Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Тъй като от другия раздел ми казаха, че видеокартата е вероятно за смяна, то ще ми е нужна помощта ви - да дадете малко повече информация. Настоящата видеокарта ми е Nvidia 7300 GT. Ето пълната конфигурация на компютъра: http://picbg.net/u/19288/14069/520074.jpg Имам следните въпроси: 1. Желая да сменя видеокартата с видеокарта от по-висок клас, но не най-нова (т.е. такава, че да пасне с останалите компоненти) 2.Възможно ли е да добавям още ядра на процесора си 3. Възможно ли е добавянето на допълнителна памет. Бюджетът е около 300 лв, но не повече. Надявам се, бихте помогнали. Благодаря Ви за отделеното внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Най-лесно е да смениш видеокартата, но това захранване няма да издържи, защото е боклук и ще трябва задължително да смениш и него.

2. Не, но може да смениш процесора с по-бърз, двуядрен. Ето кои процесори са съвместими с дъното ти - цък.

3. Да, например 2х1GB DDR2, но дай подробности за сегашната памет.

Как да разберем с какъв хардуер разполагаме? Дай ревизията на дъното(вижда се с cpu-z -> mainboard) и марката и скоростта на RAM-a.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За процесор виж какви подържа дъното http://www.gigabyte....p.aspx?pid=2475

Паметта е само 2х512МБ малко е и на ниска честота 533Мхц, за добавяне е скъпо.

Захранването какво е?

Може да се избере и видео но няма смисъл при тази конфигурация видео за 300лв. защото другите компоненти ще го спъват.

Лично аз не бих инвестирал пари в морално остаряла конфигурация, но може да намериш компоненти втора употреба евтино по форумите

ПП: Людмиле, много бързо пишеш :baby:

Редактирано от androns (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ядра не може да се добавят. Те си идват със процесора и са константа. Може да се подмени процесора, но гледам, че си на s775 и няма смисъл.

Памет може да се добави до 4 GB общо от стандарта DDR2. Хубаво е да кажеш какво ти е и захранването и за какво ще се ползва новата видео карта.

На сляпо давам това предложение:

Памет: ADATA 1GB DDR II 800 - 2х 26.26 лв. = 52.52 лв.

Видео: PALIT 512M GTS450 DDR 5 PCI-E - 158.98 лв.

Захранване: SEASONIC Захранване SS-430GB, 430W - 96.65 лв.

Всичко: 308,15 лв.

Аз бих сменил и захранването, че твоето е 400W Codegen и доверие му нямам. Иначе може да се вмести видео 460 Green и 4-ка РАМ ако не се взима захранване, но според мен е добре да се подмени. Най-добре мисли з апродажба и да се вземе някаква съвременна конфигурация. Тези 300 лв и още 300-400 и става чудесно компютърче

А аз докато изпиша това и ми даде "темата е преместена" :baby:

Колегите общо взето са казали същото

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинете ме, но забравих да спомена, че дъното е сменяно вследствие на удар от гръмотевица по интернет кабела. Настоящото дъно е ASUS P5KPL SE. Паметта е 512MB DDR-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) Благодаря Ви за мненията. Ще видя какво ще реша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен, трябва сериозен ъпгрейд на РАМ, видеокарта и процесор. Ако обаче запазиш тая платформа, нещата са малко безсмислени, освен ако не си навит да вземеш нещо на старо. По-добрият вариант според мен, е да заложиш на нова платформа за около 300 лева, като останеш засега със същата видеокарта.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само дето на човека видеото му излиза от строя, някъде му бях мернал предишната тема, и е за смяна... И това дъно поддържа максимум 4 GB RAM памет. Съвета си остава същият- по-добре продай каквото можеш от този, добави 300-тате лв които си готов да дадеш сега и си събери нова машинка. Ни процесора е слаб, паметта е малко, а видеото развалено.

П.С. Ето я и предишната тема. Защо реши, че видеото е развалено. Ние говорим само за вентилатора там, това не значи цялата видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е нали и аз това казвам! Ако може да продаде старата конфигурация, още по-добре, само, че аз не виждам смисъл да се сменя всичко накуп. Дъно, процесор и РАМ са достатъчни. А що се отнася до видеокартата, възможно е да се ползват и вградени решения на първо време. През живота си съм купувал само една конфигурация - първата. От тогава, ако събера всички части, които съм ъпгрейдвал, вероятно бих сглобил 3 компютъра, макар засега да съм сглобил само два и един да чака в кашоните. А за +300 лева може да се сглоби сносна конфигурация, като се ползват всички останали части от старата и се продаде дъно, процесор и РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Публикувам тук, за да не пускам нова тема и да се повтарям. Решил съм се вече окончателно да правя ъпгрейд на компютъра си. Ето с какво разполагам в момента: - Монитор LG FLATRON L1918S; - Дъно ASUS 5PKPL SE; - Процесор Intel Celeron 2.00 GHz (едноядрен); - Видеокарта AMD Radeon 6450; - Захранване Cheftec 500W; - HDD 160 GB; - RAM 1GB; Сега имам следните въпроси. Решил съм да сменям процесора и да добавя още 1GB рам. В момента съм с ОС Win XP SP3 / 2003. За процесор съм определил някъде около 100 максимум 130 лв. За РАМ не съм се интересувал колко е, вероятно не е много скъпа. За нов процесор съм се спрял на следните: Intel Pentium Dual-Core E5800 /3.2G/2MB/BOX s.775 Попринцип желая да е Intel, но вероятно и този няма да е лош: AMD Athlon II X2 260 /3.2G/2MB/BOX s.AM3 Понеже тук има доста хора, които разбират, очаквам мнения, съвети и препоръки дали това, върху което съм се спрял е добро, ако не е - какво бихте предложили, което да е по-добро. Държа процесора да е поне две ядра и минимум 3 Ghz едното, затова се спрях на тези (попринцип и 4 е добре, обаче са доста скъпи). Също така очаквам някакво предложение за RAM памет 2GB (или добавяне на още един блок, не съм наясно как става това) на цена не по-скъпа от 30 лв (максимум). Идеята ми е след ъпгрейда да премина на Windows 7 x64 Ultimate. Във връзка с това имам и тук няколко въпроса: Удачно ли е преминаването на по-нова версия на Win в моя случай ? Тъй като настоящият процесор е доста бавен, а и самият компютър по-трудно издържа някой по-тежки игри, затова неминуемо ще трябва или преинсталация на XP, или направо поставяне на новата версия....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте. Публикувам тук, за да не пускам нова тема и да се повтарям.

Решил съм се вече окончателно да правя ъпгрейд на компютъра си. Ето с какво разполагам в момента:

- Монитор LG FLATRON L1918S;

- Дъно ASUS 5PKPL SE;

- Процесор Intel Celeron 2.00 GHz (едноядрен);

- Видеокарта AMD Radeon 6450;

- Захранване Cheftec 500W;

- HDD 160 GB;

- RAM 1GB;

Сега имам следните въпроси. Решил съм да сменям процесора и да добавя още 1GB рам. В момента съм с ОС Win XP SP3 / 2003. За процесор съм определил някъде около 100 максимум 130 лв. За РАМ не съм се интересувал колко е, вероятно не е много скъпа. За нов процесор съм се спрял на следните:

Intel Pentium Dual-Core E5800 /3.2G/2MB/BOX s.775

Попринцип желая да е Intel, но вероятно и този няма да е лош: AMD Athlon II X2 260 /3.2G/2MB/BOX s.AM3

.....

На втория процесор ще му трябва и дънна платка, няма да стане на борд с интелска платформа. Определете максимален общ размер на бюджета! Опишете твърдият Ви диск с какъв интерфейс е IDE или SATA! Впрочем на настоящата дънна платка няма декларирана поддръжка и за Intel Pentium Dual-Core E5800, явно последният БИОС е писан преди процесора да е бил обявен. Максимума от тази серия, който се поддържа, е Intel Pentium Dual-Core E5700, както и процесорите с по-малки моделни номера и характеристики
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

..Държа процесора да е поне две ядра и минимум 3 Ghz едното

А другото ?

Слагаш това: INTEL CORE 2 DUO Е6600 + ADATA 1GB DDR2 800 и си готов.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На втория процесор ще му трябва и дънна платка, няма да стане на борд с интелска платформа. Определете максимален общ размер на бюджета! Опишете твърдият Ви диск с какъв интерфейс е IDE или SATA! Впрочем на настоящата дънна платка няма декларирана поддръжка и за Intel Pentium Dual-Core E5800, явно последният БИОС е писан преди процесора да е бил обявен. Максимума от тази серия, който се поддържа, е Intel Pentium Dual-Core E5700, както и процесорите с по-малки моделни номера и характеристики

Максимален общ размер на бюджета - 140 лв.

HDD - 160 GB Seagate/SATA2/7200 /8MB

За дъното това сигурно ли е ? Има ли начин да се сложи процесор като предложеният Е6600 на това дъно ? (Махам онзи на AMD, защото не мисля да купувам и ново дъно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Максимален общ размер на бюджета - 140 лв.

HDD - 160 GB Seagate/SATA2/7200 /8MB

За дъното това сигурно ли е ? Има ли начин да се сложи процесор като предложеният Е6600 на това дъно ? (Махам онзи на AMD, защото не мисля да купувам и ново дъно).

Да! Съвета на колегата е перфектен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчета, може ли пак малко пояснение? Съгласно информацията тук: http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5KPL_SE.html ще мога да сложа нов процесор - Intel E6600. Притеснява ме обаче версията на BIOS. Четох някъде за BIOS upgrade, но честно казано нямам никаква идея. Можете ли да ми кажете за какво става дума и попринцип от сервиза ли го извършват ? Защото дъното, доколкото помня, е купувано през 2009 година или по-рано. И още нещо - пак съгласно информацията от горният линк, това дъно не поддържа Windows 7 (каквото и да означава това). Ако премина на новата ОС това ще създава ли проблеми ? Защото четох, че има вероятност след инсталацията на Win7 да имам проблеми с игри и софтуер, които няма да искат да се стартират. Просто ако може някой по-запознат да поясни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с поддръжката на ОС от дънните платки беше една голяма търговска шмекерия. Някъде вчера мярнах видео в Ютюб, където Уиндоус 8, беше подкаран на компютър с части произведени от преди десет(10) години, та какъв ли ще е проблема да се пусне Уиндоус 7 на машина от преди две-три години - точно никакъв! Ето ви нужният БИОС, в случай че не Сте с него, ако не знаете как да се правите помолете приятел който е в час или носете на сервиз, който Ви предложи цена която Ви задоволява, но не би трябвало да струва повече от няколко лева услугата.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

БИОС-а може да се обнови много лесно. ASUS имат инструмент за обновяване, който може да се използва и от начинаещи. Влезте в сайта на ASUS , изберете операционна система и от графата "BIOS-Utilities" теглите инструмента за обновяване, а от "BIOS" теглите последната версия на самия БИОС. После обновявате БИОС-а чрез инструмента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. Питах в сервиза - всичко точно. Обаче възникна малък проблем с RAM паметта. В момента имам две плочки по 512 MB (Памет 512 MB DDR II x2). Както споменах, искам да сложа още 1 GB, обаче с това дъно няма да е възможно - трябва да се извади единият блок 512MB, за да се освободи място за новият блок от 1GB. Искам да ви попитам има ли проблем, дали RAM паметта ще бъде 1.5 GB или 2GB ? Каква би била разликата между двете. ОС ще бъде Windows 7 (най-вероятно Ultimate 32 bit-a, но това ще се уточни в последствие.) Ще има ли някаква разлика при играенето на игри, например?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. Питах в сервиза - всичко точно. Обаче възникна малък проблем с RAM паметта.

В момента имам две плочки по 512 MB (Памет 512 MB DDR II x2). Както споменах, искам да сложа още 1 GB, обаче с това дъно няма да е възможно - трябва да се извади единият блок 512MB, за да се освободи място за новият блок от 1GB. Искам да ви попитам има ли проблем, дали RAM паметта ще бъде 1.5 GB или 2GB ? Каква би била разликата между двете. ОС ще бъде Windows 7 (най-вероятно Ultimate 32 bit-a, но това ще се уточни в последствие.) Ще има ли някаква разлика при играенето на игри, например?

Най-добрият вариант е да махнете и двете стари и малки пръчки памет и да ги замените с кит от 2Х2ГБ ДДР2 800 или ДДР2 1066, каквото Ви изпадне като изгодна покупка. Впрочем дори мисля че няма да е голям проблем ако паметите не са кит и да са тествани заедно. По този начин спокойно може да инсталирате Уиндоус 7 .Ultim.....Х64 и да имате достатъчно оперативна памет за покриване поне на минималните изисквания на всички ПЦ игри излезли до момента. Дано бюджета да се е променил в положителна посока!

Ако вече Сте закупили пръчката от 1ГБ, съществува варианта да се закупи и постави още една такава, като общият размер памет от 2Х1ГБ=2ГБ, все пак ще стига за ОС и игрите с по-малки изисквания към тази характеристика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По-скоро опцията 2х1 GB. Все пак компютърът така или иначе няма да успее да покрие изискванията на най-новите игри. Да се направи поне на някакво задоволително ниво. Разбира се, всичко зависи от размера на бюджета. За сега май ще остане варианта за 1x1GB + 1x512MB. А може ли да попитам и нещо друго, ако се опитам сам да инсталирам Windows7 какви биха били потенциалните рискове? Прочел съм няколко урока и не ми изглежда твърде трудно, но все пак?

Редактирано от Lazlow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Момчета, много ви благодаря за съветите относно моят проблем. След посещение на сервиза вече съм с Intel E6600 + 1.5 GB RAM + Win7 Ultimate. Благодаря ви още веднъж за отделеното време и съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.