени от вас? Аз загубих слуха си на 5 годинки, след лечение със гентамицин! Лекарите, виновни за това, не са в затвора! Колко ли още деца след мен са увредили, на колко ли още им е съсипан живота.............За мен остава горчивия спомен за времето, когато чувах и учех песнички по слух! :(  А вие искате да простя това, искате всички да простим това и да забравим! е, аз не мога! Вместо да измислите безвредно лечение на менингит, вие мислите само как да си уредите живота!

Уважение? То не се дава даром, то се  доказва, то се заслужава! Уважение заслужават истинските, безкористните и морални лекари!

Не, не очаквайте пациентите да ви подкрепят безкрай, да ви уважават безкрай и да си затварят очите за всичко!  :angry::tease2::angry22: :angry22: :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения като по горното  няма да ги коментирам - отдавна мина времето,когато подобни писания ме възмущаваха.Трябва задължително младите медици да работят в чужбина - там да се докажат и утвърдят,като професионалисти.Тук в България освен,че заплащането е ниско и отношението отвратително,се хаби и прекалено много излишна енергия в безсмислени спорове,а това вреди на пациентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнения като по горното  няма да ги коментирам - отдавна мина времето,когато подобни писания ме възмущаваха.Трябва задължително младите медици да работят в чужбина - там да се докажат и утвърдят,като професионалисти.Тук в България освен,че заплащането е ниско и отношението отвратително,се хаби и прекалено много излишна енергия в безсмислени спорове,а това вреди на пациентите.

А за да не се налага на младите медици да заминават за чужбина, по-добре е да завършват образованието си там. :mad:

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за да не се налага на младите медици да заминават за чужбина, по-добре е да завършват образованието си там. :mad:

Не е добре, щото нашенци едва ли ще могат да си го позволят(освен ако не са синчета на богаташи). Не забравяй, че там таксите са съвършено различни, особено в реномирани учебни заведения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване