Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

Щотото е господин депутатът ,и за това може да си позволява такива работи нали :) Ако имахме работещо правосъдие ,тоя щяха да го осъдят за назидание на обикновените хора.Но уви това не е възможно в държавата на проститтутките,където очевидно най-много от тях са в съдилищата.

не, той само "лекичко" я е бутнал ,ч е не му е дала да мине през слубения вход - нищо повече.   p.s. абстрахирам се от от това, че е депутат, че е турчин - направил е точно това, което прави и всеки  , абсолютно  български простак. Човек, когато има близки в тежкао състояние все си мисли, че лекарите не правят достатъчно и става агресивен.....    а и ето коментари под статията в "блиц", показващи мнението на обществото ( ще ги сложа в спойлер, защото има нецензурни думи в тях)  : 

Напълно го разбирам човекът. Браво на депутата! Никаква милост за гадните български Менгелета! Не влязла от правилната врата и ще гоно жената в удар!!! Тая не ще я бутна, ами ще я ритам докато мърда, свинята със свиня в бяла престилка! Освен това к***ата е в българска държавна болница и вместо да се радва, че в това време я държат на работа, тя трърнала да изхвърля гражданите, дето и плащат заплата. Нека най-после и депутатите да усетят това, което усещат обикновените хора всеки ден. Станало е по случайност. Просто в Търново няма Правителствена болница............

Естествено, че ще я "блъсне товарния влак"! И аз да съм и така да се държат с мой близък, познай дали няма да я отнеса... Ебах ги и в скапаните доктори! Не стига че 80% са безхаберни, ами са и корумпирани и "дерат кожи" за да си свършат работата за която им се плаща! Бой, ебане и сръбска музика...

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ходихме на скенер и ми казаха, че съпругата ми трябва да лежи неподвижно. Тази лекарка обаче застана пред носилката и отказа да ни пусне, защото не сме влезли през правилната врата за пациенти. На Хасан Хаджихасанов явно му се е насъбрало повече, след като в същата болница в средата на септември почина неговият зет Рейхан Чакъров. 37-годишният мъж остави вдовица дъщерята на народния представител и две деца - на 6 и 10 г., сирачета. /БЛИЦ                                                                                                                                                                     Не е влязъл като пациент, а като депутат.И второ ,това което се е случило със зет му ,не му дава никакво право да буиства.Всеки е губил близък.Кво да кажа аз ,като висях 10 часа и чаках аутопсията на брат си.

Вторият коментар си заслужава, да го  сложиш на операционната  и да викнеш Асан санитаря да го оперира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....                                                                              Не е влязъл като пациент, а като депутат.И второ ,това което се е случило със зет му ,не му дава никакво право да буиства.Всеки е губил близък.Кво да кажа аз ,като висях 10 часа и чаках аутопсията на брат си.

И аз в събота висях 7 часа пред аутопсионната да чакам да завърши аутопсията на братовчедка си, която загина на 31 години не другаде, ами в болницата, в която работя..... :lock: Да ти приличам на човек който ще тръгне да троши, бие, вика, или търси мъст ? и в моето отделение се налага пациенти да чакат с часове за да можем да им обърнем внимание, защто няма как един лекар да прегледа едновременно 5 човека, да не говорим, че си има места от където минават пациентите и служебни помещения. За случая в Търново обаче не мога да дам заключение кой крив, кой прав - информацията е малко ( въпреки,ч е за случая пише не само блиц, ами и 24 часа, труд и останалите големни агенции и вестници - може би, защото става дума за депутат.... Все ми се струва, че информацията е представена доста едностранчиво. Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз в събота висях 7 часа пред аутопсионната да чакам да завърши аутопсията на братовчедка си, която загина на 31 години не другаде, ами в болницата, в която работя..... :lock: Да ти приличам на човек който ще тръгне да троши, бие, вика, или търси мъст ? и в моето отделение се налага пациенти да чакат с часове за да можем да им обърнем внимание, защто няма как един лекар да прегледа едновременно 5 човека, да не говорим, че си има места от където минават пациентите и служебни помещения. За случая в Търново обаче не мога да дам заключение кой крив, кой прав - информацията е малко ( въпреки,ч е за случая пише не само блиц, ами и 24 часа, труд и останалите големни агенции и вестници - може би, защото става дума за депутат.... Все ми се струва, че информацията е представена доста едностранчиво.

Съжалявам за братовчетка ти.Мир на душата и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за братовчетка ти.Мир на душата и.

няма защо.

Смъртта е част от живота на всички ни.

Всеки от нас рано или късно ще умре.Важното е как сме живяли и какъв спомен ще оставим в околните, в тези, които са ни познавали.

Всичко останало е суета.

И простотия - както е видно от тази тема, която продължава и ще продължава .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медик от Спешна помощ в Шумен беше нападнат и пребит по време на дежурство в Спешния център към шуменската болница.

Фелдшерът Денчо Денев е бил нападнат от 30-годишен мъж, дошъл да търси помощ за майка си.

Мъжът обяснил, че майка му е получила инсулт и поискал да заведе Денев при нея. Държа се много грубо и арогантно. Аз исках да повикам полиция, защото беше много агресивен и оттам стана цялата работа. Докато разбера какво се случва, той започна да ме удря, обясни медикът пред bTV.

След побоя мъжът се обадил на телефон 112, за да се похвали, че е пребил фелдшера.

Денчо Денев е със счупен нос и му предстои операция.

Майката на агресивния мъж е докарана в болницата от екип на Спешна помощ и е настанена за лечение. Нападателят на медика е задържан за 24 часа.

Не знам кой как ще вземе мерки и как ще ги вземе, но просто и аз може би ще избягам от тази работа, посочи Денев, като допълни, че това е първият случай в 30-годишния му стаж, в който е бил нападнат от пациент.

Населението става прекалено агресивно, чувства се безнаказано, макар че излезе законът защитаващ медиците. Струва ми се, че това едва ли ще престане, ако не се постанови по-жестока присъда, категоричен е главният фелдшер на Центъра за спешна помощ към шуменската болница Пламен Стефанов.

В края на юни бяха приети на второ четене промените в Наказателния кодекс, според които нападателите над медици могат да получат до три години затвор

изт

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В края на юни бяха приети на второ четене промените в Наказателния кодекс, според които нападателите над медици могат да получат до три години затвор

Никакви закони и заплаха от затвор няма да спрат нападенията. И в затвора никой няма да влезе! Причината е проста - наглото държание на докторите, които в повечето случаи си просят боя. Някъде по горе бях описал безобразно поведение в отделението за спешна помощ гр. Враца и да ви кажа за малко да вляза в полицейската хроника, като при това нямаше да съжалявам за действията си. Не може да третирате пациентите като ходещи портмунета и поредното парче месо. Уважението трябва да е взаимно, но то се гради, не се получава хей така. Ха да видим до кога ще продължи това безумие! :angry22: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нападенията ще спрат, когато се закрият Центровете за Спешна Помощ. Само тогава средният българин, свикнал да мисли, че всички са му длъжни, ще усети разликата между медицинската помощ, осигурявана от наглите лекари-мазохисти, и пълната липса на такава. Уважение се спечелва от хора, които са склонни да изпитват благодарност и съпричастност. За съжаление, преобладаващата маса са склонни за най-малкия проблем да скачат на бой и да се правят на мъже. Докато не случат на подходящия лекар..... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с многоточието ми дойде малко като закана,но принципно си прав.

Та въпросът е ,какво ще направи "подходящият лекар" ?

Отговор: ще провокира още агресия към неподходящите лекари.

Дано да не съм те рабрал правилно :) ,но ако съм... то всичко си е на мястото.Лекарите си гледат работата избирателно,а пациентите ги бият избирателно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е закана

Това с многоточието ми дойде малко като закана,но принципно си прав.

Та въпросът е ,какво ще направи "подходящият лекар" ?

Отговор: ще провокира още агресия към неподходящите лекари.

Дано да не съм те рабрал правилно :) ,но ако съм... то всичко си е на мястото.Лекарите си гледат работата избирателно,а пациентите ги бият избирателно..

Не е закана. Просто е един съвсем възможен сценарий. Защото не всеки лекар е склонен да търпи издевателства от първични примитиви, силно вярващи в себе си / по-точно в безнаказаността си /. Как би реагирал ти самият, ако на работното ти място се появи един такъв перко и започне да сипе закани и размахва юмруци просто така, защото според него не си седял правилно или си се усмихнал накриво, или изобщо си бил без шапка? И ако тръгне към теб с опити за "възпитателно въздействие"? Надявам се аз да не изпадам в подобна ситуация, но ако вземе, че стане така- може да има друг вид дописка в полицейските хроники. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как би реагирал ти самият, ако на работното ти място се появи един такъв перко и започне да сипе закани и размахва юмруци просто така, защото според него не си седял правилно или си се усмихнал накриво, или изобщо си бил без шапка?

Ако ще коментираме зачестилите напоследък нападения срещу лекари от бърза помощ ,абсолютно съм против,обаче си мисля ,че агресията идва от закъснения на линейки и т.н.. което си е масова практика обикновено.

Ако обаче говорим за нападенията в болниците,едва ли са заради "не си седял правилно или си се усмихнал накриво, или изобщо си бил без шапка".

Имах неудоволствието да лежа няколко дни във Варна в терапията заради операция.Там сестрите се държат с болните като че ли ние сме виновни ,че взимат 350 лв.Да си намерят по-добре платена работа викам аз,или да не мрънкат.

Лекарите в тази болница се изживяват като богове (визирам един конкретен професор ,и един доцент),въпреки че така ми направиха операцията ,че сега събирам пари за нова...

Та чесно казано на където и да се обърна все едно и също виждам,и напълно оправдавам агресията срещу лекарите ,ако обаче има основателна причина,.Обикновените хорица много добре знаят ,че никой няма да им обърне внимание ако някой лекар започне да се държи с тях като с парчета месо ...или банкомати.

Та сега аз да те питам тебе,ако ти си на мястото на на тези хора знаейки ,че някакъв тъпанр злоупотребява с тяхната болка ,рекетирайки ги ,или се дръжи така че да останеш пишман че си отишъл на лекар,как би реагирал ?  

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих реагирал подобаващо......И не оправдавам лекарите-рекетьори. Но и  няма как да приема директна агресия срещу лекар или сестра, които нямат никаква вина за нищо. Обикновено всички тези инциденти стават по Спешните центрове или при посещение на линейка на адрес, и много често не са провокирани с нищо. Аз лично не помня да съм чел за побой над лекар от отделение, поискал пари за операция или нещо друго. 

Относно забавянето- ясно е, че няма техническа възможност линейката да е на място след 10 минути, дори и екипът да чака в колата. И на мен да се налага да чакам- и аз няма да цъфтя от щастие, че линейката се бави. Но и в никакъв случай няма да се втурна да се бия с хората, идващи да помагат. 

Редактирано от dimadoctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф...

Преди горе-долу месец майка ми получи инфаркт. След интензивното я преместиха в стая, прозорецът на която гледаше към вътрешния двор на болницата, където е и местната "Бърза помощ". Та тя и жената, с която лежеше, разправяха, че често се случва там нощно време... да се пекат пържоли, лук и т.н. Поне на това е миришело през прозореца. Нямам основания да не ѝ вярвам. Както и да е, изписаха я. После, на следващите две изследвания в Пловдив се оказа, че дори не е било и инфаркт, но това е друга тема.

Десетина дни след това една вечер започна да се задушава, да не може да си поеме въздух и т.н. Качих я на колата - и право в "Бърза помощ". Обслужиха ни вежливо, пратиха ме още по-вежливо до денонощната аптека да купя ампула с някакво успокоително, и след като ѝ го биха, ѝ казаха да седне отпред и да изчака 20-ина минути, за да видят как ще подейства. Докато чакахме вън, звънна телефонът. Дежурният лекар изпсува и излезе навън с думите "Да ги и в малоумниците, вените ще си режат!". След което се започна едно суетене и будене на сладко спящия шофьор, после търсене на превръзки и линейката благополучно тръгна на осмата минута, като чинно изчака да минат всички коли по булеварда пред болницата (седях си отвън и просто виждах какво става). И това без да се включва времето, за което линейката е отишла до адреса. Докато бях отвън, телефонът два пъти звъня да ги питат какво става и къде са лекарите. След това ни изгониха, без да дочакат да минат двайсетината минути, защото не бивало да виждаме това, което щяла да докара линейката.

Та... На мен пък не ми се мисли как щях да реагирам аз на мястото на хората, които чакат линейката, и накрая я виждат да пристига на 15-тата минута без буркани и сирена и с 30 километра в час...

От друга страна, и в двете болници никой нищо не ми поиска, лекарите бяха безкрайно делови и коректни. Дори в Пловдив долу на рецепцията и двата пъти предупреждаваха - "Не дължите нищо, никой няма право да ви иска пари". Така че, според мен, нещата зависят по-скоро от някаква моментна емоция, свързана и с малко възпитание и разбиране на отсрещната страна. И като се случи да попаднат докторите на изнервен полуобразован и полумислещ индивид... четем по вестниците за поредния бит. Което пък надъхва останалите, че едва ли не всички са един дол дренки. И после "палят" още по-лесно. Тъй че и "медиите" си казват думата, но пък и дим без огън няма.

А е така, защото просто не ги е страх от последиците - ако на всеки, нападнал лекар, се налага една солидна глоба без значение кой е и какъв е, а ако не може да я плати - принудителен труд, докато си изкара парите за нея, нещата щяха да изглеждат по съвзем друг начин...

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обикновено всички тези инциденти стават по Спешните центрове или при посещение на линейка на адрес, и много често не са провокирани с нищо. Аз лично не помня да съм чел за побой над лекар от отделение, поискал пари за операция или нещо друго. 

Относно забавянето- ясно е, че няма техническа възможност линейката да е на място след 10 минути, дори и екипът да чака в колата. И на мен да се налага да чакам- и аз няма да цъфтя от щастие, че линейката се бави. Но и в никакъв случай няма да се втурна да се бия с хората, идващи да помагат. 

Наскоро ми се наложи да викам линейка.

Служителката, която прие сигнала беше любезна и ме предупреди, че ще закъснеят поради многото адреси.

След около час видях линейката от прозореца и слязох да отворя вратата.

Пред мен стояха с напрегнати лица съвсем младата лекарка и шофьора.

Щом ме видяха, видимо си отдъхнаха и се усмихнаха в отговор на усмивката ми.

Въпреки че живея в квартал, в който няма цигани, хората бяха нащрек.

Кой знае какво им се е случвало!

Доволна съм от помощта и адекватно предписаното лечение.

Някои хора така и не искат да разберат, че лекарите от Спешна медицинска помощ нямат крила за да дойдат минута след повикването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора така и не искат да разберат, че лекарите от Спешна медицинска помощ нямат крила за да дойдат минута след повикването.

Искам само да допълня това изречение, остави крилата... Да говорим в цифри - в София - 18 линейки за 2,5 млн. души (100 депутатски лимузини за 240 търтея!)... Ще дам още един град за който имам информация, моят роден - Монтана - 4 линейки за областният спешен център, вярно тук не са милиони, но пък да покриеш цялата област, големи разстояния, ужасна пътна обстановка, типичното бай-ганьовско каране плътно зад линейката или още по - лошото не правиш път на линейката, само защото ти си имаш "жълто ромбче" и то ти дава божествена сила и не можеш ти току така да чакаш линейка! Наскоро ми се наложи да посетя спешното и видях много лъскави, хубави, оборудвани линейки и констатирах колко е добре Монтана, обаче ми казаха - "Линейки, оборудване и т.н. ИМА, обаче екипи - НЯМА, никой не иска да работи в спешна помощ" - ЗАЩО ЛИ?!

Задача: Кажете ми ако утре в София едновременно станат 2 инфартка в различни квартали, масова катастрофа, 4-5 сбивания, 10тина битови инцидента и не на последно място да прилошее на 20-30 възрастни и тежко болни хора и още около поне 10 неочаквани инцидента, та в задачата се пита какво правят тези 18 линейки?! Или просто ще ги пречакаме пред спешните центрове и ще ги прибием едно хубаво и на следващият ден ще имаме 18 линейки ама вътре 0 екипа?

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих реагирал подобаващо......

А, хаа! 

Обикновено всички тези инциденти стават по Спешните центрове 

Така или иначе почнах, та как се работи в тези спешни центрове? Ето още една случка от мен. Преди време докато чаках мой близък да бъде обслужен в спешен център, то щото ми писна времето от 2 часа, та излязох на вън да изпуша цигара. Докато пушех се натъкнах на познат шофьор на линейка на когото разказах перипетийте си. Отговора му беше - ще почакаш още толкова, но ела с мен да си вземем по кафе. Вземането на кафе стана с малка разходка с дежурната линейка. После ми стана много кофти. Някой през това време може би е чакал!!! Но това не е всичко. Наблюдавал съм как тръгва екип, но едва след допиване на кафенцето, а след това с малко цуни - гуни и пощипване по дупето, та до линейката. Е за пребиване са!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Доктор: Издевателство в “Столипиново” преобърна живота ми!

Лекар напусна Центъра за спешна помощ, след като близки на пациент го заключиха в апартамент в “Столипиново” и го заплашиха с убийство. Това стана ясно вчера по време на съдебния процес срещу нападателите Мария и Емил Димитрови.Този инцидент преобърна кариерата ми и реших, че е най-правилно да напусна, сподели д-р Иван Кьосев. На 31 януари т.г. той е дежурен. С линейката се отзовава на сигнал за бебе с висока температура. Адресът е в “Столипиново”. Лекарят преглежда 6-месечното бебе. Преценява, че е наложително майката с детенцето да бъдат транспортирани до болнично заведение. Обяснява на Мария Димитрова, че ще ги закарат с линейката. Майката и баща є Емил, както и останалите роднини настояват всички да бъдат качени в реанимобила. Д-р Кьосев им обяснява, че това е невъзможно.Емил ми грабна слушалката и лекарската чанта, заключи вратата и започна да ме заплашва, че ще ме убие, разказва медикът. Той е обграден от всички страни от разярените роднини.Едва успява да се обади на тел.112. След малко на адреса пристига полицейски патрул. Униформените освобождават лекаря. Той е в шок от случилото се.Поисках малко време от директора на центъра за спешна помощ, обмислих случилото се и подадох молба за напускане, разказа д-р Кьосев.В момента работи в болнично заведение в Пловдив, но все още не може да се отърве от преживения ужас. Вчера той поиска да внесе граждански иск от 5000 левасрещу нападателите му. Съдия Бозева обаче прецени, че искът ще затрудни наказателното дело срещу нападателите му, и го отхвърли. Виновни сме, бяхме уплашени за детето, казаха подсъдимите. Те сключиха споразумение, след като се разкаяха. Мария Димитрова получи 4-месечна условна присъда, а баща є Емил - 1 г. пробация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се настоява и за вредни и опасни да фигурират в заплатата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се настоява и за вредни и опасни да фигурират в заплатата.

А преди това думите "условна" и "пробация" в долния текст да се заменят с "ефективна".

след като се разкаяха. Мария Димитрова получи 4-месечна условна присъда, а баща є Емил - 1 г. пробация.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А преди това думите "условна" и "пробация" в долния текст да се заменят с "ефективна".

Съгласен напълно, не веднъж обаче съм твърдял и друго - ПОВЕЧЕ права за полицаите, някой веднага ще ми опонира, че те си позволяват и без това много, те си позволяват, НО много рядко и то единици!Карабинери ни трябват на нас, те се справят отлично в подобни ситуации, отиват на адреса - прибиват похитителите (не съм адвокат ама не разбирам, защо не са обвинени в похищение + заплаха за убийство + психически тормоз, което ще им докара ефективната присъда дори по нашите закони), разбиват вратата, освобождават лекаря и по живо по здраво, като поработят тук 1 година няма да чуете повече за своеволия ни от българи, ни от турци, ни от цигани!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен напълно, не веднъж обаче съм твърдял и друго - ПОВЕЧЕ права за полицаите, някой веднага ще ми опонира, че те си позволяват и без това много, те си позволяват, НО много рядко и то единици!

icekiller, знаеш чеза да има баланс, повечето законова защита винаги трябва да вървят и с повече задължения и отговорности. Т.е. ако някой барне полицай или доктор - поне двойна присъда. Ако обаче доктора или полицая не си свършат работата - също да има сурови наказания. Иначе наистина се получава несправедливост. Обаче преди всичко, това трябва да е подплатено финансово. Тоест не може да облечеш човек в такава отговорност и да му даваш жълти стотинки. Трите трябва да ги има заедно, иначе няма да има ефект. (горе-долу като "за да има огън трябват температура, гориво и окислител")

отиват на адреса - прибиват похитителите

Е тука издъно не съм съгласен. Не може изпълнителната власт да има права и на съдебна, дори и "пребиването" да беше законно наказание. Това не ти е "Съдия Дред".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

icekiller, знаеш чеза да има баланс, повечето законова защита винаги трябва да вървят и с повече задължения и отговорности. Т.е. ако някой барне полицай или доктор - поне двойна присъда. Ако обаче доктора или полицая не си свършат работата - също да има сурови наказания. Иначе наистина се получава несправедливост. Обаче преди всичко, това трябва да е подплатено финансово. Тоест не може да облечеш човек в такава отговорност и да му даваш жълти стотинки. Трите трябва да ги има заедно, иначе няма да има ефект. (горе-долу като "за да има огън трябват температура, гориво и окислител")Е тука издъно не съм съгласен. Не може изпълнителната власт да има права и на съдебна, дори и "пребиването" да беше законно наказание. Това не ти е "Съдия Дред".

Бе ти може и да не си съгласен, но няма държава по света (развита и добре уредена), където ако полицаят ти повтори нещо 2-3 пъти и ти не го изпълниш си просто на земята - по лице и вече закопчан. А аз, както и всеки друг БГ гражданин (особено ако си от малцинството), можеш да плюеш, псуваш полицая часове наред и НИЩО! Та айде малко да се сложим в ред!Zero tolerance!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе ти може и да не си съгласен, но няма държава по света (развита и добре уредена), където ако полицаят ти повтори нещо 2-3 пъти и ти не го изпълниш си просто на земята - по лице и вече закопчан. А аз, както и всеки друг БГ гражданин (особено ако си от малцинството), можеш да плюеш, псуваш полицая часове наред и НИЩО! Та айде малко да се сложим в ред!Zero tolerance!

По лице на земята, след неподчинение на полицейско разпореждане (или недай си Боже да го наплюеш) е едно. Да влязат 10 полицаи у вас, отнасяйки вратата с касата, и да те бият, докато спреш да шаваш, е съвсем друго :). Едното е просто самозащита. Другото е превишаване на правомощията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пиян ром със спукана глава преби лекар от спешното

Пиян ром е нападнал екипа на Спешното отделение на УМБАЛ „Проф. д-р Стоян Киркович" в Стара Загора. Инцидентът е станал малко след 4 ч. тази сутрин.

Мъжът е бил със спукана глава след запой в новозагорска дискотека, негови близки са го транспортирали до Спешния център в Стара Загора. По неизвестни засега причини ромът е нападнал дежурния лекар, като го е удрял с ритници и юмруци по главата, гръдния кош и корема.

Повиканият на място дежурен патрул е установил 2,76 промила в кръвта на побойника. Той е настанен в отрезвителя докато бъде в състояние да бъде разпитан от полицията за изясняване на случая, пише starazagorautre.bg.

Засега пострадалият лекар не е подал жалба в полицията.

В Спешният център няма нощна охрана, на смяна дежурят по двама лекари и две медицински сестри.

24chasa.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пребиха хирург от Луковит

Инцидентът е станал с медик от хирургическото отделение в луковитската болница

Двама мъже от село Радомирци, Ловешко, са нанесли тежък побой над доктор Данаил Динков, който завежда хирургическото отделение в луковитската болница, съобщи БНР. Инцидентът е станал, докато доктор Динков изпълнявал служебните си задължения в отделението. Мъжете - на 17 и 34 години, са го удряли в главата и лицето. Лекарят сам е подал сигнал в полицията. Побойниците са задържани за 24 часа.

http://pressadaily.bg/publication/32390-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D1%85%D0%B8%D1%80%D1%83%D1%80%D0%B3-%D0%BE%D1%82-%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване