Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В повечето теми за нова конфигурация, някои по-знаещи съветват да не се купува готова конфигурация от магазин или сайт "много пъти сме обяснявали защо" Може ли да обясните пак ако ви се занимава ? На 1 приятел скоро му се случи следното : Поръча си части ( за около 1800 лв ) не може да си сглоби сам компа и го даде в сервиз. Върнаха му го и след месец експлоатация и съвсем случайно разбра че видео картата му е сменена с 1 модел по -стара, а дъното от чисто ново му е сменено с същото, но вече изплзвано от друг . Вие какви проблеми сте срещали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В повечето теми за нова конфигурация, някои по-знаещи съветват да не се купува готова конфигурация от магазин или сайт "много пъти сме обяснявали защо"

Може ли да обясните пак ако ви се занимава ? На 1 приятел скоро му се случи следното : Поръча си части ( за около 1800 лв ) не може да си сглоби сам компа и го даде в сервиз. Върнаха му го и след месец експлоатация и съвсем случайно разбра че видео картата му е сменена с 1 модел по -стара, а дъното от чисто ново му е сменено с същото, но вече изплзвано от друг . Вие какви проблеми сте срещали ?

Готовите конфигурации

1. не са оптимални за цената си. Само големи фирми мигат да си разрешат да правят евтини и добри конфигурации заради отстъпки на едро

2. не са толкова оптимални за производителност. Елементите не са тествани за съвместна работа и съвместимост и (отново) само големите фирми могат да си позволят да тестват конкретна конфигурация за тези неща

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В повечето теми за нова конфигурация, някои по-знаещи съветват да не се купува готова конфигурация от магазин или сайт "много пъти сме обяснявали защо"

Може ли да обясните пак ако ви се занимава ? На 1 приятел скоро му се случи следното : Поръча си части ( за около 1800 лв ) не може да си сглоби сам компа и го даде в сервиз. Върнаха му го и след месец експлоатация и съвсем случайно разбра че видео картата му е сменена с 1 модел по -стара, а дъното от чисто ново му е сменено с същото, но вече изплзвано от друг . Вие какви проблеми сте срещали ?

Capnemo ти обясни, защо не се купуват готови конфигурации. За подменянето на компоненти по сервизите мога да ти кажа,че това си е "НОРМАЛНА" практика в България. Не знам какаъв съвет да ти дам освен да запомниш този сервиз и да не стъпваш повече там.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Редовно в готовите конфигурации отива залежал хардуер.Понякога и върнати гаранционно и от ремонтирани части. Захранване - обикновено се слага 500-600W "жълто" захранване на което реалната мощност е много по малка. Дъно - евтини бюджетни решения с по 2 слота за рам, вградена видео карта(не че е лоша да има) и безумно остарял чипсет. процесор - тук се изхвърлят пишат честотата на процесора но не и модела. Примерно: AMD триядрен 3,2GHz Видео карта - Тук положението е направо трагично :cheers: слагат се карти с много но бавна памет и обикновено 64 битова шина.Но се рекламират за геймърски. Е и тетрис е интересна игра. С рам паметта положението е същото много като обем най често в някакви безумни комбинации на принципа да има "щото видиш ли ДДР3 работела в триканален режим". Хардовете пък са или от зелената серия на WD или някое залежало на склад бръмчащо недоразумение на Хитачи ..но тук е въпрос на вкус. Да не забравяме и класическия номер с гаранцията шибват ти едни красиви лепенки на кутията и ти дават обща гаранция от 24 месеца на всичко. Е да де ама повечето производители дават по 3,4 че и по 5 години гаранция да не говорим че има рам памети с доживотна. След 3-4 месеца компютъра се разбръмчава и аиде една две седмици в сервиза за ремонт пък реално погледното иска едно почистване от прах за 10минути. За липсата на адекватно охлаждане пък изобщо няма да споменавам :cool: Ми не благодаря купувам си частите и си сглобявам сам, елементарно е стига да знаеш от кой край се държи отверката.

• Харесва ми 13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е да де ама повечето производители дават по 3,4 че и по 5 години гаранция да не говорим че има рам памети с доживотна.

Само едно уточнение да не се обърка някой и да сме коректни. Доживотна гаранция не означава докато рам-та се развали, а най-често означава докато продукта се произвежда от производителя. Т.е. до края на живота на продукта, което може 1, 2 години.

линк от wiki-то

Lifetime warranty na Kingston

цитирам:

Product Lifetime Warranty:†

The following Kingston products are covered by this warranty for the life of the product:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз никога не бих си взел готова конфигурация, тъй като е добре да се сглоби машина, която да е подходящо направена според целите, за които ще се използва. :cool:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вероятно колегите са казали, да се включва и аз: 1. Стари, застояли компоненти или върнати гаранционно и поправени се слагат. Като цяло- много прецакано... 2. Липса на информация. Много ме грее, че процесора е 3.0 GHz, като е от преди 4 години, защото в момента 2 GHz ще го отвеят. Технологиите се развиват и не е прто на "килограм". И други фактори влиаят и аз искам взимам най-новото и качествено! 3. Никога няма да намериш инфо за захранването- обикновенно слагат китайски боклуци дето гърмят... 4. Гаранцията там е най-прецакващото нещо! Аз искам гаранция на всеки компонент по отделно като да си ползвам пълната гаранция на всеки и искам когато дойде време за ъпгрейд да мога да си отворя кутията сам и да си сменя всичко и когато дойде време за чистене от прах да не съм завързан за севрвиза заради гаранционната лепенка! Въобще липсва информация, слагат се стари и некачествени компоненти и тн и тн. НИКОГА не бих си взел готова конфигурация!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

quickJo, копуваш компютъра, такъв какъвто ти трябва например от Dell, слагаш го под масата след две години повтаряш, не си чупиш главата с ъпдейти и глупости. Може да си сигурен че всичко е тествано и работи добре, а ти може да се концентрираш върху това което искаш да пправиш с машината. Виж ако за теб върха на умението е да си сглобиш комп, тогава ми е жял за теб, и няма какво да ти кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Dell и HP правят качествени готови конфигурации, но и цените им са хубави. За същите пари може да се направи нещо по-добро, отново си ограничен от към ъпгрейд, а тези производители ограничават BIOS (примерно липсва клок). Кажи ми един техен компютър с какво е по-добър от сглобеният от мен с поръчани части, че да предпочета техният?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На всички компоненти има лепенки със серийни номера,които при опит за сваляне малко или много се повреждат.Те служат за установяване на правото на гаранция.Ако ще сглобяват в сервиз просто предварително си ги запишете. По принцип съм против готовите конфигурации,защото на тях все нещо им куца.Фирмите се отървават от залежали и технологично стари компоненти.Най-доброто решение за тези който ги е страх от хардуера е да си поръчат конфигурация с избраните от тях компоненти.Също трябва да попитат може ли да се отваря кутията без да отпада гаранцията,защото 2 или3 години без почистване или ъпгрейд не става. За тези които искат да опитат сами мога да кажа ,че сглобяването на компютър е може би най-лесното от цялостната му поддръжка.Изгледайте няколко клипчета,прочетете няколко упътвания,прехвърлете книжката на дъното няколко пъти и започвайте.Замасете се за кутията.Като поставяте компонентите не напъвайте,вадете от опаковката само този който ще поставяте.След като приключите с монтажа проверете няколко пъти връзките преди да подадете захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

quickJo,

копуваш компютъра, такъв какъвто ти трябва например от Dell, слагаш го под масата след две години повтаряш, не си чупиш главата с ъпдейти и глупости. Може да си сигурен че всичко е тествано и работи добре, а ти може да се концентрираш върху това което искаш да пправиш с машината. Виж ако за теб върха на умението е да си сглобиш комп, тогава ми е жял за теб, и няма какво да ти кажа.

Ако ти си от хората който искат да си купят нещо да го наврът под бюрото и да не го мислят повече добре.

Е да ама аз примерно не съм от тези хора.

Компютъра ми е хоби обичам да го човъркам, почиствам, ъпгрейдвам. Не мога да отделя на 2 години по 1500-1600лв за нов, но на 5-6 месеца мога да си позволя да си закупя нов компонент, да продам стария за горе долу добри пари защото е още в гаранция и не е безвъзвратно остарял. И така от 12години вече имам актуален и бърз компютър на който мога да подкарам всичко което желая.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най - хубаво е сам да си сглобиш компютъра, супер елементарно е, някой си мислят ,че това е все едно да сглобиш автомобил, но въобще не е така :cool: А като си сглобиш всичко сам,и накрая пуснеш компютъра и всичко работи - безценно :) Никога не съм си взимал готова конфигурация, няма и да си взема!!! Най са ми смешни тези Мултирама по - цял ден ги рекламират, най - добрата компютърна фирма :eek: Вижте само как изглежда топ конфигурацията им за игри: МОДЕЛ: GAMER HQ2465-G1000 ПРОЦЕСОР ПРОИЗВОДИТЕЛ: INTEL ПРОЦЕСОР МОДЕЛ: CORE I5 2400 3.10GHz 6MB L3 ДЪННА ПЛАТКА: ASUS P8H61-M LE ПАМЕТ (MB): DDR3 KIT 2 X 2GB 1333MHZ ТВЪРД ДИСК (GB): 1000 GB ГРАФИЧНА КАРТА: AMD HD6850 1GB GDDR5 ЗВУКОВА КАРТА: 7.1 Звук ОПТИЧНА МЕДИЯ: DVD+/-RW DL МРЕЖОВА КАРТА: 10/100/1000 Mbps КОМУНИКАЦИОННИ ПОРТОВЕ: 6xUSB 2.0 КУТИЯ: COOLER MASTER ELITE 430 ЗАХРАНВАНЕ: COOLERMASTER GX-450W За 1250лв всичко!!! Даже може + монитор 21инча и клавиятура и мишка за 1600лв. :D Ако си го сглобя сам със същите части ще е за 1020лв. +23 инча монитор и ще стане 1250лв. А мога да си сложа по хубави части за по малко пари...

Редактирано от KeepWalkinG (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най - хубаво е сам да си сглобиш компютъра, супер елементарно е, някой си мислят ,че това е все едно да сглобиш автомобил, но въобще не е така :cool:

Аз все пак държа да го направи някой, които се занимава с това и разбира нещата по-добре от мен. Макар че и аз съм си сглобявал някои неща навремето, които си работеха много добре. :)

Да не говорим, че ако попаднеш на сериозен човек, може да ти даде много ценни съвети относно някои тънкости при подбирането на компоненти, което може да го знае само някой, който всекидневно се занимава с това. :eek:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Dell и HP правят качествени готови конфигурации, но и цените им са хубави. За същите пари може да се направи нещо по-добро, отново си ограничен от към ъпгрейд, а тези производители ограничават BIOS (примерно липсва клок). Кажи ми един техен компютър с какво е по-добър от сглобеният от мен с поръчани части, че да предпочета техният?

Ако искам да обновя всички компютри в офиса към кого ли ще се обърна към теб или към dell ... хммм

Нека да видим:

Dell ми предлага:

Добра гаранция

Изгодни цени

Бърза доставка

Ти ми предлагаш:

Идеално избрани компоненти

Възможност за ъпгрейд винаги

ще ми почистваш компютрите веднъж на няколко месеца

хмммм .... какво ли да избера, толкова е трудно ... ооо не не е, ест. че няма да избера теб!

quickJo, за гаранцията ... не ми пука кой компонент се е счупил, за мен компютъра не работи, и искам да работи отново, колкото по бързо толкова по добре!

Не ме интерсува че компонентие имат различни срокове на гаранция, единственото което ме интересува че гаранцията е поне 2 години, след тези 2-3 години така или иначе ще си купя нов компютър, така че този аргумент е маловажен! (по принцип всички компютри се бракуват и се копуват нови след 3 години)

На всички компоненти има лепенки със серийни номера,които при опит за сваляне малко или много се повреждат.Те служат за установяване на правото на гаранция.Ако ще сглобяват в сервиз просто предварително си ги запишете.

По принцип съм против готовите конфигурации,защото на тях все нещо им куца.Фирмите се отървават от залежали и технологично стари компоненти.Най-доброто решение за тези който ги е страх от хардуера е да си поръчат конфигурация с избраните от тях компоненти.Също трябва да попитат може ли да се отваря кутията без да отпада гаранцията,защото 2 или3 години без почистване или ъпгрейд не става.

За тези които искат да опитат сами мога да кажа ,че сглобяването на компютър е може би най-лесното от цялостната му поддръжка.Изгледайте няколко клипчета,прочетете няколко упътвания,прехвърлете книжката на дъното няколко пъти и започвайте.Замасете се за кутията.Като поставяте компонентите не напъвайте,вадете от опаковката само този който ще поставяте.След като приключите с монтажа проверете няколко пъти връзките преди да подадете захранване.

Има лепенки, но не се повреждат, прсото са на компонентите за идентификация. блах блах

Ако нещо не работи и на следващият работен ден иде маймунка с отверка и поправя всичко.

Ако ти си от хората който искат да си купят нещо да го наврът под бюрото и да не го мислят повече добре.

Е да ама аз примерно не съм от тези хора.

Компютъра ми е хоби обичам да го човъркам, почиствам, ъпгрейдвам. Не мога да отделя на 2 години по 1500-1600лв за нов, но на 5-6 месеца мога да си позволя да си закупя нов компонент, да продам стария за горе долу добри пари защото е още в гаранция и не е безвъзвратно остарял. И така от 12години вече имам актуален и бърз компютър на който мога да подкарам всичко което желая.

Да моето време е ценно, аз върша работа с компютъра, за мен е само средство, а не цел.

-----------------

На всички останали, вместо да питате за съвет приятелчета (чули не дочули) или да ходите по "сервизи", просто отидете в някой магазин или на сайта на някой OEM и си копете каквото ви трябва, ако не знаете какво ви трябва се обаждате на OEM, там ще ви помогнат.

Ако компютрите бяха лощи OEM щеха да фалират, нали представете си няколко милиона компютъра на година и 40% от тях да се връщат заради дефекти, не е много успещен бизнес.

А сега си представете дупка дето продава 10 компютъра на месец!

Редактирано от FlagOfHate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам и аз да включа тук. Значи имам един близък приятел, който си взе готова конфигурация от JAR. Още след 6-тия месец почнаха дефектите. Първо му изгоря видеокартата. Носи го на ремонт, правиха го нещо 2 седмици и накрая понеже изгорялата карта беше 512MB, те му казаха да даде 20лв отгоре и му сложиха 1GB. След това, дъното, което е от онези старите ASRock дето бъгваха, му се прецакаха жаковете за слушалките и микрофона и от 1 година насам е сменил около 15 броя слушалки. Още нещо - преди няколко месеца му изгоря звуковата карта, и трябваше и нея да сменя, а отделно след нея се появи и друг дефект - само като побутнеш леко кутията, на монитора се появява разноцветна картина (един път бяла, друг път светло синя) и не изчезва. Единствения начин е да рестартираш компютъра. Пак го води на сервиз, пак казаха, че уж са го оправили .... :cool: Та това е. Сам прецени дали дали е разумно да даваш пари за готови конфигурации, след като аз и още доста колеги нагоре са ти обяснили!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз никога не бих си взел готова конфигурация, тъй като е добре да се сглоби машина, която да е подходящо направена според целите, за които ще се използва. :cool:

Може ли да аргуиментираш защо това е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз все пак държа да го направи някой, които се занимава с това и разбира нещата по-добре от мен. Макар че и аз съм си сглобявал някои неща навремето, които си работеха много добре. :)

Да не говорим, че ако попаднеш на сериозен човек, може да ти даде много ценни съвети относно някои тънкости при подбирането на компоненти, което може да го знае само някой, който всекидневно се занимава с това. :cool:

В "сервизите" обикновено работят неграмотни пишлемета завършили наскоро без никакъв стаж и никаква мотивация.

Има и изключения но са малко.

Защо да разчитам да попадна на сериозен човек? Има форуми, не един и два :eek: от първа ръка мога да разбера кое как.

За мен е много по-ценно да разбера от човек ползвал даден компонент с месеци как се държи от такъв който продава по 100бр на ден.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз никога не бих си взел готова конфигурация, тъй като е добре да се сглоби машина, която да е подходящо направена според целите, за които ще се използва. :)

Може ли да аргуиментираш защо това е така?

Аргументът ми е написан достатъчно точно и ясно в поста, който си цитирал. :D

В "сервизите" обикновено работят неграмотни пишлемета завършили наскоро без никакъв стаж и никаква мотивация.

Има и изключения но са малко.

Защо да разчитам да попадна на сериозен човек? Има форуми, не един и два :cool: от първа ръка мога да разбера кое как.

За мен е много по-ценно да разбера от човек ползвал даден компонент с месеци как се държи от такъв който продава по 100бр на ден.

Имам предвид, че има много фирми, които работят сериозно и професионално.

Плюс това, не можеш да разчиташ на мнението на човек, които е ползвал даден компонент месеци наред, тъй като работата на този компонент зависи и от работата на цялостната конфигурация. Един човек, които всекидневно се занимава с компютри, може да има много по-задълбочен поглед върху нещата.

А неграмотните пишлемета обикновено работят в големите вериги като "Мултирама", например. :eek:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Искам и аз да включа тук.

Значи имам един близък приятел, който си взе готова конфигурация от JAR. Още след 6-тия месец почнаха дефектите. Първо му изгоря видеокартата. Носи го на ремонт, правиха го нещо 2 седмици и накрая понеже изгорялата карта беше 512MB, те му казаха да даде 20лв отгоре и му сложиха 1GB. След това, дъното, което е от онези старите ASRock дето бъгваха, му се прецакаха жаковете за слушалките и микрофона и от 1 година насам е сменил около 15 броя слушалки. Още нещо - преди няколко месеца му изгоря звуковата карта, и трябваше и нея да сменя, а отделно след нея се появи и друг дефект - само като побутнеш леко кутията, на монитора се появява разноцветна картина (един път бяла, друг път светло синя) и не изчезва. Единствения начин е да рестартираш компютъра. Пак го води на сервиз, пак казаха, че уж са го оправили .... :cool: Та това е. Сам прецени дали дали е разумно да даваш пари за готови конфигурации, след като аз и още доста колеги нагоре са ти обяснили!

Гледай сега, не ме интересува какво са обеснявали твоите колеги.

Не купувайте готови конфигурации от някакви гаражни фирмички, а от реномирани производители, тогава такива проблеми няма.

както казах има разлика дали правиш 10 компютъра на месец или 100 000.

Ако правиш 100 000, не може да си позволиш подобно нещо, като тия гаражните с 10!

Аргументът ми е написан достатъчно точно и ясно в поста, който си цитирал. :eek:

Не това е изказването което искам да аргуметираш. - @тъй като е добре да се сглоби машина, която да е подходящо направена според целите, за които ще се използва", не е аргумент, защо е добре това?

Редактирано от FlagOfHate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аргументът ми е написан достатъчно точно и ясно в поста, който си цитирал. :cool:

Да, така е. Но аз лично ще реша да сглобявам машина само ако е за домашни цели. АКо иде реч за сървър ще заложа на някоя от големите фирми. Те могат да направят машина, която да работи добре, 24 часа без да спира и да няма проблеми със съвместимост на компоненти

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не това е изказването което искам да аргуметираш. - @тъй като е добре да се сглоби машина, която да е подходящо направена според целите, за които ще се използва", не е аргумент, защо е добре това?

Напротив, аргумент е, който обаче ти или не харесваш, или не разбираш. Което май показва, че ти работиш във фирма, която предлага готови конфигурации и повечето от мненията в тази тема не ти харесват. :cool:

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напротив, аргумент е, които обаче ти или не харесваш, или не разбираш. Което май показва, че ти работиш във фирма, която предлага готови конфигурации и повечето от мненията в тази тема не ти харесват. :)

Много грешиш.

Това не аргумент а твоето субективно мнение!

Явно ти не разбнираш този концепт, което те прави просто поредната овца в стадото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Гледай сега, не ме интересува какво са обеснявали твоите колеги.

Не купувайте готови конфигурации от някакви гаражни фирмички, а от реномирани производители, тогава такива проблеми няма.

както казах има разлика дали правиш 10 компютъра на месец или 100 000.

Ако правиш 100 000, не може да си позволиш подобно нещо, като тия гаражните с 10!

Нямам нищо против ОЕМ производителите.Ако печелиш пари с този компютър и искаш да работи без забележки,то ОЕМ е препоръчителен.

Все пак цената на инсталирания софтуер на такава машина неколкократно надхвърля нейната( ако не е пиратски).

Тук основно се коментират кофигурации за забавления и с ограничен бюджет.Все едно да кажеш "Купете си мерцедес -другите не струват.В момента нямате пари?Ами спестявайте още десетина години!"

Редактирано от kashchey (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Готовите конфигурации си ги представям така-тръскат 2 кашона чаркове и някой почва да ги сглобява според знанията и уменията си(много съмнителни според мен), гони естествено и норма, което още повече влошава качеството....А има ли си идея, какво точно аз искам от конфигурацията и за какво ще я използвам? А тези приказки за гаранцията.....Като знам колко са бързи и че обикновено се налага да ги плаши човек с КЗП за да се размърдат.Купуваш си нещо и реално не го ползваш, защото е по сервизите.Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.