Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мнения за Baidu Antivirus 2013

Препоръчан отговор

Китайски му работи. Ама Байду има и версия с енжин на Касперски или вече не? Някой знае ли как стои въпроса?

Има http://anquan.baidu.com/shadu/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 279
  • Създадено
  • Последен отговор

То за това, ли прави засичания, с дефиниции на Касперски?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмата не е лоша но наистина разчита повече на своите дефиниции и облака. Забелязвам че доста от дефинициите на авира липсват в програмата! Направих си труда да тествам с няколко вируса които авира засича а байду не! Някои от тях са доста стари дори!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Енджина на Авира, е допълнителен. Не съм пробвал новата версия, как се държи. И дали има подобрение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам че доста от дефинициите на авира липсват в програмата! Направих си труда да тествам с няколко вируса които авира засича а байду не! Някои от тях са доста стари дори!

Toва се получава, т.к. лабораторията на китайците премахва детекта за файлове, които смятат за фалсета, това го има и при кихо, ако облака го дава доверен, авира енджина не лови, дори авирци да имат деф. за файла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Аз я сложих на майтап... Но съм повече от впечатлен от тази антивирусна... Държа я като допълнителна защита на НОД. Обаче Ad Block е страхотен, не скапва страниците, е да пропуска и някои реклами, но маха досадните реклами в U Torrent, само не знам защо индентифицира BS инсталатора като Adware но всяко нещо не може да е перфектно ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз я сложих на майтап... Но съм повече от впечатлен от тази антивирусна... Държа я като допълнителна защита на НОД. Обаче Ad Block е страхотен, не скапва страниците, е да пропуска и някои реклами, но маха досадните реклами в U Torrent, само не знам защо индентифицира BS инсталатора като Adware но всяко нещо не може да е перфектно ;).

Зашото не си пробвал, барузъра на другия китаец Quihoo. А и Байду, си имат браузър, дето реже рекламите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зашото не си пробвал, барузъра на другия китаец Quihoo. А и Байду, си имат браузър, дето реже рекламите.

А аз си пррдпочитам Гошо Гнома - Гугъл Хром и ИЕ , но има време ще пробвам и другия китаец ;)

Щото е с бонус адвеар

Значи май да се откажа от BS а да си ползвам VLC а :D? Интересно този Adware ще навредили по някакъв начин на системата ми ?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А аз си пррдпочитам Гошо Гнома - Гугъл Хром и ИЕ , но има време ще пробвам и другия китаец ;)

Значи май да се откажа от BS а да си ползвам VLC а :D? Интересно този Adware ще навредили по някакъв начин на системата ми ?

Ми... само един миньор е. Да копа за биткойни.  :D  И натоварва компа, на 100%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми... само един миньор е. Да копа за биткойни. :D И натоварва компа, на 100%

Аз се чудом чудя що харда понякога откача :D. Ай чистито на печелившите :D. Обаче Baidu май има ъпдейт версията ми е 5.2.3.112137? Или аз нещо бъркам щот поткара ъпдейт име пита дали да затвори програмата за да изпълни ъпдейта ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудом чудя що харда понякога откача :D. Ай чистито на печелившите :D. Обаче Baidu май има ъпдейт версията ми е 5.2.3.112137? Или аз нещо бъркам щот поткара ъпдейт име пита дали да затвори програмата за да изпълни ъпдейта ;).

http://www.howtogeek.com/211363/how-to-remove-utorrents-epicscale-crapware-from-your-computer/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.howtogeek.com/211363/how-to-remove-utorrents-epicscale-crapware-from-your-computer/

О благодаря, тва гадно нещо ми се инстална без да съм искал и доста тайно още декември месец на нов лаптоп, който го върнах по едни доста не обичайни причини, но производствен бъг какво да се прай. Та гадината ми спираше данлоуда на торентите :D. Както и да е преинсталнах аз ОС щот нещеше да се маха и после не ми се е появявала никога :D. Ама ще го имам предвид, то и натиеирусните да помагат в случая :D.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О благодаря, тва гадно нещо ми се инстална без да съм искал и доста тайно още декември месец на нов лаптоп, който го върнах по едни доста не обичайни причини, но производствен бъг какво да се прай. Та гадината ми спираше данлоуда на торентите :D. Както и да е преинсталнах аз ОС щот нещеше да се маха и после не ми се е появявала никога :D. Ама ще го имам предвид, то и натиеирусните да помагат в случая :D.

Просто гледай, сложените отметки. Една отметка махаш, и ядове няма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пфуа, винаги вече внимавам какво инсталирам и какво то влачи след себе си, спестява много главоболия и излишни деинсталации, преди BS влачеше след себе си някви глупости за оптимизация, които въпреки че не им дадох отмеката се намъкнаха кат лисугер в чужд кокошарник, та вмимавам. Между другото или BS са махнали Adware или Baidu вече не го отчита птосто, прави експеримент ама нищо не засече ;).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пфуа, винаги вече внимавам какво инсталирам и какво то влачи след себе си, спестява много главоболия и излишни деинсталации, преди BS влачеше след себе си някви глупости за оптимизация, които въпреки че не им дадох отмеката се намъкнаха кат лисугер в чужд кокошарник, та вмимавам. Между другото или BS са махнали Adware или Baidu вече не го отчита птосто, прави експеримент ама нищо не засече ;).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, Не съм ползвал байду толкова много. За отметките може да ползваш това https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=94450има и тема във форума. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, Не съм ползвал байду толкова много. За отметките може да ползваш товаhttps://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=94450има и тема във форума.

Абре колкото и програми да ползвам, задклавиатурното устроство трабва да си внимава :D. Но знам тази програма и е следващата в списъка ми за инсталиране ;). Обаче вече си ползвам Baidu редовно, втора защита след НОД разбира се ;).

Не знам, Не съм ползвал байду толкова много. За отметките може да ползваш товаhttps://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=94450има и тема във форума.

Абре колкото и програми да ползвам, задклавиатурното устроство трабва да си внимава :D. Но знам тази програма и е следващата в списъка ми за инсталиране ;). Обаче вече си ползвам Baidu редовно, втора защита след НОД разбира се ;).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че трябва да ползваш две антивирусни. И двете имат реалновременно сканиране. По-добре само NOD. Пък за допълнително сканиране, Хитман, MBAM или някоя друга специализирана програма. Но все пак, ти си решаваш. 

П.П Да нямаш проблем с форума /или нета/, че по  два пъти пускаш едно мнение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам, че трябва да ползваш две антивирусни. И двете имат реалновременно сканиране. По-добре само NOD. Пък за допълнително сканиране, Хитман, MBAM или някоя друга специализирана програма. Но все пак, ти си решаваш.

П.П Да нямаш проблем с форума /или нета/, че по два пъти пускаш едно мнение?

Нета ми отакча и пиша през мобилния, а... Той... Съжалявам че блъскам по два поста едновремено. И не намирам опция за делийт на едното.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нета ми отакча и пиша през мобилния, а... Той... Съжалявам че блъскам по два поста едновремено. И не намирам опция за делийт на едното.

Няма проблем.  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем. :)

А има, досадно е ;). Ама селкопланка, какво да се прави. Той и рутера дава бъгове... Но за антивирусните,,ще си ползвам и двете за сега, Baidu заради лекотата, дизайна, Ad Block и за всеки случай ако НОД пропусне нещо. ;). Пък и Baidu е създадена точно да се ползва с друга антивирусна за допълнение към защитата, така мисля и да я ползвам, максимално ме кефи тоя китаец, ей го на ще ни завладеят личи си ;).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изписани са куп страници, защо не трябва да използваме двве или повече антивирусни програми, но ти си знаеш!

Нищо няма да те опази на 100%, че дори 5 антивирусни да инсталираш!

Та, избери си само една и прериодично минавай MBAM и си свиркай!!!!!!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изписани са куп страници, защо не трябва да използваме двве или повече антивирусни програми, но ти си знаеш!

Нищо няма да те опази на 100%, че дори 5 антивирусни да инсталираш!

Та, избери си само една и прериодично минавай MBAM и си свиркай!!!!!!!!!!

Е всеки сам си решава, но тази е създадена да бъде използвана с друга, заедно, тъй че... Както казах на майтап я сложих и ще продължа да си я ползвам и нея, не пречи, не забавя, дава допълнителни неща и ако нещо ме съчнява сканирам и с нея, живот кат компот :D. Иначе благодаря за съвета ;).
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли проблем с теглене на Baidu - смисъл инсталера зби на 1%, айде фул пакета изтеглих, после изтеглих антивируснитв дефениции на Avira енджина. Обече ъпдейта на самата програма не, изобщо неще и твае. Някакъв проблем със самия сървар ли има или аз имам проблем. Преинсталирах ОС и затова питам.

Иначе тегля всичко, нямам проблем с нета, изтеглих си НОД, Хром, обаче с Baidu имам проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...