Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Мойра

Масово убийство на деца в САЩ

Препоръчан отговор

Ами протестирайте за заплати де.Кой ви спира ? 

Колкото до извземването на оръжията за самоотбрана от населението -НИЕ живеем в подобна държава в момента.

По селата цигани ежеднвно обират и изнасилват нашите близки и познати , които са лишени от възможност да се защитят с оръжие срещу сганта.

В момента в цялата ни страна , изключая полицията, единствените въоръжени лица са престъпниците.

И правят каквото си искат с нас, обикновенните граждани, които сме лишени по закон от оръжие за самозащита.

Защото за управляващите ни ние сме роби.

И роби трябва да си останем.

не разбирам обаче защото искате и американците да направите такива ? 

А от кого зависи престъпниците да бъдат озаптени? От нас ли - хванали калашници в ръце и сменяйки се през два часа по постовете край всяко село? Нима от самата власт не зависи това? И кой иска да ни пороби с оръжие в ръце и бавно и методично избивайки се за къшей хляб или късче земя? Ако не можеш да се сетиш сам, мога да ти кажа кой?

Никой не иска да прави американците такива - те отдавна са роби на собствената си алчност и изкривено разбиране за свобода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами, хм, док, досега докторите бросто ги бият. Ако твоята теза мине...Очаквай да водите престрелки с недоволни пациенти или техни роднини, от типа на тези които сме гледали примерно по Дискавъри, между полицията и спецчастите и група бронежилетирани банкови обирджии...Това отделно от масовите убийства от някои от стотиците или хиляди луди, които са в "отпуск" от нашите психодиспансери. Свободни сме само когато сме...мъртви. Докато сме живи, щем или не щем, все в някаква зависимост ще сме...дали с близките ни, или с останалите хора, дали от прищевките на околната метеорологична обстановка, или от няколко бълхи прихванати от уличен пес...

Това с боят върху докторите ще отмине до 5 години - като се пенсионират и починат две-трети от всички лекари в България.

след това нещата ще си дойдат на мястото, но горко на болните хора тогава.Въпреки, че в момента именно близките на болните си копаят своята в бъдеще, когато на свой ред ще са болни.

Тъй че -това не го мисли.

Колкото до другото - замисли се защо няма подобни сценки в Швейцария, например, където всички са въоръжени.Защо няма по други места в света ?  

А от кого зависи престъпниците да бъдат озаптени? От нас ли - хванали калашници в ръце и сменяйки се през два часа по постовете край всяко село? Нима от самата власт не зависи това? И кой иска да ни пороби с оръжие в ръце и бавно и методично избивайки се за къшей хляб или късче земя? Ако не можеш да се сетиш сам, мога да ти кажа кой?

Никой не иска да прави американците такива - те отдавна са роби на собствената си алчност и изкривено разбиране за свобода.

:lol6: най-обичам подобни изказвания на хора, които не са и помирисвали САЩ, но за сметка на това разбират "американците" по-добре и от самите тях  :D

Айде-бъде здрави и весели празници.

Повече няма смисъл да пиша тук 

Спорете си колкото си искате, само гледайте да не се изпокарате.

хаххах - искрено се разсмях с последните ви постове  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това с боят върху докторите ще отмине до 5 години - като се пенсионират и починат две-трети от всички лекари в България.

след това нещата ще си дойдат на мястото, но горко на болните хора тогава.Въпреки, че в момента именно близките на болните си копаят своята в бъдеще, когато на свой ред ще са болни.

Тъй че -това не го мисли.

Колкото до другото - замисли се защо няма подобни сценки в Швейцария, например, където всички са въоръжени.Защо няма по други места в света ?  

Ами нямам представа от това какво има, или няма в Швейцария...Бих могъл да се поразтърса из мрежата по въпроса...Но не е като да няма разни "сценки" и в останалия въоръжен свят, в това число и в "стара" Европа. Малка подсказка, е един случай в скандинавска страна, не чак толкова отдавна...Далеч, ама далеч не е единственият, просто събра голям обществен интерес. Ако и на теб ти е интересно, също може да потърсиш информация...Разбира се, въпросните сценки рядко са свързани с пострадали лекари и аз онзи вариант от предишният коментар, не съм го давал като единствена възможна посока, в която ще избива трупания с години, че и десетилетия вече стрес у народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм живял в Швейцария и не ми е известно там всички да са вооръжени - с кухненски ножове Victorinox, може би?

Бас държа, че не са по-вооръжени от Страната на голямата слободия.  Да ти кажа и аз съм се замислял, защо там това в последно време, започна да става ежедневие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм живял в Швейцария и не ми е известно там всички да са вооръжени - с кухненски ножове Victorinox, може би?

Бас държа, че не са по-вооръжени от Страната на голямата слободия.  Да ти кажа и аз съм се замислял, защо там това в последно време, започна да става ежедневие.

Не е ежедневие в последно време...Винаги е било така. Просто сега разпространението на информацията става по-бързо и е достъпна за повече хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една от най-добрите армии в европа е швейцарската, всеки швейцарец е минал военна подготовка и е резервист, държи бойното снаряжение в къщи, разбирай автоматична пушка и пистолет с необходимото количество амуниции. и там има пощръклели но като почнат да пуцат никои не чака полицията ами съседите го укротяват по най- бързия начин, затова там се разминава с минимално количество жертви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 Свободни сме само когато сме...мъртви. Докато сме живи, щем или не щем, все в някаква зависимост ще сме...дали с близките ни, или с останалите хора, дали от прищевките на околната метеорологична обстановка, или от няколко бълхи прихванати от уличен пес...

Свободата е състояние на духа - свободата е нещо, с което се раждаш. А после, улисан по тичане след шарении и желания, си създваш зависимости и привързаности и започваш да си въобразяваш, че вече не си свободен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Свободата е състояние на духа - свободата е нещо, с което се раждаш. А после, улисан по тичане след шарении и желания, си създваш зависимости и привързаности и започваш да си въобразяваш, че вече не си свободен!

А да, състоянието на транс. Това го бях пропуЩил :D Като ме излъжат, че съм свободен и пушна малко джойнт* и наистина за извесно време се чувствам свободен. Предполагам, че има някои видове психични разтройства с подобна симптоматика и без да е нужно да приемат наркотични и/или стимулантни дроги.

*Е, аз засега не съм опитвал, но пък съм чел достатъчно и написано по начина горе, е по-образно. Но едва ли някога ще мина на нещо различно от продуктите на тютюневата индустрия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз знам какво пиша! А ти усещаш ли се, какво си разбрал?  Не децата са виновни, виновни са управниците и обществото им за тази трагедия!

И само не ми говори с подобни клишета! Свобода и демокрация...хахаха...къде ги? В каубойска Америка ли? Не ме разсмивай! Там има свобода и демокрация само за оръжейните корпорации, които и дефакто управляват всичко там.

Имаш пълната свобода да се научиш да пишеш, преди да правиш мерзки опити да се изтъкнеш като по-ерудиран отколкото си. Ще те цитирам отново:

П.П. Не ми пука за тъпата Америка, пука ми, че жертви стават невинни деца. Стават жертви на собствената им алчност и изкривеното им разбиране за свобода.

В това изречение, ти казваш, че децата са си виновни, заради собствената си(дори местоименната форма не си употребил правилно) алчност и изкривено разбиране за свобода.

Не знам, не мога да зная и не му пука какво си искал да напишеш. Обаче, виждам какво си написал. Тази ситуация е продукт на неприсъствието ти в часовете по БЕЛ. 

шалом

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбирам, как така този богат народ е толкова депресиран и побъркан, че да има толкова много опасни психопати. Какво би станало, когато кризата в САЩ стане още по-тежка и задоволяването на основните им нужди бъдат застрашени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само не разбирам, как така този богат народ е толкова депресиран и побъркан, че да има толкова много опасни психопати. Какво би станало, когато кризата в САЩ стане още по-тежка и задоволяването на основните им нужди бъдат застрашени.

Я пак за богатия народ, че нещо не разбрах? Наистина ли мислиш, че народа в САЩ е богат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
....

Изобщо не мисля да удостоя с отговор дребната ти личност и голямата ти злоба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изобщо не мисля да удостоя с отговор дребната ти личност и голямата ти злоба.

Злобата е у теб. Това ярко си проличава в предишните ти постове. На мен пък ми е интересно какво ще отговориш, след като обвини загиналите деца в алчност и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Я пак за богатия народ, че нещо не разбрах? Наистина ли мислиш, че народа в САЩ е богат?

Не искам да твърся, че са нещо кой знае какво, но те имат няколко пъти по-високи заплати от нашите. Идеята ми беше да спомена как ще изперкат американците ако започнат да работят за български заплати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не искам да твърся, че са нещо кой знае какво, но те имат няколко пъти по-високи заплати от нашите. Идеята ми беше да спомена как ще изперкат американците ако започнат да работят за български заплати.

Заплатите са им няколко пъти по-високи, цените на лекарствата от няколко до няколко десетки пъти. Цените на услугите са напълно съобразени и дори пре-съобразени с по-високите им от нашите заплати, за цените на здравните услуги дори няма да споменавам. Изпаднат ли в безработица, а такава напоследък никак не е малка и изгубят здравната си застраховка, достъп до лекаря за нещо по-сериозно от изписване на аспирин - забранен. Добре поне, че им е евтино горивото и сандвичите, че да се тъпчат с холестерол и да не ходят пеша, ега по-бързо и качествено затлъстеят. Резултатите са видими...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Заплатите са им няколко пъти по-високи, цените на лекарствата от няколко до няколко десетки пъти. Цените на услугите са напълно съобразени и дори пре-съобразени с по-високите им от нашите заплати, за цените на здравните услуги дори няма да споменавам. Изпаднат ли в безработица, а такава напоследък никак не е малка и изгубят здравната си застраховка, достъп до лекаря за нещо по-сериозно от изписване на аспирин - забранен. Добре поне, че им е евтино горивото и сандвичите, че да се тъпчат с холестерол и да не ходят пеша, ега по-бързо и качествено затлъстеят. Резултатите са видими...

Не мога да твърдя дали си прав(а) Това, което знам за САЩ е от хора, които са били там, аз не съм бил :) Аз разглеждам положението им като международна политика. Васеки път, когато някоя държавица не се съгласява да предостави ресурсите си на САЩ на цени определени от копувача, малката държавица бива убеждавана с много силни доводи да го направи (много бомби)  Така предполагам, че изземайки ресурсите на толкова много държави би трябвало да могат да си позволят един по-охолен живот в сравнение с нас, които в момента имаме икономика наужким.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те и да искат, няма да получат ресурсите на Русия, Китай, Северна Корея, Иран и засега - Франция. А нас нападнат ли ни - Русия няма да им го прости! Сигурна съм! едно, че сме близо до Русия, второ - че два пъти ни е освобождавала. А ние трябва сега на всяка цена да опазим ресурсите си! На всяка! Нека ни бомбардират, после ще имаме повод да ги съдим до дупка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Те и да искат, няма да получат ресурсите на Русия, Китай, Северна Корея, Иран и засега - Франция. А нас нападнат ли ни - Русия няма да им го прости! Сигурна съм! едно, че сме близо до Русия, второ - че два пъти ни е освобождавала. А ние трябва сега на всяка цена да опазим ресурсите си! На всяка! Нека ни бомбардират, после ще имаме повод да ги съдим до дупка!

Колкото ги съдят и другите :D Ама те нас няма какво да ни бомбардират, та ние свободно си продаваме земята, свободно си работим за мижави пари. Нашият ресурс е труда, и колкото да ви е странно, нашият труд е висококвалифициран. Ние имаме много висшисти, които работят почти за без пари.  Относно Франция, това е страна, която е техен партньор.   

За Китай, Русия и техните партньори може да се каже, че те малко по малко заемат лидерството в световен мащаб.  Всяка година Китай разширява паарите си извън САЩ и в даден момент Щатите ще се превърнат в не толкова нужен пазар за китайските стоки. Тогава, когато САЩ за пореден път отидат да се молят на китайците за новия заем ще получат отказ и държавата им ще рухне. Надявам се само да не решат да си го изкарат на целия свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А да, състоянието на транс. Това го бях пропуЩил :D Като ме излъжат, че съм свободен и пушна малко джойнт* и наистина за извесно време се чувствам свободен. Предполагам, че има някои видове психични разтройства с подобна симптоматика и без да е нужно да приемат наркотични и/или стимулантни дроги.

*Е, аз засега не съм опитвал, но пък съм чел достатъчно и написано по начина горе, е по-образно. Но едва ли някога ще мина на нещо различно от продуктите на тютюневата индустрия.

Нещо си се объркал предколедно ;)  - пушенето на трева, алкохоли и прочие бягства от себе си, са зависимости, не Свобода! Ти се раждаш свободен, а после някак си забравяш, или поне те възпитават да забравиш свободата да бъдеш себе си! Човек винаги е свободен да бъде себе си и да прави само това,, което реши да прави (или не прави). От теб зависи:) Никой никога не може да накара един човек да направи нещо, което той не е решил сам да направи.

Много е просто - американският народ може и да е богат народ и да живее с най-висок стандарт на задоволяване на материалните нужди, но това този народ е заплатил с цената на Несвободата си, на постепенното си и все по-задълбочаващо се отнемане на основните му свободи. И сега този народ изведнъж осъзна, че благодарение на собствената си алчност и постоянни компромиси в името на царица Парица, е вкаран в страшна клетка на мракобесие и човеконенавистничество, а децата му са отнемани и покварявани от същата тази система, която американският народ е свикнал безропотно да обслужва.

За Китай, Русия и техните партньори може да се каже, че те малко по малко заемат лидерството в световен мащаб.  Всяка година Китай разширява паарите си извън САЩ и в даден момент Щатите ще се превърнат в не толкова нужен пазар за китайските стоки. Тогава, когато САЩ за пореден път отидат да се молят на китайците за новия заем ще получат отказ и държавата им ще рухне. Надявам се само да не решат да си го изкарат на целия свят.

Подценяваш коварството на Планината Цион! САЩ никога не са печелили войни с честна битка. Те са великите манипулатори на нашето време - с помощта на медиите и политиците, които са в техни ръце благодарение на ограбените от света пари.

Предполагам, че един от следващите ходове на САЩ, след като подчинят и целия Арабски свят и го съюзят удобно под едно централно правителство, наречено Арабски съюз (по подобие на нашия ЕС), ще бъде да се отправят на Изток - но не в битка, а в коварство. Предполагам, че ще предизвикат конфликт между Русия и Китай, за да ги изправят във война една срещу друга и да ги обезкървят и обезсилят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много е просто - американският народ може и да е богат народ и да живее с най-висок стандарт на задоволяване на материалните нужди, но това този народ е заплатил с цената на Несвободата си, на постепенното си и все по-задълбочаващо се отнемане на основните му свободи. И сега този народ изведнъж осъзна, че благодарение на собствената си алчност и постоянни компромиси в името на царица Парица, е вкаран в страшна клетка на мракобесие и човеконенавистничество, а децата му са отнемани и покварявани от същата тази система, която американският народ е свикнал безропотно да обслужва. 

И американците плащат, но според мен много повече плащат по-бедните рекетирани народи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руснаците и китайците не са чак толкова глупави да не се досетят какви интриги ще въртят американците. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те си знаят, и правят каквото могат.

Въпросът е какво може да се направи за да се избегнат такива психарии в България. През последните повече от 20 години взимаме едно след друго лошите качества на американците. Само дето още не сме започнали да изкарваме минимална заплата от 7-8$ на час.  В САЩ има организирана престъпност и тук си създадохме, в САЩ има употреба на наркотици, и тук започнахме, в САЩ има бедност, и тук вече си имаме.  Трябва да се направи нещо за да се спре всичко това, или поне преди децата да изтрещят толкова като американските (макар че вече имаме няколко единични случая:( )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За масовите убийци и техните оръжия

Сигурно сте чували, че "убиват хората, а не оръжията". Звучи банално, но в повечето случаи е вярно. Да си представим, че Адам Ланза беше отишъл да избива деца и учители не с пистолет, а примерно с брадва. Сигурно ли е, че щяха да го хванат, преди да убие десетки? Кой щеше да го спре? Учителките? Децата? Чистачката? Не съм убеден.

Може би е прав конгресменът, който казал нещо от тоя род: "Ако директорката на училището имаше пушка в кабинета си, щеше да спре убиеца!" Разбира се, още по-логично е в училището да има охрана, която да пази децата.

Липсата на огнестрелно оръжие по принцип не спира психарите. Имаше случай в Китай през 2010 г., когато психар с нож закла към 13 деца, 9 от които умряха. А само преди няколко дни 22 деца и учителят им бяха наръгани в Китай.

По стара "самурайска" традиция японската престъпна организация "Якудза" използва
предимно хладно оръжие, когато избива жертвите си. Прави ли ги това по-малко опасни, или по-малко жестоки?! Чувал съм, че в Япония има строг забранителен режим за огнестрелни оръжия за граждани. Трудно се намирали дори на черно. Обаче именно в Япония през 1995 г. сектата "Върховна истина на Аум" разпръсна в токийското метро нервнопаралитичен газ - зарин. Хиляди се натровиха, 13 умряха. Както се вижда, ако решиш да правиш зло, може и без картечница. Достатъчно е да идеш до железарския магазин - там има и брадви, и достатъчно химикали, за да направиш бомба.

Но хората са така устроени, че при всеки проблем търсят лесното решение.

Ето пример за търсене на измамно лесно решение. Има един вид отвратителни престъпления - плисването на киселина в лицето на жена. По тоя повод имаше разисквания, че трябва да се забрани свободната продажба на киселина. Звучи доста убедително, но не е никакво решение. Киселина има и в акумулаторите на колите. Да кажем, че забранят акумулаторите с киселина. Но тогава социопатът, като няма киселина, ще плисне с бензин жертвата си и ще й хвърли една кибритена клечка! Или ще я обезобрази с нож или счупена бутилка. Мислете за убийците, не за оръжията им! Убиват убийците, не предметите!

Без съмнение хората на абсолютното зло могат да минат и без пистолет или пушка. Много от  серийните убийци никога не саизползвали огнестрелно оръжие, като например канибалът от Ростов Андрей Чикатило - 53 доказани жертви.

Безспорно огнестрелното оръжие е улеснение, ако искаш да убиеш някого от разстояние или много хора наведнъж. Но истината е, че можеш да убиеш доста хора и с една туба бензин и един кибрит. Наскоро изгоря една къща в Созопол -
запалена ей така Загинаха трима души.

Смъртоносно средство за масови убийства е и автомобилът. Даже няма смисъл да давам примери. Всеки ден у нас и в цял свят загиват хора, убити с автомобил.

Пак наскоро при трагичен инцидент край с. Железница загинаха двама души - ловецът Петър Божилов и пенсионерът Огнян Шангов, които, както изглежда, са се простреляли взаимно. Въпросът е - ако нямаха пистолети, щяха ли да са още живи?! Сложен въпрос. Няма гаранция. Истината е, че хората се избиват помежду си от незапомнени времена, а огнестрелно оръжие има от няколкостотин години.

Принуден съм да се съглася обаче, че оръжията за лов и за лична самоохрана трябва да имат някакъв естествен таван.

В Калифорния например пистолет за самоотбрана може да бъде с пълнител до 10 патрона.

Аз лично съм убеден, че българските граждани имат право да се защитават при безнаказаната и разюздана престъпност в България. И законът трябва да е на страната на този, който дава нещо на обществото.

Омръзна ми да слушам, че съдиите са независими. Хем го разбирам, хем не го разбирам. Независими от какво?! От морала, от обществото, от доброто и злото?!

Необходим е по-строг психологически контрол над хората с психични заболявания и характерови разстройства. В тази сфера са се развъдили много термини - социопати, психопати, шизофреници, бордърлайни, абнормни и всякакви други варианти. Всъщност зад многообразието от термини се крият два варианта - болни хора и хора, които не са болни, но имат дефектна личност - неемоционалност, особено отношение към другите хора, липса на усет за добро и зло.

И на болните, и на хората с разстройство на личността наистина не трябва да им се дава оръжие. Но още по-важно е, че те трябва да бъдат наглеждани и контролирани, защото понякога стават опасни и без пушка в ръцете.

Ето един пример. Случайно научих тази история от приятели. В едно германско училище учело момче на 16 г. с особен характер и проблеми в общуването. Никой не го притискал за нищо, уважавали особеностите му. Момчето рисувало хубаво. Един ден момчето нарисувало своя съученичка с опрян в слепоочието й пистолет.

Рисунката попаднала у директорката. Още на другия ден у дома на момчето дошли психолог и полицай и проверили дали въпросният ученик има достъп до оръжие.

Веднага ученикът бил изключен от училище, без право да постъпи в друго държавно училище. Обяснили на бащата и на майката, че това не е наказание, защото синът им не е извършил престъпление, а се прави с превантивна цел - да бъдат опазени другите деца от някакъв евентуален обрат в душата на сина им.

Първо мислете за човека, после - за оръжието! Стерилното общество, в което всичко опасно е забранено, е скучно и унизително. Знам това добре - живял съм в такова. Оръжието не е само средство за самозащита, то е и символ на гражданските свободи.

Привърженик съм на законното оръжие и разширената законна самоотбрана при всички рискове, които това носи. Защото сега държавата не ни пази добре, но много ефикасно ни пречи сами да се пазим.

Доц. д-р МАРИН ДАМЯНОВ

24chasa.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по-много са разпоредбите и възбраните, толкова по-тежко е за народа.

Колкото по-много са оръжията и мечовете, толкова по-голям е раздорът.

Колкото по-много са законите и данъците, толкова повече нарастват грабителството и подкупничеството.

Лао Дзъ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колкото по-много са разпоредбите и възбраните, толкова по-тежко е за народа.

Колкото по-много са оръжията и мечовете, толкова по-голям е раздорът.

Колкото по-много са законите и данъците, толкова повече нарастват грабителството и подкупничеството.

Лао Дзъ

след като не можа да ни убедиш със свои думи, баш на този цитат ли попадна- ами той е редактиран лекичко от другаря Мао Дзе Дун

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...