Премини към съдържанието
Okara

Помощ! Котката не е добре!

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам котка на две години и 2 месеца. От известно време повръща. Повърнатото обаче не е течност, а е твърдо и прилича на ако. Повръща почти всеки ден. Котето отслабна, не е жизнено. По цял ден спи и не се мести много, мудно е, не е весело. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif Не знам какво да правя? Преди около година беше много зле. Ходихме на лекар и я сасипаха от инжекции. Накрая откриха откриха панкриас - някакъв проблем с задстомашната жлеза. След лечението се оправи, но лекарите казаха, че в последствие може да развие диабет. Имам съмнения, че има хронична бъбречна недостатъчност, но се съм специлист. Сега съм купил и храна за бъбреци, но незнам. Моля ви помогнете ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук не е ветеринарен кабинет.

Та спешно я заведи в най-близкия такъв.

Само ветеринар може да ти спаси котето,не си губи времето с нета и форуми-

действай веднагически и стискам палци да се оправи.

Пиши как е.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е. Ветеринар! Няма как някой да каже какво ѝ е, нито какво да се направи.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, но може ли поне някой да даде мнение?

Мнения 100 ще ти дадем, но котката няма да се оправи, ако не я заведеш на ветеринар :computer2:

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, но може ли поне някой да даде мнение?

Спокойно, няма страшно !

Какво толкова ? Повръщала. Дай и някакви хапчета ! Каквито имаш в аптечката. Няма значение.

Сега спокоен ли си ? Не си ? Нали искаше мнение ?

Ами карай я на ветеринар веднага !

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. Аз живея в София в кв.Гео Милев. Някой да знае добър ветеринар освен тази Зооландия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Котките повръщат поради ред причини, преяждане, косми, болест, понякога нарочно повръщат, те нямат насищане с храна теоретично, но поредни повръщания са за ветеринар, храната за бъбреци просто помага, не лекува... Така че, предните пет мнения са задължителни за теб. Има котка у дома от 20 години, повтарящо повръщане не е хубаво :computer2:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Котките повръщат поради ред причини, преяждане, косми, болест, понякога нарочно повръщат, те нямат насищане с храна теоретично, но поредни повръщания са за ветеринар, храната за бъбреци просто помага, не лекува... Така че, предните пет мнения са задължителни за теб. Има котка у дома от 20 години, повтарящо повръщане не е хубаво :computer2:

У нас няма котка на двадесет години, иначе щях да я впиша в рекордите на Гинес.

Окара, котката е вероятно със запушване някъде в храносмилателният тракт - причината е неясна. Може да е глътнала нещо пластмасово или найлоново, трудно да не кажа невъзможно е засичане с рентгнов апарат, но на ултразвук не би трябвало да има проблеми да се види...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам. Корипайтх котето ходи до тоалетната, но както вече казах почти всеки ден повръща. Иначе си ходи и по голяма нужда. Но ще попитам специално за това. А накой добър ветеринар в околността?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

У нас няма котка на двадесет години, иначе щях да я впиша в рекордите на Гинес.

Нямах предвид само една де :computer2: Сега е номер три - превъзходно нагло създание, препоръчано като ангорка, само препоръките и останаха като и падна бебешката козина :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От известно време повръща. Повърнатото обаче не е течност, а е твърдо и прилича на ако. Повръща почти всеки ден. Котето отслабна, не е жизнено. По цял ден спи и не се мести много, мудно е, не е весело.

И докога ще питаш из форумите??????? В много държави, твоето бездействие е наказуемо, не че и тука не излезе закон ,но............Ако не можеш да се грижиш за животно, не го взимай.Как 2,5 години нито веднъж не я заведе на ветеринар???? Бягай да я водиш бързо на лекар и не драскай!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам. Корипайтх котето ходи до тоалетната, но както вече казах почти всеки ден повръща. Иначе си ходи и по голяма нужда. Но ще попитам специално за това. А накой добър ветеринар в околността?

Наистина може и друга причина да има, но при моята точно това се оказа, местният ветеринар в Септември понеже е приятел го помолих да "изясни" от какво почина Дескон(мачарок, с главно "М"), симптомите бяха подобни, оказа се топка усукал се сизал...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямах предвид само една де :lol6: Сега е номер три - превъзходно нагло създание, препоръчано като ангорка, само препоръките и останаха като и падна бебешката козина :blink:

Имах сибирски котарак,който живя около 12 години.При добро гледане може да доживеят 15!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И докога ще питаш из форумите??????? В много държави, твоето бездействие е наказуемо, не че и тука не излезе закон ,но............Ако не можеш да се грижиш за животно, не го взимай.Как 2,5 години нито веднъж не я заведе на ветеринар???? Бягай да я водиш бързо на лекар и не драскай!!!

Ти четеш ли? Водил съм я на ветеринар, обезпаразитена е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти мен четеш ли ме? За мене си престъпник, защото не полагаш грижи за животното, което си отделил от естествената му среда.Водил си я, а питаш, къде има???Ай, не на мене тия, ако имаш деца по същия начин ли ще драскаш из форумите и ще чакаш съвети как да ги лекуваш????

Един съвет от мен: Купи си Библията и се моли, може да помогне.А и се радвай, че живееш в България, защото във всяка нормална държава, в момента щяха да ти звънят на врата полицаите.

От мен толкова....За теб остана да я заведеш на ветеринар. И още нещо....НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СИ ВЗИМАЙ ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ!!!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре. Аз живея в София в кв.Гео Милев. Някой да знае добър ветеринар освен тази Зооландия?

РАЙОН СЛАТИНА

ВЕТЕРИНАРНИ КАБИНЕТИ

1. ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ Д-р Румен Стоянов, ж,к."Гео Милев", ул."Хр, Максимов" 51, тел. 088 308 371 Д-р Людмил Казълов тел. 088 369 320 Понеделник-петък 9.00 -13.00/15.30 - 19.30;събота 10.00 - 17.00

2. ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ Д-р Иван Иванов Вътрешни болести, дерматология, хирургия и изкуствено осеменяване,Понед.-събота 9.00-19.00, неделя 10.00-12.00/17.00-19.00 ж.к.Гео Милев", ул."Борис Христов" 5 , тел.70 46 49,

3. ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ Д-р Тихомир Пърлев, ж.к."Редута", ул."Рибарица" 3, тел. 048 9222 465 ДЕНОНОЩНО

4. ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ Д-р Анна Бондокова Профилактика, вътрешни и инфекциозни болести, АГ, хирургия, ж.к."Слатина", бл.21, вх.Б, тел. 098 235 443

5. ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ Проф. д-р Крум Койчев Хирургия, офталмология, вътрешни болести, клинична лаборатория, Понед.-петък 9.00 -13.00 /16.00 -19.00, ул,"Коста Лулчев" 4, тел.726 371 /Прием по телефона/

6. ВЕТЕРИНАРЕН КАБИНЕТ Д-р Веселин Борисов, Понед.-петък 10.00 -14.00 /17.00 -19.00, събота 10.00 -15.00, тел.71 8648, ул,"Манастирска" 42-48 до Фестивална

7. Ветеринарен кабинет "Д-р Михайлова" Понеделник-петък 9.00-14.00, 16.00-20.00, събота 9.00-17.00, ул."Слатинска", бл.51, вх.В дом.тел.70 48 33, тел. 087 602 488

8. ВЕТЕРИНАРНА АПТЕКА"Агротексим" ЕООД лиценз № 548 Изключителен представител за България на Calliope. Ветеринарни препарати за всички видове домашни животни (кучета, котки, крави, овце, кози свине и птици): храни и аксесоари, инструментариум, компетенти консултации, отстъпки за ветеринарни лекари Понед.-петък 8.30-18.00, събота 9.00-13.00 бул, Шипченски проход 79, (срещу плувен комплекс "Червено знаме", тел.02/971 37 40, тел. 087 401 062

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лекаря нали не те преглежда по телефона? Трябва да те види, да чуе дробовете ти, да пипне. Да направи ПРЕГЛЕД. Как искаш някой тук да ти помогне, като още повече болестите по котките малко хора ги знаят. За това си има ветеринари. Кажи ми ти знаеш ли всички болести по хората, коя как се проявява, какви са ѝ симптомите и как се лекува? Не. Като си болна отиваш на лекар, еми и с котката е така. Не мога да разбера обаче защо толко време е отлагано, че и във форум се пита за това...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

РАЙОН СЛАТИНА

ВЕТЕРИНАРНИ КАБИНЕТИ......

Кажи му къде има гробище за домашни любимци, впрочем няма смисъл, той ще го метне в контейнера..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти мен четеш ли ме? За мене си престъпник, защото не полагаш грижи за животното, което си отделил от естествената му среда.Водил си я, а питаш, къде има???Ай, не на мене тия, ако имаш деца по същия начин ли ще драскаш из форумите и ще чакаш съвети как да ги лекуваш????

Един съвет от мен: Купи си Библията и се моли, може да помогне.А и се радвай, че живееш в България, защото във всяка нормална държава, в момента щяха да ти звънят на врата полицаите.

От мен толкова....За теб остана да я заведеш на ветеринар. И още нещо....НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СИ ВЗИМАЙ ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ!!!

Ти си много ..... Не съм доволен от тези, където съм ходил ама какво да ти обяснявам...

dindi: укротете страстите, моля.

Редактирано от dindi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти си много тъп. Не съм доволен от тези, където съм ходил ама какво да ти обяснявам...

Не е и нужно да ми обясняваш нищо.Дано не те гледат и тебе така, както ти котката си.....

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еееее, айде спазвайте добрият тон все пак де! Мисля, че стана ясно какво трябва да се направи, няма смисъл да се заяждате!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еееее, айде спазвайте добрият тон все пак де! Мисля, че стана ясно какво трябва да се направи, няма смисъл да се заяждате!

Заяждам...., не бесен съм, когато си взимат домашни любимци, а не полагат грижи за тях.Като не може да го гледа, да не го взима.А точно в този форум да се пита за болести по котките е много меко казано простотия.Ако съм прекрачил добрия тон(дано не чуеш какво говоря), въпреки че се опитах да бъда колкото се може по мек в изказа си, няма да се разсърдя ако получа наказание.Но няма да търпя, някви идиоти да се гаврят с животните!!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Okara, можеш да погледнеш ТУК, но те съветвам веднага да заведеш животинчето на лекар.

Ветеринарните лекари не са толкова некадърни и безотговорни, колкото някои хора се опитват да ги изкарат.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.