Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

"...Двамата побойници са цигани от с. Радомирци, община Червен бряг.

Тандемът биячи са задържани за срок от 24 ч в РУП-Луковит. По случая е образувано бързо производство, съобщи днесп Габриела Тодорова от пресцентъра на Областната полицейска дирекция в Ловеч.

Преди нападението приех 13-годишния син на т.нар. А.А. за операция. Казах на придружаващите го 5-6 лица, че детето ще бъде оперирано във вторник сутринта. Известих ги и че само едно лице може да пренощува с него в отделението. Съобщих им и че нощувката на придружител струва пет лева. Последва ропот от тяхна страна. Показах им заповедта на директора, закачена на стената и в този миг бащата на детето ме улови за ръката и последва удар, след което не си спомням какво последва.

В момента съм със затворено ляво око,т.е., поне две седмици не ще мога да оперирам. Не ме боли. Но ме е срам, срам ме е, че допуснахме страната ни да стигне дотук, да се чувстваш безпомощно малцинство в собственото си отечество!“ коментира пред наш екип д-р Динков.

от тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поведението на българските граждани от малцинствените групи е друга тема. Обаче.....

Никакви закони и наказания няма да спрат побойниците на лекари, че и до по - лоша случка ще се стигне и е въпрос само на време.

Истината е , че и двете страни не вдяват т.е :

- На докторите само едни пари се въртят в главата, в съня им, в бляновете им. То е видно. Дори тези които днес се дипломираха, то първата изречена дума беше - пари. Съдбите на хората не се търгуват срещу пари! 

- Другите наречени пациенти искат нещо много просто и то е да не бъдат третирани като парче месо, да бъдат уважавани и обслужени подобаващо без да се гледа в портмонето им.

Просто , но...... ........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поведението на българските граждани от малцинствените групи е друга тема. Обаче.....

Никакви закони и наказания няма да спрат побойниците на лекари, че и до по - лоша случка ще се стигне и е въпрос само на време.

Истината е , че и двете страни не вдяват т.е :

- На докторите само едни пари се въртят в главата, в съня им, в бляновете им. То е видно. Дори тези които днес се дипломираха, то първата изречена дума беше - пари. Съдбите на хората не се търгуват срещу пари! 

- Другите наречени пациенти искат нещо много просто и то е да не бъдат третирани като парче месо, да бъдат уважавани и обслужени подобаващо без да се гледа в портмонето им.

Просто , но...... ........

Ами малко се разминават тези неща със световният ред в момента, света се крепи на пари - щеш нещеш, имагинерно или не е това!Не са ходили на частни уроци от 10-11 клас за червен кръст нали - после обучение 7 години, после стаж 5-6 години на мизерни условия и накрая да бъде набит защото е поискал най - накрая да набере плодовете на сумарно около 15 годишният си труд...Просто не знаете какво говорите! Тук не защитавам лекарите, които искат пари ПОД масата, говоря за тези, които си имат ценоразпис закачен, подписан и заверен с печат. Не може и не трябва да се толерира насилието срещу лекарите в нито една ситуация, като има проблемен лекар като общество се обединяваме да го докладваме на БЛС и те ще си вземат мерки, за един лекар е 1000 пъти по страшно да загуби правото си на лекарска практика отколкото да бъде набит - повярвай ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами малко се разминават тези неща със световният ред в момента, света се крепи на пари - щеш нещеш, имагинерно или не е това!Не са ходили на частни уроци от 10-11 клас за червен кръст нали - после обучение 7 години, после стаж 5-6 години на мизерни условия и накрая да бъде набит защото е поискал най - накрая да набере плодовете на сумарно около 15 годишният си труд...Просто не знаете какво говорите! Тук не защитавам лекарите, които искат пари ПОД масата, говоря за тези, които си имат ценоразпис закачен, подписан и заверен с печат. Не може и не трябва да се толерира насилието срещу лекарите в нито една ситуация, като има проблемен лекар като общество се обединяваме да го докладваме на БЛС и те ще си вземат мерки, за един лекар е 1000 пъти по страшно да загуби правото си на лекарска практика отколкото да бъде набит - повярвай ми!

При положение, че ги изкарвате търговци(защото всеки, който продава нещо е търговец). Не виждам защо трябва да има специално отношение към тях? Ами всички други които са учили по 10 години, и са плащали за частни уроци? Защо към тях да няма същото отношение? Не слагам всички под общ знаменател. Говоря и за лекарите и за пациентите. Просто както колегата Black Power е написал проблема е и в двете страни. А именно лекарите обаче са тези, които трябва да вземат инициативата да оправят нещата. Да са по-човечни, по-отзивчиви, по-хора. Все пак би трябвало да са по-умните. Монетата има две страни и всеки гледа от неговата си. Аз лично до сега в 90% от посещенията при лекар не съм доволен, нито от отношението, нито от компетентността им. Въпреки това не съм набил или обидил никой.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При положение, че ги изкарвате търговци(защото всеки, който продава нещо е търговец).

Щото от тях зависи човешки живот. И ако проследиш темата (и подобните ѝ) назад, ще видиш че се обсъжда и специално отношение в случай, че не си изпълняват задълженията. 

Аз лично до сега в 90% от посещенията при лекар не съм доволен, нито от отношението, нито от компетентността им.

А това, което си платил за услугата, (независимо дали под форма на вноски или като такса) според теб, дали съответства на труда положен за придобване на квалификация?Щото и аз мога да кажа, купих си домати за 5стотинки килото и са прогнили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, че сам прозирате как проблемът е именно в пациентите и в обществото - много ми е интересно как пациент проверява компентността на лекар, изпитвате ли го или просто така си мислите, но да не се отплесваме. Като не сте доволен в 90% от случаите докладвахте ли някъде, поне един лекар докладвахте ли на ръководството на здравното заведение, че е според Вас "некомпетенте" или е нарушил Вашите пациентски права? Това, че не сте посягали на лекар не е за похвала, защото е нормалният начин на нещата - не сме в джунглата, защо не посягате на полицаи - господа сънародници? Аз лично не съм доволен от МВР 1000 пъти повече отколкото от МЗ, но пък се чува веднъж на високосна някой да е посегнал на униформен, особено обикновен човечец, а лекарите понеже няма как да се защитят млати там по главата. Аз предлагам който нанесе от средна нагоре телесна повреда на лекуващото го лице - ами значи просто не иска да се лекува да се гони в тях си и там да се самолекува с бабини лекове!Аз лично като не съм доволен от един лекар му казвам право в очите в момента на манипулацията, също му казвам и защо. Не се е стигало до сега нито да се карам с някой, нито да докладвам, но ако се появи лекар който заслужава ще го докладвам по надлежният ред и ако така прави всеки - "мършата" в стадото ще изчезне за няма и 2-3 години ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пореден случай на нападение над медик
Фелдшерът е със скъсани сухожилия на ръката и може да остане инвалид

Фелдшер от Центъра за спешна медицинска помощ в Ямбол е нападнат от психично болен мъж след повикване на адрес. Медикът е със скъсани сухожилия на ръката и може да остане инвалид.

Фелдшерът Николай Николов е с многогодишен стаж, но твърди че досега не е имал подобен инцидент. В последните месеци случаите на атаки срещу лекари от спешния център в Ямбол се увеличават. На смяна в центъра работят 3 екипа, само днес до 19 ч те са се отзовали на 40 повиквания.

„Толкова бързо стана. Понеже не очаквах, ме нарани в бузата с химикалка. Той в това време ми изви ръката и този пръст, който изпращя, е със скъсано сухожилие”, разказа фелдшерът.

(бТВ)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, че сам прозирате как проблемът е именно в пациентите и в обществото - много ми е интересно как пациент проверява компентността на лекар, изпитвате ли го или просто така си мислите, но да не се отплесваме. Като не сте доволен в 90% от случаите докладвахте ли някъде, поне един лекар докладвахте ли на ръководството на здравното заведение, че е според Вас "некомпетенте" или е нарушил Вашите пациентски права? Това, че не сте посягали на лекар не е за похвала, защото е нормалният начин на нещата - не сме в джунглата, защо не посягате на полицаи - господа сънародници? Аз лично не съм доволен от МВР 1000 пъти повече отколкото от МЗ, но пък се чува веднъж на високосна някой да е посегнал на униформен, особено обикновен човечец, а лекарите понеже няма как да се защитят млати там по главата. Аз предлагам който нанесе от средна нагоре телесна повреда на лекуващото го лице - ами значи просто не иска да се лекува да се гони в тях си и там да се самолекува с бабини лекове!Аз лично като не съм доволен от един лекар му казвам право в очите в момента на манипулацията, също му казвам и защо. Не се е стигало до сега нито да се карам с някой, нито да докладвам, но ако се появи лекар който заслужава ще го докладвам по надлежният ред и ако така прави всеки - "мършата" в стадото ще изчезне за няма и 2-3 години ;)

Проблема е там ,че и да се докладва няма да има резултат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мъж преби в здравна служба зъболекаря на сина си

38-годишен мъж е нахлул в зъболекарския кабинет в монтанското село Владимирово и е нанесъл побой на стоматолога д-р Латин И. Побойникът е задържан, съобщиха от полицията в Монтана.

Инцидентът е станал в четвъртък сутринта в центъра на селото. Местният жител Иван Д. влетял пиян и побеснял в сградата на здравната служба и се нахвърлил върху стоматолога с ругатни и юмруци. Мъжът бил недоволен, че лечението на зъбите на сина му, според оформената от доктора документация, трябвало да се плаща от родителите, казаха запознати.

Нападателят крещял обиди срещу лекаря, заканвал му се и му нанесъл множество удари по цялото тяло, съобщиха от полицията. Виковете на бабаита събрали местни жители, които извикали полиция. Униформените едва спасили медика от развилнелия си бияч.

Д-р Латин И. (42 г.) е от Берковица и лекува пациенти във Владимирово два пъти в седмицата по два часа. "Докторът е добър човек. От 5 години ни оправя зъбите, нямаме никакви проблеми с него. А Иван си е такъв - лети на бой за щяло и нещяло!", коментираха селяни.

Иван Д. е криминално проявен и задържан многократно за скандали, побоища и шофиране в пияно състояние и без книжка. Само преди седмица пак е прибиран зад решетките заради побой на жена си, казаха криминалисти. Мъжът е задържан за 24 часа в ареста на полицията в Монтана и срещу него е образувано бързо производство за хулиганство.

Ако прокуратурата прецени, че има данни и за по-тежко престъпление в случая, ще му бъдат повдигнати нови обвинения, заявиха от Областната дирекция на МВР.

trud.bg

Дойде ред и на зъболекарите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма застраховани !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази новина като си го гледам тоя си бие наред, дали зъболекар, дали някой, че не му дал път докато кара пиян, дали доктор, дали жена си - този "мъж" е меко казано жалък! Най - ме отвръщават такива дето посягат на жена си да покажат какви "мъже" са...А като гледам колко пъти е влизал в ареста и колко и най - вече КАКВИ нарушения е правил според мен - рецидив 5 години на топло и да му дойде акъла ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идва ред на всички.

Децата на отрепките,и мутрите на '90-те растът.Тия същите нещасници,ги възпитават да се чувстват недосегаеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк с полезно инфо, но на руски език:http://energodar.net/zdorov/medicine.html

Бой  ли?  След  като  прочетете  кажете?

Редактирано от октим (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо полезно няма, общи брътвежи относно това колко е опасна за здравето медицината и лекарствата. И между другото , нищо общо с темата "Бийте лекарите". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След вчерашното дежурство във ФСМП -Троян :

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А ето какво е написал колегата от Троян, направил снимките на фейсбук-стената си :

Това са резултатите от усилията на човека,който през изминалата нощ 25_26 април 2014 - е решил да впечатли дежурните колежки - за щастие само потрошени стъкла . . . за травмираните души и скъсаните нерви на екипа - три млади жени :( - всеки може да се досети Поведението на господин Кирил Борисов вече касае други институции - а за нас - работещите в Спешна - тревожното очакване на следващ епизод на необявената война между пациенти и медици . . .С нищо непровокираното нападение от страна на човек , потърсил помощ, върху хората от които очаква да я получи е сякаш епизод от една необявена война . . . . . Война ,която всички ще загубим:(

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зверски пребиха фелдшер от Спешен център във Враца

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Фелдшерът от Центъра за спешна медицинска помощ във Враца Галя Ярмин е жестоко пребита преди около половин час по време на изпълнение на служебните си задължения, научи "Конкурент".

Информацията бе потвърдена от директора на Центъра д-р Галина Лещарска/на снимката/. Тя разказа пред екипа на информационния лидер, че линейка била извикана на повикване за паднал човек на улицата. Мъжът, който е бил в безпомощно състояние е качен в реаномобила и фелдшерът Галя Ярмин е започал да извършва реанимационни действия.
При спиране на линейката под козирката пред Спешен център и отваряне на вратата, фелдшерът е бил нападнат с юмруци по главата.
"Пациентът е починал, въпреки професионалните действия на екипа и на Галя Ярмин.
Близките на починалия са пребили служителя на Центъра за спешна медицинска помощ и ние ще си търсим правата. Галя Ярмин ще си извади медицинско, защото има видими наранявания по лицето, вследствие нанесения побой. Това е един прекрасен, съвестен служител-истински професионалист. До кога ще има подобни посегателства върху лекарите?", пита д-р Лещарска.
Повече за жестокия побой нанесен над врачански медик очаквайте утре!

(изт :конкурент)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Отровна змия ухапа мъж, после той потроши спешното отделение

22.05.2014 16:10; 24 часа онлайн;
Публикувано изображение

Ром от махалата в Берковица е потрошил спешното отделение в монтанската болница, съобщи "Трибали", позовавайки се на информация от полицията. 28-годишният Юри И. размахвал юмруци и изпочупил инвентара в лекарския кабинет снощи малко преди 23 часа.

По-рано през деня Юри бил докаран с линейка от Берковица. Мъжът бил ухапан от отровна змия. Лекарите в Монтана веднага му ударили инжекция с противоотрова и циганинът си тръгнал жив и здрав. Пристигнал в махалата и събрал компания да пийнат , че останал жив. Минути след началото на запоя от носа и ушите на Юри шурнала кръв. Околните извикали отново линейка и юнакът пак пристигнал при монтанските доктори и се развилнял.

Според лекарите той бил предупреден, че не бива да пие, но не изпълнил заръките. Кръвотечението се е появило точно заради поетия след инжекцията алкохол.

На мястото пристигнала полиция.

Униформените обаче не арестували Юри, тъй като състоянието му било тежко. В момента той се лекува в областната болница.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пациент наби лекар в МБАЛ „Света Анна“

май 27, 2014

Лекар е бил ударен от пациент по време на работа, съобщава Дарик. Инцидентът е станал в спешния център на МБАЛ „Света Анна“ по време на нощното дежурство в неделя. Пострадалият е д-р Преслав Пенев. 

„Дойде пациент с прорезна рана в областта на дланта на палеца и пети пръст. Събитията се случиха в рамките на няколко секунди. Когато пострадалият беше помолен да се премести на масата за обработка, стана изключително агресивен и така за няколко секунди получих удар в лявата долна челюст”, разказва пред в. „Черно море” д-р Пенев. Той споделя, че досега не е преживявал подобна агресия и няма лесно да преживее стреса. „Парадоксът е, че се опитваме да помагаме на хората, а вижте какво получаваме насреща”, коментира още пострадалият.

В Спешния център при МБАЛ „Света Анна“ има денонощна охрана, камери и паникбутон, уточнява директора на болницата д-р Красимир Петров. Според него подобни случаи ще се ограничат, ако на извършителите  се налага ефективно наказание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пияни роми пребиха майка и бебето й в болница

Публикувано изображение

Група пияни мъже нападнаха майка с бебе в панагюрската болница "Събо Николов" в четвъртък. Екшънът се разразил в детското отделение, където пострадалата Ани А. била с дъщеря си Неда, съобщи Марица.

Вечерта майката влязла в конфликт с жена от ромски произход, която лежала с детето си в същото отделение. Двете дами се скарали, но нищо не предвещавало последвалия екшън.

Ромката се обадила на мъжа си по телефона и му разказала за скандала. Не след дълго група пияни мъже нахлули с гръм и трясък в болницата и започнали да чупят наред. Влезли в стаята на Ани А. и нападнали майката. Започнали да нанасят удари, един от които попаднал в тялото на петмесечното бебе на панагюрката.

Ани паднала от леглото на земята, а една от другите жени в стаята се втурнала да прикрие бебето, за да не получи още удари. Дежурният лекар д-р Павлов и медицинската сестра се опитали да помогнат на пострадалата майка, но само предизвикали гнева на нападателите, които скочили срещу тях.

След като решили, че са изпочупили достатъчно инвентар, бабаитите си тръгнали по живо по здраво. На входа на болницата се разминали с полицаите, които се отзовали на сигнала за помощ.

Междувременно ден след скандала в болницата стана ясно, че дежурният д-р Павлов, който също бе нападнат от пияната група по време на инцидента с бебето, е подал молба за напускане на многопрофилната болница в Панагюрище.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4116842

Докога тъпата държава ще търпи безчинстваъта на мангустите?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Близки на пациентка трошат и бият в спешното в Казанлък
ОFFNews | ПОСЛЕДНА ПРОМЯНА 05 юни 2014 в 22:4243028
Публикувано изображение
Снимка: kazanlak.com

Близки на пострадала при катастрофа жена удариха лекар в лицето и изкъртиха врата в спешното отделение в Казанлък.

Синът на пострадалата и негов приятел влезли с шут в спешната зала, съобщава БГНЕС.

Вратата на кабинета е изкъртена. Д-р Гечева изрази възмущението си от поведението на близките на пострадалата и от бездействието на органите не реда.

Два пъти са викали полиция, но от там им отговаряли, че нямат свободни екипи.

След нападението младата лекарка заяви, че напуска и ще търси по-добро бъдеще в чужбина.

Двама души, тежко пострадали в катастрофата, са откарани в болницата в Стара Загора. Пътният инцидент е станал днес следобед край Казанлък.

Пострадалият при катастрофата мъж е с фрактура на черепа, счупване на гръден кош и опасност за живота, а жената е със счупен таз, счупена лакътна става и натъртвания.

Видео към новината :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Браво, само така!!!!

След като никой не иска да си вземе поука - само така!

Никакви закони и мерки няма да овардят ламналите единствено и само за пари докторченца.След последните събития харата се озлобиха до краен предел. Никой не разбира и никой не подкрепя жалкия протест на мързелите от Бърза помощ - София. 

Пълна промяна е нужна и които иска да ходи в чужбина, то да ходи, а който иска да напуска, то да напуска! Който иска да работи, да докаже заплатата си и да взема колкото му се полага!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.Браво, само така. 

След като никой не иска да си вземе поука - само така!

Никакви закони и мерки няма да овардят ламналите единствено и само за пари докторченца.След последните събития харата се озлобиха до краен предел. Никой не разбира и никой не подкрепя жалкия ротест на мързелите от Бърза помощ - София. 

Пълна промянае нужна и които иска да ходи в чужбина, то да ходи, а който иска да напуска, то да напуска!

Що не вземеш да си забравиш паролата за тоя форум ,а ? Очевидно няма да спреш да пишеш глупости ,и да изказваш некомпетентни мения ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една история от преди няколко дни.

Комшии мъж и жена възрастни хора,пенсионери, продължават да работят и са здравно осигурени.

Връщат се от село и по някое време през нощта жената се буди усеща нещо мокро и лепне на гърба.

Оказва се кърлеж които е преял и се е спукал.

Палят колата и в болницата, трябва ли са им 30мин. да събудят дежурния лекар, бил пиян.

Буквално ги изгонил щото го занимавали с глупости.

От там отиват в частна клиника и срещу 30лв с упойка и един малък разрез лекаря извадил кърлежа.

Ако в тази ситуация бяхте Вие и вашето дете,съпруга или родители плащате си 100 вида данъци и осигуровки и някакъв пиян търтей с диплома взета незнайно как ви натири докато кървите и сте изплашен няма ли да вдигнете един скандал в болницата?

Голяма част от лекарите са си за бой, но журналистите отразяват само част от историята, частта която на тях им отърва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пиян потроши спешното в Русе

Вандал бил с приятеля си, който си счупил главата след запой в заведение

Русе, България
Публикувано изображение

Пиян мъж потроши Спешно отделение в МБАЛ - Русе, съобщиха от МВР. Той придружавал пострадал пациент. И.Д. (26 г.) от Ветово дошъл с 27-годишния си приятел, който си счупил главата след пиянски запой в заведение.Вандалът се изнервил, че чака и в беса си ритнал входната врата на отделението и счупил стъклопакета на долната част на вратата. От спешното веднага алармирали за инцидента на тел. 112 и хулиганът бил задържан. Срещу него е започнало бързо производство за престъпление по чл. 216, ал. 1 от НК. /БЛИЦ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване