Премини към съдържанието
nakata60

Овърклок на Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам процесор AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+

Искам да го клокна. Някой ако го е правил да каже какво напрежение и множител е задал и на каква температура върви.

Това ми е дъното Asus A8N-E (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Захранването ми е 400 W

Памет 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

И ако е възможно как да го направя.Моля за по подробни инструкции.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре виж тези два форума: http://www.hardwarebg.com/forum и http://www.comexgroup.com/forums/. Там ще намерих тонове информация за посочената от теб тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости Ghostface Killah
    Здравейте,

Искам да го клокна. Някой ако го е правил да каже какво напрежение и множител е задал и на каква температура върви.

Това ми е дъното Asus A8N-E (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Захранването ми е 400 W

<{POST_SNAPBACK}>

Аз имам същия процесор. Със и без клок все тая :down: Само където рамта спъва клока, ако имаш добра памет можеш да вдигнеш шината на 220 без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз искам инструкция как да го клокна понеже нямам опит.Ако може по подробно да ми кажете. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Той TyRsEn те е насочил много правилно,ама кой да чете :yanim: .Ето и едно рамо и от мене

(и сега ако се оплачеш,че няма инфо... :huh: цели 20 стр.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви много нищо не ми помогнахте. Аз и 100 пъти да го чета нищо няма да разбера. Просто не ги разбирам тези неща и за това питам. Дал съм ви какво ми е дъното,паметта,и процесора и помолих да ми кажете дали е възможно да го клокна процесора и как да го направя ако е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:yanim:

nakata60 здравей,

От чисто любопитсво искам да те питам за какъв дявол искаш да си клокнеш процесора ? Някое приложение ли не ти върви или просто заради спорта, за да видиш как се клоква процесор?

end :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    :)

nakata60  здравей,

От чисто любопитсво искам да те питам за какъв дявол искаш да си клокнеш процесора ? Някое приложение ли не ти върви или просто заради спорта, за да видиш как се клоква процесор?

end  :P

<{POST_SNAPBACK}>

Здравей

За спорта за да видя как се клоква процесор/понеже се изприказваха много приказки че имал огромен клок и т.н./И да се науча разбира се. :bye:

Редактирано от nakata60 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам същия AMD Athlon 64, 3200+ но дъното ми е друго GB K8NMF-9/939/NF4/GLAN и с него върви един софтуер на Gigabyte които е точно за оуварклокване на системата като имам в предвид просесор и шина на видеокартата като се задава % колко искаш да оуварклокнеш а то си променя параметрите... Тавана които дават е 20% на увеличаване на честотата която е 200 мегахерца в началото .. хубавото на тази програма е че не запазва промените които си направил /биоса си остава непокътнат/.

Това което стигнах бе 15% прекалено много за този процесор имайки в предвид честотата за този аналог на 3200+... Компота просто изгасна. Изведнъж краиниците ми изтинаха и изтрупнаха а козината ми се наежи ... край отидоха 200$ си помислих. Рестартирах и о чудо компота си тругна ... Добре че не бяха променени параметрите в биоса... Измислили са го хората с програмката ... оуварклокваш само когато ти се налага системата а при рестарт влиза в нормален режим...

Та след тази изповед съвета ми е Приятел не се занимавай с глупости ...

Няма никаква полза от това че си вдигнал малко процесора няма да го забележиш .. Аз използвам сравнително тежки програми от типа на Архитектурал десктоп, малко 3Д и видео обработки ... понякога играя и игрички естествено от новите .. и много рядко процесора ми е стигал на 100%.

Според мен единственото слабо място при теб както се оказа и при мен е ХАРДИСКА .. той не може да смохне да захранва процесора. Трябва ти SERIAL АТА2 но дъното ти май не го подуржа. Така че си остави процесора на стандартните настройки и се поуспокой малко .. и така той си е идеален за простосмърни юзери .

Редактирано от virtual.phantom (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Намерих ти програмка за оуварклокване това е отсаита www.cpuid.com а тук е директното линка на програмката ClockGen 1.0.4.2

Най-напред прегледай страницата от саита които ти дадох ,виж дали твоето дъно фигурира в списъка...

сам ще видиш че и те предупреждават че всичко е на твоя отговорност

Keep in mind that overclocking may damage your system.

Use it at your own risk !

Лично аз не съм пробвал тази програма на тази фирма .. не мога да взема становище .. но другите програми които пуска фирмата съм пробвал и съм доволен ...

:) Трябва да знаеш кога да спреш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще си позволя да се намеся пак.Имай предвид,че клокването е скъп спорт и щом не разбираш,а искаш да се научиш,отиди на страниците,посочени от мене и от TyRsEn,чети внимателно и подробно всичко,което те интересува и след като си изчел всичко и ако още си убеден,че искаш да клокваш започни стъпка по стъпка,следвайки знанията,придобити по време на четенето.

P.S. Вярвай ми,там където сме те пратили да четеш са най-добрите в БГ.

Поздрави :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:) Съгласен съм с мнението на kokomil

А колкото до "Оуварклокера" :) Късмет

От личен опит знам че ще ти е много необгодим, аз преди време се бях зарибил още когато имаше CYRIX процесори и от 166 мегахерца го направих на безбожните 235 и работеше горкия, куде ще иде, но ми забиваше фотошопа... докато и процесора заби и се наложи да разпродам компота на части ... по това време се оуварклокваше с джъмпери и нещо да омотаеш си до там ... Това което те съветвам като начало ако оуварклокваш е да не бараш в началото умножителя а да започнеш с честотата на шината... Но първо попрочети нещо от статиите които ти препоръчаха момчетата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:bye: Здравей nakata60

Вчера ти обещах да ти пратя каква е програмата която ползвам за оуварклокване. От горните карета... Намерих я но тази програма е само за дънни платки на Gigabyte, а твойта май беше на ASUS.

Пробвах я на компот с дъно на ASUS никакъв ефект .. дори не се стартира.

Най-добре потърси нещо по сайта на ASUS или някой който пише за тях.

Или прегледай по-подробно диска който са ти дали с драйвери и програмки за дъното ти.

За тези които са с дъно на Gigabyte програмката е EasyTune 5 B05.010501 намерих я на саита http://www.izcity.com а директния линк е EasyTune 5 B05.010501 >> (4608 кб)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Nakata60 моят съвет е - чети и после експериментирай на свой риск. Никой НЕ може да ти гарантира, че няма да се скапе нещо.

И нещо друго - софтуерното overclock-ване НЕ Е препоръчително - по доста причини е по-рисковано (макар че изглежда съвсем безобидно...) - аз лично не бих разрешил на операционна система особено пък Windows да се разпорежда на толкова ниско ниво с машината ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само неразбрах каккъв ти е чипсета Nforce ли къв е ???

Има една програмка казва се Clock Gen, изтегли версията която е за твоят чипсет да речем чипсета ти е NForce 3 теглиш Clock Gen for Nforce 3. Ето ти линк ЦъК Тази програма обикновенно става за всички дъна,поне аз така знам.Ако нестане питай някой по-знаещ. Няма смисал да го клокваш,но щом така си решил.................. cool.gifcool.gifcool.gifcool.gif

Редактирано от vincenzo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Програмата не подържа неговото дъно. Поне това му бяха репликите в Личните съобщения. От преди няколко дни.

Май всички сме зад идеята да не рискува с Оуварклокването ... Дано да ни послуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дано, защото 2000 херца е идеално защо му са повече,за да му изгори по-барзо процесора ли........... cool.gif По-добре не го прави най- разумно е ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А се отказах да го клоквам но много ми се иска да се науча как да го правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами и аз искам да разбера от каде да дигна херците на шината защото немога да го намеря в биоса,иначе другото е лесно............ cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами влизаш в BIOS-a и на първото на което се нахендряш е менюто

Overclok

AI : Manual

Избираш : AI

после 30%

после : SAVE AND EXIT

и край - това е оверклока - мноооогооооо е сложно

Редактирано от kirko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    ами влизаш в менюто и на първото на което се нахендряш е менюто

Overclok 

AI : Manual

Избираш : AI

после 30%

после : SAVE AND EXIT

и край - това е оверклока - мноооогооооо е сложно

<{POST_SNAPBACK}>

Ма м...много си прав, само да има AI, хаха, ма дали? Инак с AI Booster - няма ядове. Като загрее много, само си изключва / asus probe му е майката, и всичко това на www.asus.com /

и бих казал ча ако стартира с:

AI на 30% и после: SAVE AND EXIT, може да има Overclock failed. Press F2 to continue. За това - съвет - стартирай от 10%

Редактирано от hattamotto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Menual ....разбирам !!! ръчна настройка,

а това AI какво е и има ли нещо специфично при него ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Po princip Athlonite se poddavat mnogo dobre na Overclocking. Az sum s Athlon 64 3000+ ,koito normalno raboti na 1800 MHz. Ka4val sum go na 2520 Mhz (280x9) i raboti stabilno.Temperaturata pri palno natovarvane ne se ka4va na pove4e ot 40°-42°.V momenta go karam na 2400 Mhz(ravniava se na Athlon 64 3800+).Poneje na teb multiplikatora ti e 10 moje6 da postigne6 o6te po-dobri rezultati bez nikakv problem.

Principa e slednia:

1.Namali HTT ot 1000 na 800/HTT multi ot 5 na 4

2.Napravi ramta si ot DDR400 na DDR333,ako e neobhodimo i na DDR266 (vajnoto e sled kato overclock-ne6 ramta ti da ne raboti na pove4e ot 215-220 MHz)

3.Fiksirai AGP Frequency na 66 MHz (PCI na 33;PCIexpe. na 100)

sega moje6 na malki stapki da vdigne6 FSB-to dokato kompiutara ti stane nestabilen,sled tova dai na procesora malko pove4e tok-otnovo na malki stapki.Za dalag period ot vreme ne ti prepora4vam da raboti na pove4e ot 1,50-1,55 V.I ne izpuskai temperaturata na procesora ot oko.

Pi6i posle kakvo se e polu4ilo i dai rezultatite cool.gif

Tova pri virtual.phantom e stanalo za6toto tia programki prosto ka4vat FSB-to,no ne namaliat HTT i RAM-Takt.Po tozi na4in zaedno s procesora ocerclockva6 i danoto i ramta.Kozinata ti pravilno e nastrahnala,no v slu4aia e niamalo da si kupi6 nov procesor,a ram i dano.HTT ne triabva da bade nad 1000 MHz a pri teb e stanalo pri 15% 1150 MHz,a ramta ti e oti6la na 230 MHz ili DDR460.Smiatam,4e si izvadil goliam kasmet.Kakto ve4e kazah,oveclock prez BIOS,za da moje predi da ka4i6 FSB da namali6 HTT i RAM-Takt.

A za procesora ima danni za postignati s Athlon 64 3000+ (1800 MHz) 2600 MHz s vazdu6no ohlajdane,2700 MHz s vodno i 3000 MHz s te4en azot.Taka 4e ka4vai MHz-ite smelo.

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте,

Захранването ми е 400 W

<{POST_SNAPBACK}>

Можеш ли да кажеш каква ревизия ти е процесора, точен модел на паметите и ако можеш да видиш с какви чипове са? Ако не можеш да клокнеш процесора и паметта синхронно няма смисъл от клока(много малък прираст в производителността дава). На първо време ако ти се инвестира в компютъра вържи два HDD SATA на RAID 0 и машината ще литне.

ПП:iovi първо виж какво е дъното а то е с PCI Express x 16 а не с AGP и съответно шината трябва да се заключи на 100MHz.

Редактирано от androns (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

androns ако беше прочел внимателно,щеше да видиш,че съм написал за PCIexpress,че трябва да баде фиксирано на 100МHz.

А относно синхронното тактване щях да бъда съгласен с теб,ако това беше Intel,но в случая е АМД,а при него бенчмарковете доказват,че е без значение.

Ако знаеш немски погледни какжо пуше в тоя форум http://www.computerbase.de/forum/.

Редактирано от iovi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.