Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Мойра

Масово убийство на деца в САЩ

Препоръчан отговор

Много по-евтино ще излезе ако се наблегне на профилактиката преди възникването на заболявания - например да се осигури възстановяването на здравословна и естествено нормална среда между хората, като институциите спрат да притискат хоарат с драконовски закони и милион регулации, а вместо това започнат да подхранват човешкото естествено развитие с подкрепа и улеснителни мерки.

Или както още Лао Дзъ го е казал в древни времена:

"С множенето на законите се множат и престъпниците!" 

НЕ съм съгласен с Лао сан, пореди редица фактори, които няма да изброявам. Има хора от форума в медицината, които живеят и работят в чужбина, нека те дадат своето мнение за това, което съм предложил дали е възможно или не. И колко ще бъде то ефективно, защото тук психото можеш да си го вземеш без дори да отидеш до там, където трябва :). Но всички знаем, че в САЩ не е така, поне не масово като тук ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Две неща са истина. Страни, където свободно се продава оръжие, един вид за самоотбрана, престъпността е по-ниска. Статистика. И най-вече, ако училищата се пазят като в Израел или в Чили, това можеше и да не се случи. И в двете държави училищата са зад високи и здрави метални огради с въоръжена охрана по двойка. В Чили заради дрогите, в Израел заради атентатите.

Има доста частни лицеи и колежи. Най-трудно се добива  лиценз за охрана на училището, защото изискванията са високи.

И каква излезе тя!? :wink12:  - от една страна продаваме оръжие свободно (щото да не би да паднат печалбите на управляващото оръжейно лоби!), а от друга страна товарим бюджета със средства за охрана на всичко живо... 

Уместно е да зададем въпроса: всички тези оръжия се считат за "нападателни". Какво всъщност се случва?

Момчето определено е отивало да напада - било е въоръжено до зъби и с бронежилетка...

Колко много агресия и гняв трябва да си струпал в себе си, за да го планираш толкова перфектно!? И колко много страх трябва да се е загнездил в теб, за да видиш в деца отдушник на гнева си!?

Според мен лекуващият психиатър знае отговорите...

НЕ съм съгласен с Лао сан, пореди редица фактори, които няма да изброявам. Има хора от форума в медицината, които живеят и работят в чужбина, нека те дадат своето мнение за това, което съм предложил дали е възможно или не. И колко ще бъде то ефективно, защото тук психото можеш да си го вземеш без дори да отидеш до там, където трябва :). Но всички знаем, че в САЩ не е така, поне не масово като тук ;)

В едно болно общество като американското в момента - подложено на нечувани репресии и обирджийство на най-високо ниво, продажбата или забраната на оръжия няма да реши проблемите.

Има едно много по-силно оръжие от всички оръжия на света - осъзнаването!!!

Това е пътят който много хора в САЩ вече са поели и тези хора с всеки изминал ден стават все повече... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Определено не - домашното възпитание е било на ниво, според всички свидетели по случая. Тук определено става дума за психическа неадекватност - и при положение, че момчето е било лекувано от психиатър, нещо с лечението му не е наред. Същият е и случаят с убиеца от киносалона - там пак психиатър е лекувал...

Тук опираме до един проблем който поне за мен е проблем там - "професионална тайна". Отиваш си ти като пич при психиатър, свещеник, адвокат и т.н. и казваш "Абе преди 2 дена избих 10 човека" те това нямат право да го споделят с никой, освен ако не им разрешиш ти и само ти. Единствено имат право да те издадат ако кажеш "След 2 дена мисля да убия или направя еди какво си...", и съм сигурен, че този човек с болен мозък е намекнал поне за нещата, които мисли да направи или е имало индикация, че в него се таи огромно количество гняв... та мисълта ми е, че психиатърът си е за затвора, щом не е споделил за тази му наклонност на органите на реда. Или да го беше пратил в лечебно заведение за лекуване, докато не му стихне агресията и бъде излекуван... Но не сме ние хората, които да разплитаме бръмките на тази нишка :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но не сме ние хората, които да разплитаме бръмките на тази нишка :(

Но ние сме хората, които сме потърпевши....

И не може вече да има "професионална тайна", при положение, че едната от страните вече я няма - мъртва е. Психиатърът трябва да говори публично - и при този случай, и при случаят с киносалона, и в Норвегия.... Нещо не е наред с лечението на тези масови убийци!

Ако у нас можем да се оправдаваме с липсата на средства за специализирана психиатрична грижа, в тези случаи на масови убийци винаги става дума за заможни хора с всички възможности за лечение и получили пълна грижа според западните стандарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Нещо не е наред с лечението на тези масови убийци!

ето : “Амнести”: Не зачитате правата на психично болните  и  Психиатриите - срамната болест на България 

публикувам извадки от статията, които показват какво не е наред у нас, но то говори за тенденцията в световен мащаб , тъй като натисът е у нас да стане както в САЩ и повечето европейски страни,където имаме масови убийства от психично болни : 

Болни от мании, депресии и други психични разстройства, които се лекуват вкъщи, са на път да останат без медицински надзор, предупредиха психиатри. Причината е, че от началото на годината отпадна диспансеризацията и те вече могат да ходят при психиатър само след като получат направление от личния си лекар. От своя страна джипитата често им отказват талони, защото са ги свършили.

Наскоро една от най-авторитетните международни организации в областта на международните права "Амнести интернешънъл" отново предупреди България, че отношението към психично болните хора може да й попречи по пътя към Европейския съюз.

Психично болните у нас са хората, чиито права са най-тежко нарушаваните у нас, казват правозащитниците. Първото нарушение е в самото им настаняване в заведения

Отдавна неправителствените организации настояват  настаняването в домовете да става с решение на съда

След като здравната каса отряза от болнично лечение неосигурените лица, сред пациентите на бургаския психодиспансер се оказаха 50% нередовни и се наложи те да освободят леглата. За да продължат лечението у дома, те трябва да си купуват нужните медикаменти, но тъй като нямат средства за това - състоянието им се влошава.

Депресията може да премине до невроза и оттам в дезадаптация. Нелекуваните шизофренно болни могат да променят и личността си, никой не може да предвиди какво ще извършат на улицата в такова състояние, предупреждават психиатрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Това което се случи в Америка е ужасно! Днес гледам снимките на тези малки ангелчета и гърлото ме стяга.Защо?..... Майка съм на тенейджър и затова така дълбоко търся причината в поведението на тъй -наречените"пълнолетни" граждани. Преди 18та им година- нямаш право да ги плеснеш. На 16г. ако имаш възможност им купуваш кола и после ги мислиш и гледаш часовника през уикенда дали е вече полунощ и как ще се прибере .Уж нямат право да пият, а добре че поне се редуват(така поне ги съветвахме) -който кара не пие. Месеци преди да стане 18 започва да говори как чака момента да се изнесе от дома. Никакъв респект към родител-отговаря нагло и ти онемяваш от дързостта и неуважението към тези, които са го създали. Защо?.... Защо не им е разрешено да пият алкохол до 21г .Та те пият от много по- рано. Ако полицията дойде в дома ми и намери алкохол и тинейджъри под 21 -аз мога да отида в затвора.А нямам право да държа отговорност защото е на 18. Защо след като родителите плащат образованието в университета, нямат право да имат информация за оценките на детето си, дори с риск да бъдат лъгани,че се ходи на лекции. Слава богу мойта дъщеря е отговорна, но съм запозната с обратното. Точно в тази възраст марихуаната се предпочита пред цигарите,а родителя няма право да коментира това, нито да проверява. Това е най- обърканата част в обществото,в което живеея. И ето резултата. Миналата година Аризона, тази Connecticut.
Преди няколко денонощия се събудих от шум- смях и приказки пред гаража ми. Станах и видях кола с тинейджъри на улицата, които изчеанаха заедно с едно огромно кълбо от пушек или прах,не знам, с бясна скорост .На сутринта колата на дъщеря ми и моята(за съжаление ги бяхме оставили отвън) бяха обвити с прах, приличащ на цимент-бял ситен прах.Нейната,която тя е оставила с отворент санруф беше пъна и вътре-седалки, скоростна кутия... Ужас...
18г. тръгват на война и решават кога да стрелят ,а не им дават да пият и това ги прави да пият още повече,Вярвайте ми .Или да наблягат повече на наркотиците. Мистър Президент, нещо не е наред! Какво да правим образованието, ако марихуаната, хероина и подобните са на всеки ъгъл "for sale".
Исках да споделя това . Защото тинейджъра- убиец е убил първо собствената си майка. Да родиш убиеца си, а?....... Това не може да го направи човек с нормален мозък. И нека не ги изкарваме всички ментално болни. Това са наркотиците. Няма да забравя преди 20г когато живеех в Лос Анжелес, двама братя пак по 20г бяха убили родителите си. Беше такъв ужас за цялото общество. Съученик на дъщеря ми бе написал във Фейсбук преди време: "Натъпчи се с хероин докато ти изкочи очната ябълка и убий родителите си".
Как ви звучи това?
Something is wrong Mr.President !
А за тези малки ангели и за техните учители- .... нямам думи! Нямам думи......
А за техните близки...... Боже помогни на света!"

http://www.facebook.com/kbodurow

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Убиецът е ползвал: - Зиг Зауер (Sig Sauer) P226, калибър 9 мм, 15 патрона; - Глоk (Glock), моделът не се уточнява, но според мен (съдейки по предоставения ми снимков материал) става дума за специално оръжие, калъбър 9 мм, 17 патрона; - Автоматична пушка Ремингтън (Remington) .233, полуоптичен прицел, компенсатор, пълнител - 30 патрона. Уместно е да зададем въпроса: всички тези оръжия се считат за "нападателни". Какво всъщност се случва?

Какво се случва ли? Просто поредната изпращялка от земята на "великата демокрация", в даден момент ѝ пада пердето, хваща пушката и решава да въздаде "справедливост".

Колко още хора трябва да измрат, по такъв начин, за да се сетят да ограничат максимално, притежаването на огнестрелно оръжие от физически лица? 

В името на измислената им "свобода" и тъпите им каубойски закони, още доста народец ще измре - очаквайте и другата година такива изстъпления.

П.П. Не ми пука за тъпата Америка, пука ми, че жертви стават невинни деца. Стават жертви на собствената им алчност и изкривеното им разбиране за свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обама за масовото убийство в Нютаун: За да спрем такива трагедии, трябва да се променим

Президентът на САЩ Барак Обама обеща да предприеме действия, за да предотврати масови убийства като това от петък в Нютаун, щата Кънектикът. "Не можем повече да толерираме това. Тези трагедиите трябва да спрат. И за да ги спрем, трябва да се променим", каза той по време на речта си в града. Обама заяви, че ще използва мандата си, за да спре тенденцията на масови убийства.

"Можем ли искрено да кажем, че правим достатъчно, за да защитим децата си, всички тях? Ако сме честни със себе си, отговорът е не. Не правим достатъчно и ще трябва да се променим", каза президентът и допълни, че това е четвъртият път откакто е станал президент, когато трябва да говори пред нацията заради масово убийство.

Световните медии отбелязват, че изказванията на Обама са ясно се различават от предишните му речи след други трагедии, когато той призоваваше са повече диалог, но не обещаваше действия. Президентът не предложи конкретни политики или законодателни промени, но по всяка вероятност той ще промени политиката за притежание на оръжие. Той подкрепя въвеждането на забраната за продажба на бойни оръжия, която изтече през 2004 г., но не е опитвал да прокара такъв закон в Конгреса.

Президентът се срещна лично с роднини на жертвите в гимназията в Нютаун. Американските медии отбелязват, че Обама е основният автор на речта си, като е работил допълнително върху нея заедно с професионалист по време на полета до Вашингтон.

Ключовата част от речта на Обама:

Когато един родител създава дете, той осъзнава, че не може винаги да го защитава сам. В този смисъл разбираме, че носим отговорност за всяко дете. Че ние всички сме родители, че всички деца са наши. Това е нашата първа задача – да се грижим за децата си. Това е първата ни работа. Ако не се справим с това, не сме се справили с нищо. Това е начинът, по който ще бъдем съдени като общество. Така можем ли да кажем, като нация, че изпълняваме задълженията си? Можем ли искрено да кажем, че правим достатъчно, за да защитим децата си, всички тях? Можем ли да кажем, че всички ние им показваме, че са обичани, и ги насърчаваме да обичат? Можем ли да кажем, че правим достатъчно, за да дадем на всички деца в тази страна шанса да изживеят живота, който заслужават? Мисля за това през последните няколко дни и ако ако сме честни със себе си, отговорът е не. Не правим достатъчно и ще трябва да се променим.

Откакто съм президент, това е четвъртият път, когато трябва да се съберем заедно и да утешим скърбяща общност, преживяла масово убийство. Между тези четири случая имаше почти всеки ден съобщения за други стрелби с жертви, някои от тях деца. Това са жертви, чиято единствена вина в повечето случаи, е че са били на неподходящото място в неподходящото време. Не можем повече да толерираме това. Тези трагедиите трябва да спрат. И за да ги спрем, трябва да се променим. Ще ни се каже, че причините за подобно насилие са комплексни и това е вярно. Няма закон или няколко закона, които да елиминират злото от света или да предотвратят всеки безчувствен акт на насилие в нашето общество. Но не може да има извинение за бездействие. Със сигурност можем да се справим по-добре. Ако има дори само едно стъпка, която да предприемем и да спасим едно дете или родител или град от скръбта, то ние имаме задължението да опитаме. В идните седмици ще използвам всяка сила, която има този пост, за да ангажирам гражданите - от, законодателните органи до специалистите по психично здраве, родителите и образованието в усилията да предотвратим трагедии като тази. Какъв друг избор имаме? Не можем да приемем събития като тези за рутина. Наистина ли сме готови да кажем, че сме безсилни след такава касапница, че политиката е прекалено трудна? Готови ли сме подобно насилие да сполетява децата ни година след година като един вид цена за нашата свобода?

http://www.youtube.com/watch?v=M1gSsm5xlKQ&feature=player_embedded

dnevnik.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общи приказки, г-н Президент, без никакви конкретни мерки! Променете каубойските си закони и Ви гарантирам, че това безумие ще намалее драстично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Общи приказки, г-н Президент, без никакви конкретни мерки! Променете каубойските си закони и Ви гарантирам, че това безумие ще намалее драстично.

и какво ще се постигне с това- престъпниците и лудите пак ще си имат оръжие а честните и здравите без оръжие ,

България е чудесен пример за това.

а това е истинският отговор:

http://30dumi.eu/2012/12/tragediyata-v-ka-nektika-t-predizvika-rekordni-pokupki-na-ora-zhie/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
П.П. Не ми пука за тъпата Америка, пука ми, че жертви стават невинни деца. Стават жертви на собствената им алчност и изкривеното им разбиране за свобода.

Ти усещаш ли се какво пишеш?

Значи, децата са си виновни, те са станали жертви на собствената си алчност и изкривено разбиране за свобода?

И да разбирам, че за теб демокрацията и свободата са безсмислени и предпочиташ подтисничеството и тоталитаризма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво се случва ли? Просто поредната изпращялка от земята на "великата демокрация", в даден момент ѝ пада пердето, хваща пушката и решава да въздаде "справедливост".

Колко още хора трябва да измрат, по такъв начин, за да се сетят да ограничат максимално, притежаването на огнестрелно оръжие от физически лица? 

В името на измислената им "свобода" и тъпите им каубойски закони, още доста народец ще измре - очаквайте и другата година такива изстъпления.

Там е работата, че не само индивидуалните американски оръжия сеят смърт и разруха - какво да кажем за правителствените такива!? Нима в Палестина не деца са тяхна жертва!? Нещо не е наред с американската система на живот - от индивидуалните поражения върху отделни човешки същества до държавните политики на геноцид и агресия.

Хубаво, че се сетиха някои филмови режисьори и артисти с тлъсти банкови сметки, че техните филми пораждат насилие и поквара и отложиха премиерите си на още по-кървавите филми-учители на подрастващи. Но само с отлагане на премиери проблемът не е решен. Нито ще е решен проблемът с разпространението на все по-нови видове синтетична дрога, определено водеща до раздвоение на личността и нечовешка агресивност.

А найм,алкото пък ще се реши проблема с изземване на индивидуалните човешки свободи и подчинението на хората на геноцидните античовешки закони на група малоумници.

Значи, децата са си виновни, те са станали жертви на собствената си алчност и изкривено разбиране за свобода?

И да разбирам, че за теб демокрацията и свободата са безсмислени и предпочиташ подтисничеството и тоталитаризма?

Определено алчността на възрастните е основната причина за смъртта и страданията на най-уязвимите членове на обществото - деца, майки, подрастващи, възрастни хора.

Алчността и неистовото желание за контрол и власт над другите изражда едно общество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви дам цитат от една  забавна екшън комедия !

Оръжията не убиват хора, хората убиват хора.

Ако някой е решил да ипозастреля маса народ почти на 95% ще си осигури нужните оръжия даже и да са забранени в официална продажба. Така че по добре бъдещите жертви да бъдат защитени с лично оръжие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига такива неща като демокрация и свобода да имаше наистина в САЩ, особено след автотерористичният им акт..Тогава бих бил съгласен с теб. Но това е просто една изродена територия. Там няма общество в истинският смисъл на думата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам какво пиша! А ти усещаш ли се, какво си разбрал?  Не децата са виновни, виновни са управниците и обществото им за тази трагедия!

И само не ми говори с подобни клишета! Свобода и демокрация...хахаха...къде ги? В каубойска Америка ли? Не ме разсмивай! Там има свобода и демокрация само за оръжейните корпорации, които и дефакто управляват всичко там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако някой е решил да ипозастреля маса народ почти на 95% ще си осигури нужните оръжия даже и да са забранени в официална продажба. Така че по добре бъдещите жертви да бъдат защитени с лично оръжие !
От първото, по никой начин не следва второто. 1) Това че имам лично оръжие, не значи, че мога да го ползвам по-добре от този, който идва с лоши намерения при мен. Той е инициатор, вероятно по-добре подготвен от мен и има предимство на изненада. 2) не смесвайте България със САЩ. У нас смъртните случаи от огнестрелно оръжие заради обир са рядкост. За сметка на това случаите в които еди кой си се напил и гръмнал жена си/зет си/тоя-де-се-скарали-в-кръчмата, както и такива дето еди кой си си играл с личното си оръжие са доста чести. 3) крадците няма да спрат да крадат. Просто ще идват по-подготвени и еквивалентно въоръжени и тогава ще има жертви. В щатите не крадат по-малко от тука и убиват повече. Тамошните колеги не ми даваха да ходя пеш от работа до хотела, при все, че беше 20ина минути и навсякъде има табели да пазите себе си и имуществото си. Става въпрос за Тексас, където и пеленачетата имат пищови и девиза им е "We don't dial 911"... Тези които са решили да убиват, ще се опитат да го направят с всички средства. Хайде да не даваме на тези в момент на яд или алкохолно/наркотишно опиянение тази възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и какво ще се постигне с това- престъпниците и лудите пак ще си имат оръжие а честните и здравите без оръжие ,

България е чудесен пример за това.

а това е истинският отговор:

http://30dumi.eu/2012/12/tragediyata-v-ka-nektika-t-predizvika-rekordni-pokupki-na-ora-zhie/

Ами, това си е отговорът на едно общество с изкривено и изродено съзнание. Аз просто нямам думи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От първото, по никой начин не следва второто. 1) Това че имам лично оръжие, не значи, че мога да го ползвам по-добре от този, който идва с лоши намерения при мен. Той е инициатор, вероятно по-добре подготвен от мен и има предимство на изненада. 2) не смесвайте България със САЩ. У нас смъртните случаи от огнестрелно оръжие заради обир са рядкост. За сметка на това случаите в които еди кой си се напил и гръмнал жена си/зет си/тоя-де-се-скарали-в-кръчмата, както и такива дето еди кой си си играл с личното си оръжие са доста чести. 3) крадците няма да спрат да крадат. Просто ще идват по-подготвени и еквивалентно въоръжени и тогава ще има жертви. В щатите не крадат по-малко от тука и убиват повече. Тамошните колеги не ми даваха да ходя пеш от работа до хотела, при все, че беше 20ина минути и навсякъде има табели да пазите себе си и имуществото си. Става въпрос за Тексас, където и пеленачетата имат пищови и девиза им е "We don't dial 911"...  

Имаш си мнение което няма да се опитвам да те разубеждавам. Обаче малко си противоречиш в последното изречение. По долу.

Тези които са решили да убиват, ще се опитат да го направят с всички средства. Хайде да не даваме на тези в момент на яд или алкохолно/наркотишно опиянение тази възможност.

Може да обвиниш всички производители на алкохол по същата логика . Може да обвиниш всички институции че не са си прибрали перковците които се разхождат по улиците но не може да обвиниш оръжията за това. Защото те сами не може да стрелят !

Мен например всички ме питат защо оградата ми на главната улица (която е осветена и по сигурна и по оживена) е по висока от тази на задната страна която е по несигурна и се взема на един скок !

Та оградата е там не за да ме пази от крадци а да очертае частната ми собственост а предната е по висока за да мога да си ходя гол из къщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами, това си е отговорът на едно общество с изкривено и изродено съзнание. Аз просто нямам думи...

престъпниците в България колко ти платиха за да напишеш този лозунг, защото тези думички си ги взел от някой про-правителствен вестник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 престъпниците в България колко ти платиха за да напишеш този лозунг, защото тези думички си ги взел от някой про-правителствен вестник

Готов си за бисерите.  :lol6: 

Между другото...не знам какво си пил, но твърде от рано си започнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имаш си мнение което няма да се опитвам да те разубеждавам. Обаче малко си противоречиш в последното изречение. По долу.   Може да обвиниш всички производители на алкохол по същата логика . Може да обвиниш всички институции че не са си прибрали перковците които се разхождат по улиците но не може да обвиниш оръжията за това. Защото те сами не може да стрелят !   Мен например всички ме питат защо оградата ми на главната улица (която е осветена и по сигурна и по оживена) е по висока от тази на задната страна която е по несигурна и се взема на един скок ! Та оградата е там не за да ме пази от крадци а да очертае частната ми собственост а предната е по висока за да мога да си ходя гол из къщи.
Не си противореча. Не обвинявам никого, още по-малко нищо, също така. Тезата ми е, че евентуалните убийци се делят на две групи - такива с твърдо намерение да убият и такива които го правят "по грешка", т.е. в момент на афект/небрежност. И казвам, че докато за първите, няма как да ги спреш да убиват, то лишавайки вторите от оръжие, ще спасиш човешки животи. Точно затова съм писал и това с чука и гвоздеите в подписа си: то е основен човешки начин на мислене - при съответни обстоятелства този, който държи пистолет, непременно ще обмисли, дали би могъл да го ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Готов си за бисерите.  :lol6:

Между другото...не знам какво си пил, но твърде от рано си започнал.

да бисерите са си мои и отразяват моето мнение, а за пиенето ако съм пил утре сутринта ще съм трезвен и пак ще защитавам моето мнение със собствени думи, а не със зазубрени фрази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да бисерите са си мои и отразяват моето мнение, а за пиенето ако съм пил утре сутринта ще съм трезвен и пак ще защитавам моето мнение със собствени думи, а не със зазубрени фрази.

Зазубрените фрази, си ги наредил, ти, в подписа си, драги! Аз зазубрени фрази не използвам.

Ако това ти е мнението, то по-добре бягай на селския мегдан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не си противореча. Не обвинявам никого, още по-малко нищо, също така. Тезата ми е, че евентуалните убийци се делят на две групи - такива с твърдо намерение да убият и такива които го правят "по грешка", т.е. в момент на афект/небрежност. И казвам, че докато за първите, няма как да ги спреш да убиват, то лишавайки вторите от оръжие, ще спасиш човешки животи. Точно затова съм писал и това с чука и гвоздеите в подписа си: то е основен човешки начин на мислене - при съответни обстоятелства този, който държи пистолет, непременно ще обмисли, дали би могъл да го ползва.

Лишавайки вторите от оръжие увеличаваш шанса на първите които вярвай ми не всички са толкова хладнокръвни ! Само мисълта че отсрещната страна може да му отвърне на огъня и може да му промени малко мисленето.

Мислиш ли че колкото и да е подготвен някой има шанс да започне безразборна стрелба по 20 въоръжени и да успее !

Нали четеш новините какво се случва по Витоша когато и двамата са въоръжени ! Кой стрелял първи не знам ама определено е щял малко да се замисли ако е знаел че и другия е въоръжен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нали четеш новините какво се случва по Витоша когато и двамата са въоръжени ! Кой стрелял първи не знам ама определено е щял малко да се замисли ако е знаел че и другия е въоръжен.
Стига бе. Прочети пак. Знаел е, че ония са ловджии, даже е коментирал по темата с дружинката на другия. Или е мислил, че бият дивеча с камъни, ли? Отделно - били са пияни и двамата.

Обаче виж това:

http://www.blitz.bg/news/article/171716

Тоя умник, като нищо можеше да застреля някой по грешка. И после щеше да плаче в съда и да ридае, как алкохола му затрил главата. Е, ако нямаше пищов, нека пие... Пак може да направи беля, ама е далеч по-малко вероятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...