Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Baidu Antivirus 2013

Препоръчан отговор

Честно казано на мен ми е все едно от кой и какво копират. Нито съм от Авира, нито от Касперски. :D Мисля да пробвам Байду. 

Енжините са на Байду,Кингсофт и Авира Не знам преди дали Кингсофт ползваше дефинициите на Касапа но и това слабо ме интересува.

Какво ще се ползва си е тяхна работа,ако не е законно пак си е тяхна :D  мене кЪв ми дреме :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 279
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравейте, случайно попаднах на темата.. Относно антивирусната колегата ми сподели за нея. Реших да се поинтересувам и аз, защото от години търся антивирусна която да е totaly free, но уви такава няма и вероятно няма да има. Всяка подобна free антивирусна, е свободна за не комерсялно ползване или за малък билзнес (примерно до 5 комютъра).. това може да не го видите веднага, може да не намерите и лицензно споразумение, но се подразбира. Никоя компания няма да ви даде да ползвате напълно безплатно програмата си, при условие че вие примерно сте решили да я сложите на много компютри -10, 20 или повече. Авира се води безплатна също, но ако я сложите на повече от  5 компютъра, веднага нарушавате тяхно лицензно споразумение. Със сигурност и тази програма ще е така, а и още повече не става много ясно как изобщо са се договорили с Авира и Касперски, това е супер гнила история... ще ползваш ядрото на едната, а дефинициите на другата ?! Китайците са известни с това че копират без свян всичко до което се докоснат. Чувал съм че правят точно копие на Ферари, какво остава копират без право някакъв си софтуеър. Авира и Касперски са конкуренти и са дали на китайците да им ползват кода? Гнила история, ма ще видим какво ще излезе.

COMODO Antivirus Free може да бъде инсталиран на неограничен брой фирмени компютри , без това да нарушава каквито и да е права на когото и да било. Това е наистина единствената защитна програма която предлага такива условия. Не случайно мотото им е "Убиец на комерсиални продукти"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, случайно попаднах на темата.. Относно антивирусната колегата ми сподели за нея. Реших да се поинтересувам и аз, защото от години търся антивирусна която да е totaly free, но уви такава няма и вероятно няма да има. Всяка подобна free антивирусна, е свободна за не комерсялно ползване или за малък билзнес (примерно до 5 комютъра).. това може да не го видите веднага, може да не намерите и лицензно споразумение, но се подразбира. Никоя компания няма да ви даде да ползвате напълно безплатно програмата си, при условие че вие примерно сте решили да я сложите на много компютри -10, 20 или повече. Авира се води безплатна също, но ако я сложите на повече от  5 компютъра, веднага нарушавате тяхно лицензно споразумение. Със сигурност и тази програма ще е така, а и още повече не става много ясно как изобщо са се договорили с Авира и Касперски, това е супер гнила история... ще ползваш ядрото на едната, а дефинициите на другата ?! Китайците са известни с това че копират без свян всичко до което се докоснат. Чувал съм че правят точно копие на Ферари, какво остава копират без право някакъв си софтуеър. Авира и Касперски са конкуренти и са дали на китайците да им ползват кода? Гнила история, ма ще видим какво ще излезе.

За момента е 'totally' безплатна и не видях ограничение за брой инсталирани компютри.Какво ще стане в бъдеще не ни (и не би трябвало)  да ни интересува.Плащаш и използваш,това което се предлага в момента!

Всяка подобна free антивирусна, е свободна за не комерсялно ползване или за малък билзнес (примерно до 5 комютъра).. това може да не го видите веднага, може да не намерите и лицензно споразумение, но се подразбира.

Това не е вярно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам да има Game Mode и защита от вируси в флашки.Друго интересно е,че след като я инсталирах уидоуса продължава да ми вади съобщение,че нямам антивирусна и ми препоръчва да си изтегля и сложа такава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам да има Game Mode и защита от вируси в флашки.Друго интересно е,че след като я инсталирах уидоуса продължава да ми вади съобщение,че нямам антивирусна и ми препоръчва да си изтегля и сложа такава.

1. Толкова е лек,че не Ви трябва Профил за игри

2. Това на снимката как си го превеждате?

Публикувано изображение

3. Това какво е?

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има gamer mode

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Baidu да го сравняваме примерно с Rising е все едно да сравняваме Fortinet със  Symantec.  Не е нужен коментар...

Ти защо подценяваш Fortinet доста са добри да знаеш!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ги подценямам - по-скоро не ми се иска да ги надценявам.Безплатният Fortinet ми харесва, същото бих казал и за ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall. Но няма как заедно с моите "избраници" и тях да ползвам. Някой няма ли да посочи предимствата на Baidu Antivirus 2013? Нещо не ми се вярва да е по-добре справящ се и от Kingsoft...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@NEY пак не четеш  :D

Baidu Antivirus acquired Kingsoft security products, so Kingsoft Antivirus will be discontinued and replaced by Baidu Antivirus.

Байду ползва енжина на Авира,Кингсофт и неговият собствен. Чети !!! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета за тези... които ползвам. За останалите разчитам Вие да четете.  И нито един Евроенджин с нищо засега още не ме е заинтересувал...

Кигсофт ще бъде заместен от Байду - това пише,ако не си го превел вече. Програмата е китайска,не е европейска! Аман  :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кигсофт ще бъде заместен от Байду - това пише,ако не си го превел вече. Програмата е китайска,не е европейска! Аман  :mad:

Що бе, Китай се намира в Европа. :D  Аз по принцип не харесвам китайската техника. Все едно гледам телевизор NEO, само, че в софтуерен вариант.. Хич тия китайски боклуци не се занимавайте. Касперски , Симантек, Гдата, Бит дифендър, Комодо...+още някои от стара школа. Кви са тия новоизлюпени...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що бе, Китай се намира в Европа. :D  Аз по принцип не харесвам китайската техника. Все едно гледам телевизор NEO, само, че в софтуерен вариант.. Хич тия китайски боклуци не се занимавайте. Касперски , Симантек, Гдата, Бит дифендър, Комодо...+още някои от стара школа. Кви са тия новоизлюпени...

Байду не е за подценяване и тепърва ще се доказва. Още повече,че ползва и двигателя на Авира и Кингсоф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами и тя е безплатна , защо питаш ?

Това беше въпрос към luckyboy. Именно, като е безплатна, защо да слагам китайската...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това беше въпрос към luckyboy. Именно, като е безплатна, защо да слагам китайската...

Щото в безплатен продукт имаш и дефинициите на Касперски, които в комбинация с огромния облак и  ядрото на Авира предлагат защита далеч по-добра от самостоятелната Авира (free)!Интерфейса на китайчето ми допада много повече от този на Авирата,на която не й свърши мензиса толкова години.

Освен това програмата е нова и тепърва ще се доказва, докато германката си я знаем що за стока е!

Хубав ден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...