Премини към съдържанието
dankg

Въпрос за добавена RAM

Препоръчан отговор

Здравейте, компютърът ми беше с 1ГБ рам памет 800 херца (една плочка), като си включех компютъра пишеше 800 херца single channel. Вчера си купих още една същите параметри от мултирама (казах на момчето каква ми е рамта и каква марка е-Кингстън), но след като я сложих при включване на компютъра ми изписва 667 single channel. До колкото зная трябва да стане 800 херца dual channel, а не. Какво съм объркал, и какво да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кои точно модели на Кингстън са плочките, кой модел ти е дъното и на кои слотове ги слагаш плочките? Аз на тия от мултиДрама не им вярвам. След като разбрах как на човек, който иска ДДР3 му предлагат ДДР2, защото била на промоция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Рамта е Kingston 1GB 800MHZ DIMM DDR2 KVR800D2N6/1G, сложих новата плочка до другата. Имам 4 слота двата са червен цвят, а другите два са жълт. За дъното гледам в device manager, но не съм сигурин дали е това ACPIx86-based PC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...сложих новата плочка до другата. Имам 4 слота двата са червен цвят, а другите два са жълт. ...

Сложи Рам паметите на два еднакви по цвят слота.

Или иначе казано - през един слот би трябвало да се падат

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е задължително да са през един слот задължително. На мойто дъно са по двойки. За това исках модела дъно. Изтегли си Еверест и виж точно. Иначе е правилно да са на слотове с еднакъв цвят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Плочките са на жълтия цвят слотове и те са 2 по 2 слотовете. А дънната платка е Gigabyte GA-M16PM-S2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма нищо общо със слотовете а с биос настройките. Погледни и ги и разбери как да ги настроиш правилно. Ако не става върни им тая памет и си искай парите обратно. Продали са ти 667мхц памет с етикет на 800. В техен стил е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

mize е прав отчасти. Свали еверест.. виж каква е рамта ... в поле "Компютър" - "Обща информация" DIMM...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DIMM1: Kingston KTC1G-UDIMM 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) - това можеби е моята първа плочка, която беше купена с компютъра DIMM2: Kingston [ TRIAL VERSION ]- Качих снимка

post-15892-0-62090600-1300645123_thumb.j

Редактирано от dankg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Евереста си иска кодче!Сега , има една програмка казва се CPU-Z , пиши я в гуугъла и е свали.Стартирай я:

Публикувано изображение

Това са различните под прозорчета , които дават информация за паметта и дъното.

В SPD има едно прозорче пише слот 1 (за паметта на първия слот) и слот 2.Избери ги и снимай какво показва програмката!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втората ти памет е shit. Влез в Биос и настрой ръчно паметта на 800 МХц, таймингите на паметта на 6-6-6-18. Дано да тръгне като хората!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втората ти памет е shit. Влез в Биос и настрой ръчно паметта на 800 МХц, таймингите на паметта на 6-6-6-18. Дано да тръгне като хората!

Влизам в биоса, но не видях къде да променя стойностите, би ли могъл да ми пишеш пътя до настройките, за да видя дали ще стане тази памет, или да ходя утре да я връщам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Влизам в биоса, но не видях къде да променя стойностите, би ли могъл да ми пишеш пътя до настройките, за да видя дали ще стане тази памет, или да ходя утре да я връщам.

С ctrl+F1 се появяват скритите опции при дъна Gigabyte. Направо си я връщай тая памет. Ще имаш само проблеми и дори да тръгнат, няма да работят добре. Таймингите са различни. Редактирано от WildHorse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам откъде може да се променят настройките на Рама:baby: Я погледни с ctrl+F1 дали няма да се покаже менюто за настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок, благодаря ви за помоща...утре отивам и връщам рамта.

Като я сменяш търси с тайминги 5-5-5-18 на 800МХц. кажи че тази с твоята не пали компютъра и пищи говорителя на дъното!

Ако не я сменят, сложи втората на първия слот и стартирай ПС, след което изключи, добави старата на втория слот и би трябвало двете да тръгнат на по-високите тайминги.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам откъде може да се променят настройките на Рама:baby: Я погледни с ctrl+F1 дали няма да се покаже менюто за настройки.

Прабвях и с ctrl+F1, но не видях, а и вече махнах проблемната плочка, решил съм да я върна в МУЛТИРАМА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като я сменяш търси с тайминги 5-5-5-18 на 800МХц. кажи че тази с твоята не пали компютъра и пищи говорителя на дъното!

Ако не я сменят, сложи втората на първия слот и стартирай ПС, след което изключи, добави старата на втория слот и би трябвало двете да тръгнат на по-високите тайминги.

И при мен е подобен случаят С 2 модула съм,но като ми добавиха 2-рата плочка я бяха сложили на различен на цвят слот и в CPU-Z ми показваше,че памета работи в сингъл и с теста на памет в AIDA64 ми показваше четене-2437mb/s.

След,като сложих 2-рата плочка на еднакъв цвят CPU-Z ми показва dual,а AIDA64 показва сингъл ,но четене от паметта стана-5653mb/s.

Пробвах да оставя само 2-рата плочка,но като я оставих на 1-вия слот и комп.не искаше да тръгне и биоса пищеше непрекъснато,после сложих старата на 3-тия слот(същият цвят),но пак са си на същите тайминги.

Как да ги направя на еднакви тайминги дъното е p5nd2-se

ПАМЕТ

Редактирано от kapeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Днес от МУЛТИРАМА отказаха да ми заменят рамта, тъй като в тяхния сервиз я тесваха и всичко било нормално. Работела на 800 херца. След като се прибрах погледнах моята стара рам и видях, че има разликата на двете в номера, като на стара моя е N5, а на тази от МУЛТИРАМА е N6, а като ходих до магазина на малоум...я консултант му показах моята рам и исках същата, защото не разбирам, но явно и той е бил калкото мене разбиращ. В тая България трябва от всичко по много да знаеш и разбираш, за да не те подведат или прецакат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкото си спомням има закон, че всяка стока може да се върне в 7 дневен срок ако е запазен търговският ѝ вид и касовата бележка. Отиваш и дигаш скандал. Ако ти откажат: Комисия за защита на потребителите. Запиши си номера им някъде предварително. Обикновено при споменаването на комисията бива извикан някой мениджър, с който провеждате кротък разговор и обикновено нещата се оправят. Друг е въпроса до колко ти се занимава. А за прецакването: прав си, всеки гледа да те мине. Пробвай да подкараш компютъра само с новата памет и виж с какви тайминги ще тръгне и каква честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси за съвета, така ще постъпя.

Направо отиваш с компютъра в мултирама и им показваш че пс-то не пали с 2 те плочки рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз нали ти казах още в началото това да направиш и да не си хабиш нервите. Просто там от където си купил гледат оборотите а не качеството от личен опит знам.

Редактирано от Mize (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля за информация за РАМ памет. Иска ми се да сложа нова РАМ памет на един компютър, но не знам дали дъното може да поддържа DDR2 и DDR3. Компютърът е с Windows XP, Intel® Celeron® CPU 2,66 GHz 2,67 GHz. 248 MB of RAM Ако информацията не е достатъчна, моля кажете какво още е нужно, защото не разбирам много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.