Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Baidu Antivirus 2013

Препоръчан отговор

Щото в безплатен продукт имаш и дефинициите на Касперски, които в комбинация с огромния облак и  ядрото на Авира предлагат защита далеч по-добра от самостоятелната Авира (free)!Интерфейса на китайчето ми допада много повече от този на Авирата,на която не й свърши мензиса толкова години.

Освен това програмата е нова и тепърва ще се доказва, докато германката си я знаем що за стока е!

Хубав ден!

Възможно ли е енджина на авира да работи с дефинициите на касапа? Абе незнам до колко облака на авира е огромен май не е облак а облаче.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 279
  • Създадено
  • Последен отговор

Възможно ли е енджина на авира да работи с дефинициите на касапа? Абе незнам до колко облака на авира е огромен май не е облак а облаче.

Говаря за китайският облак,този на Baidu.

Възможно ли е енджина на авира да работи с дефинициите на касапа?

http://www.kaldata.com/forums/topic/209246-мнения-за-baidu-antivirus-2013/?p=2508638

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говаря за китайският облак,този на Baidu.

http://www.kaldata.com/forums/topic/209246-мнения-за-baidu-antivirus-2013/?p=2508638

Така да извинявай не разбрах точно предния ти пост. Относно дефинициите как стои въпроса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно дефинициите как стои въпроса?

Официална информация не успях да намеря.Но е факт, че изплозва сигнатури на Касперски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Касперски,гледам че си заинтерисован,махай Касперски само си даваш парите и слагаи безплатното Baidu,а парите ги харчи в кръчмата.

Ти що не ползваш безплатен софтуер? Освен това, дефинициите идват със закъснение на този безплатен ... Когато влезе във вирус бюлетината, ела ми звънни. Много добре знаем, че безплатното, нямат изгода разработчиците. Съпорта го няма и т.н. Да пуснем няколко опасни вредителя, да ви видим реакцията на тва "нещо". Ако очакваш некъв хибриден боклук да бие антивирусни от старата школа, много се лъжеш.

Ти за кръчмата не се безпокой. За тях си има отделен бюджет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма лошо да се експериментира с безплатни програми.  Те понякога реално надбягват и антивирусни от старата школа. В темата за подпомагането са видни доста подобни случаи.  Ако бубата е разработена специално да преодолява дадена програма - нормално е да не успява при среща с непредвидени способи за защита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като не си заинтерисoван и нямаш намерение да го пробваш,защо пълниш темата със Спам?

Що реши, че е спам? Нали пиша за байду? Това е форум. Спам означава нежелана поща. Весели празници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Официална информация не успях да намеря.Но е факт, че изплозва сигнатури на Касперски.

Ползва блака на Кингсофт,а даколкото си спомням преди да се интегрира двигателя на Авира в Кингсофт ползваше базите на Касперски. Възможно е да имат някакви договорки. Питах във форума на Каспрески но получих само един отговор. Този който го знаем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползва блака на Кингсофт,а даколкото си спомням преди да се интегрира двигателя на Авира в Кингсофт ползваше базите на Касперски.

Хммм как така преди да се интегрира, от самото начало е интегриран и шотовете, които дадох на  деф.на Касперски е с включена Авира? :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм как така преди да се интегрира, от самото начало е интегриран и шотовете, които дадох на  деф.на Касперски е с включена Авира? :rolleyes:

Имам предвид Кингсофт не Байду. Преди да въведат двигателя на Авира Кигсофт ползваха енжина на Касперски,май беше AVP8 сега не ми се рови из постовете ми. После уж се разведоха с Касперски и почнаха работа с Авира. За Байду ясно ползва неговият си двигател,този на Кингсофт и Авира и като правя връзка с новината,че Байду е погълнала Кингсофт номера май е ясен. Пък и да не е така какво ни дреме? Стига да е безплатна версията,което силно ме съмнява ,че ще е така след излизането на финалната версия. 

Програмата е много подозрителна ако вдигнеш нивото - засича например WinRAR като заплаха и така нататък...Според мен има бъдеще и го писах отдавна 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид Кингсофт не Байду. Преди да въведат двигателя на Авира Кигсофт ползваха енжина на Касперски,май беше AVP8 сега не ми се рови из постовете ми. После уж се разведоха с Касперски и почнаха работа с Авира. За Байду ясно ползва неговият си двигател,този на Кингсофт и Авира и като правя връзка с новината,че Байду е погълнала Кингсофт номера май е ясен. Пък и да не е така какво ни дреме? Стига да е безплатна версията,което силно ме съмнява ,че ще е така след излизането на финалната версия. 

Програмата е много подозрителна ако вдигнеш нивото - засича например WinRAR като заплаха и така нататък...Според мен има бъдеще и го писах отдавна 

Значи чисто технологично незнам как е възможно един енджин да работи с дефиниции за друг това ако някой ми го обясни го признавам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи чисто технологично незнам как е възможно един енджин да работи с дефиниции за друг това ако някой ми го обясни го признавам. 

По-точно? За кой енжин става въпрос? Байду има три енжина - облака на Байду,Кингсофт и Авира не разбирам какво неясно има?

http://www.kingsoftsecurity.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=961

Baidu AV = kingsoft AV Engine + kingsoft Cloud Security Engine + Avira AV engine

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=326172&page=41

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-точно? За кой енжин става въпрос? Байду има три енжина - облака на Байду,Кингсофт и Авира не разбирам какво неясно има?

http://www.kingsoftsecurity.com/forum/viewtopic.php?f=9&t=961

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=326172&page=41

Не ми разбра въпроса имам предвид как е възможно енджин на авира да работи с дефиниции на касперски?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми разбра въпроса имам предвид как е възможно енджин на авира да работи с дефиниции на касперски?

И къде е казано,че енжина на Авира работи с дефиниции на Касперски? 

kingsoft AV Engine + kingsoft Cloud Security Engine

http://www.kaldata.com/forums/topic/209246-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-baidu-antivirus-2013/#entry2508638

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето разковничето на мистерията. Благодаря.

Сложих я на виртуалката и както и предполагах ползва двигателя на AVP8 сиреч KAV 2009

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

На последната снимка KillSwitch дава,че файла е неизвестен. Пламене ще им пишеш ли? Прилагам и онлайн инсталатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето разковничето на мистерията. Благодаря.

Сложих я на виртуалката и както и предполагах ползва двигателя на AVP8 сиреч KAV 2009

На последната снимка KillSwitch дава,че файла е неизвестен. Пламене ще им пишеш ли? Прилагам и онлайн инсталатора.

Публикувано изображениеBaidusd_OnlineSetup.zip

Ще им пиша.

Готово

https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/submit-applications-here-to-be-whitelisted-2013-t89867.975.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато научих за тази антивирусна, се амбицирах да си я сложа, още повече че е облачна такава и е идеална за по-слаби компютри. Но не останах кой знае колко очарована предвид това, че за повече от 10 дни не се искаше да се ъпдейтва. :D Оставям настрана, че имаше и фалшиви тревоги, въпреки че побутнах настройките да не са на макс (с включен енджина на Авира). Преди около час ми reject-тна един процес и, честно казано, не разбрах как да не се случва втори път...  :rolleyes:

Интерфейсът не ми допада особено много макар да осъзнавам, че с тези претенции доникъде няма да стигна. :ph34r:

"Проблемите" ми свършиха допреди минути, когато избрах Uninstall. Ще чакам все пак финалната версия с надеждата да преглътна мъката си по Kingsoft, която не знам кога ще бъде "спряна от движение". :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато научих за тази антивирусна, се амбицирах да си я сложа, още повече че е облачна такава и е идеална за по-слаби компютри. Но не останах кой знае колко очарована предвид това, че за повече от 10 дни не се искаше да се ъпдейтва. :D Оставям настрана, че имаше и фалшиви тревоги, въпреки че побутнах настройките да не са на макс (с включен енджина на Авира). Преди около час ми reject-тна един процес и, честно казано, не разбрах как да не се случва втори път...  :rolleyes:

Интерфейсът не ми допада особено много макар да осъзнавам, че с тези претенции доникъде няма да стигна. :ph34r:

"Проблемите" ми свършиха допреди минути, когато избрах Uninstall. Ще чакам все пак финалната версия с надеждата да преглътна мъката си по Kingsoft, която не знам кога ще бъде "спряна от движение". :D

Сложи си китайската версия с енджин на касперски и сподели мнение. Аз съм с нея сега и забелязвам че лови с актуалните дефиниции на касапа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си китайската версия с енджин на касперски и сподели мнение. Аз съм с нея сега и забелязвам че лови с актуалните дефиниции на касапа.

Предпочитам да изчакам английската версия да се пооправи. А и щом е с енджин на Касперски... за слаба машина някакси...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да изчакам английската версия да се пооправи. А и щом е с енджин на Касперски... за слаба машина някакси...

Английска с енджин на касперски няма да има 100% тия пластики на китайците ги знам. Лека е товари повечко при скениране но иначе е лека аз нея усещам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Английска с енджин на касперски няма да има 100% тия пластики на китайците ги знам. Лека е товари повечко при скениране но иначе е лека аз нея усещам

Тоест при сканиране при мен компютъра ми ще "лети", което само по себе си ме навежда на мисълта да изчакам финалната английска версия. :)

П.С. Пък току-виж се появила някоя друга облачна антивирусна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване