Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Българите в чужбина - черна хроника

Препоръчан отговор

Това е положението.Както бях казал и преди, случаи като този са много и само една малка част стигат до медийте.В крайна сметка се мисли..

Той се препитавал като клошар, събирайки вторични суровини от кофите за смет в Солун.

Това и тук можеше да го работи!

Редактирано от exhausted (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трагедия: Българка блъсната на велоалея в САЩ

Лекарите не успели да я спасят. Момичето било на Студентска бригада; шофьорът избягал от мястото на инцидента.

19-годишна българка е загинала в САЩ, докато карала колело, съобщават местни медии. Галина Бумбалова е била блъсната от кола на велоалея във Флорида. По неясни все още причини 22-годишен шофьор се отклонява от пътя и връхлита върху българката. Момичето отскача и се удря в електрически стълб.

Полицията съобщава, че шофьорът на автомобила е избягал от мястото на инцидента. Галина е закарана в болница, но лекарите не успели да я спасят. Нито единият от двамата не е бил употребил алкохол преди инцидента. Разследването продължава.

Галина била в Съединените щати на студентска бригада.

frognews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Убийство на българин и оправдателна присъда шокираха сънародниците ни в Кипър

Българи в Кипър организират мирен протест срещу оправдателната присъда на обвинен за убийството на български гражданин.

Смъртта на 34-годишния Иван Йовков на 8 февруари тази година шокира българската общност на острова.

Мъжът бе застрелян в дома си, в който живеел на семейни начала с кипърка. Единственият заподозрян за убийството беше пенсиониран полицай, бивш свекър на жената. Наказателният съд в град Пафос обаче го обяви за невинен, като отхвърли показанията на трима ключови свидетели.

Възпоменателното шествие се организира от приятели и близки на Иван и от Сдружението за защита на правата на европейските граждани в Кипър. Те ще преминат през града със запалени свещички.

По този начин българската общност протестира срещу съдебното решение по случая.

От Сдружението за защита на правата на европейските граждани в Кипър съобщиха пред БНР, че е събира и подписка за несъгласие с присъдата и настояват за провеждането на честен съдебен процес.

Апелът ще бъде изпратен до държавни, съдебни, политически и граждански институции в двете страни. Семейството на Иван обжалва присъдата пред Върховния съд на Кипър, готово е да стигне и до Страсбург.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Четирима азиатци изнасилват 16-годишна българка в Крит

Свекървата лично откарала момичето на груповата оргия

На остров Крит 16-годишна безработна българка е била изнасилена от четирима мъже, на които била продадена от свекърва си. Полицията в гр. Ретимно е започнала разследване на безпрецедентната гавра.

Невръстната българка живеела в село Перама на острова, но не можела да си намери работа. Преди дни получила хабер от свекърва си да тръгне за съседното село Калонихти и да започне като сервитьорка. Вместо в кръчмата обаче момичето било заведено в къща от злата свекърва. Там тя била изнасилена от давама пакистанци на 18 и 22 години и от двама индийци на 24 и 34 години, съобщава Prwtothema.gr

След секс-оргията свекървата и изнасилвачите дали 50 евро на момичето и я заплашили да мълчи. Но още на сутринта поруганата снаха издала насилниците си на полицаите в град Ретимно. Престъпниците били арестувани. Предприето е издирване на 30-годишен съквартирант на момичето от Пакистан, информира в прессъобщение полицията в Ретимно.

blitz.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следва ли да гадаем за етноса на тази 16 годишна вече омъжена българка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следва ли да гадаем за етноса на тази 16 годишна вече омъжена българка?

Аз се чудех за етноса на свекървата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Добър вечер моля за помощ заплашват ме със затвор или глоба в Германия съм и се моля да ми помогнете получих тоя имеил

Hello,

We noticed that you used the following pirate license key to illegally unlock Ace Translator into full version:

We have logged down the IP addresses and other solid proof.

Software theft is a serious crime. If you are caught with illegal software, you may be fined and prosecuted to the full extent of the law. In fact, you may be liable under both civil and criminal law. Software copyright violators in Germany are fined up to ?100.000, or sentenced to jail for up to two years.

We hope you will take this matter seriously. You can acquire valid licenses now from the webpage below:

http://AceTools.biz/purchase.html?pp=4&nn=16&b=20120823

If you don't acquire a license within 7 days, we will turn over all evidence and documentation to a law enforcement agency for investigation, and sue you for violating copyright laws and software theft.

Thank you for your immediate attention.

Best Regards,

Dan Smith

AceTools.biz

http://www.AceTools.biz

като го преведох излезе това

Здравейте,

Забелязахме, че сте използвали следния лиценз пират ключ незаконно да отключите Преводач Ace в пълната версия:

Ние сме влезли IP адреси и други твърди доказателства.

Софтуер кражбата е тежко престъпление. Ако ви хванат с нелегален софтуер, може да бъде глобен и преследвано с пълната строгост на закона. В действителност, може да бъде отговорност по двете гражданското и наказателното право. Софтуер за авторското право нарушителите в Германия се наказва с глоба до ? 100,000, или осъден на затвор за срок до две години.

Надяваме се, че ще вземе сериозно този въпрос. Можеш да се сдобиеш с валидни разрешителни сега от уеб страницата по-долу:

http://AceTools.biz/purchase.html?pp=4&nn=16&b=20120823

Ако не се сдобие с лиценз в рамките на 7 дни, ние ще предаде всички доказателства и документация, за да правоохранителна агенция за разследване и да ви съди за нарушаване на законите за авторското право и кражба на софтуер.

Благодаря ви за незабавно вашето внимание.

С най-добри пожелания,

Дан Смит

помощ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бихме крали софтуер!!! Какво се стряскаш толкова, купи си лиценз и всичко ще е наред! Надявам се това да ти е за урок и за в бъдеще да не крадеш!

Редактирано от FlagOfHate (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За затвор не се притеснявай, но ако не купиш лиценз може да плащаш доста голяма глоба. Един познат Германец също не ме слушаше и ползваше нелегален софтуер на домашното PC и заради един специализиран инструмент който ползваше нелегално като част от програма която иначе беше купил плати 15 000? глоба, а цената на лиценза беше само 200? на година. Така че ти препоръчвам да си купиш лиценза, и за в бъдеще да не ползваш нелегален софтуер. Също не е за препоръчване да ползваш торенти да сваляш нелегално музика и филми, много хора олучиха писма за свалени песни (едно писмо означава минимум глоба от 600 на песен). Подобни маймунщини може би се търпят в Булгария, но не и тук в Германия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер моля за помощ заплашват ме със затвор или глоба в Германия съм и се моля да ми помогнете получих тоя имеил

Правиш се на умрял и не им отговаряш.

Тоя боклук дето го продават и 99 стотинки не струва.

Разкарай го "правилно" от твърдия ти диск и си готов.

Ти си в Германия, ама те не са, така че свиркай си безгрижно.

Кой ли в Германия ще тръгне да се занимава да ти праща полиция със заповед за обиск за такъв боклучив и рядък софтуер. Те просто пробват да те сплашат и ти като се ловиш на въдицита да си платиш за един боклук.

Можеш да пуснеш писмото на warez форуми и да ги питаш там какво мислят по въпроса.

То ако ставаше така лесно да те глобят, първо уиндоуза на микрософт щеше да събира луди пари и също германската хазна щеше да се пълни, ама не става така.

Трябва да имаш някава фирмeна дейност, да си регистриран по ДДС, да си публикувал счетоводен баланс на фирмата, от който да е видно че си платежоспособен, за да имат файда да плащат те за тежки процедури да те преследват. Пък тоя боклук едва ли го ползват сериозни хора за нещо, така че тези кокушкари нямат никакви средства да те сгащят.

Трий го от твърдия диск и ги забрави.

Редактирано от Belge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря истрих го още вчерА , но ме е страх

Ами ако те е страх, тогава смени твърдия диск с нов и нова инсталация на уиндоуза ( легалния за да не те е страх ).

А сегашния твърд диск го хвърли в някое дълбоко езеро и така и дедо боже няма да може да докаже че някога си ползвал(а) нелегални пиратски програми.

То може и да се изчисти сегашния твърд диск с 100% сигурност, но трябва първо да го форматираш и после да му направиш нова инсталация на уиндоуза и ГО НАПЪЛНИШ ДОГОРЕ с нови данни ( например снимки ) докато ти каже че няма повече място къде да пише. Данните с които трябва да го напълниш, може да са едни и същи ама копирани много пъти в различни папки. След като е пълен твърдия диск, чак тогава в полицията няма да могат да открият следи от въпросната тъпа програмка. Самото форматиране не означава че е изтрито всичко от диска, трябва да се пренапише нова информация на мястото там където е била скапаната програмка и регистрите на уиндоуза и файловете за реставрация на системата и .... абе тя е дълга и широка, та трябва да се пренапълни докрай с данни сегашния диск, след форматирането му.

И след като си сменил(а) твърдия диск с друг, тогава можеш пък ти да им направиш една яка негативна антиреклама на тях, като обясниш че те са измамници, защото са те заплашвали че имат освен ИП адреса ти и други данни за твоя компютър. Например МАК адреса и намера на дънната платка, БИОС версия и т.н. Абе колкото повече си измислиш, толкова повече ще ти повярват по форумите и ще бягат далече от тази скапана програмка. А като не се ловят повече нови кандидати да я ползват с пиратски номер, тогава тяхният измамнически бизнес ще залезе окончателно. Те явно не успяват да я продават достатъчно, та са пуснали сами в интернет лесни за достъп "нелегални" серийни номера и после само разпращат заплашителни писъмца на всеки който си е дал и-мейла за да я свали. Със сигурност разни по-страхливи и неопитни хора ще си платят и така. На това му се вика - ЗАРИБЯВАНЕ .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

А сегашния твърд диск го хвърли в някое дълбоко езеро и така и дедо боже няма да може да докаже че някога си ползвал(а) нелегални пиратски програми.

То може и да се изчисти сегашния твърд диск с 100% сигурност, но трябва първо да го форматираш и после да му направиш нова инсталация на уиндоуза и ГО НАПЪЛНИШ ДОГОРЕ с нови данни ( например снимки ) докато ти каже че няма повече място къде да пише. Данните с които трябва да го напълниш, може да са едни и същи ама копирани много пъти в различни папки.

...

Спри с малоумията си. На това му се вика low level format и последвал zerofill. Ако ще пълни диска до край може и без тези процедури. Така или иначе писането ще е върху освободеното място на въпросната програма. Format C е предимство, защото ще заличи регистрите с нови. Точка.

...

We have logged down the IP addresses and other solid proof.

...

С най-добри пожелания,

Дан Смит

помощ

Ти не изплюва камъчето до край. Как получи подобно писмо? Че то и аз мога да те заплаша, но не знам адреса ти!

Ясно, инсталирал си програмата, набил си някакъв пач с next-next, за да отключиш програмата и честито ти троянско конче! Тук премълчаваш какво точно си правил.

Железните доказателства и запис на IP адреса е за чайници и баламурници. Какви доказателства! Това означава съдействие с доставчика ти. Логове там за изясняване на участието ти, MAC адрес, който се променя чик-чак. Все пак не влизаш в мрежата телепатически?

Ако е пач прати за анализ на virustotal.com. Нищо няма да стане с теб, стига си пищял. И определено има безплатни алтернативи - Google translate десктоп версия за Гомнинdows!

Как са узнали пощенския ти адрес, това е интересното. Тук имаш сериозна пробойна. Сложи си защитна стена с ръчни настройки, за да си наясно кое отвътре на системата ти иска достъп до мрежата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спри с малоумията си. На това му се вика low level format и последвал zerofill. Ако ще пълни диска до край може и без тези процедури. Така или иначе писането ще е върху освободеното място на въпросната програма. Format C е предимство, защото ще заличи регистрите с нови. Точка.

Ти нали знаеш че този твой ник съм го сложил в черния ми списък ?

Като искаш да прочета нещо, трябва да пишеш от клонингите бе еврейно.

Обаче тука явно си слънчасал и не ти стига умствена сила да си представиш, как ще стане ( без да форматира и преинсталира уиндоуза ) да напълни диска докрай момичето и да няма следи от инсталирането на кофти програмата, а ?

Не ми отговаряй, не си ми интересен.

----------------------------- --------------------------------- ----------------------------------- ---------------------------

Моме германско, не го слушай тоя, той се пържи там на една яка палестинска жега от години и това му се отразява на настроението. В територията на държавата израел е той.

Аз съм в Белгия , значи близо до Германия ( на 82км до гр. Трир ) и мога по-добре да ти влеза в положението.

Значи,

ако продължава да те измъчва страхът, смени твърдия диск с нов и спри да си инсталираш кракнати програмки.

Щото то е почти сигурно че тази не ти е първата, нали така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.Обаче тука явно си слънчасал и не ти стига умствена сила да си представиш, как ще стане ( без да форматира и преинсталира уиндоуза ) да напълни диска докрай момичето и да няма следи от инсталирането на кофти програмата, а ?

...

Ти въобще знаеш ли какво означава Low Level Format , как се прави, и какъв е резултатът след него ?

Или приказваш само ей така, за спорта ?

Да, по твоя начин също става да се заличат следите от всичко на диска, но е много по трудо- и времемко,

Да форматираш, след това копираш, поставяш, след това пак да триеш/форматираш и накрая да инсталираш ....

За какво да се прави всичко това ?!

Да, принципно можеш да извадиш пирон и със зъбите си, ама с клещи е много по-удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти въобще знаеш ли какво означава Low Level Format , как се прави, и какъв е резултатът след него ?

Или приказваш само ей така, за спорта ?

Да, по твоя начин също става да се заличат следите от всичко на диска, но е много по трудо- и времемко,

Да форматираш, след това копираш, поставяш, след това пак да триеш/форматираш и накрая да инсталираш ....

За какво да се прави всичко това ?!

Да, принципно можеш да извадиш пирон и със зъбите си, ама с клещи е много по-удобно.

Е не съм го написал така както се опитваш да го изкараш.

1. Форматира

2. Инсталира наново легален уиндоуз

3. Пълни диска на 100% процента, докато й каже че няма повече никакво местенце, даже и за текстов файл.

4. След като е запълнен диска, изтрива папката в която е копирала всичко. Това последното май е за секунди.

Това е, като за нейното ниво на разбиране е даже доста сложно. По-лесно е с нов двърд диск.

Всякави други пояснения от рода на Low Level Format на нея не й вършат никава работа.

Аз й обяснявам така че да се успокои и да не сънува кошмари. Целта на моето писане е да й помогна на нея.

Откакто съм я направил тази последната ми регистрация на този сайт, не си спомням аз да съм "ревал" че имам вируси или троянци или че ме заплашват мен с подобни писма. На компа от който пиша в момента имам инсталирано едно "чекмедже" в което му пъхам твърди дискове с различни инсталации на ХП и заобикалям успешно всякакви гадости. Като изпищи антивирусната че някой кийген бил вирус или троянец, пускам го на друг двърд диск да ми генерира едно работещо сериалче и си го ползвам със здраве. После с едно ЦД с Гоуст си го връщам твърдия диск както си е бил преди половин час от имидж файла и хем вълкът сит, хем агнето живо. Има редки програмки, за които е жива мъка да намери човек бързо добро лекарство. Става по-бързо да пуснеш един кийген да генерира номер, отколкото да ровиш из интернет с дни.

Я сега ти ми кажи, колко време ще ти е необходимо да й обясниш на питащата "германка", така че да разбере какво съм обяснил в горните редове. Май бая ще се поизпотиш, докато загрее как така тоя белгиец клика на .exe файлове за които антивирусната го е предупредила че са вируси, а ? И кви са тия чекмеджета, па призраци разни ( Гоустове ), па кви картинки ( image) ме "гонят" като не говориме за снимки, абе ще разбере сама за кво иде реч, ама другия път.

Трябва да се съобразяваме с нивото на питащото лице, ако искаме да сме му полезни.

Така си мисля аз.

Пък че ми е писнало от господин еврейна и съм го сложил да е невидим, е друга отделна работа. Той не дойде тука да й помогне на нея, ами да се заяде с мен, по стар негов навик. Така е, кво да правиш ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ясно :lol6: И все пак същата цел се постига много по-лесно и бързо както предложи Profruit - чрез Low level Format и чиста инсталация след това. И другото му предложение-за това, че писмото, което е получила е фейк - също. Ако беше толквоа лесно компаниите да ти пращат полицаи в къщи - досега от Майкрософт да са намерили работа за всичките китайци, като ги направят полицаи и ги пуснат по целия свят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е, като за нейното ниво на разбиране е даже доста сложно. По-лесно е с нов двърд диск.

Белгия, вече няколко пъти удриш на камик. Ква жена те гони освен твоята?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Белгия, вече няколко пъти удриш на камик. Ква жена те гони освен твоята?

Ами Gangosa пише и пита също като жена.

Ти жена имаш ли ?

ясно :lol6:

И все пак същата цел се постига много по-лесно и бързо както предложи Profruit - чрез Low level Format и чиста инсталация след това.

Постига се, ама на неговия компютър.

Я да видиме колко време ще ви трябва за да й обясните стъпка по стъпка, какво и как трябва да направи на лаптопа й за да постигне това нещо? И след колко време ще ви е разбрала и дали въобще някога ще го направи сама и ще е сигурна че всичко е изтрито?

Значи,

както всички вече знаят, аз си имам една жена белгийка вкъщи.

Миналата седмица в 23ч30мин идва да ме буди че станало нещо с най-новия компютър.

Отивам аз и кво давидя, антивирусната изкарала съобщение за троянец, едновременно на екрана едно запитване дали ще разреши едно .exe да тръгне и едно друго прозорче в което пише че след онлайн сканиране са открили на компютъра ми 78 троянци и в Ц и Д и ала бала и там й искат да разреши нещо.

Питам я учуден как е успяла да направи всичко това наведнъж, а тя вика че не е разбрала какво е станало.

А сега де ?

Аз му спрях тока на компютъра и си легнах да спя, ама милата ми съпруга доста се въртя у леглото, разтревожена една такава. Пита ме дали се е оправил проблема като съм спрял тока. Пък аз й отговорих че не знам дали въобще има проблем и на другия ден ще го преслушам компа.

Та такиви работи.

Различните хора възприемат по различен начин едни и същи събития. Някои изпадат в паника, на други не им пука. Най-трудното нещо е да накараш някой да се интересува или да научи нещо, за което си е внушил че е прекалено сложно за разбиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го писмото Публикувано изображение

погледни мейла и линка доста истинско изглежда

от един сайт портейбъл версия ползвах за това си работи програмата

А за имейла идея си нямам от къде са го взели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го писмото

погледни мейла и линка доста истинско изглежда

от един сайт портейбъл версия ползвах за това си работи програмата А за имейла идея си нямам от къде са го взели

E добре де, ама що пишеш като чели си госпожица ?

Тази снимка какво трябва да ни докаже ?

http://postimage.org/image/f2mird11h/full/

Публикувано изображение

И от ситното видео, какво трябва да разберем ?

Аз мога да ти пратя и-мейл от круша@мейл.бг със едно специално софтуерче, което лъже от къде е тръгнало писмото. Вече съм пращал на едно "приятелче" и-мейл все едно че му го е пратила жена му от нейния яху адрес. Не съм го питал как са се разбрали после.

Значи и-мейла ти сам си го дал някъде, или на тяхния сайт за да пробваш безплатно програмката или другаде. Ако не си им го давал ти директно на тях, тогава може някой просто да се е избъзикал яко с теб. Ама няма да ти развивам хипотези тука, щото ще вземат после децата да си правят мръсно, на майтап.

Я кликни тука на "Покажи хедърите"

Публикувано изображение

и залепи после текста , който ще ти се отвори направо в полето, без да го правиш на снимка, че нещо не се показват твоите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...