Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

zeus1

Имаше ли земетресение днес? - факти, начини за лична защита и др.

Препоръчан отговор

5,2 по скалата на Рихтер е магнитудът на второто земетресение 24 май 2009 | 19:46 | Агенция "Фокус" София. Второ земетресение беше усетено на територията на страната. Земетресението е с магнитуд около 5,2 по скалата на Рихтер, съобщиха от Министерството на извънредните ситуации. По данни на Сеизмологичния център към Геофизичен институт на БАН в 19 часа и 18 минути българско време е регистрирано земетресение с епицентър на около 160 километра в югозападна посока от София, извън територията на страната. Към момента няма данни за нанесени материални щети или пострадали хора. Мдам. Доста добре си разтресе и двата пъти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъъъ, много бе... 5.2 :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук, на ≈ 60 километра от София съвсем леко се усети. Само полилея малко се люшкаше. Не съм на много високо, на петия етаж съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Усетиха се и двата труса. Първият ме накара да стана от компютъра, но за втория не си направих труда :lol6: Майтапа настрана, но добре си се усетиха - паметника на Левски. Даже и в Скай сити се е усетило. Да се надяваме, че всичко е отминало.

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усетиха се и двата труса. Първият ме накара да стана от компютъра, но за втория не си направих труда :huh: Майтапа настрана, но добре си се усетиха - паметника на Левски. Даже и в Скай сити се е усетило. Да се надяваме, че всичко е отминало.

Аз станах да кажа на наще и да включа телевизора после се върнах да напиша темата докато се тресеше Публикувано изображение . Дано наистина е преминало защото за втори път става тука земетресение а преди не е било така (поне откакто съм роден де) дано наистина не идва по голямо земетресение.

П.п. Пак земетресение ама е слабо почнаха да се клатят лампите. Какво става. Публикувано изображение

Редактирано от karrlito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що се усети пак тук, не беше по-силно от първия път.

Редактирано от mxp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак друсна яко... Пфуууууууууууууууууууу!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ауууу.... Това беше брутално...Яко се разлюлях... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ни тресна. Или може би този път наистина оправиха асансьора?!? п.п. и друг път съм усещал леко земетресение в София. Нормално, това си е сеизмичен район.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малей... май яко ви се напукват мазилките там.

Ужас излизам на палатка. Пак ме заболя глава от тея люлеена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

друсате ли се? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

друсате ли се? :P

Не се подигравай,че да не дойда с резачката Публикувано изображение

Баси,панелката играеше валс под нозете ми :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

друсате ли се? :lol6:

Друс, друс - страхотна гнус.

Даже и Мел Гибсън падна от коня, баси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се подигравай,че да не дойда с резачката Публикувано изображение

Баси,панелката играеше валс под нозете ми :lol6:

голям мерак да я пробваш Публикувано изображение

споко, Вранча ей я дей - и нашия ред ще дойде :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То да не е онова земетресение, дето тука го чакахме :lol6::P:blink:

Втори трус бе усетен в Пловдив

24 май 2009 | 22:53 | Агенция "Фокус"

Пловдив. Втори трус бе усетен в Пловдив около 22.40 мин., предаде кореспондент на Агенция ”Фокус”. Земетресението отново бе хоризонтално. От Гражданска защита в Пловдив информираха, че първия трус почти не е бил усетен от хората и не са постъпили никакви обаждания за щети и разрушения.

Цветана ТОНЧЕВА

Лошо, приближава се :blink:

Редактирано от diadia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новият трус е с магнитуд около 4,5 по Рихтер 24 май 2009 | 23:05 | Агенция "Фокус" София. В 22,37 часа стана най-силният афтършок, който също е усетен в София. Той е с магнитуд около 4,5 степен по Рихтер - значително по-слабо от земетресението от 19,18 часа. Това съобщи за Агенция "Фокус" Емил Ботев, от Института по сеизмология към Българската академия на науките. Земетресение е усетено и във Велинград, съобщиха читатели на Агенция „Фокус”. В писмото си до редакцията Лея Минкова пише: „В 22:38 усетихме земетресението леко във Велинград. Живеем на втория етаж”. Тодор Чобанов от Асеновград пише, че около 22.40 в града е усетен нов трус. Според читателя трусът е хоризонтален, може би 3-4 степен по Рихтер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли не съм ги усетил в София? Сигурно защото съм на партера. Като ми кажат, че тресе поглеждам лампите - да, наистина се клатят. Дано да няма повече трусове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То да бяха само трусовете, не знам как е в София, ама тук в Сандански бяха съчетани и със страшна гръмотевична буря - една гръмотевица трасна на 2 метра от нас, и точно успокоих децата, че няма страшно, и всичко се разлюля. Добре, че не усетихме по-късните шокове - може би вече твърде ни се спеше, а може би не са били толкова силни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам... хубаво се раздрусахме :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нашите ми казаха, че е имало такова. За бях на гости по това време и нищо не съм усетила

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Земята под Петрич не спира да се тресе 25 май 2009 / News.dir.bg Трето поред земетресение разлюля Петрич днес, след двата труса вчера. По данни на Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН в 12.38 ч. българско време е било регистрирано земетресение от 3,7 по Рихтер с епицентър на около 160 км в югозападно посока от София, на територията на Македония. По-рано - в 10.59 часа, беше засечен друг трус с магнитут около 4 по скалата на Рихтер . Епицентърът е на същото място. Първият трус тази сутрин беше в 7,50 часа, като регистрираните в Националната сеизмологична мрежа от вчера досега са повече от 350. Само около 30 от тях обаче са усетени, съобщи Емил Ботев, ръководител на Отдела по сеизмология към БАН по Нова телевизия, цитиран от Фокус. Той уточни, че силата на най-силния трус, регистриран вчера малко след 19 часа, която официално е 5.2 по скалата на Рихтер, е била усетена най-много в петричкото село Беласица - там въздействието е било от 6-та степен. Падали са предмети, хората масово са напуснали жилищата си, каза още Ботев. В същото време силата на труса в София е била около 3 по скалата на Рихтер. Въпреки че като сила не влиза в категорията на силните, земетресението е било усетено в една трета от територията на България. Трусовете в Македония продължават през 10 -20 минути, съобщи пред „Фокус” Димче Балески, журналист в телевизия ВТВ от Валандово. Всички жители на града прекарали нощта извън жилищата си, наоткрито. Гражданите се подслонили в колите си, някои опънали палатки. В града досега няма щети, с изключение на пукнатини по стари къщи извън града.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...