Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Baidu Antivirus 2013

Препоръчан отговор

При мен Бидона е с вирусна база от 17-ти.Ръчнно проверих, но пак настоява, чче базата е актуална.При вас как са нещата?

Има проблем с ъпдейтите на базите на Авира пробвай с замяна на ковфиг файла  http://www.kaldata.com/forums/topic/209246-мнения-за-baidu-antivirus-2013/page-7#entry2542723

http://safetygate.ru/forum/index.php?topic=3797.msg129475#msg129475

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 279
  • Създадено
  • Последен отговор

Това е нормално и няма нищо смешно. Като изключим, че всяка АВ допуска фалшиви тревоги, дефинициите доста често биват засичани от програмите, защото на някои от програмите дефинициите не са криптирани и това кара антивирусните програми да подскачат. Това е грешка и на двете страни - както и на тези, които не са си ги криптирали, така и на недостатъци в сканиращите енджини на новопоявилите се продукти. С времето ще се изчистят тези неща.

С Malwarebytes нямам такъв проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Malwarebytes нямам такъв проблем.

Сега да, но преди и тяхните дефиниции се засичаха в далечната 2008-ма. Незнам от кога използвате продукта, но лично аз го следя от 0.xx бета. :)

Много ми е странна тая тяхна политика... :rolleyes:

Почиват немците...няма нищо необичайно. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почиват немците...няма нищо необичайно. :)

Абе имайки предвид броят на заплахите излизащи всяка минута, да не добавят деф. събота и неделя ми се струва кака да кажа "несериозно".

Това си е един вид компромис със сигурността....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе имайки предвид броят на заплахите излизащи всяка минута, да не добавят деф. събота и неделя ми се струва кака да кажа "несериозно".

Може да се отнася само за безплатната версия...не съм тествал Premium-a. А и ако е подплатена със добра HIPS програмка се компенсира. Като за без пари толкова. :)

Но съм ги и засичал чат-пат да обновяват през weekend-a макар и рядко. Може би зависи от нивото на заплахата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"На харизан кон зъбите не се броят" какво им дреме на швабите? Като искаш поддръжка и в почивните дни купи си програмата. 

Замених го преди да пиша, но ефект никакъв.

Никакъв и при мене. Току що пробвах на виртуалката. А,мислех да го качвам на един слабичък компютър  :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Попаднах на Китайската разработка Baidu - PC Faster , следвана от Baidu Antivirus . За сега и двете програми се държат отлично като се има в предвид че софтуера е напълно безплатен . Мога да кажа че се конкурира с едни от най-добрите на пазара . Първоначално бях много скептичен към тези програми . Първо-сигнално не ми се искаше да доближава лаптопа ми най-малкото защото е китайска . Обаче за мое много голямо учудване , впечатленията ми останаха други . Двете програми са много леки , интуитивни , бързи и най-вече доста мощни .

Интерфейса им е убийствено семпъл и оптимизиран . post-308358-0-41200800-1369722780_thumb.post-308358-0-05932400-1369722781_thumb.post-308358-0-82077300-1369722781_thumb.post-308358-0-24567500-1369722782_thumb.. Първите две картини са на антивируса , другите две са на оптимизатора .Ще се радвам да чуя мнения относно програмите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След деинсталиране оставя активни services , открих ги случайно докато разцъквах добрия стар Китайски инструмент XueTr.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.comss.ru/page.php?id=1280

Тук уж го има.

Уж ама се сваля версия. Четох,че при ъпдейт се сваля последната версия.

Публикувано изображение

Анатолий Ткачев У нас все просто - качается 3.4.1.29680, которая обновляется до 3.4.1.30952. Список изменений этой версии взят с официального сайта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Хора открих сериозен бъг в програмата версия 3.4.1.29680  

Отне ми 3 дена докато го намеря.На работещо х32 ХР сложих баидуто и спря интернета от виваком флашките,дори и след деинсталиране на програмата и почистване с специализиран софтуер и поправка на ОС с специална програма ,проблема не се оправи.

Тествах го това на 3 различни компютъра и на всичките става така.

Ресторни точки и др. не помагат само преинсталиране на Windows 

Дори при вкарване на обикновена флашка забива ОС след това Баиду .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Baidu Antivirus 2013 v3.4.1.33144

ADDED

• [*]Added Portuguese language interface [*]Added smart phone USB flash disk protection feature [*]Added USB reconnection in 64-bit system [*]Added browser homepage protection feature,prevent tampering by malicious programs

IMPROVED

• [*]Optimized homepage protection UI,operation easier [*]Optimized display problem of browser name in Browser Protection

FIXED

• [*]Fixed the problem of individual users struck on a lnk file while using full scan [*]Fixed the problem of related directory file deleted while shredding shortcut icon by File Shredder [*]Fixed the problem which leads to incorrect UI display [*]
http://antivirus.baidu.com/en/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Baidu Antivirus 3.4.2.34811

Новое в версии 3.4.2.34811 

Добавлено

- Добавлен офлайн-инсталлятор (содержат полные антивирусные базы Avira) на официальном сайте 

Улучшено

- Интегрированы последние вирусные сигнатур
- Оптимизированные настройки защиты браузера Исправлено

- Исправлена &&проблема отсутствия реакции при установке и извлечении USB-носителя
- Исправлена &&проблема частого сканирования SD-карты
- Исправлена проблема падения защиты загрузок 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"- Исправлена &&проблема отсутствия реакции при установке и извлечении USB-носителя"

Радвам се,че са оправили проблема за които писах  :write a letter:  2 поста по-нагоре .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пак реших да и дам шанс на новата версия "Baidu Antivirus 2013 3.4.2.34811" и при пуснат utorrent (не знам дали има връзка) Windows-a пак казва,че нямам антивирусна и ми отвори Windows Defender на които натиснах Update и последва СИН ЕКРАН  BSOD 

==================================================
Dump File         : 070513-16551-01.dmp
Crash Time        : 5.7.2013 г. 05:25:19 ч.
Bug Check String  : MEMORY_MANAGEMENT
Bug Check Code    : 0x0000001a
Parameter 1       : 00000000`00000403
Parameter 2       : fffff680`00087ba8
Parameter 3       : e1a00000`471d9867
Parameter 4       : 00fff680`00087ba8
Caused By Driver  : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+75c00
File Description  : NT Kernel & System
Product Name      : Microsoft® Windows® Operating System
Company           : Microsoft Corporation
File Version      : 6.1.7601.18113 (win7sp1_gdr.130318-1533)
Processor         : x64
Crash Address     : ntoskrnl.exe+75c00
Stack Address 1   : 
Stack Address 2   : 
Stack Address 3   : 
Computer Name     : 
Full Path         : C:WindowsMinidump070513-16551-01.dmp
Processors Count  : 4
Major Version     : 15
Minor Version     : 7601
Dump File Size    : 276,088
Dump File Time    : 5.7.2013 г. 05:26:12 ч.
==================================================

Дадох Quit на Баидуто и дефендера се ъпдейтна вече без проблем.

При предната версия проблема с флашките явно се дължи на това,че баидуто блокираше USB драйвер на дъното.

В гугъл относно синият екран пише да се деинсталира последният инсталиран софтуер като решение.Така и направих.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

What's new in Baidu Antivirus 2013 3.4.2.35903 Beta: July 16th, 2013

IMPROVED:

· Integrated with the latest virus signature

· Optimized the detection of AutoRun.inf in USB protention

FIXED:

· Fix the problem which fail to shutdown the pc after full scan

· Fix the display problem of update log

Не е оправен проблема с синият екран,продължавам да чакам ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Baidu Antivirus 2013 3.4.2.37315

Инфо за промените за сега няма, но по важното е че проблема с ъпдейтите е все още налице.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според Softpedia програмата е още бета http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Baidu-Antivirus.shtml  и аз също мисля така,щом даже няма сертификат за антивирусна за windows 7 явно има още са ремонтиране докато я одобрят като защитна и надеждна програма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Baidu Antivirus 3.6.1.37955 Beta  (2013-08-01)

* Added USB floating window
* Added 7 virus blocking rules in Real-time Protection
* Optimized the speed of scanning virus
* Optimized scan items
* Optimized the interface of scan result
* Optimized the interface of Browser Protection,support to protect default homepage of Chrome,Firefox
* Optimized the interface of Uninstall Investigation
* Fixed the problem of BAV conflict with Chrome
* Fixed the crash problem of individual users

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Version 3.6.1.38494 Beta

What's new:

Fixed some crash problemFixed  the bug og fast scan

Optimized the tactices of scan virus when internet disconnection

Вече горди притежатели на сертификат от West Coast labs, редом до ЕSET,Symantec,Sophos.. http://westcoastlabs.com/checkmark/vendorList/?techGroupID=30
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...