Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BG-Team-DRIFT

Съвет за дъно, процесор и RAM.

Препоръчан отговор

Здравейте. В предната си тема исках съвет за неизгряващ компютър, но вече се оказа, че е по-добре да се сменят старите части - дъно, процесор и RAM. Компютърът се ползва само за интернет и филми така, че ще трябва възможно най-евтиното, но все пак модерно. Значи, бюджет до 250 лева. Не са необходими изхвърляния от рода на 2х2 GB RAM. Аз карам с 2 GB RAM вече доста години и не съм изпитвал нужда от повече. Компютърът ще се ползва под XP и едва ли притежателят ще иска да се занимава с нещо друго така, че 2 GB RAM e максимумът, като няма да се разсърди и на 1 GB, тъй като в момента е с 512 MB. Ето и сегашната конфигурация, която ще се ползва: захранване-ISO 350 W. Доста тежичко е, така, че предполагам има достатъчно мед в него. Няма да се сменя. кутия - има си вкарващ вентилатор встрани. Снимки ако някой иска, по-късно. записвачка - не знам, но ползва IDE интерфейс заедно с флопито така, че дъното трябва да има и тия "екстри", които напоследък станаха такива. Хардът е SATA II. Ще се ползва абсолютно същия, без никаква промяна. Дори няма да се преинсталира наново. видеокарта - Chaintech GF 6600 PCI-E 1.0 ако не греша. Предполагам, за тия пари може да се вземе някоя AMD платформа, но изобщо не съм запознат с евтините им решения и с това, доколко показателят цена/производителност е на ниво. Сега сте вие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK 760GM-GS3, AMD 760G, DDR III 1800(O.C)/1333/1066, VGA, SATA, RAID, 47.50$

AMD Athlon II X3 Triple Core 450, 3.20GHz, 1.5M, BOX, AM3 76.80$

ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 30.00

Всичко с ДДС: 261.08лв.

Просто е безсмислено заради десетина лева по-малко да взема два пъти по-малко памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Моето предложение щеше да е по-добро дъно за сметка на по-слаб процесор, но така като гледам ще е идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям. Моето предложение щеше да е по-добро дъно за сметка на по-слаб процесор, но така като гледам ще е идеално.

Напълно си прав, що се отнася до дъното, ако човека има намерение след време да ъпгрейдва процесора, но само ако е до тогава, докато новите процесори все още се правят за слот започващ с обозначението: АМ...При ниските изисквания, които има и предвид минималните средства, които е решил да отделя за ъпгрейд, то по-добре ще е когато ресурсът на сегашната машина, след последното обновяване привърши след около 3 години, когато поддръжка на ХР просто няма да има, просто да се събере изцяло нова конфигурация, за която цел може да почне още от сега да пести.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен. Аз все пак мисля, че Intel може да се вмести.

Дъно: ASROCK H61M-VS - 90.23 лв.

Процесор: INTEL PENTIUM DUAL CORE G620T, 2.20GHz - 130.00 лв.

Памет: KINGSTON 2GB DDR III 1600 HyperX - 33.55 лв.

Всичко: 253,78

Забележка: Това е само за разнообразие и да се види, че и Интел може, но не мисля, че е по-добра от предложената от sliderum. Единственият плюс на това пред неговата е по-големият потенциал за ъпгрейд за в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен. Аз все пак мисля, че Intel може да се вмести.

Дъно: ASROCK H61M-VS - 90.23 лв.

Процесор: INTEL PENTIUM DUAL CORE G620T, 2.20GHz - 130.00 лв.

Памет: KINGSTON 2GB DDR III 1600 HyperX - 33.55 лв.

Всичко: 253,78

Забележка: Това е само за разнообразие и да се види, че и Интел може, но не мисля, че е по-добра от предложената от sliderum. Единственият плюс на това пред неговата е по-големият потенциал за ъпгрейд за в бъдеще.

Ами, ако не се лъжа и 1155 няма да е дълговечно B7X; Q7X; H7X; Z7X , ще са последните чипсети с този слот, а вероятно през 2012 година ще бъде и краят на обновяване на моделите на процесорите, които ще работят върху него. Положението не е по-различно отколкото при АМД. Но все пак успя да вместиш Интелски ъпгрейден комплект - поздрави :cool:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казах "по-голям потенциал за ъпгрейд" имах предвид i7 с/у X6 при AMD. Но този Пентиум на 2,2 ме съмнява да е по-добър от X3-ката на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казах "по-голям потенциал за ъпгрейд" имах предвид i7 с/у X6 при AMD. Но този Пентиум на 2,2 ме съмнява да е по-добър от X3-ката на AMD.

И двата посочени са далеч над класата, която се търси сега, а ако човека на автора на темата забогатее, след три години ще ни се смее заради тези Х6 и I7, които още отсега му ги мислим. Даже и да не забогатее, пак ще ни се смее, тогава орязан бюджетен процесор ще е по-бърз от тези, сегашните величия: ДДР4 Rules :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB 78LMT-S2P /AMD 760G/AM3 102лв ATHLON II X3 450 /BOX 128лв KIT 2X2GB DDR3 1333 A-DATA 43лв За 273лв и ъпгрейда след време може да бъде към булдозерите :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. И аз се замислих за нещо от рода на първото предложение на sliderum, но все пак да уточня, че тоя компютър е на брат ми, който не го ползва отдавна, а го е дал на тъща си да говори по скайп главно. Така, че ъпгрейди ме съмнява да има, освен както в тоя случай - изгоряло дъно или процесор. Така и не се разбра. Но тепърва ще мисля, дали процесорът става или не. 4 GB рам са излишно разхищение. Може би трябваше да определя цена 230 лева, защото ще трябва и за доставка да платя. А аз и обещах нещо евтино. Тя едва се нави така, че нито лев отгоре. Триядреният атлон е добре, 2 GB RAM също. Просто изискванията за конфигурацията са минимални. Но понеже не съм запознат с платформите на AMD, реших да се поссъветвам с вас. Все пак, някакви сравнения между интелската конфигурация и тая на AMD? Предполагам най-важното нещо в цялата конфигурация трябва да бъде процесорът, а не дъното. Няма да се клоква и както казах, ако се правят ъпгрейди, то те ще бъдат заради изгоряла част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка - ASRock N68-S3 UCC - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=33791 - 75лв

- 1 x ATA133 IDE connector (supports 2 x IDE devices)

- 1 x Floppy connector

Процесор - AMD Athlon II X3 450 3.20 GHz BOX - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=31600 - 130лв

Оперативна памет - A-DATA 2GB DDR3 1333 - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=23204 - 26лв

До тук 230лв, ако се поръчва онлайн остават и десетина - двадесет лева за доставка.

Пък може и за почерпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка - ASRock N68-S3 UCC - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=33791 - 75лв

Процесор - AMD Athlon II X3 450 3.20 GHz BOX - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=31600 - 130лв

Оперативна памет - A-DATA 2GB DDR3 1333 - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=23204 - 26лв

До тук 230лв, ако се поръчва онлайн остават и десетина - двадесет лева за доставка.

Пък може и за почерпка.

Мда. Тъкмо гледах интелското дъно на quickJO дали има IDE конектор. Но явно ще се спра на AMD макар, че сега гледах тестове на G620. Процесорът е доста добър. Изостава само при видеообработката и някои други неща. Но три е по-добре от две. Явно ще е нещо подобно. Ще помисля до неделя.

Засега се ориентирах към това:

дъно: ASROCK-760GM-GS3--AMD760G-AM3 - 76.45 лв.

RAM: 2GB DDR3 1333 A-DATA - 20.68 лв.

Процесор: ATHLON II X3 450 /BOX - 127.42 лв.

Всичко: 224.55 лв.

Някакви последни мнения за дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.