Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Trichocephalus

"Бийте лекарите ! " или за новата мода в България

Препоръчан отговор

Нека почива в мир,милото.

То не е виновно че заболяването му е било вродено.

А лекарите не са все пак магьосници.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека почива в мир,милото.

То не е виновно че заболяването му е било вродено.

А лекарите не са все пак магьосници.

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

няма значение - бийте ги тия некадърници , за да си знаят мястото !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма значение - бийте ги тия некадърници , за да си знаят мястото !

Има ли някоя професия от която да сме доволни?!Все някой ни виновен за нещо - лекаря,прависта,инженера,учителя,продавача,обущаря,шивача...

Такива сме си,все търсим вината в определен човек за да си отмъстим - по-лесно е! :beat::slap1::baby:

А кой ни избра управниците?! :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някоя професия от която да сме доволни?!Все някой ни виновен за нещо - лекаря,прависта,инженера,учителя,продавача,обущаря,шивача...

Такива сме си,все търсим вината в определен човек за да си отмъстим - по-лесно е! :beat::slap1::boxing8:

А кой ни избра управниците?! :)

Кой ми ака в гащите?

Все се питаме и все не можем да се сетим... :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешната помощ е като пътищата – с много дупки

Публикувано изображение

"24 ЧАСА"

Д-Р СТАНИСЛАВ ЙОРДАНОВ, СПЕШЕН КАБИНЕТ ПО УНГ В ИСУЛ

ПАЦИЕНТ, недоволен от чакането, разби вратата на спешния УНГ кабинет в ИСУЛ, докато работех вътре. Друг пък счупи носа на човек от охраната. Колеги лекари са заплашвани с нож, а на мен са ми казвали, че ще се върнат с пистолет.

Агресията срещу лекарите зачести много през последните месеци. Словесните закани са всекидневие. Хората са изнервени от хаоса в здравеопазването и изливат гнева си върху нас. Може би във всяка болница, която приема по спешност, трябва да има дежурен полицай, както е в "Пирогов".

Една от причините за атаките срещу лекарите е, че те се представят на обществото като основен проблем в здравеопазването.

Има доктори, има проблем. Но и те, и сестрите, и санитарите, а и хората, които търсят тяхната помощ, са жертви на хаоса в системата. Много държави имат проблеми в здравеопазването. За съжаление на хората не се посочва кои са реалните проблеми и какво трябва да бъде променено. Най-лесно е да се каже, че докторите са виновни.

Немислимо е да се очаква, че от спешната помощ може да се спестят пари. Болни хора винаги е имало, броят им няма да намалява. Проблемът е, че няма регламент и система, които да създават ясни критерии и правила за работа. Как очакват от нас да определим като неспешен един пациент, дошъл да търси спешна помощ?

За да се изясни това, той трябва да бъде прегледан, да му се назначат изследвания. Има много хора, които са със сериозни заболявания, но те подценяват състоянието си и ходят на лекар, едва когато настъпят усложнения.

Среща се и пациенти от другата крайност - идват в спешния кабинет за какво ли не. Защо ни търсят? Първо - в спешния кабинет помощта е безплатна. Ако човек е неосигурен или не му се чака на опашка при личния лекар, най-лесният начин да се заобиколи тази "формалност" е да се дойде в спешния кабинет.

Има и хора, които идват вечер на преглед, защото през деня са на работа. Това обяснение автоматично изключва спешността. Но ние не смеем да ги върнем, защото няма регламент, който да ни защити. Напротив, нормативната уредба ни задължава да ги прегледаме. Така хора с тежки оплаквания чакат с часове, защото някой е решил да си измие ушната кал или пък го боли гърло и има кашлица.

Витае илюзията, че здравеопазването може да е без пари. Някой трябва да плати за здравните услуги. От тази година спешните портали към болниците получиха фиксиран бюджет, вече не се плаща за всеки преминал пациент. Посланието е "Пари няма, действайте". За качество на здравеопазването в сегашната ситуация не може да се говори. То е с много дупки и кръпки - като пътищата ни.

Поставянето на лимити за спешна помощ само по себе си е пълен абсурд. Какво да правим ние, когато си изчерпаме бюджета и дойде болен пациент? Няма как да го върнем. Тогава услугата ще се покрива с пари от моята и на колегите заплата. Спешният кабинет по УНГ в ИСУЛ е единственият по рода си за цяла Софийска област. Огромен поток хора се насочва точно към него. Ще е облекчение, ако се отворят поне още два такива кабинета в столицата.

Хората идват тук и заради ограничения достъп до специалист. Какво става с пациент, който е без талон, защото вече са изчерпани? Алтернативата е той да чака до следващия месец или да си плати. Излиза, че той е по-онеправдан от неосигурените, които ходят на преглед в спешното, когато си решат.

Какъв е тогава стимулът на хората да си плащат здравни осигуровки? Няма отговор какво трябва да правим, ако дойде неосигурен и се нуждае от операция или лечение. Тези средства се вземат от заплатите на работещите в болницата. Отделенията, които са с най-тежко болни пациенти, генерират най-много разходи.

Смятам, че трябва да се създаде някакъв филтър, който да отсява спешните от неспешните случаи. Някои хора наистина злоупотребяват, но трябва да има обективни критерии за лекари и пациенти.

Нека най-после да се направи обективна преценка на парите, с които разполагаме, и да се каже ясно на хората, какво могат да очакват за тези средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лекарка от Спешна помощ беше пребита по време на посещение при болен. Инцидентът стана в Шумен, наложила се и намесата на полицията.

Публикувано изображение

Екипът на Спешна помощ бил извикан, за да помогне на 75-годишен астматик, но още с пристигането на адреса д-р Валя Узунова била нападната от момче и две жени, близки на болния. Шофьорът се притекъл на помощ на лекарката.

Нападателите твърдят, че екипът закъснял, наложило се да се обаждат повторно и едва тогава лекарят дошъл на адреса, но отказал да преглежда. Нели Андреева - снаха на болния, твърди, че докторката първа посегнала.

„Тя е страшна, тя има ей такива орелски нокти. А защо е отказала да посети болния? Когато е видяла, че сме цигани - на цигани, не преглеждала. Не иска с цигани работа да има”, каза Андреева.

„Тя се обади до полицията, да влезе с полиция да прегледа болния, нищо лошо няма. И те после скочиха отгоре й - защо ще викаме полиция, това ги подразни много и затова”, разказа шофьорът Валентин Любенов. Намесата на полицията предотвратила по-тежки последствия.

Жената е с травма от удар, главоболие и световъртеж. Лекарите ще я наблюдават, преди да напусне Спешното.

цялата статия + видео : bTV.bg

Бийте ги тия бакшиши от "Спешна помощ" - те само това заслужават ! Всички доктори на сапун ! Ще ми се правят те на важни и ще закъсняват, а ?!

Осъден пациент за лошо отношение към лекар няма - тъй че спокойно ги бийте тия.

може и да ги онождате - който каквото поиска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трихо, не това е най-лошото. Циганинът си е циганин, с извинение, но повечето от тях не мога да нарека дори разумни същества. Това, което ме отврати най-много са коментарите под новината- всичко е в стил "така и се пада", "малко и е било", "как така няма да преглежда", "докато съм жив ще се радвам всеки път, когато има набит доктор" и пр. Ами да умират бе, мамицата им, всички примитиви и многознайковци! Не вярвам някога пак да лекувам някого в България, но много ми се ще някой път подобен отворко да се опита скочи на мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко години започна масовата "интеграция" на това съмнително общество чрез медиите, като постоянно ги наричат : граждани, пациенти, софиянец, варненец и т.н. По ме интересува, тези като претендират за помощ и лечение някакви осигуровки плащали ли са ??? Скоро ходих в нашата болница. Преди имаше повече пенсионери и по-малко цигани. Сега пенсионери не видях, а болницата беше пълна, явно циганите си ползват правата, без да зачитат задълженията. Бе квато ни държавата, такива ни и циганите....с две думи : нормално е това което се случва !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък много хора,най-вече роми живеят с убеждението,че имат само права,но не и задължения.

Кой и защо им създава това самочувствие на недосегаеми от закона?

Да не би да са от някакъв изчезващ вид и да са записани в някаква Червена книга и поставени под закрила?!

Мога да "успокоя" лекарите - тези хора не бият само тях,а всеки който с нещо засегне "правата" им... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се извинявай, ами повече не пиши глупости по страниците на форума. Още повече, че може би само лекарите и учителите заслужават много по-вече внимание и поощтрения от правителството за своята работа. Нима не знаеш, че здравето няма цена? Ако има случаи на подкупи, то те са именно затова, защото най важното за човек/неговорто здраве/ , лекарите не получават адекватните възнаграждения. Не е необходимо да се дават луди милиони за подслушване на някакви идиоти, а да се похарчат именно за здравеопазването , от което сте тъй недоволна. Не съм адвокат на лекарите, но винаги един умен човек би било редно да ги цени. Точно ТЯХ /лекарите и учителите / най вече, а не бандитите на тази страна. Май повече почнахме да се гордеем с това, кой кой престъпник повече познава отколкото доктор! В самото начало много хора ви съчувстваха. В това число бях и аз, но се въздържах от коментар. Видимо съм усетил , че не сте това, за което се представяте. И да, прав е доктора. Всякакви коментари от Ваша страна би било редно да се премахнат.

Иначе, нищо лошо не изпитвам към ВАС!

С уважение: Стефан!

Извинявай,ама обикновеният пациент какво е виновен ,че лекарите не получават колкото заслужават ???

Катаджията който ми иска 20 лв се оправдава ,че заплатата му била 400лв.,е аз какво съм виновен ?? Да не съм сициални грижи случайно ?

На който не му харесва заплащането да си намери друга работа,вместо да изнудва човек с болка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай,ама обикновеният пациент какво е виновен ,че лекарите не получават колкото заслужават ???

Катаджията който ми иска 20 лв се оправдава ,че заплатата му била 400лв.,е аз какво съм виновен ?? Да не съм сициални грижи случайно ?

На който не му харесва заплащането да си намери друга работа,вместо да изнудва човек с болка.

Извинявай, но примерът ти е глупав : за да те спре катаджията, и да ти иска 20 лв, значи вече си бил направил нарушение.

Докато при лекарите положението е друго.

Ако искаш да се счита всеки болен за виновен, че се е разболял - моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бийте всички лекари , а само някои... :)

Бебе изплака в ръцете на селско джипи

18-годишна ромка от шуменското с. Друмево родила бебето си в ръцете на личния лекар.

Момичето отишло при д-р Васил Василев да си вземе направление за раждане в болницата, но получила разкритие в кабинета и след 40-ина минути родила.

“Стана толкова бързо, че дори не дочакахме линейката от Шумен. Момичето е имало болки още от сутринта, ходило насам-натам да внася осигуровки и докато дойде при мен, вече беше с разкритие. Мобилизирахме се със сестрата и помогнахме”, разказа д-р Василев, който в 11-годишната си практика като джипи за първи път изражда бебе.

Бременната Минивер Али дошла в кабинета му към 17 ч. Било в края на работното време и лекарят се готвел да затваря амбулаторията. Разбрал, че момичето е на път да роди, и звъннал за линейка. Тъй като Минивер била без лична карта, д-р Василев сам отскочил до дома й да вземе документа от майка й. Когато се върнал, момичето лежало на кушетката, а главата на бебето вече се показвала.

“Сложих ръкавици и със сестрата се заехме с раждането. Първо се показа ръката с рамото. Видях, че пъпната връв се е усукала, освободихме я, и с втория напън се показа цялото момченце. Измихме го и го увихме в един комплект стари пелени, останали от времето, когато в селото е имало родилно”, разказва д-р Василев. Докато чакали линейката, бебето поплакало, после се успокоило и заспало.

В момента новороденото и родилката са в шуменската болница. Момченцето е записано на майка му - Али Минивер Али, защото бащата е неизвестен. Младата жена още не е решила дали ще го гледа, или ще го остави за осиновяване.

“Съдбата му зависи от решението на майката, дано си го задържи. Но аз съм доволен, усещането да помогнеш на човек да дойде на бял свят е страхотно”, казва лекарят.

изт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нещата се бяха закучили и раждането не бе преминало добре - този щяха да го разпънат на кръст, и да викате -колко са некомпетентни GP-тата, нали ? Само за миналата година, в линейките и филиалите на бърза помощ в Плевен са родени над 38 бебета - нито е имало акушерка, нито гинеколого. Най-често са ги израждали фелдшери или в най-добрия случай някой лекар без специалност. За това някой да пише ? Някой да се сети да им благодари или да направи сензация ? Гнус ме е вече от журналистите. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trichocephalus,не е ли добре да има тема,в която да се пишат позитивни отзиви за българските лекари?

Мисля,че не са малко случаите,които заслужават нашето внимание и уважение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Trichocephalus,не е ли добре да има тема,в която да се пишат позитивни отзиви за българските лекари?

Мисля,че не са малко случаите,които заслужават нашето внимание и уважение.

Не, разбира се - каква тема ?

Та нали всеки един жив човек е пример за това, че някой лекар му е помогнал ?

Най-малкото заради това, че все някой е акуширал при раждането му ( все още в България жените раждат почти винаги с помощта на медицинско лице )

Виж данните от доклада на СЗО за минаслта година :

В Африка по-малко от 50% от ражданията се обслужват от квалифициран здравен персонал.

99% от смъртните случаи се падат на развиващите се страни, като 86% са в два региона - Африка южно от Сахара и Южна Азия.

Индия има най-големият брой смъртни случаи - 117 000, следвана от Нигерия - 59 000, Конго - 32 000, Афганистан - 26 000 и Банладеш - 21 000.

Докладът посочва колко случаи на майчина смърт се падат на 100 000 живи раждания в 171 страни през 2005 г. с известна допустима грешка поради трудности при събирането на статистическите данни.

Най-високо е съотношението за Сиера Леоне - 2 100 смъртни случая на 100 000 живородени. Следват Афганистан и Нигер с 1 800, Чад с 1 500, Сомалия и Ангола с 1 400.

Най-ниски са показателите за смъртността в Ирландия - една майчина смърт на 100 000 живи раждания, Босна, Дания, Гърция, Италия и Швеция с 3, Австралия, Австрия, Чехия, Германия, Исландия, Израел, Кувейт и Испания с 4, Швейцария с 5.

Съотношението за САЩ е 11 смъртни случая на 100 000 раждания - същото като България и по-високо, отколкото в повечето европейски страни, Япония и Нова Зеландия. БТА

Тоест - в България при 100 000 раждания 11 жени умират . Всичките те в момента се водят лекарски грешки.И при всички от тях има цяло стадо роднини, които плюят по лекарите, обиждат ги и ги съдят, защото видите ли "лекарите умориха жената".

Но това, че майчината смъртност у нас е толкова ниска не е заслуга на жените, които раждат, а на това, че винаги до тях има лекар или акушерка.

Защото в Сиера Леоне ма 100 000 раждания умират 1 200 жени.На 100 жени една умира.Нали видя - при по-малко от половината раждания там няма лекар.И жените си мрат.Нима това искате да стане и у нас ?

Трябва ли за всяко раждене да се пише нещо ?

Не мисля.

Всеки един човек, който е отишъл при лекар, по каквъто и да е повод, а след това е оздравял - си е повод за уважение и благодарност към лекаря.

Защото в противен случай , когато вече няма да имате лекари, по които да плюете и да съдите , ще видите сами е страшно.

Още 10 години и всички ние тук ще сме свидетели на резултата от днешните жалби, съдебни дела и побоищата над лекари, сестри и т.н.

p.s. забеляза ли ,че в САЩ положението с родилките, умиращи при раждане е абсолютно същото, като в България ?

11 на 100 000.

Да си чела из американската преса за толкова много "лекарски грешки" и съдебни дела , както го изкарват нашите високоплатени журналисти ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но подозирам, че темата ще бъде доста бедна откъм постове. По традиция българинът не изпитва особена благодарност към лекарите/ с малки изключения /, а от друга страна журналистите не разгласяват всяка успешна операция или спасен живот. Винаги е по-актуално и предизвиква повече обществен интерес да се напише за трагична лекарска небрежност или проява на въпиюща некомпетентност, довела до публикуването на новина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си,но за съжаление все повече хора отказват да разберат това и избягват да търсят лекарска помощ.Медийната атака срещу лекарите спечели. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Имам близка - пенсиониран педиатър,която живее в Америка.Преди време получи сериозни здравословни проблеми и синът и плати колосална сума за да я "закрепят".

Тя е отвратена и ужасена от американската здравна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си,но за съжаление все повече хора отказват да разберат това и избягват да търсят лекарска помощ.Медийната атака срещу лекарите спечели. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Имам близка - пенсиониран педиатър,която живее в Америка.Преди време получи сериозни здравословни проблеми и синът и плати колосална сума за да я "закрепят".

Тя е отвратена и ужасена от американската здравна система.

Още преди няколко месеца ти говорех за това - помниш ли, когато започна кампанията срещу лекарите в България , в темата "Затвор за лекарска грешка".

Ти тогава не ми вярваше, че медийния шум около всеки случай няма да помногне, ами ще навреди на всички ни, а най-вече на пациентите, тъй като на лекарите няма как да навреди - ние сами се изнасяме от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си бил,още повече че изнесеното от журналистите не винаги отговаря на истината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща на болно бебе преби лекар

Екшънът се разиграл пред очите на медицинската сестра Валя Червеняшка

Лекарят от детското отделение на болницата в Бяла Слатина е пребит, а телефонът му потрошен, за да не звънне в полицията, съобщиха от ОДМВР-Враца. Д-р Иван Янакиев е освидетелстван от съдебен лекар, който подробно е описал нараняванията му.

Екшънът се разиграл пред очите на една от осъдените в Либия медицински сестри Валя Червеняшка късно вечерта в събота. Към 21,50 часа в отделението нахлул 21-годишният ром Венцислав Петков от Бяла Слатина, който носел на ръце 4-месечния си син Себастиян. С него била и майката на детето Бисерка. Те обяснили, че идват с бебето, което било изписано предишния ден, защото продължава да кашля, плаче и е неспокойно.

Докторът започнал прегледа, но в един момент нервите на бащата не издържали. Сторило му се, че лекарят умишлено се бави. Той се нахвърлил върху медика с псувни и обиди, като взел да го блъска, да го удря по лицето и да го рита. Лекарят се пресегнал за телефона си, за да звънне за помощ, но агресивният мъж грабнал преди него апарата и го разбил в мозайката на пода.

Валя Червеняшка, която в този момент се занимавала с друго болно дете успяла все пак да се обади в полицията. Когато униформените пристигнали, от побойникът нямало и следа. Той е открит чак в понеделник призори и е арестуван.

Пеленачето пък е било оставено в отделението за сметка на болницата, съобщи пред "Стандарт" Червеняшка. То е било лекувано десет дни от бронхеолит в стационара и здравната каса не поема разноските, когато се налага да бъде настанено за лечение втори път в един месец с една и съща диагноза. Оказва се, че бебето все пак е оздравяло и е изписано в понеделник по обяд.

Пострадалият педиатър е с голям опит. Той е пенсионер, но поради липса на кадри все още работи в детското отделение. Според Червеняшка случаят на саморазправа с доктори не е прецедент. В отделението често нахлуват роми, които се държат безпардонно с белите престилки. Във въпросната вечер е имало невъоръжени пазачи наети чрез бюрото по труда, но не е имало причина те да откажат достъпът до отделението на баща, който носи болно дете. /БЛИЦ

изт.

Бият хората,които спасяват човешки животи и сме приели това за нормално,а когато бият хора погубили човешки животи,реагираме остро...

Сбъркана работа... http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В цял свят,хората упражняващи медицина се люлеят между "осанна" и "разпни го" непрекъснато.Но варианта с побой на лекари е новост в европейското здравеопазване,случила се след приобщаването на България към него.Чета новината и не мога да проумея следното:циганинът решил,че доктора се бави - как го прецени - дали на база на собствен опит в медицината,опит съчетал много знания и практика,или реакцията му е в резултат на ниска култура,слаба грамотност и чувство за безнаказаност.Трябва да се вземат сериозни мерки спрямо саморазправите с лекарите. :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментари от dir.bg по темата :

Хипократ ( нерегистриран )

20.04.2011 09:40

Отдавна трябваше да има избесени доктори за назидание на останалата пасмина Всички шушумиги в бяли манти си мислят че държат госпот за шлифера а всъщност мястото им вообще не е там където се намират Евала на манго

яро ( нерегистриран )

20.04.2011 09:38

след 15 години няма да има кой да ви лекува и няма да има кой да биете,защото лекари няма да останат-младите ще избягат , а по-възрастните ще са пенсионери.или няма да са между живите....пък вие продължавайте да ги биете....

pеплика

!

и отговора на този коментар :

d ( нерегистриран )

20.04.2011 09:22

ТОВА ЩЕ СТАНЕ ЕЖЕДНЕВИЕ - ГАДНИТЕ ДОКТОРИ СА СВИКНАЛИ САМО ДА ЛАПКАТ ПАРИЦИ И ДА НЕ ОБРЪЩАТ ВНИМАНИЕ НА НИКОЙ - ТОЛКОВА СА АРОГАНТНИ И БЕЗСКРУПОЛНИ - ПУБЛИЧНА ТАЙНА Е ЧЕ ОТНОШЕНИЕТО ИМ Е ТАКОВА КЪМ ВСИЧКИ КОИТО НЯМАТ КЕШ ПАРИ ДА ИМ ПЛАЩАТ.НИЩО НАРОДА ЩЕ ИЗТРЕЩИ И ЩЕ ИМА И ЗАКЛАНИ ДОКТОРИ - СПОКО ОЩЕ МАЛКО САМО НЕКА ПРОДЪЛЖАВАТ ТЕЗИ 4ЕРНИ ДУШИЦИ В БЕЛИ ПРЕСТИЛКИ В СЪЩИЯ ДУХ

и т.н и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четейки цитатите от последния пост на Trichocephalus ,започвам да разбирам,че образованието не при всички е способно да излекува липсата на мисъл и здрав разум.

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това , че можеш да четеш не значи , че си разбрал това което си прочел ! Това важи с пълни сила за коментарите които са извадени от дир.бг !

Така , че е време освен да се научим да четем , да разбираме това което сме прочели и да можем да го осмислим което явно непосилно за много от четящите !

Мисля , че е крайно време да се въведе карта за здравно осигурените и само с тази карта да може да влезеш и да ползваш такива услуги !

Нямаш карта и системата за контрол на достъп не те допуска до здравното заведение и толкоз Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това , че можеш да четеш не значи , че си разбрал това което си прочел ! Това важи с пълни сила за коментарите които са извадени от дир.бг !

Така , че е време освен да се научим да четем , да разбираме това което сме прочели и да можем да го осмислим което явно непосилно за много от четящите !

Мисля , че е крайно време да се въведе карта за здравно осигурените и само с тази карта да може да влезеш и да ползваш такива услуги !

Нямаш карта и системата за контрол на достъп не те допуска до здравното заведение и толкоз Публикувано изображение

Нямаш карта - и тръгваш да биеш лекаря или сестрата, която ти казва, че трябва да си платиш.

Това се получава на практика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...