Премини към съдържанието
_AnJeLiNa_

Къде да съхраняваме снимките си?

Препоръчан отговор

Наскоро преинсталираx стария си компютър. За съжаление си изтрих всички снимки,документи и музика там. Успях да въстановя само част от снимките си с програмата RECUVA...

Успях да въстановя 80% от тях. Исках да попитам къде да съхранявам снимките, музиката си, както и документите.Както разбрах не трябва да е на диск C http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно така- не трябва да е на C:/. Можеш да ги съхваняваш на всеки друг дял, различен от този на Операционната Система.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам страшно много снимки и на компютъра си, но все по-често, поне тези от телефона качвам в Picasa. Но да, правилно си разбрал, снимки, документи и изобщо всичко важно не е добре да се намира на дяла, на който ти е операционната система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За съжаление не съм от разбирачите в тази сфера...Освед диск Ц имам диск HP(RECOVERY)(D:)...Мога ли да ги прехвърля там?И ако преинсталирам уиндоуса ще се запазят ли? Мерси предварително..:cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знаеш ли, я ни кажи всеки диск с какъв размер е и как се казва. След това ще те помоля да кажеш с коя операционна система си, че да те насочим как да провериш хард диска си. Причината да моля за това е, че ме съмнява, че имаш празно място на диска, което не е събрано в дял. Щом казваш HP Recovery това е лаптоп? Можеш ли да споделиш с нас и неговият модел?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да.Лаптоп е-HP.Когато цъкна на Computer ми дава: Local disk C 19,6GB free of 141GB HP_Recovery(D:) 1,62GB free of 7,61 GB DVD RW Drive (E:) С Windows Vista съм..:cool:

Редактирано от _AnJeLiNa_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Олеле. Още от тука виждам много лошо разпределение на мястото на харда... Сега отвори Старт менюто--> Контрол панел--> System Maintenance и от там отиваш на Administrative Tools във него като си вече цъкаш на Storage и го разтягаш надолу ще видиш Disk Management, цъкаш на него и пращаш една снимка тук. Ако кажеш точно модела на лаптоп-а ще минем и без това.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А да открих го...Как да направя снимката обаче Модела е HP Pavilion dv6000

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А да открих го...Как да направя снимката обаче

Модела е HP Pavilion dv6000

това го видях в Гоогле - FN+prt sc,после отваряш Paint->edit->paste
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На клавиатурата потърси един бутон с надпис „PrintScr“. При натискането на този бутон, моментното изображение се запазва в РАМ паметта. От там можеш да го поставиш в някоя програма за графична обработка. Вградената в ОС е Paint. отваряш я и в празното бяло поле поставяш запазеното изображение. Последното можеш да го направиш и с клавишната комбинация - Ctrl+V. Запазваш файла и го качваш някъде в нета. Например тук .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това го видях в Гоогле - FN+prt sc,после отваряш Paint->edit->paste

Благодаря ти...Получи се...:ph34r:

Олеле. Още от тука виждам много лошо разпределение на мястото на харда...

Сега отвори Старт менюто--> Контрол панел--> System Maintenance и от там отиваш на Administrative Tools във него като си вече цъкаш на Storage и го разтягаш надолу ще видиш Disk Management, цъкаш на него и пращаш една снимка тук. Ако кажеш точно модела на лаптоп-а ще минем и без това.

На клавиатурата потърси един бутон с надпис „PrintScr“. При натискането на този бутон, моментното изображение се запазва в РАМ паметта. От там можеш да го поставиш в някоя програма за графична обработка. Вградената в ОС е Paint. отваряш я и в празното бяло поле поставяш запазеното изображение. Последното можеш да го направиш и с клавишната комбинация - Ctrl+V. Запазваш файла и го качваш някъде в нета. Например тук .

Мерси полу4и се....:angry:

post-304134-0-10255800-1311265927_thumb.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без да чакам снимката, на мен ми става ясно, че на практика ти имаш твърд диск с 160ГБ обем, разделен на два дяла. Системен „Це“ с 141ГБ и възстановителен „Де“ с 7,61ГБ. Ще трябва да се направи нова подредба на дяловете. За системния „Це“ е добре някъде около 30-40ГБ, а останалото да е за „Де“. Сегашното „Де“ (ако го запазиш) ще стане „Е“, но по мое мнение няма смисъл от него. Сега как ще стане това е друг въпрос. Съдейки по твоите постове, мисля че нямаш толкова опит и само ще развалиш нещата. По-добре е да го дадеш някой друг да го направи, който разбира от тези неща. Има специални програми за целта, но аз не препоръчвам използването ѝм, понеже крият рискове за загуба на информация. Най-добре е да си прехвърлиш всичко важно за теб на външен носител (флашка, ДВД дискове, външен твърд диск или някакъв друг външен носител) и да преинсталирате ОС на чисто, като по време на инсталирането изтриете всички дялове на твърдия диск и ги създадете на ново и форматирате.

Редактирано от еди (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еххх, надявах се на по-добро развитие... Явно харда ти е като цяло 160 GB. Отговарям ти на всички въпроси: Да, каквото си седи на D:/ ще се запази. Но всичко на C:/ ще се губи при преинсталация. По-принцип при теб е мноооого кофти разделено. Принципно се оставят 40 GB за операционната система и това е което се губи, останалите как искаш си ги правиш. Само че, на теб вместо 40 са ти оставили 140... А останалите 100 можеше да са отделно и в тях де не се губи нищо. За съжаление, не смятам, че ще можеш сама да оправиш проблема. Най-добре си архивирай на дискове, флашки всичките снимки, файлове, въобще важните неща и го занеси на сервиз да оправят това. п.с. Еди ме е изпреварил с минутка. :angry:

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори...Аз една чст от снимките,клипчетата съм ги вече свалила на дискове,но все пак така ли да оставя нещата в диск Ц?....Не е ли добре да ги преместя в Д за всеки случай“???

Без да чакам снимката, на мен ми става ясно, че на практика ти имаш твърд диск с 160ГБ обем, разделен на два дяла. Системен „Це“ с 141ГБ и възстановителен „Де“ с 7,61ГБ. Ще трябва да се направи нова подредба на дяловете. За системния „Це“ е добре някъде около 30-40ГБ, а останалото да е за „Де“. Сегашното „Де“ (ако го запазиш) ще стане „Е“, но по мое мнение няма смисъл от него. Сега как ще стане това е друг въпрос. Съдейки по твоите постове, мисля че нямаш толкова опит и само ще развалиш нещата. По-добре е да го дадеш някой друг да го направи, който разбира от тези неща. Има специални програми за целта, но аз не препоръчвам използването ѝм, понеже крият рискове за загуба на информация. Най-добре е да си прехвърлиш всичко важно за теб на външен носител (флашка, ДВД дискове, външен твърд диск или някакъв друг външен носител) и да преинсталирате ОС на чисто, като по време на инсталирането изтриете всички дялове на твърдия диск и ги създадете на ново и форматирате.

Да така е нямам никакъв опит в тази сфера,за това съм изключително благодарна за вашите бързи отговори :angry::ph34r::angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами целта на разделянето на диска е точно тази, но ще имаш ли място на сегашното „Де“ да си събереш всичко? ОС каза че е Виста, но тя оригинална ли е (закупена заедно с лаптопа) или е после слагана от някой. Ако не е оригинална сложи си 7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами целта на разделянето на диска е точно тази, но ще имаш ли място на сегашното „Де“ да си събереш всичко? ОС каза че е Виста, но тя оригинална ли е (закупена заедно с лаптопа) или е после слагана от някой. Ако не е оригинална сложи си 7.

Не съм сигурна,тъй като в началото ми го закупи друг човек и те правиха всичките инсталации които са нужни :hush:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поне от ХР насам (за по-старите не знам) може да се преместят системни папки от системния дял в друг дял. При ХР това е системната папка „Моите документи“, като в нея са и папките „Моите картини“, „Моята музика“. При Виста не се сещам точно как беше, но при 7 всяка от тези папки се премества самостоятелно. Дори има опция да се премести и папката „Работен плот“.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми най-добре- запази си всичко някъде на страни, занеси лаптопа в сервиз и поискай чиста инсталация на Windows 7 със заличаване на дяловете и да станат C- 40 GB и D- 100 GB да нямаш подобни проблеми за напред.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм сигурна,тъй като в началото ми го закупи друг човек и те правиха всичките инсталации които са нужни :(

Ами попитай ги и дали ще могат да отново да го направят, но този път по-добре! :hush:
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми най-добре- запази си всичко някъде на страни, занеси лаптопа в сервиз и поискай чиста инсталация на Windows 7 със заличаване на дяловете и да станат C- 40 GB и D- 100 GB да нямаш подобни проблеми за напред.

Ми наистина най-добрата идея е тази...Ще го занеса и ще искам Windows 7 и да ми заличат дяловете.За сега нищо да не правя нали така?Да не премествам никакви снимки и документи???

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми наистина най-добрата идея е тази...Ще го занеса и ще искам Windows 7 и да ми заличат дяловете.За сега нищо да не правя нали така?Да не премествам никакви снимки и документи???

ОФТОПИК !

На Всички Ви съм написал плюсове заради темата и начина или по точно за отличното ви представяне и като питащи и като знаещи и помагащи. От мен, на Всички Ви - БЛАГОДАРЯ!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не направи си архива ти. Да си си сигурна, че всичко си си запазила, после да не обвиняваш някой от сервиза, че нещо не е запазил. Дай им лаптопа с идеята, че в него няма нищо ценно за теб.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чета темата, и не вярвам на ушите си ... :P

quickJO, обясни ми как става това с преинсталацията в сервиз, при положение, че легален Windows7 струва от порядъка на 200 лв и нагоре. Ще трябва ли авторката на темата да си плати тези пари? Или по сервизите са почнали да слагат пиратски ОС на всеки, който поиска? Варианта сервизът да купи лицензираната ОС и да я инсталира безплатно на клиентката си пък ми се вижда съвсем абсурден.

Изяснете си първо дали Vista-та е лицензирана. Защото по разпределението на дяловете подозирам, че е така. Ако е, и ако работи както трябва, преинсталация не е нужна. От системния дял се изчистват към 100 GB, и се отцепват в нов дял за данни - снимки, музика, и т.н. Запазва се системния, както и Recovery-то.

Angelina, добре е да спазваш едно много важно правило - всяка важна за теб информация трябва да се копира на поне един външен носител, освен на харддиска на лаптопа ти. Имам предвид на външен харддиск, на флашки, или на DVD дискове. Аз лично предпочитам последните. Така че, на всичко, което си успяла да спасиш, направи едно копие, и след това мисли как да си организираш дяловете в лаптопа, и дали да минаваш от Vista на Windows7.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз си ги съхранявам на харддиска, но ги имам копирани и на двд-та и цд-та...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.