Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Greak

Upgrade на дъно 945GZ Micro 775 SE

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да ъпгрейдвам настолния ми компютър ( http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=79#cpu ) до максимума, който може да издържи, и имам няколко въпроса.

Избрал съм си този процесор (сокета и чипсета го поддържат, само BIOS-a трябва да се ъпдейтне, което вече съм го направил) - http://ark.intel.com/products/27258/Intel-Core2-Extreme-Processor-X6800-4M-Cache-2_93-GHz-1066-MHz-FSB Но не знам от къде да го купя ?!

Също така ще ми трябва 1 GB DDR2 RAM памет, която работи на 533 MHz, а не на 800, защото дъното не поддържа повече. Но навсякъде намирам някакви счупени които са 533 MHz...

Та ще може ли да ми дадете линкове към процесора и ram паметта, никъде не мога да ги намеря от където да ги купя... :( Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега с какъв процесор сте?

Само и единствено можете втора употреба да ги намерите.Но не знам дали си струва да наливате средства в това.По-добре само рам да добавите. Какъв е бюджета ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, решил съм да ъпгрейдвам настолния ми компютър ( http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=79#cpu ) до максимума, който може да издържи, и имам няколко въпроса.

Избрал съм си този процесор (сокета и чипсета го поддържат, само BIOS-a трябва да се ъпдейтне, което вече съм го направил) - http://ark.intel.com/products/27258/Intel-Core2-Extreme-Processor-X6800-4M-Cache-2_93-GHz-1066-MHz-FSB Но не знам от къде да го купя ?!

Също така ще ми трябва 1 GB DDR2 RAM памет, която работи на 533 MHz, а не на 800, защото дъното не поддържа повече. Но навсякъде намирам някакви счупени които са 533 MHz...

Та ще може ли да ми дадете линкове към процесора и ram паметта, никъде не мога да ги намеря от където да ги купя... :( Благодаря

За спорта ли искаш да го направиш или искаш компютъра ти да стане много бърз. Ако е второто няма смисъл да наливаш пари в тази конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега с какъв процесор сте?

Само и единствено можете втора употреба да ги намерите.Но не знам дали си струва да наливате средства в това.По-добре само рам да добавите. Какъв е бюджета ви?

Процесора сега е някакъв Celeron 3,46 GHz... а бюджета е 150 лв

За спорта ли искаш да го направиш или искаш компютъра ти да стане много бърз. Ако е второто няма смисъл да наливаш пари в тази конфигурация.

Ами ще го ползвам като основен компютър, няма да е за кой знае какви натоварвания, ще си му сложа windows 7, той сега е с Windows 7, ама с 1 гб рам и инсталиран на хард диск с лоши сектори... :X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно излишно ми се струва. Направо си събирай за нова машина !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам да си смените хард-а,с нов,за да е по-сигурна работата на компютъра и да сте спокоен за информацията записана на него.С добавянето на още рам ще повишите ефективността на компютъра.От там нагоре е безсмислено да наливате пари в тази конфигурация.

Хубаво беше да кажете какви са всичките компоненти.Ако ще го ползвате само за общи приложения-интерент и някой филм,ще ви върши работа.

Иначе,рам памет можете на старо да намерите.Само не ми стана ясно,какви точно мегахерци търсите,защото не искате 800,а намирате само 533,пък те били "счупени".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да сложиш 800 MHZ ,на това дъно то ще си работи на 533 .Така че смело си купи 800 MHZ.Този процесор е 1000 лв ,мисля .Към 300 ,400 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процесор е 1000 лв ,мисля .Към 300 ,400 евро.

Този ?!? :angry:

Я дай линк да го видим, щом струва толкова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, какво стана с тази тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, какво стана с тази тема?

Тази не беше за мен.

Предлагам да си смените хард-а,с нов,за да е по-сигурна работата на компютъра и да сте спокоен за информацията записана на него.С добавянето на още рам ще повишите ефективността на компютъра.От там нагоре е безсмислено да наливате пари в тази конфигурация.

Хубаво беше да кажете какви са всичките компоненти.Ако ще го ползвате само за общи приложения-интерент и някой филм,ще ви върши работа.

Иначе,рам памет можете на старо да намерите.Само не ми стана ясно,какви точно мегахерци търсите,защото не искате 800,а намирате само 533,пък те били "счупени".

О да, ще го сменя след няколко дни. Въпросът ми по-скоро беше дали 800 MHz RAM ще тръгне на дъно което поддържа до 533 MHz, просто не форумлирах въпроса добре. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off:/

Интересна работа. Модел на процесор от 2006г. пък държи цена, но все пак не е 1000 лв. сметнато по днешния курс на еврото/долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна работа. Модел на процесор от 2006г. пък държи цена, но все пак не е 1000 лв. сметнато по днешния курс на еврото/долара.

Не знам,аз не работя с BGN.Затова казах 300 до 400 евро.И тоя сокет вече е умрял.Не се предлагат много за него процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. Това е все едно да искаш да си купиш Порше от 1962г. 

Чак пък да е мъртъв сокета не е съвсем има бая машини и се придават и дъно и процесори. Друг е въпроса в рентабилността на покупката на нов процесор. Предполагам за около 40лв могат да се намерят втора употреба Е6300/6400....... който също се поддържат от дъното и със сигурност ще са доста по производителни от селерона. 

Като гледам обаче ще се купува и памет и твърд диск та в тоя случай по добре да се продадат наличните дъно процесор и памет за 60-70лв и с парите който ще се добавят да се вземе нещо по-актуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. Това е все едно да искаш да си купиш Порше от 1962г. 

Чак пък да е мъртъв сокета не е съвсем има бая машини и се придават и дъно и процесори. Друг е въпроса в рентабилността на покупката на нов процесор. Предполагам за около 40лв могат да се намерят втора употреба Е6300/6400....... който също се поддържат от дъното и със сигурност ще са доста по производителни от селерона. 

Като гледам обаче ще се купува и памет и твърд диск та в тоя случай по добре да се продадат наличните дъно процесор и памет за 60-70лв и с парите който ще се добавят да се вземе нещо по-актуално.

Парите за хард диск са отделно от дадения бюджет. И вече съм ги събрал. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от Александър Банов
      Здравейте! Реших че е време за подобрение на старата ми конфигурация компонентите са:
      Процесор- АМД А8-5500 3.2 
      Видео е вграденото- Radeon™ HD 7560D 
      Дъното- ASRock  FM2A75 Pro4
      Рама- ADATA 4GB DDR3 1600MHz
      Захранване- Thermal Master ATX12V 500W 
      Харда- Seagate BarraCuda 7200.10 250 GB.
      Както вече видяхте карам с вградената въпреки че дъното поддържа и crossfire X . Досега играех само на League of Legends, но ми писна и искам нещо друго но видеото ми не става. Търсих в ОЛХ някаква видеокарта но проблема ми е че процесора много нагрява и както съм в игра и просто спира звука картината замръзва и след около 5 сек всичко се размазва но компа продължава да върви но нищо не мога да направя единствения начин ми е да го рестартирам. И понеже копчето за рестарт ми се е счупило го правя от дъното и усещам много топлина после влизам в настройките на биоса и там гледам едни големи градуси. И всеки път като стане и като го водя на човека дето го оправя той сменя термо пастата нали ама ми излиза много скъпо да го правя това всеки 6 ти месец и се чудя няма ли някакъв друг начин? Няма ли как да купя друг вентилатор понеже тоя е който идва с  процесора и освен това кутията ми няма други вентилатори. Притеснява ме това че дори да си купя нова видео ката процесора ако прави така то е все едно. Или то може да е от самата видео карта която вградена в процесора се нагрява и за това?Не съм много наясно и зареди това се обръщам към вас.Благодаря.

• от capnemo
      Дали е време да ъпгрейднете вашата фото камера?
      Кога да ъпгрейдвате:
      1. Текущата ви камера или оборудване пречи на артистичните ви желания. Искате да постигнете конкретни артистични похвати и вашата камера не ви разрешава това. 
      2. Имате желание да минете на по-професионално ниво. Желаете да снимате професионално и/или за пари. Спорт, животни, деца, портрети... Имате нужда да "замажете" фона, снимате много кадри в секунда....
      3. Текущото ви оборудване показва възрастта си. Сензора ви е стара технология и не се представя добре при високи стойности на ИСО, обектива ви не е рязък и е модел от преди 20 години....
      4. Производителя спира поддръжката. Преди няколко месеца Канон спряха поддръжката на 5Д и посъветваха собствениците да сменят механизма на затвора. Този и подобни момента са индикатор е разумно да се замислите за нещо ново
      5.  Текущата ви техника е "хакната" за да прави това, което искате. Инсталирали сте къстъм фърмуер, ползвате преходници... Замислете се за промяна

Кога да не ъпгрейдваме:
      1. Излязъл е нов модел на любимата ви камера. Не бързайте, със сигурност старата предлага достатъчно
      2. Приятелите ви имат по-нов модел от вас. Няма смисъл да си мерите камерите, не това е нещото, което ще прави хубави снимки вместо вас.

Взаимствано от: http://digital-photography-school.com/when-time-upgrade-camera-gear/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+DigitalPhotographySchool+(Digital+Photography+School)
    • от Kernao
      Здравейте на всички!
      Честно казано, не разбирам нищо от компютри, но както се казва, човек се учи докато е жив.
      Преди година и половина ми подариха това чудо:  Цък!
      Не играя много игри, но има 1-2 които разцъкваме с приятели след работа и ми се иска да вървят без грешка ако не на най-високи настройки, то поне едно ниво под тях...
      Примерноо "Paladins" и "League of legends".

Та към главния въпрос: Възможно ли е да му се смени/добави нещо, което да подобри работата му имайки предвид сегашния му вид?

Благодаря предварително, поздрави!
    • от DarkEdge
      Здравейте, търся оценка на въпросното видео. Ще е надграждане на SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E HDMI на дъно Z87 Extreme4. Всъщност търси се видео до 200лв за това дъно.

SAPPHIRE HD 4770 512MB GDDR5 PCI-E HDMI

Търси се поне подобно видео, но с 4К/UHD  support.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.