Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следният проблем. Имам стар телевизор, марка Neo не знам точно подмарка и тем подобни неща. От скоро започна сам да си сменя каналите от телевизия към видео канал. Използвам цифрофа телевизия, която предава през един от видео каналите и се сменя самостоятелно. Какъв според вас може да бъде проблема. Използвам мисля че се казваше скарт кабел който има 3 изхода, 2 за аудио и един за видеото който влизат към телевизора. Приемника се намира отстрани на телевизора. Кабелите ги базиках гледах ги оглеждах ги каквот ли не. Кажете и дайте идей къде е проблема, мерси много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От марка като НЕО - всичко може да се очаква :)

Една от причините може да е в бутоните на предния панел - ако са на куплунг може да ги откачите и да видите как се държи .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скарт кабела двустранен ли е , тоест  към телевизора и към цифровият приемник са включени широки букси? Кога се превключва телевизора, когато гледате сигнал от цифровият приемник ли е? Ако е така то вероятно имате проблем с кабела или със спойки в скарт буксата на телевизора или цифровият приемник. Дайте и точният модел на телевизора, можете да го видите отзад на капака.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скарт кабела двустранен ли е , тоест  към телевизора и към цифровият приемник са включени широки букси? Кога се превключва телевизора, когато гледате сигнал от цифровият приемник ли е? Ако е така то вероятно имате проблем с кабела или със спойки в скарт буксата на телевизора или цифровият приемник. Дайте и точният модел на телевизора, можете да го видите отзад на капака.

Да - може да го провери като размърда кабела/скарта  от двете страни - ще си покаже :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш: ...започна сам да си сменя каналите от телевизия към видео канал!Това не е от кабел,а от дефект на самия телевизор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска да каже че превключва от АВ на ТВ - поне така го разбирам :( нека да поясни

ПП. Щото ако прекъсва 8 краче - може да прави тия магаретии :)

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз вече съм пояснил че както гледам AV прескача на TV, което за момента ми се случва за първи път. Все едно някой ми сменя каналите с невидимо дистанционно, но както казах вече кабела само от едната страна е скарт от другата страна са 3 изхода с 2 аудио потока и еднин за видеото. Скарта е пъхнат в приемника а кабелите са в телевизора. Опитах и по обратният начин обаче няма никакъв ефект. Имам и кабел който е само с кабели и от двете страни. И с него ми прави същия проблем. Не знам точният модел на телевизора което го прави още по труден за намиране на решение. Ако някой се занимава с аидио и видео техника нека да ми предложи някакво решение на проблема. Търсих и в интернет но без успех което ме кара да си мисля че все едно само на мен ми се е случвал подобен проблем. A намерих модела какъв е Neo-2959ТХ. Дано да съм дал този път повече инфо. Благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Както вече сте обяснили ето тук

От скоро започна сам да си сменя каналите от телевизия към видео канал.

и ето тук

Ами аз вече съм пояснил че както гледам AV прескача на TV

нещата се обръщат на 180 градуса. И за да бъда още по досаден, ще продължа да питам. Тв програмата на която се превключва телевизора последната гледана програма ли е или някоя друга? Тя винаги ли е една и съща или всеки път е различна?

И това не ми стана ясно " Имам и кабел който е само с кабели и от двете страни "  . Какъв е този кабел?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При това положение , автора ако има кръстата отвертка , да сваля капака и да изпълни това

От марка като НЕО - всичко може да се очаква :)

Една от причините може да е в бутоните на предния панел - ако са на куплунг може да ги откачите и да видите как се държи .

Ако смята че не може да се справи - сервиз  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Както вече сте обяснили ето тук

и ето тук

нещата се обръщат на 180 градуса. И за да бъда още по досаден, ще продължа да питам. Тв програмата на която се превключва телевизора последната гледана програма ли е или някоя друга? Тя винаги ли е една и съща или всеки път е различна?

И това не ми стана ясно " Имам и кабел който е само с кабели и от двете страни "  . Какъв е този кабел?

Така няма значение какво гледам, има значение че и в двата варианта, телевизора си прескача без да е докосван. И първо според теб коя програма трябва да гледам че да ми прескача.Сигурно гледам 5 канала на веднъж. Разбирасе че е последният канал който гледам и няма значение кой е. А за кабела как по просто да ти го обясня, че и от двата края има за видео и аудио. Какво още искаш да ме питаш. Ако знаех проблема къде се крие нямаше да питам. А това с носенето на сервиз ми е доста ясно, носиш,  чакаш от една седмица до две и после ти искат между 50 - 100 лева. Това е най лесният вариант, но тогава нямаше да искам вашето мнение. Все пак искам да разбера дали нещо съм направил погрешно и дали не е от самите кабели или проблемът е по сериозен. Случвало ми се е преди години на друг мой тв да го нося на сервиз, чаках един месец уж да го оправят, а то се оказа че проблемът  е бил в дистанционото и тогава ми искаха 80 лева за поправка, която не беше направена и за ново дистанционно 35 лева, което за мен си беше чист абсурд но да не се увличам в подробности с днешната техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама дотук съветите бяха без пари ;) а щом прекрачиш прага на сервиза ти струва 20 кинта :D не се карай . Много лошо мнение за сервизите имаш , ама без тях не може . Аз също не обичам докторите , но като се наложи - ходя , не вземам ножа от масата да се оперирам по съвети от форуми :D така че не всичко може да се постигне от форума .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Ако бяхте започнали темата например така : " Телевизорът ми се превключва самоволно между AV и TV режим и обратно " , нямаше да има нужда да Ви разпитваме толкоз много. Това доста изяснява нещата и смятам че jonov във вторият пост е уцелил 10-ката. Според тази схема имате бутон за превключване на режимите AV, TV. Много вероятно е той да е виновника за настоящият проблем. Точно за това Ви питах дали се превключва на последната гледана TV програма, защото неговото задействие има това свойство. Отворете телевизора и направете това което е написано във вторият пост. За кабела Ви питах защото той се нарича жаргонно "чинч" и технически "RCA". Ето и инфо за това.

Желая Ви всичко добро."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама дотук съветите бяха без пари ;) а щом прекрачиш прага на сервиза ти струва 20 кинта :D не се карай . Много лошо мнение за сервизите имаш , ама без тях не може . Аз също не обичам докторите , но като се наложи - ходя , не вземам ножа от масата да се оперирам по съвети от форуми :D така че не всичко може да се постигне от форума .

Двете неща са съвсем различни можеш и да имаш право до някаде, но според мен в зависимост от трудността на проблем, като се порежа със сигурност не отивам на лекар или като ми изгори крушката не викам техник. Може в кабелите да е самият проблем или има някакъв  скрит сигнал, който прави тази мизерия, все пак опитах няколко неща и проблемът спря за известно време и сега отново се стартира и този път дори по-начесто, мисля че е време да отворя телевизора и да видя какво може да има вътре ако не открия нищо или не мога да различа нищо ще кажа да затворят темата и да го нося на сервиз. Благодаря много на всички за помоща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ми се вяржа да е ниакое коп. отпредниат панел мисля паметта да му прави проблеми но все пак трябва да се види по обстойно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.