Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост

Проблем при запис върху нови флаш памети/флашки/

Препоръчан отговор

Гост

Зравейте приятели!
Имам такъв проблем с флашка! Имам  2 броя флашки на добри фирми съответно 8 и 16 гигабайта, абсолютно нови. Искам да запиша на една от двете флашки филм, който е по голям от 4 гигабайта, но постоянно получавам съобщение, което ще ви постна отдолу на моето питане.  Компютърът е стационарен с Windows 7 Ultimate 32 битова.Съобщението и при двете флашки е еднакво.Пробвах да запиша малки файлове, картини и музика - всичко върви добре, само тук се получава проблем и не се досещам от какво може да е това. Формата на флашките е  NTFS.Никога до сега не съм имал такъв проблем. Ще Ви бъда благодарен, ако подскажете нещо! С уважение: Стефан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай под NTFS. Грешка, сега видях, че са НТФС. В други портове пробва ли? Да не са флашки менте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не би трябвало да имаш проблем.Колко свободно място имаш-я провери!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Форматирай под NTFS.

Ванка! Точно така са форматирани и съм го споменал, но ти благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с малки файлове, колко ГБ ще събере.

Флашките през USB Hub ли ги ползваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не са NTFS няма друго обяснение. Фабрично са Fat32 освен ако ти не си ги преформатиирал, Но на NTFS се скапват по бързо и е най добре да се насочиш към по скъпия вариант на SSD флашка.

Лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами не би трябвало да имаш проблем.Колко свободно място имаш-я провери!

За пръв път записвам Върху тях На едната е 7, 63 гига , а на другата около 15 гига. За компютъра ако питаш, пространство и на 3-та ми диска - колкото искаш - по около 400 гигабайта на всеки диск! Ако това си имал впредвид, разбира се!

Пробвай с малки файлове, колко ГБ ще събере.

Флашките през USB Hub ли ги ползваш?

И това съм написал. До 2 гигабайта няма проблем. Директно са закачени на USB порт, на задният панел на компютъра. Пробвах и на предният - същата работа!

За пръв пит записвам Върху тях На едната е 7, 63 гига , а на другата около 15 гига. За компютъра ако питаш, пространство и на 3-та ми диска - колкото искаш - по около 400 гигабайта на всеки диск! Ако това си имал впредвид, разбира се!

И това съм написал. До 2 гигабайта няма проблем. Директно са закачени на USB порт, на задният панел на компютъра. Пробвах и на предният - същата работа!

Точно така бяха, но ги направих във NTSF формат. Благодаря ти!

За пръв пит записвам Върху тях На едната е 7, 63 гига , а на другата около 15 гига. За компютъра ако питаш, пространство и на 3-та ми диска - колкото искаш - по около 400 гигабайта на всеки диск! Ако това си имал впредвид, разбира се!

Точно така бяха, но ги направих във NTSF формат. Благодаря ти!

Последният ми коментар е към  izabel

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте по този начин 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След това форматирайте пак NTFS ,и пробвайте да качите файла отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пробвай от свойства>инструменти>провери устройството за грешки-да видиш какво ша излезе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да записваш защото филма не ти е AVI или MP4.Най вероятно се опитваш да записваш файл в MKV формат.Дори да ти е 4.00гб.няма да го събереш на 8.00гб.флашка и ще ти излиза въпросният надпис.Накои MKV формати имат някакви разширения във файловете. Пробвал съм и то многократно.Все едно да искаш 3D филм 4.00 гб.да качиш на 8.00 гб.флашка-няма как да стане. :(

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Пробвайте по този начин 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

След това форматирайте пак NTFS ,и пробвайте да качите файла отново.

Ще пробвам така, както сте посочил. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да записваш защото филма не ти е AVI или MP4.Най вероятно се опитваш да записваш файл в MKV формат.Дори да ти е 4.00гб.няма да го събереш на 8.00гб.флашка и ще ти излиза въпросният надпис. Пробвал съм и то многократно.Все едно да искаш 3D филм 4.00 гб.да качиш на 8.00 гб.флашка-няма как да стане. :(

Публикувано изображение

:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Я пробвай от свойства>инструменти>провери устройството за грешки-да видиш какво ша излезе!

Не виждам за грешки приятелю!

Не можеш да записваш защото филма не ти е AVI или MP4.Най вероятно се опитваш да записваш файл в MKV формат.Дори да ти е 4.00гб.няма да го събереш на 8.00гб.флашка и ще ти излиза въпросният надпис. Пробвал съм и то многократно.Все едно да искаш 3D филм 4.00 гб.да качиш на 8.00 гб.флашка-няма как да стане. :(

Публикувано изображение

С това не съм съгласен, но все пак е мнение, което уважавам .Без проблем записвам концерт в MKV на 8 гигабайтовата флашка на другият компютър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стефане , направи с тая програма формата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си повтора поста и снимката на автора.Файлът е MKV-4.80ГБ-няма как да го качи.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имате ли други, по-големи филми в друг формат да видите как ще се държи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще си повтора поста и снимката на автора.Файлът е MKV-4.80ГБ-няма как да го качи.

Публикувано изображение

Ако нямаш идеи да помогнеш поне не пиши глупости!Не е вярно,че не може да се записва MKV файл!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Да обаче причината не е във формата на файла !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ако нямаш идеи да помогнеш поне не пиши глупости!Не е вярно,че не може да се записва MKV файл!

Аз съм посочил пример с концерт около 7 гигабаита в MKV Няма проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По някой път ми се е случвало да изтрия филмите от флашката а заетото пространство си е същото - само формата го възстановява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да обаче причината не е във формата на файла !

Разбира се, че си прав. Не е от формата на файла и според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Флашки на добри фирми" е много несериозно описание. Не подхожда на човек с техническо мислене.

Може ли един скрийншот от MyComputer --> {флашката 16 GB} --> Properties?

Нещо такова:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

По някой път ми се е случвало да изтрия филмите от флашката а заетото пространство си е същото - само форма го възстановява

Не четете всичко, което съм споделил. За първи път записвам, след като ги преформатирах във  NTFS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е също така драйвера да е писан за FAT32. Пробвате ли с изваждане на флашката, деинсталиране на драйвера и флашката да си го инсталира отново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.