Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kuncavia

Бързо умираща батерия на Galaxy Note II след 50%

Препоръчан отговор

Здравейте,

От десетина дни имам Note II и забелязах, че след 50% телефона умира уникално бързо. Вчера сутринта го изкубах от зарядното на 100%, цял ден с интернет, connect_bot, и служебни разговори и едва падна на 67% до 18:00. След като се прибрах падна на 54% преди лягане и му изключих всичко. Ставам сега и батерията под 20%, без да е работило каквото и да било...

Някой с подобен проблем? (решен разбира се)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква версия на Android си ? Опитай да качиш най-новата версия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди два дни го ъпдейтнах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си мисли, че на такова устройство всичко спира когато ти си мислиш, че си му изключил всичко. Има цяла камара сервизи, които си бачкат във фонов режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Root-нат ли е телефонът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е руутнат, може да пробваш да калибрираш батерията. Влез в андроид форума, вътре е описано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че доста работи си "джуркат", но до 50% няма проблем, държи стабилно, но падне ли под 50% край. Сега го зареждах в колата за 4 часа от 30 до 36 процента, като когато беше на 34, проведох един разговори и хоп стана 33 въпреки, че е на зарядно... Ама айде, от колата бавно идва тока, не е като у трифазния...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай малко сега!Ти колко очакваш да изкара батерията?За това ползване мисля,че 12-13 часа са добре.Постоянно работещия мобилен нет(особено 3G) топи батерията доста бързо :D . А и телефона предполагам е напълно стоков(без руут).При напълно стоков телефон,всяко приложение си ползва мобилния нет и си праща данни както му е кеф,особено онези готините зарибяващи приложения в маркета (ако имаш такива) :D .А и дисплея на този телефон/таблет не е никак малък :D,то си е цяла лопата.

Моя съвет е когато не ти трябва нет с висока скорост да спираш 3G-то.Също така опитай по някакъв начин да спреш нета на забавните приложения(мисля,че имаше подобна опция),под забавни приложения имам в предвид игри,плеъри,социални мрежи и т.н.

п.п. Калибрацията на батерията не помага за нищо!Има един куп подобни приложения за калибриране,които са напълно безполезни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Калибрацията на батерията не помага за нищо!Има един куп подобни приложения за калибриране,които са напълно безполезни.

Аз имах предвид затриване на /data/system/batterystats.bin - явно нещо се е объркало с отчитането на процентите от софтуерна гледна точка. Ако е нещо в батерията на хардуерно ниво, по-скоро нищо не може да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах предвид затриване на /data/system/batterystats.bin 

Програмите за "калибриране" правят точно това. Ако телефонът е руутнат, може да се прави и ръчно, през Recovery менюто.

За съжаление, най-вероятно проблемът е хардуерен (батерията). С моя Samsung Galaxy Tab беше същото. Поразтърсих се в Интернет, и прочетох, че имало партида китайски дефектни батерии, които правели точно този проблем. И ако в нормална държава отидеш да се оплачеш в официалния сервиз, просто ти я подменят. 

В нашия сервиз ми върнаха таблета уж оправен. Работи две седмици нормално, и после пак почна. В момента, понеже не ми се дават 50 лв за нова батерия, присто го държа постоянно на зарядното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмите за "калибриране" правят точно това. Ако телефонът е руутнат, може да се прави и ръчно, през Recovery менюто. За съжаление, най-вероятно проблемът е хардуерен (батерията). С моя Samsung Galaxy Tab беше същото. Поразтърсих се в Интернет, и прочетох, че имало партида китайски дефектни батерии, които правели точно този проблем. И ако в нормална държава отидеш да се оплачеш в официалния сервиз, просто ти я подменят.  В нашия сервиз ми върнаха таблета уж оправен. Работи две седмици нормално, и после пак почна. В момента, понеже не ми се дават 50 лв за нова батерия, присто го държа постоянно на зарядното.

И този момент го има... А представи си да купиш от вън - аха да ти се наложи да се занимаваш с гаранция и аха да се занимаеш с пращане навън и после чакане да се върне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво е преди да калибрираш батерията, да го разредиш докрай. Ама наистина докрай - включваш го, докато не спре въобще да се включва. Тогава в изключено положение го оставяш да се зарежда на макс и чак тогава пускаш програмата за калибриране. То в андроид форума си го пише де, но и тук да ти кажа. Впрочем в ebay сигурно има евтини батерии и зарядни за тях. За моята бракма си взех 5-6 по 2-3 лева едната и постоянно си държа няколко заредени в раницата. Не държат колкото оригиналната, но са чудесни да спасят положението. Карам по няколко дена на резервни батерии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е проблем, а нормална работа на смартфона. Няма телефон на който батерията да "пада" еднакво бързо/бавно от 100 до 0, тия проценти са само ориентировъчни и в 99% от случаите под 50% батерията наистина си пада по-бързо. Така както си го описал телефона и батерията си работят напълно нормално, най-много ще спестиш ако нощно време му изключваш мобилният интернет и 3g мрежата, останалото са мерки от които и да спестиш 1-2% няма и да ги усетиш. Като цяло смартфоните си е нормално да се зареждат всеки ден, това не са нокиите от едно време да карат по седмица с едно зареждане ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи до 50% за цял ден е идеално. Имам предвид, че си лягам в 23:00 на 54% батерия със спрян интернет, ставам във 7:15 и батерията е на 9%, а в същото време до тези 54 процента от 7:30 до 23:00 съм го сцепил от ръчкане и говорене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи до 50% за цял ден е идеално. Имам предвид, че си лягам в 23:00 на 54% батерия със спрян интернет, ставам във 7:15 и батерията е на 9%, а в същото време до тези 54 процента от 7:30 до 23:00 съм го сцепил от ръчкане и говорене.

Една идея. Спрете да се занимавате с таблета в 9 вечерта и следете какво е състянието на батерията, има шанс просто показанието да не отчита вярно а със закъснение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност и аз съм имал подобен случай, докато не си спрях разни там услуги. Отделно, ако в даденото помещение има повечко желязо в стените и е слаб GSM сигнала, тела постоянно се хаби с установяването на стабилна връзка и батерията пада доста бързо. Имаше период, в който имаше проблем с най-близката до жилището ми клетка...процента на батерията падаше видимо за окото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една идея. Спрете да се занимавате с таблета в 9 вечерта и следете какво е състянието на батерията, има шанс просто показанието да не отчита вярно а със закъснение

Ще го пробвам това, за втори път го засичам, предния път беше преди два дни, телефона беше на 30% със спрян интернет и за 2 часа докато чаках в един сервиз, телефона се изключи. Имам анимиран wall + апликация за времето, но като телефона е заключен и без интернет не би трябвало да е проблем. Сега съм ги махнал за да видя все пак дали не е от тях.

pecooo

Имам iphone 4s който го зареждам на 2-3 дни, като говоря постоянно (работата ми го изисква). Сега iphоna не го ползвам, само ми седи в джоба и е от поне 5 дни под 50% батерия и си спада бавно но славно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорим, не е нормално да пада с такава скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност и аз съм имал подобен случай, докато не си спрях разни там услуги. Отделно, ако в даденото помещение има повечко желязо в стените и е слаб GSM сигнала, тела постоянно се хаби с установяването на стабилна връзка и батерията пада доста бързо. Имаше период, в който имаше проблем с най-близката до жилището ми клетка...процента на батерията падаше видимо за окото...

Супер, на Мтел едвам се чувах като говоря, псотоянно прекъсваше и на двте страни (като съм в нас). Сега с Виваком се чувам отлично, но обхвата пак не е пълен. Явно преди лягане трябва да забивам телефона в зарядно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вътрешните антени на Самсунг смартфоните не се славят с перфектни възможности, колкото и да ненавиждам Елълските мизерии, в това отношение и Самсунг(а може би не само) се справят зле. Виж, на доста от обикновените слушалки, с които съм бил, не е имало голям проблем в това отношение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 10 години съм в този апартамент, сменил съм поне 10 телефона, само тоя се е**ва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 10 години съм в този апартамент, сменил съм поне 10 телефона, само тоя се е**ва...

:offtopic_s:

Смени апартамента :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Iphon 4 с тоя едноядрен процесор и мижав дисплей не е база за сравнение. В първият пост на темата пишете, че батериятя пада от 50 на 20% за една нощ, което пак повтарям е нормално, моят нексус 4 например се държи по подобен начин. Освен това една нова батерия отнема известно време да се разработи и достигне оптимален капацитет до колкото съм чел, до към месец може да забележите малко подобрение. Тоя телевизор нота много ясно че харчи като печка. А и тия проценти са крайно неточни и относителни по принцип, 30% от 100 до 70 са повече ток от 30% от 50 до 20 в 99% от смартфоните. Според мен проблем няма в телефона при това положение. НО в по следващ пост казвате че за 2 часа със всичко спряно от 30% се изключил, това вече не е нормално, но противоречи с данните от първия пост и не знам кое е по-вярното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че изтриването на файла Batterystats.bin не прави абсолютно нищо!Системата сама си обновява файла след всяко зареждане и не е необходимо той да бъде изтриван ръчно.Така,че това калибриране е загуба на време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих къде е проблема. Днес си бих shut down-a в 00:00 батерията беше на 47%. Бях разкарал облаците с времето и анимариания wallpaper (като няма интернет и телефона е с черен екран си мислех, че няма проблем, но все пак реших да оптиам). В крайна сметка ставам в 07:15 и ИЗНЕНАДА, батерията беше на 45%. Много ме радва да ми шават някакви неща по дисплея, както и облаците, но предпочитам да ги няма, вместо да си зареждам всеки ден телефона. Явно по някакъв начин едно от двете неща (може и двете) яде яко батерия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.