Премини към съдържанието
Форумът в приложение

По-лесно сърфиране. Научи повече.

Kaldata.com - Форуми

Приложение на форума на цял екран с push известия, значки и други.

За да инсталирате това приложение на iOS и iPadOS
  1. Докоснете Иконата за споделяне в Safari
  2. Превъртете менюто и докоснете Добавяне към началния екран.
  3. Докоснете Добавяне в горния десен ъгъл.
За да инсталирате това приложение на Android
  1. Докоснете менюто с 3 точки (⋮) в горния десен ъгъл на браузъра.
  2. Докоснете Добавяне към началния екран или Инсталиране на приложение.
  3. Потвърдете, като докоснете Инсталиране.

Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

 

Матеус: България бе най-голямата грешка в кариерата ми

Featured Replies

Публикувано изображение

Бившият селекционер на българския национален отбор по футбол Лотар Матеус направи скандални разкрития само ден преди първия мач на нашите срещу Италия в квалификациите за Мондиал 2014.

Германската футболна легенда обяви, че работата му у нас е била най-голямата му грешка, като нападна и Борислав Михайлов, който е защитавал футболистите от тима, когато не са спазвали режима.

"По време на моята работа с отбора попаднах в много неприятни ситуации. През август 2011 година например, след поражението от Беларус с 0:1 в Минск, няколко футболисти нарушиха вечерния час и не спазваха режима."

"Но те не понесоха никакви наказания, защото се намираха под закрилата на президента на Федерацията Борислав Михайлов."

Публикувано изображение

"Именно поради това те можеха да си позволяват да пият в баровете и да се развличат с жени в периода преди отговорен мач... След тази случка се опитах да отстраня от игра Ивелин Попов и други провинили се футболисти, но не ми разрешиха да го направя", обяви Матеус пред вестник "Преса".

"Мога да кажа, че Федерацията до този момент има да ми дава пари по договора. Очевидно е, че за ръководителите на българския футбол документите не означават нищо. Аз не разбирам, как е възможно Михайлов да влиза в структурите на управление на УЕФА."

Публикувано изображение

"Имаше и друг случай. Аз бях против абсурдния приятелски мач с такъв отбор като Естония. Можехме да играем в ОАЕ и да спечелим пари, но в крайна сметка попаднахме в тази отвратителна история. Работата с националния отбор на България аз считам за най-голямата грешка в кариерата си", допълва световният шампион от Мондиал'90.http://www.btv.bg

Е като е друсал гюбеци в чалготеките Матеус едва ли е мислел така ! Сега е вече грешка защото в другите страни курвите са по скъпи ама ... нали трябва да каже нещо.

Не мисля, че Матеус прави удачен ход с подобни изказвания. Не че се съмнявам в достоверността на съдържанието им, която съвсем не е тайна за никого, но не вярвам играчите да са били главни действащи лица в чалгаджийниците, а Матеус да си е лягал праведен веднага след залез слънце. Не знам с какво се занимава сега Матеус, но той е типичен пример за много голям играч, превърнал се в повече от посредствен треньор. Та затова и търси медийна изява, все някой ще прочете материала и ще си спомни за немеца. Няма лоша реклама, важно е само да ти казват правилно името.

То май цялата му треньорска кариера е една голяма грешка. За нас също беше грешка, че той пое националния отбор.

Ха, ама ние имаме ли последните няколко години национален отбор по футбол..или по пиение, дрога и махмурлийско преплитане на... и трите леви крака на терена. Таквиз(да ме извинява именника)балъци, събрани от кол и въже из вертепите и двама...,е айде да са трима добри играчи в целият състав. Утре ще ги видим, какво ще "натворят" срещу "макароните".

И за едните и другите беше грешка. За него ми е все тая, но се надявам ние да се поучим от нашата грешка. В случая е напълно прав за положението в БФС, но това не може да е извинение, че е некадърен треньор. Той по-добър треньор едва ли ще стане, но дано ние се усетим и изхвърлим купищата боклуци от БФС начело с Михайлов, Сираков и Лечков. Конкретно тия тримата нямам нищо против в най-лошия вариант да ги заточат завинаги в Антарктида.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

..но дано ние се усетим и изхвърлим купищата боклуци от БФС ..

Само дето не виждам кой и кога ще ги изхвърли. И следващите избори ще са същият фарс като предишните.

Нужни са нови хора, които трябва и да мислят по нов начин, инак ползата ще е точно "стани ти, че да седна аз, пък ще делим"...

Гледам сега това театро, дето го разиграват неколцина, за да докопат по-голям комат от тв правата за излъчване на мачове от шампионата. Специален тв канал щели да пускат. Любопитно ми е с какво ще запълват времето когато няма мачове - с реклами от "еротичен магазин" ли или с чалга?

Само дето не виждам кой и кога ще ги изхвърли....

Начинът е един и е същият като при правителството - АК-47 ще ги изхвърли всички и трайно.

Така е. Съгласен съм с Лотър. Беше голям футболист, но като треньор е много посредствен.

  • 2 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...
  • Автор

Шокиращата история на Матеус за България

Публикувано изображение

Изключително интересна би се сторила на българския читател биографията на Лотар Матеус. В нея германецът прави шокиращи разкрития за престоя си начело на националния отбор на България. Ето и част от най-интересните моменти:

"Офис в стара соцсграда, готова за събаряне, която се намира в центъра на София. Мебелировката вътре е наследство от Източния блок. Тук се помещава централата на БФС. Стоя срещу Борислав Михайлов, наричан още Боби. Като президент на местната федерация той ми подава ръка, аз я стискам и следващата ми работа е факт: национален селекционер.

Още преди да я приема знам, че българският футбол живее в миналото, не в настоящето. Няма успехи на клубно ниво, липсват спонсори, да не говорим за работата с подрастващите. Националният отбор е допуснал 2 загуби и класирането за Евро 2012 изглежда като невъзможна мисия. Ето защо казвам на Боби, че е по-добре да се мисли за мондиала в Бразилия през 2014 г. Идеята ми е да реорганизирам тотално футбола в България. Матиас Замер ми предоставя безвъзмездно концепцията на немската федерация за развитието на юношите. Началото всъщност е повече от добро. Отборът печели в дебюта ми срещу Уелс с 1:0, после взимаме по точка от мачовете срещу Швейцария и Черна гора.

После идва лятната пауза, през която очевидно се е случило нещо. До ден днешен обаче не знам какво е то. Може би футболистите са забелязали, че се ползвам с все по-малка подкрепа сред шефовете на българската федерация. Когато бях в Партизан, всички там искахме едно: успех. Разбирахме се чудесно, в Сърбия никой не работеше против мен. В България всичко е различно. Постоянно имаш усещането, че всеки е срещу всеки.

Губим контрола срещу Беларус, като играем наистина ужасно. По време на пътуването до Минск, обаче с Михайлов си стискаме ръцете за нов 2-годишен договор. Предстоят 2 мача от пресявки да европейското – с Англия у дома и с Швейцария навън. Падаме от британците, които ни вкарват 3 гола с 4 удара, а ние не успяваме да се разпишем от 6 изстрела. Срещу Швейцария се представяме наистина кошмарно. Причината е, че някои футболисти не се придържат към тактическите ми указания. Успяваме да поведем, но губим с 1:3 не без помощта на зетя на Боби Михайлов (б.р. Живко Миланов), който си изкарва червен картон. В този момент разбирам, че това българско поколение няма нищо общо със Стоичков, Балъков и останалите, които ни елиминираха от САЩ’94.

След сблъсъка с Швейцария, усещам че нещата не са наред. Вместо да седне на нашата маса, както прави винаги, Михайлов не обелва нито дума и отива при сина си, който е и вратар на националния. Няколко дни по-късно ми се обажда пресаташето на БФС и ме известява, че договорът ми е прекратен едностранно. Това обаче е против правилата и се налага да включим адвокатите в спора помежду ни. В българския футбол очевидно няма място за доверие, открити отношения и взаимен респект. Играчите в тази страна нямат желание да тренират, да се научат на дисциплина, да стават рано, да гледат видеозаписи, да ги обсъждат. Разбира се, това не се отнася за всички, просто за по-голямата част от тях.

Българският футболист няма желание за нищо. Той не познава манталитета на победител – да постигнеш това, за което мечтаеш, с цената на всичко. Българите обаче не си дават много зор, изглежда се задоволят с това, което имат. Да не говорим, че им липсва футболен интелект.

В един момент поисках да изгоня конкретен играч, за да служи за пример на останалите, но президентът Борислав Михайлов не ми позволи. Било табу! Попитах го: „Боби, защо всъщност ме ангажира? Не беше ли точно за да въведа дисциплина, професионално отношение и дори иновации в този тим?”.

А той ми отговори: „Остави момчетата да се наспят. Какво искаш от тях – да тренират по 2 пъти на ден? Те не са свикнали на такива натоварвания”.

Изведнъж обещанията, дадени в началото на престоя ми, се оказаха забравени. Вместо да приемат предложенията ми за нови спонсорски договори, те ги отхвърляха. С мотива, че тези сделки щели да попречат на по-големи такива занапред. Истината е, че във федерацията се грижеха предимно за интересите на своята клика. И къде са днес тези по-мащабни спонсори, за които ми обясняваха? Няма ги.

По време на престоя ми в България се случи още нещо неприятно: манипулиран мач от тотомафията. Още в самото начало ми се стори странно, че президентът Михайлов много настоява да изиграем конкретна приятелска среща. Съперник ни бе Естония, но двубоят трябваше да се проведе в турския курорт Анталия. Имам свидетели, че седмици наред се противях на този абсолютно излишен мач. Това не бе първият подобен случай. Четири месеца по-рано се изправихме срещу Саудитска Арабия в Истанбул. Двубоят се състоя пред 150 зрители на тренировъчно игрище. Предишната вечер трябваше да се готвим на терен извън града, който бе осветен от 4 смехотворни крушки. Не можехме да виждаме топката. Когато поисках обяснение ми казаха, че такива маргинални срещи са по вкуса на компанията, която ги организира. За сблъсъка със Саудитска Арабия не знам, но за този с Естония, изгледан от 80 души, стана ясно, че е бил манипулиран.

Наложи се да го махнат от всички офиицални статистики. Гледах да се съсредоточа повече върху събитията на терена и изобщо не ми хрумна, че съдиите нямат лиценз и свирят под чужди имена. Изненадах се, когато разбрах, че двубоят е организиран от тайландски посредници. Крайният резултат бе 2:2, а всички голове бяха отбелязани от дузпи.

Как се урежда една среща? В конкретния случай бе съдията, друг път може да е някой треньор или играч. Много често потенциалнте жертви се набелязват в казината. Става дума за футболисти, които са натрупали сериозни дългове и искат да ги изплатят. Отчаяни от положението си, те се съгласяват да продадат даден двубой. Впоследствие те включват в порочната схема двама-трима съотборници, на които дават пари, предварително получени от мафиотите. И така залог от десетки хиляди евро изведнъж се превръща в печалба за милиони.

За мен всеки играч с доказано участие в черно тото трябва да бъде изхвърлян до живот. В този смисъл авантюрата ми в България бе като пробождане с нож в сърцето. Чувствах се излъган. Ето защо бе най-добре за всички да сложим край на това едногодишно недоразумение през декември 2011-а".http://www.sportni.bg

Интересно. Няма причина да не вярвам на Матеус, но той поначало не бе треньорът, който ни трябваше. Работил съм с немци/австрийци и знам колко принципни са. Това може да е добре за оправданието им след това, но не и за провалите, които следват от цялата тая последователност. То като нямаш нищо в главата си, колкото и линии на партията да следваш, все ще си губещата страна. Та тия западняци се правят на голямата работа, но в същност са нищо сами. Трябва някой постоянно да им подсказва, трябва всичко да е описано и написано и чак тогава, ако имаме късмет, нещата се получават. По-скоро екстензивно, отколкото интензивно. Така, че Матеус може да е прав за нашата действителност, но ми се струва, че най-напред трявба да погледне себе си и себеподобните си. Вярно, германците премазаха половин Европа преди 70 години, но това се дължеше главно на груба сила, отколкото на интелект.

Редактирано от Кирилов (преглед на промените)

Вярно, германците премазаха половин Европа преди 70 години, но това се дължеше главно на груба сила, отколкото на интелект.

Офф

По този въпрос много може да се спори макар че моето лично мнение е че точно Русия обърна войната с груба сила и Германия загуби ключови битки точно заради гордостта на Фюлера ! Но заради един луд не може да квалифицираш всички немци под общ знаменател.

Офф

По този въпрос много може да се спори макар че моето лично мнение е че точно Русия обърна войната с груба сила и Германия загуби ключови битки точно заради гордостта на Фюлера ! Но заради един луд не може да квалифицираш всички немци под общ знаменател.

Как да не ги квалифицирам, като виждам какво представляват немците с контактите, които съм имал? Те са последователни. Примерно, прави някаква настройка на машина. Той има нещо запаметено в главата си, има и разни схеми, също записани от някой, има и телефон да звъни на тоя и оня, като не може да направи нищо. Да, нещата се правят по някакъв начин, последователно и вероятността да пропуснеш нещо е малка. Проблемът е, че не винаги това е ефективно. Ако при едно дете на 7 години това би свършило чудесна работа, научавайки го на основни неща от живота, то за един специалист това е голяма тежест, особено ако не промени мисленето си в процес на работа. Хитлер е типичния пример, как нещата стават с груба сила. Ако това бе някаква "демокрация" или поне някакво плуралистично общество, дали някой би се наел да потъпче половин Европа? Не. Той може да си взема подкупите от тоя и оня, да прави бизнес и далавери с другия, но едва ли ще тръгне с танковете срещу 5-10 пъти по-многоброен враг. Мисленето на германеца е различно. Не казвам че е лошо. Просто не се вписва във всички ситуации. В случая с нашия бивш национален отбор. Матеус няма как да промени една мафиотска държавна структура. И на мен ми се иска никой в България да не хвърля хартийката или кесийката където му падне, но няма как това да се случи. Иска ми се мафиотите да влязат в затвора, но няма как това да стане, защото всички във висшите ешалони са една голяма мафия, а ние отдолу просто кокошкари.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Разглеждащи това в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Дарение

  • Подкрепи съществуването на форума - направи дарение
    25%
    Дарени 252.69 EUR от нужните 1,000.00 EUR

Бюлетин

Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.

Профил

Навигация

Търсене

Търсене

Конфигуриране на push известия в браузъра

Chrome (Android)
  1. Докоснете иконата на катинар до адресната лента.
  2. Докоснете Разрешения → Известия.
  3. Променете предпочитанията си.
Chrome (Desktop)
  1. Кликнете върху иконата на катинар в адресната лента.
  2. Изберете Настройки на сайта.
  3. Намерете Известия и коригирайте предпочитанията си.