Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Има ли начин за възстановяване на файлове от изгоряла флашка ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко изгоряла и колко пари си приготвил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко изгоряла и колко пари си приготвил?

Идея си нямам колко ?!

Който има възможност да помогне, нека пусне оферта на лично !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идея си нямам колко ?! Който има възможност да помогне, нека пусне оферта на лично !

Добре де, в какво се състои това "изгоряла", какви са симптомите. Явно не ме разбра... Иначе (ако е изгоряла, като тотално умряла): ИТЕМА-В Ценоразпис Поздрави! Възстановяване на информация от устройства с NAND памети (usb flash, SD и т.н) Работещи устройства ****– 50-100 лв. Неработещи : <= 2GB – 100-150 лв. 2GB -8GB -150-300 лв. > 8GB – от 150-400 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашката е неработеща,

компютрите, между които най-често се прехвърлят данни, изобщо не отчитат наличието на драйв,

а със същия успех я изпробвах и на 3-4 други компа, работещи на уиндоус и линукс ...

Флашката побира 16 гб, идея си нямам колко от тях са свободни и колко-заети,

нужни са ми няколко точно определени файла, заемащо общо около 5-10 гб, ... макар че, едва ли информацията се източва така избирателно ?! ;-)

Много ти благодаря за линка и инфото, най-вероятно ще се възползвам (не виждам алтернатива !!) ....

Поздрави и на теб. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Recuva, а ако не стане - на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Recuva, а ако не стане - на сервиз.

Благодаря , ... ама не става дума за възстановяване на файлове, според компютъра флашката просто физически не съществува! :-) ... сервиз ще е, то се е видело (дано само успеят да направят нещо, чеее ... Х-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако и в Диск мениджмънта не се вижда (случва се често да се сбозва назначаването на буква на дяла), най-вероятно си заминала.

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за това продължавам да си питам какво значи "изгоряла" и какви са симптомите, ама... В Итема ще се справят, ама цените (лично на мен) не ми харесват никак, ама са такива...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Флашката побира 16 гб, идея си нямам колко от тях са свободни и колко-заети,

нужни са ми няколко точно определени файла, заемащо общо около 5-10 гб, ... макар че, едва ли информацията се източва така избирателно ?! ;-)

Избирателно не става, да се чете, дъмпват се паметите и после спрямо контролера се събират.

Цените които се дават по принцип не са за обем информация която се сваля, а за обема на носителя от който се сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, цените са си кошмарни (ама който си държи важните работи на флашка, да му дойде акъла ! Х-)) ....

Обадих се преди малко на 1 друго място, там пък ми казват - 100лв на чип., освен ако флашката не била с кристално-незнам-си-кво, тогава била неспасяема.

Питам ги - мойта от кои е ?! ... не знаят, не можело да кажат.

Търся инфо в нета (Lexar 16gb, usb 3.0) - поне да видя с колко чипа е, колко ще ме изръсят ?! .... навсякъде само ревюта, параметри не намирам. :-)

Добре, ето симптомите:

Рисувам си сутринта кротко на компа, прехвърлям между фотошопа и илюстратора (програмките ми са инсталирани на компа, а работния файл - на флашката ;-) ....

Рисувам, и усещам, че по едно време компа почва да се бави, да зацепва, като цъкна "сейв", мисли по 2 часа, и такааааа ........

С моя допотопен компютър, викам си, нищо чудно. Рестартирам - пак същото !!

Как да е, довърших си работата, запаметих файла криво-ляво, ....

Включвам флашката в друг компютър - бре, няма флашка, няма нищо. В трети, пети, десети - пак нищо.

Връщам се обратно на моя компютър (от който съм извадила флашката точно преди половин час) - пак нищо !!!!

И така. :-)

В диск мениджмънта не се вижда, да. :-)

Иииии ..... на тая флашка си "съхранявам" грижливо всичко от последните 3-4 години ! ........  Зле. Х-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, цените са си кошмарни (ама който си държи важните работи на флашка, да му дойде акъла ! Х-)) ....

Обадих се преди малко на 1 друго място, там пък ми казват - 100лв на чип., освен ако флашката не била с кристално-незнам-си-кво, тогава била неспасяема.

Питам ги - мойта от кои е ?! ... не знаят, не можело да кажат.

Търся инфо в нета (Lexar 16gb, usb 3.0) - поне да видя с колко чипа е, колко ще ме изръсят ?! .... навсякъде само ревюта, параметри не намирам. :-)

Добре, ето симптомите:

Рисувам си сутринта кротко на компа, прехвърлям между фотошопа и илюстратора (програмките ми са инсталирани на компа, а работния файл - на флашката ;-) ....

Рисувам, и усещам, че по едно време компа почва да се бави, да зацепва, като цъкна "сейв", мисли по 2 часа, и такааааа ........

С моя допотопен компютър, викам си, нищо чудно. Рестартирам - пак същото !!

Как да е, довърших си работата, запаметих файла криво-ляво, ....

Включвам флашката в друг компютър - бре, няма флашка, няма нищо. В трети, пети, десети - пак нищо.

Връщам се обратно на моя компютър (от който съм извадила флашката точно преди половин час) - пак нищо !!!!

И така. :-)

В диск мениджмънта не се вижда, да. :-)

Иииии ..... на тая флашка си "съхранявам" грижливо всичко от последните 3-4 години ! ........  Зле. Х-)

Вие постоянно ли я държите в компютъра. Защото ако е така е възможно да сте прекъснали някоя писта при прегряване. Но най-добре ще го каже сервиза. А тая флашка свети ли, не свети ли или въобще не си е светела?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле човек... 3-4 години са си доста за флашка, особено (аз поне такава представа придобивам) се ползва активно и активно се записва/презаписва на нея. Флашката има един определен брой записа и след време просто си заминава... Предполагам това е и станало... Съжалявам!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ето симптомите:

Рисувам, и усещам, че по едно време компа почва да се бави, да зацепва, като цъкна "сейв", мисли по 2 часа, и такааааа ...

Тук е причината за повредата,според мен!Абсолютно е недопустимо работния файл от Фотошоп,да е на флажка,по време на самата обработка!Той трябва да си е в хард диска,а след приключване на обработката,да се изкопира на флажката,за съхранение... 

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе и аз подозирах, че не е редно да се работи направо върху нея, но май това ми е редовна практика, да ! Х-) ...........

Вие постоянно ли я държите в компютъра. Защото ако е така е възможно да сте прекъснали някоя писта при прегряване. Но най-добре ще го каже сервиза. А тая флашка свети ли, не свети ли или въобще не си е светела?

По принцип не, но последния файл го обработвам от 2 дни и през това време не съм я вадила.

Иначе, самата флашка няма опция да свети.

А какво следва от евентуално прекъсване на "някоя писта" - идея си нямам какво е, ама ми прозвуча обнадеждаващо ?! Х-)

Самата флашка не е чак толкова стара - от година и нещо е, просто съм събрала дългогодишен мат'рял на нея,

е, занапред ще се ориентирам към по-благонадеждни носители ;-)

Много благодаря на всички! Утре ще я водя на доктор, пък да видим ....... дано. :-))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оле човек... 3-4 години са си доста за флашка, особено (аз поне такава представа придобивам) се ползва активно и активно се записва/презаписва на нея. Флашката има един определен брой записа и след време просто си заминава... Предполагам това е и станало... Съжалявам!

Имам един служебен TakeMS 8GB, от едни от първите 8GB-тови флашки, които влязоха в БГ. Използвам я да инсталирам уиндоуси на клиентите вече поне 5 години. Пластмасовият корпус започна да се разделя на две, но съм го залепил с изолир и е перфектен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе и аз подозирах, че не е редно да се работи направо върху нея, но май това ми е редовна практика, да ! Х-) ...........

По принцип не, но последния файл го обработвам от 2 дни и през това време не съм я вадила.

Иначе, самата флашка няма опция да свети.

А какво следва от евентуално прекъсване на "някоя писта" - идея си нямам какво е, ама ми прозвуча обнадеждаващо ?! Х-)

Самата флашка не е чак толкова стара - от година и нещо е, просто съм събрала дългогодишен мат'рял на нея,

е, занапред ще се ориентирам към по-благонадеждни носители ;-)

Много благодаря на всички! Утре ще я водя на доктор, пък да видим ....... дано. :-))))

Дошло и е времето, това е. Но все пак ако можеш да я спасиш, спаси я. :)

И все пак- пистите това са медните каналчета вътре в флашката. Погледни я и ще видиш ппоне5 такива. Понякога от жегата е възможно да се деформират или от много рязко дърпане от компютъра. Друг вариант е когато флашката не е изключена безопасно.

Редактирано от rado99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брутална работааа, направо ми се подпали главата днеска !! ... еми, човек се учи от грешките, ще ми държи влага за дълго, хахахххх ..здраве да е Х-)

Редактирано от 4y6kaB3agHuk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.......................................

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ти имаш друг проблем, затова си пусни нова тема в съответния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Zdraveite,imam problem s flashkata.Izliza mi kato smenqem disk,no ne q otvarq i izpisva samo,che trqbva da se formatira(a az ne iskam da q formatiram)probvah i na drugi komp. pak sushtoto.Hodih do servizi chokeka kaza,che nai-veroqtno e izgorqla i da se opravqm...Ako nqkoi znae neshto molq da pishe.Blagodarq predvaritelno.

Марианче! Напиши си поста на български език бе моето момиче! Да можем и тези, които сме от село да си го прочетем. А и една "флашка" струва колкото един чифт "прашки" от хубавите. Ще се родиш, а и ще си направиш подарък за Нова година.

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не е заминал контролер, може просто USB портчето да е с разпоено краче за прехвърляне на информацията. Като за начало автора да пробва да презапои един USB кабел на това място и да пробва с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брутална работааа, направо ми се подпали главата днеска !! ... еми, човек се учи от грешките, ще ми държи влага за дълго, хахахххх ..здраве да е Х-)

Никога не се държи важна информация само на 1 дисков носител. Проблема не е във флашката. Просто така са направени. Работят определено време и после се повреждат. Ако пък постоянно е правен запис/презапис върху нея просто си късметлия,че е изкарала 4 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.