Премини към съдържанието
Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Мда....Точно за това ставаше дума. Сега дрислоьвците- бабаити ще се кефят колко са печени, защото са набили мухльовците от линейката и всичко им се разминава. Познайте следващото повикване на линейка за поредната пияна кифла в какво ще се обърне, дори линейката да долети за секунди.....

до същото, до какво друго ? 

Колегите ще продължат да напускат, няма да има досатъчно екипи за линейките, на дежурства ще бъдат пак по 2-3 пъти по-малко екипи, които няма да могат да покриват всички подадени адреси ,  а когато линейката все пак стигне на адреса ако близките и познатите  не бият, то ще пусват и ще се оплакват след това по медиите , а те както и досега послушно и без да се замислят за последствията  ще тражират новини за "забавени линейки" и как някой  едва ли не за 5 минути е щял да бъде спасен и да живее хиляда години след това, което допълнително ще нажежава обстановката водеща до още повече скандали и побои. А всеки един скандал и нанесен побой ще води до още по-голям отлива на кадри към спешните центрове и отделения, което ще води до още повече недоволства от страна на пациентите и близките им, и до още по-голяма агресия......

Дори и да вкарат тест в наказателния кодекс -това няма да промени абсолютно нищо - след това винаги, когато е удобно ще липсват доказателства, ще има нарушения на реда по разпознаването и т.н.

и те така.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деградирала държава, раждат се идиоти.А ма  такава е политиката. да опростачва хората.Във Франция се вдигнаха срещу хомобраковете.Преди време имаше тема във форума за развращението на децата.Днес  направо останах изумен , искат да узаконят кръвосмещението .Доктора ще каже колко е опасно това.Тези в Европа искат да ни направят скотове.За това ще има иавръщения с човещкото достойнство.http://frognews.bg/news_54856/Evropeiski_prioritet_Uzakoniavane_na_kravosmeshenieto!/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво общо има тва, че ша са *бем роднини с побоя над лекарите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трима от задържаните след побоя над екип на Спешна помощ в столичният квартал "Овча купел" са освободени, съобщи бТВ след заседание на Софийски районен съд.

Това са Ленко Панов, Даниела Николова и Илиян Димитров. Причината за решението на съда е, че разследващите в Шесто РПУ са допуснали сериозни пропуски и нарушения.

Оказва се, че два пъти е правено разпознаване с участието на едни и същи хора. Не е присъствал нито един адвокат на задържаните. Освен това е нямало свидетел, който да разпознае извършителите на нападението. Само един пострадал е извършил разпознаването.

„Съдът е арбитър. За оправдателните присъди отговорност носят прокуратурата и МВР", казва съдия Мадин на излизане от съдебната зала.

45-годишният Ленко Панов е баща на абитуриента Ади Панов, който празнувал завършването си. Мъжът обяснил пред магистратите, че сам е отишъл в полицията.

24chasa.bg

Оказва се, че полицаите не знаят как се провежда разследване?!

Не вярвам.

По-скоро са го направили умишлено, под нечий морален или материален натиск.

При всички случаи би следвало да получат сериозно дисциплинарно наказание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подигравката е тотална.

Чудя се дали не трябва вече да нокаутирам превантивно всеки преди да го прегледам ?! Въщност каое да му преглеждам ? Дали е болен ли, или  доколко е опасен за околните ? Съдията Мадин всъщност осъди сега населението да чака двойно по-дълго докато се намери охрана за екипите при всяко повикване оттук нататък. Дано спи спокойно и не се разболява и да внимава да не се лизне на сапуня в банята ,че набирането на 112 може да се окаже много болезнено.

Вместо това трябваше да има отнемане на родителските права на олигофрените, алкохолизираната тийнейджърка в трудово-възпитателно общежитие откъдето да излезе абитуриентка с един бонбон без ликьор за честване, обществено полезен труд на семейството неандерталци за една година като санитари носещи носилки ,разпродаване на имущество и автомобили с цел закупуване на нова линейка , а старата да им я подарят да си я паркират в двора и да си я млатят като препият с парцуцата.

Естествено, и не на последно място -  сваляне от регистъра на личния лекар на цялата пиянска дружинка и записването и при местния ветеринарен лекар където да бъдат преглеждани само с намордници..

p.s. извинявам се за по-острия коментар, но ми писна, честно ви казвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво общо има тва, че ша са *бем роднини с побоя над лекарите?

Има , раждат се идиоти.Такива като тези дето набиха лекаря.Като няма морал и възпитание такива терористи ще се раждат.И не е само този случаи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има , раждат се идиоти.Такива като тези дето набиха лекаря.Като няма морал и възпитание такива терористи ще се раждат.И не е само този случаи

Не. Тези не са родени идиоти, станали са такива под влияние на родители и приятелчета, а навярно и поради факта, че са футболни ултраси. Всъщност вече не знам кое причина и следствие, може да се окаже, че първо ставаш идиот и после ултрас....Пообърках се нещо..... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Подигравката е тотална. ...p.s. извинявам се за по-острия коментар, но ми писна, честно ви казвам.

Изнервящо и психически натоварващо е да се чака помощ при спешен случай, но побоите над лекари са недопустими. Понякога действително обаче се съмнявам в диагнозата и се допитвам до второ мнение. Линейките обаче действително пристигат бавно понякога - чакал съм 40минути линейка, която трябваше да пропътува 18километра, вярно пътят беше в относително окаяно състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де този съдия малоумен ли е .Във феисбук има черно на бяло написано в профила на терориста .,,Малко ги бихме,,.Е това не е ли доказателство ,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линейките обаче действително пристигат бавно понякога - чакал съм 40минути линейка, която трябваше да пропътува 18километра, вярно пътят беше в относително окаяно състояние.

ето тук си дойдохме на думата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. може да се окаже, че първо ставаш идиот и после ултрас....Пообърках се нещо..... 

Първо си комплексар, поради което ставаш ултрас, а тъй като повечето ултраси са идиоти и ти се превръщаш в такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали?

Мислиш ли,че е лесно да караш по Бг пътищата и то за светкавична скорост,за да не те бият после,че си закъснял?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мислиш ли,че е лесно да караш по Бг пътищата и то за светкавична скорост,за да не те бият после,че си закъснял?

Не мисля. Всъщност веднъж "замествах" линейка. По път, по който ако караш над 80 трябва да се чувстваш късметлия или състезател бях шофирал със 130-140км/ч, за да докарам човека до болницата. Мислиш, че тогава като новобранец с има-няма 12хил.километра зад волана ще да ми е било по-лесно, отколкото шофьор на линейка, който ми се види е имал пъти по-голям стаж и обучение? Ами извинявай, но нас любителите шофьори не ни обучават за екстремно шофиране чрез имитиране на МПС със специален режим на движение, нито ни учат да заместваме лекари и друг медицински персонал. Понеже нямах сирена, то през половината време ръката ми беше на клаксона и направих нарушения, достатъчни от КАТ да ми отрежат главата - отнемане на предимство, минаване на червени светофари и т.н. И все пак - моя работа ли е да правя това? Значи аз мога да развивам почти максималната скорост на возилото, при което мога да го удържам управляемо, а линейката може да се движи със 70км/ч, докато...да не давам подробности докато какво... Не, не мога да го одобря това. Разбирам, че парите са малко и ако счупят линейката ще има да им търкат на главата, но е факт че цялата политика около здравеопазването е втасала и има нужда от сериозна корекция. Животът на здравето и хората не седят по-долу от парите. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля. Всъщност веднъж "замествах" линейка. По път, по който ако караш над 80 трябва да се чувстваш късметлия или състезател бях шофира със 130-140км/ч, за да докарам човека до болницата. Мислиш, че тогава като новобранец с има-няма 12хил.километра зад волана ще да ми е било по-лесно, отколкото шофьор на линейка, който ми се види е имал пъти по-голям стаж и обучение ли? Ами извинявай, но нас любителите шофьори не ни обучават за екстремно шофиране чрез имитиране на МПС със специален режим на движение, нито ни учат да заместваме лекари и друг медицински персонал. Понеже нямах сирена, то през половината време ръката ми беше на клаксона и направих нарушения, достатъчни от КАТ да ми отрежат главата - отнемане на преидимство, минаване на червени светофари. Значи аз мога да развивам почти максималната скорост на возилото, при което мога да го удържам управляемо, а линейката може да се движи със 70км/ч, докато...да не давам подробности докато какво...

Да,късмета на новобранеца.

Опитай да караш така по 100 пъти на ден и тогава да видим дали ще имаш толкова късмет.

Не знам какво намекваш с всичко това,но ми се струва повече от обидно.

Условията за работа са отвратилни,заплатите да не говорим,а сега и да ги пребиват като кучета.

Типичен БГ манталитен,да се оплува всичко и всички и най-употребявания лаф в държава "това само тука го има".

В чужбина само една мед.сестра взима по 1800е без 13 и 14 заплати и т.н.Пътищата им са сигурни,което им дава възможност да карат с повече от 140км.Линейките им са последни модели,което също е от голямо значение.

А сега ти ми опиши картинката в нашата любима държава и под какви примитивни условия са принудени да работят лекарите.

Още един въпрос ще ти задам,имаш ли лакари в семейството ти?

Аз защото да и знам под какъв натиск работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да,късмета на новобранеца.Опитай да караш така по 100 пъти на ден и тогава да видим дали ще имаш толкова късмет.

Не е толкова до късмет на новобранеца, а до това, че изглежда съм успял да владея автомобила, но това в случая няма отношение. Не намеквам нищо, което не можеш да прочетеш. Нямам намерение да шофирам така всеки ден - не ми е това работата на мен, но когато условията го налагат изборът не е голям. Факт е обаче, че не е трябвало аз да правя нарушения с тежест и брой да ми отнемат шофьорската книжка, защото линейката се бави. Факт е, че системата е мудна, факт е че политиката в сферата на здравеопазването е отвратителна, а условията са отвращаващи и неподхождащи на цивилизована държава. Обаче специално до скоростта на линейките си мисля, че може поне още малко. Не, лекари в семейството нямам. Натискът го има, но аз това не коментирам. Коментирам разпадащата се система и тя не ми харесва. Не ми и харесва да се бият лекари само защото си изпълняват задълженията, но на някой нещо не му е харесало как го гледа лекаря. Положението е лошо и не съм доволен от държавата и ако виня някой за бавенето, то това не е само вина на шофьора на линейката, а вина на цялата държава за цялостното положение. Обаче и шофьорът на линейката може да шофира с повече от 70км/ч Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях се зарекъл, да не споря с пъпчиви дървени философи, избиващи комплекси по форумите, между онаниранията, ама......Абе, що ли да се занимавам.....Нека се издигат в очите на слепите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Бях се зарекъл, да не споря с пъпчиви дървени философи...

Що не ходиш да си пиеш ракията и не се бъркаш в сериозните теми? Търкалянето под масата след 2 кила ракия не е обсъждане на темата. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз мога да развивам почти максималната скорост на возилото, при което мога да го удържам управляемо, а линейката може да се движи със 70км/ч, докато...да не давам подробности докато какво... Не, не мога да го одобря това. ....

май изобщо не разбираш за какво става дума, а ?

масово в странта КАТ глобяват линейките ако карат с превишена скорост :

чети -това е само един от примерите и то от последните месеци  : 

http://www.dnesbg.com/obshtestvo/shofyori-na-lineyki-skotchiha-sreshtu-globi-za-previshena-skorost.html

отделно, ако стане ПТП - винаги шофьорът на олинейката е виновен -сети се за катастрофите в София с линейки от последните години ( имаме теми във форума, с тои коментари )   - всичките шофьори , учавстващи в тези ПТП-та бяха уволнени ( независимо дали са карали пациент или не) или дали са били виновни или не - мотивите бяха "управляване на МПС с несъобразена скорост" .

След тези случаи останали те им колеги не смеят въобще да настъпят газта, защото знаят, че след това КАТ ще им каже, че те са виновни.

всяка крушка си има опашка, както се вика.

.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не ходиш да си пиеш ракията и не се бъркаш в сериозните теми? Търкалянето под масата след 2 кила ракия не е обсъждане на темата.

Нямах впредвид теб, ама щом си се разпознал.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

май изобщо не разбираш за какво става дума, а ?

Наистина, не разбирам. Това за глобените шофьори на линейки не съм го виждал до този момент. Не разбирам как и шофьор на линейка, който отива на спешно повикване или пристига с пациент може да бъде глобен за превишена скорост. Цялата държава е една гротеска и вече го написах по-горе. Обаче ако шофьорът на линейка е глобен, а на мен въобще не ми е работа да шофирам, нарушавайки половината правилник, то аз какво би трябвало да отнеса за това, което съм направил? Не, не може такива абсурди с линейките, каквито ти казваш да се случват в България. И ако има катастрофи с участието на линейки, то повечето пъти те се случват заради нетолерантни шофьори, които не правят път на такива. Аз още мерна ли я с крайчеца на окото в огледалото за задно виждане търся къде да се изнеса, че да й оставя място да мине. За мен за сериозни санкции са шофьорите, които не пропускат линейките. По ЗДВП автомобилите със сигнализация и специален режим на движение могат да нарушават правилата за движение - червен светофар, предимство и т.н, както и развиват над максимално позволената скорост. Абсурдно е това, което КАТ прави и направо си противоречи на ЗДВП.

Нямах впредвид теб, ама щом си се разпознал.....

Ами тогава - извинявам се. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава - извинявам се.

Извинението не го приемам, защото не е искрено.Не те докладвах за обида, защото ми е жал за теб. А и да си кажа честно, мнението ти за мен, не ме касае....

А относно темата, имат вина и полицаите, защото в правова държава, съда не би трябвало да се влияе от емоции или от натиск, а от приложените доказателства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако линейката е с включена сигнализация,то няма глоби.Може да преминава на червен светофар и да се движи със скорост над позволената,стига пътната обстановка да го позволява и да не застрашава живота на околните. Все пак не може да вдигне грацко 100 при положение,че има сумати коли,пешеходци и т.н. Вместо да спаси,най-много да убие някого.

Принципно шофьорите имат възпитание и дават път на моторните превозни средства с включен специален режим на движение. :)

Между другото до сега не съм чувал някого да е искал да набие пожарникари. :rolleyes: Но това е друга тема.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако линейката е с включена сигнализация,то няма глоби.. Между другото до сега не съм чувал някого да е искал да набие пожарникари. Но това е друга тема.

Пожарникарите са все мъже и обикновено са по-набити от лекарите. Да не говорим, че в комплекта си имат и брадва, което ги прави доста по-неатрактивни за нападение, отколкото лекарите, които просто са беззащитни. Да, движението трябва да бъде съобразено с пътните условия. Мисля, че обаче е е добра идея да се оборудват линейките с GPS връзка, с която да им се осигурява зелена вълна в по-големите градове, така няма да се налага да минават на червено.И не, далеч не всички водачи на МПС са толерантни към линейките и ги пропускат - това е едно от най-лошите неща. Виждал съм го аз подобно нещо. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...................

Естествено, и не на последно място -  сваляне от регистъра на личния лекар на цялата пиянска дружинка и записването и при местния ветеринарен лекар където да бъдат преглеждани само с намордници..

p.s. извинявам се за по-острия коментар, но ми писна, честно ви казвам.

В ролята на ветеринарен лекар, с над 20 години спортен стаж, искам да изявя готовността си да поема ветеринарномедицинското осигурявне на сбирщината скотове, които ще ми бъдат вписани в книгата с регулярни пациенти. За целта разбира се ще трябва ги ваксинирам , обезпаразитя, чипирам, и при необходимост кастрирам. Същото lege artis, при необходимост и други подобни :) ПП: Не ме интересува дали са осигурени, при ветеринарните осигуровки няма  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване