Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Рам : 4gb ddr3 1333mhz

CPU Type   :  DualCore Intel Celeron G550, 2600 MHz (26 x 100)

Motherboard Name  :  Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0 80GB HDD Питам защото имам 350w fortron на 1 месец и търся подходяща карта

Редактирано от essence (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Motherboard Name  :  Asus P8H61-M LX3 Plus R2.0 80GB HDD Питам защото имам 350w fortron на 1 месец и търся подходяща карта

1. конфигурацията не заема а консумира енергия

2. какъв е диска

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще избираш видеокарта според захранването? Не се прави така. Може да кажеш бюджет горе долу и да ти предложим видеокарта. По принцип в описанието на всяка една може да намериш изискването за захранването. 

По принцип процесора харчи 65W на максимален товар, и останалото е малко или много за видеото. Само че захранването ти не е 350W на 12V веригата а на всички комбинирано. Виж му лепенката и кажи колко A (ампера) е на 12V ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще избираш видеокарта според захранването? Не се прави така. Може да кажеш бюджет горе долу и да ти предложим видеокарта. По принцип в описанието на всяка една може да намериш изискването за захранването. 

По принцип процесора харчи 65W на максимален товар, и останалото е малко или много за видеото. Само че захранването ти не е 350W на 12V веригата а на всички комбинирано. Виж му лепенката и кажи колко A (ампера) е на 12V ....

мисля да взема ATI HD 5850 втора ръка,но виждам че дърпа 151W.. иначе виж какво намерих : +3.3V - 21.0A (ORG) , +5V - 15.0a (RED) q +12v1 - 16.0a (YEL) +12v2 - 16.0A (Yyel/black) , +5vsb - 2,5a (purp) , -12v - 0.3A (blue) (+3,3V & +5v = 103MAX) (+12v1 & +12v2 = 300W max )

1. конфигурацията не заема а консумира енергия

2. какъв е диска

Disk Device Physical Info   Manufacturer  Hitachi Hard Disk Family  Deskstar 7K80 Form Factor  3.5" Formatted Capacity  80 GB Disks  1 Recording Surfaces  2 Physical Dimensions  146 x 101.6 x 25.4 mm Max. Weight  560 g Average Rotational Latency  4.17 ms Rotational Speed  7200 RPM Max. Internal Data Rate  757 Mbit/s Average Seek  8.8 ms Track-To-Track Seek  1.1 ms Full Seek  15.1 ms Interface  SATA-II Buffer-to-Host Data Rate  300 MB/s Buffer Size  8 MB    

Редактирано от essence (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грубо ето тука може да си сметнеш консумацията, но бъди сигурен че не е голяма. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ти се отговори само много приблизително

От това което си дал - не повече от 100 вата ненатоварена и +50 отгоре натоварена, грешката може да е над 25%. Не си казал дали имаш CD/DVD, вентилатори т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около 100 вата е описаното в първият пост

Като над половината (до 65 вата), се падат на процесора. Така е поне на теория, но типичната средна консумация на процесора е около 53 вата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което си дал - не повече от 100 вата ненатоварена и +50 отгоре натоварена, грешката може да е над 25%. Не си казал дали имаш CD/DVD, вентилатори т.н.

имам 1 12mm 1000rpm вентилатор, а CD/DVD не е монтирано,защото ползвам флашки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лол. Какво има да й се натоварва? Дъното е яко орязано. 25-30 вата максимум, останалите компоненти: памет и твърд диск, може спокойно да ги метнеш под чертата. Заедно нямат повече от 20-22 вата.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ват метър

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да предположите бихте ли ми казали каква видеокарта да търся, колко мощна ще издържи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да предположите бихте ли ми казали каква видеокарта да търся, колко мощна ще издържи ?

Последно, "мощна" карта ли търсиш, или производителна :)

Една подсказка: Процесора е мнооого сериозно непроизводителен и примерно, без значение дали

ATI HD 5850

ще избереш(с която захранването няма да се справи), или някоя от типа на HD 7750, в повечето игри все подобен фреймрейт ще имаш, защото процесора яко ще спъва по-производителната видеокарта.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно, "мощна" карта ли търсиш, или производителна :)

Защо ми четеш думите под лупа, а направо не отговориш.. Искам да знам с тази конфигурация и захранване каква видеокарта мога да си позволя.. колко W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лол. Какво има да й се натоварва? Дъното е яко орязано. 25-30 вата максимум, останалите компоненти: памет и твърд диск, може спокойно да ги метнеш под чертата. Заедно нямат повече от 20-22 вата.

Като цяло е така, ама зависи от много неща... Моята система например харчи +10% отгоре, през лятото спрямо през зимата. Ако му е гадно охлаждането, това ще доведе до още такива, като се понагрее. За безопасност, може да приемем, че едни 50W разлика не е невъзможна.

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този процесор не си заслужава нещо специално, не и повече от HD7770/GTX650Ti (дори и те са в повече). За ватовете пък не му мисли.  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло е така, ама зависи от много неща... Моята система например харчи +10% отгоре, през лятото спрямо през зимата. Ако му е гадно охлаждането това ще доведе до още такива като се понагрее. За безопастност може да приемем че едни 50W разлика не е невъзможна.

Ммм, ами ок! Да не ставаме дребнави ;) Виж само каква карта е намислил автора на темата да слага...Ако е за избиване на биткойни, и по този начин конфигурацията ще върши работа...ама все пак с друг захранващ блок.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи викаш че захранването 350w fortron няма да издържи 150w видеокарта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи викаш че захранването 350w fortron няма да издържи 150w видеокарта ?

Ако играеш тетрис, сигурно няма да има проблеми. Картата ще се натоварва доста слабо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига будалкахте човека ! :D

Според мен няма никакъв смисъл от по-мощна видеокарта. Нито захранването го позволява, нито пък процесора е достатъчно производителен за това.

Успех и лека вечер ! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие тука имате много високо мнение значи.. тетрис съм щял да играя.. Нямам излишни 300 лева за видеокарта и какво ? с една тъпа видеокарта 7600gs 256mb съм играл Metro.. Искам да зема някоя 1gb gddr5 за 100 лева за да играя игри на нея и питах просто 1 въпрос и вие се разписахте.. Ati hd 5850 да предположим, че консумира 150w , ще издържи ли захранването ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие тука имате много високо мнение значи.. тетрис съм щял да играя.. Нямам излишни 300 лева за видеокарта и какво ? с една тъпа видеокарта 7600gs 256mb съм играл Metro.. Искам да зема някоя 1gb gddr5 за 100 лева за да играя игри на нея и питах просто 1 въпрос и вие се разписахте.. Ati hd 5850 да предположим, че консумира 150w , ще издържи ли захранването ми ?

За 100 лева няма да намериш нещо сериозно, най-много 6670 1GB GD5, което дори не влиза в този бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 100 лева има 5850 ati.. имаше 6770 за 90.. 5750 за 80.. ама тогава нямах пари, затова питам дали ще издържи на 5850

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 100 лева има 5850 ati.. имаше 6770 за 90.. 5750 за 80.. ама тогава нямах пари, затова питам дали ще издържи на 5850

Би трябвало да издържи, но като че ли на Фортрон доверие не може да му се има. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Картата харчи 150W. Захранването ти е грубо казано - 190W ...от тях като извадиш 100 за останалите компоненти трябва да се търси нископроизводителна карта. Ще трябва да смениш и захранването. В продавалник има доста ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Картата харчи 150W. Захранването ти е грубо казано - 190W ...от тях като извадиш 100 за останалите компоненти трябва да се търси нископроизводителна карта. Ще трябва да смениш и захранването. В продавалник има доста ... 

на мене ми предложиха fortron 350w за 54лв го взех от nikem, мислех че фортрон е стабилна марка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.