Премини към съдържанието
_AnJeLiNa_

Интернет настойка за Windows XP ( с рутер ТП–ЛИНК )

Препоръчан отговор

При преисталиране на Windows XP изтри всичко в диск Ц. Успях да въстановя част от снимките. Започнах да правя настойките на компа от самото начало, но имам проблем с интернет възката. Не успявам да я направя. В къщи съм с рутер ТП-ЛИНК...Някой знае ли как да си въстановя интернет възката...:whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ти трябват настройки , той рутера си ги пази , а виж дали имаш мрежова карта - драйвери :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От предната тема: в момента си с Windows Vista? Нали? Можеш ли да дадеш малко повече информация какво точно ти дава като грешка, или какво точно ще рече "проблем с интернет връзката".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ти трябват настройки , той рутера си ги пази , а виж дали имаш мрежова карта - драйвери :)

Да аз съм от предишната тема, но пиша за другия ми комп ( настолния ), който е с Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По какъв начин е вързан компютъра към рутера- с кабел или безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По какъв начин е вързан компютъра към рутера- с кабел или безжично?

с кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За интернета какви настройки въвеждаш? Оставяш ли го да си ги вземе сам от рутера? Сигурна ли си, че са сложени драйвърите за LAN картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От предната тема: в момента си с Windows Vista? Нали? Можеш ли да дадеш малко повече информация какво точно ти дава като грешка, или какво точно ще рече "проблем с интернет връзката".

През kontrol panel-network connection-create a new connection-new connection wizard--conect to the Internet--set up my connection-connect to use broadband connection...-Isp(какво трябва да се напише тук)-...???така ли трябва да е връзката с рутер или бъркам?

Да не би да трябва да влезна в настойка за warelles network setup wizard???

Редактирано от _AnJeLiNa_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не пипай - нали си зад рутер :) Каква връзка ще създаваш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не пипай - нали си зад рутер :)

Каква връзка ще създаваш ?

wireless network setup wizard-next-add TP-LINK--set up a network manualy- print and finish

По този начин ли трябва да въведа всичко?Няма как да го принтна накрая

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш рутер който бачка , имаш връзка между рутера и компютъра с кабел - не ти трябват никакви настройки и никакви допълнителни настройки - освен ако не си пипала в настройките на мрежарката и да си махнала отметката от TCP/IP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш рутер който бачка , имаш връзка между рутера и компютъра с кабел - не ти трябват никакви настройки и никакви допълнителни настройки - освен ако не си пипала в настройките на мрежарката и да си махнала отметката от TCP/IP

Не знам,но не ми се отваря страницата на Интернет Експлорера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eто :whist:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eто :whist:

Не нямам нищо такова? Как да си я направя тази връзка стъпка по стъпка...Ще съм мн благодарна ако някои ми обясни..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаш инсталирани драйвери , предполагам че си с вградената мрежова карта и не си инсталирала драйверите на дъното . Намери си диска на дъното и почвай .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж дали имаш иконата изкарана до часовника. От горната снимка това е първата икона в дясно от клавиатурния индикатор в синьо с надпис EN. Ако го имаш с десен бутон върху него и избираш (мисля, че беше) Мрежови настройки. (В момента съм на компютър с Линукс и не се сещам точно как бяха менютата). Ако нямаш такава икона, отиваш в контролния панел и от там търсиш мрежови настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаш инсталирани драйвери , предполагам че си с вградената мрежова карта и не си инсталирала драйверите на дъното . Намери си диска на дъното и почвай .

Тъй като не съм мн запозната с всички тези неща, може ли да ми кажеш стъпка по стъпка къде да влезна за да направя настойката???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде.

Когато си купувала компютъра, трябва заедно с него да са ти дали един или няколко диск(а).

На някой от тези дискове (ако са повече от един) трябва да има изписано Motherboard.

След като го сложиш в компютъра, би трябвало само да ти отвори прозорец, предлагащ ти да инсталираш няколко вида драйвъри.

От там нататък, ако ти трябва помощ, напиши какво ти показва или направо направи снимка (понеже при всеки драйвър е различно).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тъй като не съм мн запозната с тия теми може ли да ми кажете стъпка по стъпка как точно да започна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой ти преинсталира ? Помоли го да си довърши работата . Трябва поне малко познания и ако си намериш диска който са ти дали когато си купила компютъра да го сложиш в СДто и от там да си инсталираш нужните драйвери , предполагам че също нямаш и звук ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой ти преинсталира ? Помоли го да си довърши работата .

Трябва поне малко познания и ако си намериш диска който са ти дали когато си купила компютъра да го сложиш в СДто и от там да си инсталираш нужните драйвери , предполагам че също нямаш и звук ?

Аз си преинсталирах Windowsa.Въведох си кода който ми искаше и инсталацията мина добре...Просто не знам как да си направя интернет настройката

Искам възможно най-бързо да си направя настройкта за интернет защото трябва да си сложа и съответно антивирусната

Редактирано от _AnJeLiNa_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай снимка от диспечера на устройствата. Сега ще питаш къде са и как да стигнеш до тях. С десен бутон върху Моя компютър избираш Менажер. От там избираш Диспечер на устройствата. Ако е на английски е дивайс менажер. Виж имаш ли жълти удивителни. Просто направи снимка на него прозорец и я дай тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без драйвери , нет няма да има :P Предполагам че не можеш да кажеш и дъното какво е ? Отвори компютъра и погледни за надписи по голямата платка на която са набодени :speak: разни работи и кабеляци и напиши тук тези надписи или ако имаш флашка си изтегли АИДА64 от интернет и я инсталирай на компютъра и от нея ще разберем дъното какво е и после ще продължим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай снимка от диспечера на устройствата. Сега ще питаш къде са и как да стигнеш до тях. С десен бутон върху Моя компютър избираш Менажер. От там избираш Диспечер на устройствата. Ако е на английски е дивайс менажер. Виж имаш ли жълти удивителни. Просто направи снимка на него прозорец и я дай тук.

untitled.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Красота, диска на дъното го пъхаш в CD-то и инсталиране на всичко що пише драйвер :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.