Shipo

Въпрос за Телевизор TOSHIBA 32AV834G

24 мнения в тази тема

Здравейте, купих си този телевизор (TOSHIBA 32AV834G), но имам малък проблем, упитах се да гледам филм със субтитри от флашка филмът тръгва без никакъв проблем но субтитри неми излизат или на места са малки квадрати с въпросителни в тях. Имали някой който може да ми помогне ? П.С Имената на файловете са еднакви, пробвах с всякакви разширения, знам как се вграждат но трябва да има и друг начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина има кой да ти помогне! Казва се Търсачката! Питай нея!

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си този телевизор (TOSHIBA 32AV834G), но имам малък проблем, упитах се да гледам филм със субтитри от флашка филмът тръгва без никакъв проблем но субтитри неми излизат или на места са малки квадрати с въпросителни в тях.

Имали някой който може да ми помогне ?

П.С Имената на файловете са еднакви, пробвах с всякакви разширения, знам как се вграждат но трябва да има и друг начин.

Виж какви стандарти за заложени в телевизора за субтитри.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем със същия телевозор и също търся рещение. Търсих в интернет, но нищо не намерих. Ако някой знае как да ги пусна, моля да каже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с различен енкодинг на субтитрите. Отваряте файла с текстови редактор, напр. Notepad, File > Save As и гледате какво пише на Encoding. Много често е ANSI, но този енкодинг сякаш не се харесва от повечето USB плеъри на телевизори (вкл. и на моя Шарп). Сменяте енкодинга на Unicode и би трябвало проблемът ви да е решен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами първо ползвайте вграденият кирилизатор на сайта,че да можем да ви разберем.Някак си гадно е да говориш езика,а да не му изписваш буквите... По проблема ви.Отворете файла със субтитрите с приложението Notepad.Променете енкодването на UTF-8.и запазете със Save As... Би трябвало да стане. п.п. Сега забелязах че постът на интернетица,на който отговорих е изтрит от модератор.Ако той реши,може да премахне и моят пост.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това да ги вграждаш си е играчка дано стане с това енкодване.Успех Миме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, купих си този телевизор (TOSHIBA 32AV834G), но имам малък проблем, упитах се да гледам филм със субтитри от флашка филмът тръгва без никакъв проблем но субтитри неми излизат или на места са малки квадрати с въпросителни в тях.

Имали някой който може да ми помогне ?

П.С Имената на файловете са еднакви, пробвах с всякакви разширения, знам как се вграждат но трябва да има и друг начин.

отваряш с нотпад и даваш "save as", за encoding избираш unicode

едит: то вече написано...

и аз имам един въпрос има ли опция при тия боклуци тошиба като се плейва филм вместо да го разпъва на цял екран да запазва отношението, че все трябва ръчно да го правя?

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Благодаря!post-250709-0-00006000-1342028600_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Нямам субтитри на USB плейъра

За Тошиба трябва да са с разширение .srt на енкодинг UTF-8. Има безплатна програма - Subtitle Edit 2.9.3 - с която се прекодират /3.1 версията на програмата има и БГ/

Просто трябва да се смени кодировката на субтитрите на UTF-8. Отваряте файла със субтитрите ,примерно с Notepad ->File->Save as..-> и най-долу променяте Encoding от ANSI на Unicode. Може и ANSI с UTF-8 -> save -> yes и сте готов.

На реда с иконите имате format - от там избирате .srt или .sub, след него е encoding - UTF-8 и давате save - третата икона

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какви стандарти за заложени в телевизора за субтитри.

То в телевизора няма как да залагат стандарти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във фърмуера се залагат определени стандарти, какво може да поддържа ТВ-то.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж умно момиче, а написала глупости. Темата е от преди ...2 години! Вашите субтитри оправихте ли ги вече?

"Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Благодаря!"

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж умно момиче, а написала глупости. Темата е от преди ...2 години! Вашите субтитри оправихте ли ги вече?

"Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Бл

http://forum.setcombg.com - в този форум тези проблеми се обсъждат подробно за различните марки телевизори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://forum.setcombg.com - в този форум тези проблеми се обсъждат подробно за различните марки телевизори.

Аз не го знаех това! Добре, че ми казахте, нищо че редовно го посещавам от дълги години!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Здравейте, не знам дали трябва да отворянова темаили може и тук. Имам телевизор TOSHIBA 42SL863G с проблема за липсващите субтитри. Пробвах всички видове кодиране, заглавията на филма и субтитрите саеднакви, но аз продължавам да нямам субтитри. Някой да може да помогне? Благодаря!"

ПФФФФФФФФ

Значи, коментара ми беше специално за изказването на господин Костов, специално за това как се задават стандарти на субтитрите в телевизора.

А иначе, да. Видях, че проблемът е решен, но по принцип щом е решен един проблем темата се затваря. Когато е затворена се разбира, че не трябва да се разисква. В този случай май всеки може да пише по нея когато си пожелае. Така ли е или се бъркам???????????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПФФФФФФФФ

Значи, коментара ми беше специално за изказването на господин Костов, специално за това как се задават стандарти на субтитрите в телевизора.

А иначе, да. Видях, че проблемът е решен, но по принцип щом е решен един проблем темата се затваря. Когато е затворена се разбира, че не трябва да се разисква. В този случай май всеки може да пише по нея когато си пожелае. Така ли е или се бъркам???????????

Когато една тема е приключена, има надпис  "ОТГОВОРЕНО"  във зелен правоъгълник. Можете да погледнете в под форумите за пример .

Редактирано от LZ4JW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато една тема е приключена, има надпис "ОТГОВОРЕНО" във зелен правоъгълник. Можете да погледнете в под форумите за пример .

И дори и така да е, какво от това? Да няма някакви рестрикции за писане? И вие да не се явявате някакъв тип модератор, или друго? Редактирано от fifitata (преглед на промените)
1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дори и така да е, какво от това? Да няма някакви рестрикции за писане? И вие да не се явявате някакъв тип модератор, или друго?

Вие питате а аз Ви отговорих! Това е технически под- форум, а не място за обяснения. Прочетете правилата на форума!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, пробвах всичко по няколко пъти. Дори и в сервиза отидох с телевизора и флашка, с филми. От там ми казаха, че специално моя телевизор явно има някакъв фабричен проблем...Не знам доколко това е вярно. Слагам си флашката на системата за домашно кино и си гледам филмите, но никога повече тошиба!

Благодаря за помощта, въпреки всичко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре ще се опитам да ви помогна, ще се включа предиобед :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали този филм със субтитрите:

http://dox.bg/files/dw?a=a29f5b836f

http://dox.bg/files/dw?a=acd0c9ddc5

Мяташ ги на флашката и я боцкаш в ТВ-то.

Ако не ги изкарва субтитрите значи наистина може да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход