Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм да си взимам ново PC. Та да се посъветвам с вас. Засега съм се спрял само на процесор Core i5 2500. Ще се ползва основно за игри. Предложете останалите компоненти. Цена до около 1000лв.Ако може предложенията да са от most.bg понеже ще ползвам отстъпка от там. Мерси предварително!! П.п може и малко над бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Дъно: ASROCK H61DE/S3 - 123,90 лв.

2. Процесор: INTEL CORE i5-2310, 2.90GHz 314,76 лв.

3. РАМ: KINGSTON 2 x 2GB DDR III 1600 HyperX - 58,42 лв.

4. Хард: WD 1024GB 32MB SATA III Blue - 102,42 лв.

5. Кутия: COOLER MASTER ELITE 430 BLACK - 79,97 лв.

6. Захранване: SEASONIC Захранване SS-520GB, 520W - 125,60 лв.

7. Видео: PALIT 1024M GTX460 SONIC DDR - 290,06 лв.

Общо: 1095,13 лв. Предполагам щом имаш отстъпа ще слезне до към 1000. Ако ти е много смени видео картата със GTX 460 768 MB версията. Тя е около 230 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK H61M/U3S3 116лв

I5-2400 /3.1G/6M/BOX 318лв

KIT 2X2GB DDR3 1333 A-DATA 43лв

PALIT GTX560TI 1GB D5 378лв

WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue 70лв

SEASONIC SS-520GB 122лв

CM ELITE 335 BLACK 65лв

Около 1100лв , цените са от друг магазин!

П.П Монитор имаш ли и с каква резолюция е?

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Звукова и саунд карта са си вградени в дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето едно предложение с AMD:

Дъно: ASROCK 880G PRO3, AMD 880G, DDR III 1866(O.C)/1333/1066, VGA, HDMI, SATA III, RAID, eSATA, USB 3.0, GLAN, AM3 - 156лв

Процесор: AMD Phenom II X4 Quad Core 955, 3.20GHz, 2M (L2 Cashe), 6M (L3 Cashe), BOX, AM3 - 198лв

Рам: KINGSTON 2 x 2GB DDR III 1600 HyperX - 57лв

Хард: WD 500GB 7200 16MB SATA III Blue - 70лв

Видеокарта: SAPPHIRE 1024M HD6950 DDR 5 PCI-E FULL - 407лв

Кутия: COOLER MASTER ELITE 430 BLACK, w/o PSU - 80лв

Захранване: SEASONIC SS-520GB, 520W - 123лв

Общо: 1095лв от sky.bg

Ще имаш възможност заъпгрейд на процесор в бъдеще.

ПП: Нещо линковете не работят, не мога да схвана как се поства външен линк с новия форум ... Публикувано изображение

Редактирано от panew (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@panew, тези части ще паснат на един core i5 нали? И по добри ли са с изключение на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ликовете са много гадни... Трябва да ги оправят... Тоя Феном i5-цата ще го отвее тотално. Нещо не ми харесва идеята за AMD, макар и с опция за ъпгрейд в бъдеще...

kamko96 Какво имаш предвид с "ще паснат ли тези части на i5"?

Редактирано от quickJO (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно е, че Фенома няма шанс пред Core i5, но може би Daredevil_666 вече даде прекрасен вариант за 1100лв, така че каквото и да предложа с Intel, или ще е същото като неговото или по-слабо, или пък се търси вариант с Core i3-2100 ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда. Според мен е най-добре. Нямам много инфо за тази 560, но сигурно е по-добре от 460-ката. Сега остава да си избира човека. В конфигурацията на panew видеото е много хубаво. Все пак струва над 400 лв :weather2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мда. Според мен е най-добре. Нямам много инфо за тази 560, но сигурно е по-добре от 460-ката. Сега остава да си избира човека. В конфигурацията на panew видеото е много хубаво. Все пак струва над 400 лв :weather2:

560 Ti е равностойна ( почти) на HD6950. Въпрос на предпочитания и цена разбира се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1280x960.Става ли?

Ако това е резолюцията на монитора ти и нямаш намерения да го сменяш, то такава видеокарта от рода на GTX560 не ти е нужна!Една 6770 ще върши същата работа.Ако сменяш монитора след време няма да сгрешиш със закупуването на подобна видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако това е резолюцията на монитора ти и нямаш намерения да го сменяш, то такава видеокарта от рода на GTX560 не ти е нужна!Една 6770 ще върши същата работа.Ако сменяш монитора след време няма да сгрешиш със закупуването на подобна видеокарта.

Хм, това по принцип е една от поддържаните резолюции на мониторите, едва ли е нативният брой пиксели на матрицата и съответно фабрично настроената разделителна способност. Вероятно с толкова е настройвал някоя игра ръчно или толкова е позволявало ако е била пусната опцията за автоматично избиране на разделителна способност от апликациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://www.kolko.bg/bg/samsung-bg-98/p/1017320 Това е монитора.Обмислям и сменяне на монитор, но то ще е след време. Просто, защото ако взема сега ще се отрази на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.