Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. В предната си тема исках съвет за неизгряващ компютър, но вече се оказа, че е по-добре да се сменят старите части - дъно, процесор и RAM. Компютърът се ползва само за интернет и филми така, че ще трябва възможно най-евтиното, но все пак модерно. Значи, бюджет до 250 лева. Не са необходими изхвърляния от рода на 2х2 GB RAM. Аз карам с 2 GB RAM вече доста години и не съм изпитвал нужда от повече. Компютърът ще се ползва под XP и едва ли притежателят ще иска да се занимава с нещо друго така, че 2 GB RAM e максимумът, като няма да се разсърди и на 1 GB, тъй като в момента е с 512 MB. Ето и сегашната конфигурация, която ще се ползва: захранване-ISO 350 W. Доста тежичко е, така, че предполагам има достатъчно мед в него. Няма да се сменя. кутия - има си вкарващ вентилатор встрани. Снимки ако някой иска, по-късно. записвачка - не знам, но ползва IDE интерфейс заедно с флопито така, че дъното трябва да има и тия "екстри", които напоследък станаха такива. Хардът е SATA II. Ще се ползва абсолютно същия, без никаква промяна. Дори няма да се преинсталира наново. видеокарта - Chaintech GF 6600 PCI-E 1.0 ако не греша. Предполагам, за тия пари може да се вземе някоя AMD платформа, но изобщо не съм запознат с евтините им решения и с това, доколко показателят цена/производителност е на ниво. Сега сте вие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK 760GM-GS3, AMD 760G, DDR III 1800(O.C)/1333/1066, VGA, SATA, RAID, 47.50$

AMD Athlon II X3 Triple Core 450, 3.20GHz, 1.5M, BOX, AM3 76.80$

ADATA 2 x 2GB DDR III 1333 30.00

Всичко с ДДС: 261.08лв.

Просто е безсмислено заради десетина лева по-малко да взема два пъти по-малко памет.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям. Моето предложение щеше да е по-добро дъно за сметка на по-слаб процесор, но така като гледам ще е идеално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Подкрепям. Моето предложение щеше да е по-добро дъно за сметка на по-слаб процесор, но така като гледам ще е идеално.

Напълно си прав, що се отнася до дъното, ако човека има намерение след време да ъпгрейдва процесора, но само ако е до тогава, докато новите процесори все още се правят за слот започващ с обозначението: АМ...При ниските изисквания, които има и предвид минималните средства, които е решил да отделя за ъпгрейд, то по-добре ще е когато ресурсът на сегашната машина, след последното обновяване привърши след около 3 години, когато поддръжка на ХР просто няма да има, просто да се събере изцяло нова конфигурация, за която цел може да почне още от сега да пести.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен. Аз все пак мисля, че Intel може да се вмести.

Дъно: ASROCK H61M-VS - 90.23 лв.

Процесор: INTEL PENTIUM DUAL CORE G620T, 2.20GHz - 130.00 лв.

Памет: KINGSTON 2GB DDR III 1600 HyperX - 33.55 лв.

Всичко: 253,78

Забележка: Това е само за разнообразие и да се види, че и Интел може, но не мисля, че е по-добра от предложената от sliderum. Единственият плюс на това пред неговата е по-големият потенциал за ъпгрейд за в бъдеще.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен. Аз все пак мисля, че Intel може да се вмести.

Дъно: ASROCK H61M-VS - 90.23 лв.

Процесор: INTEL PENTIUM DUAL CORE G620T, 2.20GHz - 130.00 лв.

Памет: KINGSTON 2GB DDR III 1600 HyperX - 33.55 лв.

Всичко: 253,78

Забележка: Това е само за разнообразие и да се види, че и Интел може, но не мисля, че е по-добра от предложената от sliderum. Единственият плюс на това пред неговата е по-големият потенциал за ъпгрейд за в бъдеще.

Ами, ако не се лъжа и 1155 няма да е дълговечно B7X; Q7X; H7X; Z7X , ще са последните чипсети с този слот, а вероятно през 2012 година ще бъде и краят на обновяване на моделите на процесорите, които ще работят върху него. Положението не е по-различно отколкото при АМД. Но все пак успя да вместиш Интелски ъпгрейден комплект - поздрави :cool:.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като казах "по-голям потенциал за ъпгрейд" имах предвид i7 с/у X6 при AMD. Но този Пентиум на 2,2 ме съмнява да е по-добър от X3-ката на AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като казах "по-голям потенциал за ъпгрейд" имах предвид i7 с/у X6 при AMD. Но този Пентиум на 2,2 ме съмнява да е по-добър от X3-ката на AMD.

И двата посочени са далеч над класата, която се търси сега, а ако човека на автора на темата забогатее, след три години ще ни се смее заради тези Х6 и I7, които още отсега му ги мислим. Даже и да не забогатее, пак ще ни се смее, тогава орязан бюджетен процесор ще е по-бърз от тези, сегашните величия: ДДР4 Rules :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

GB 78LMT-S2P /AMD 760G/AM3 102лв ATHLON II X3 450 /BOX 128лв KIT 2X2GB DDR3 1333 A-DATA 43лв За 273лв и ъпгрейда след време може да бъде към булдозерите :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията. И аз се замислих за нещо от рода на първото предложение на sliderum, но все пак да уточня, че тоя компютър е на брат ми, който не го ползва отдавна, а го е дал на тъща си да говори по скайп главно. Така, че ъпгрейди ме съмнява да има, освен както в тоя случай - изгоряло дъно или процесор. Така и не се разбра. Но тепърва ще мисля, дали процесорът става или не. 4 GB рам са излишно разхищение. Може би трябваше да определя цена 230 лева, защото ще трябва и за доставка да платя. А аз и обещах нещо евтино. Тя едва се нави така, че нито лев отгоре. Триядреният атлон е добре, 2 GB RAM също. Просто изискванията за конфигурацията са минимални. Но понеже не съм запознат с платформите на AMD, реших да се поссъветвам с вас. Все пак, някакви сравнения между интелската конфигурация и тая на AMD? Предполагам най-важното нещо в цялата конфигурация трябва да бъде процесорът, а не дъното. Няма да се клоква и както казах, ако се правят ъпгрейди, то те ще бъдат заради изгоряла част.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дънна платка - ASRock N68-S3 UCC - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=33791 - 75лв

- 1 x ATA133 IDE connector (supports 2 x IDE devices)

- 1 x Floppy connector

Процесор - AMD Athlon II X3 450 3.20 GHz BOX - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=31600 - 130лв

Оперативна памет - A-DATA 2GB DDR3 1333 - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=23204 - 26лв

До тук 230лв, ако се поръчва онлайн остават и десетина - двадесет лева за доставка.

Пък може и за почерпка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дънна платка - ASRock N68-S3 UCC - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=33791 - 75лв

Процесор - AMD Athlon II X3 450 3.20 GHz BOX - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=31600 - 130лв

Оперативна памет - A-DATA 2GB DDR3 1333 - http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=23204 - 26лв

До тук 230лв, ако се поръчва онлайн остават и десетина - двадесет лева за доставка.

Пък може и за почерпка.

Мда. Тъкмо гледах интелското дъно на quickJO дали има IDE конектор. Но явно ще се спра на AMD макар, че сега гледах тестове на G620. Процесорът е доста добър. Изостава само при видеообработката и някои други неща. Но три е по-добре от две. Явно ще е нещо подобно. Ще помисля до неделя.

Засега се ориентирах към това:

дъно: ASROCK-760GM-GS3--AMD760G-AM3 - 76.45 лв.

RAM: 2GB DDR3 1333 A-DATA - 20.68 лв.

Процесор: ATHLON II X3 450 /BOX - 127.42 лв.

Всичко: 224.55 лв.

Някакви последни мнения за дъното?

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.