Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

iBonev

Мениджър/"клоуд технология" за пренос на данни м/у pc и телефон

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци.

Днес, си търся програма /мениджър, клоуд технология.../, с която да качвам файлове /музика, документи и т.н./ от компютъра в интернет и съответно да ги свалям през смартфона, за да не го свързвам постоянно с юсб към компютъра за всеки един файл, когато ми трябва, а блуутут за в момента нямам на компютъра, за да са постоянно In Touch двете устройства. Не ми трябват никакви синхронизации на други данни, календари и т.н. и .т.н. Само и единствено прехвърляне на файлове между устройствата посредством интернет. Смартфонът ми е с андроид ос..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google Drive. Wuala. Dropbox. Mega. И една редица други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци.

Днес, си търся програма /мениджър, клоуд технология.../, с която да качвам файлове /музика, документи и т.н./ от компютъра в интернет и съответно да ги свалям през смартфона, за да не го свързвам постоянно с юсб към компютъра за всеки един файл, когато ми трябва, а блуутут за в момента нямам на компютъра, за да са постоянно In Touch двете устройства. Не ми трябват никакви синхронизации на други данни, календари и т.н. и .т.н. Само и единствено прехвърляне на файлове между устройствата посредством интернет. Смартфонът ми е с андроид ос..

skydrive има софтуер и за windows и за андроид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

skydrive има софтуер и за windows и за андроид

И освен това го четат тайните служби :top secret:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, съфорумци.

За облачните вече разбра. Моето предложение е щом е за файлове и трансфер на такива, и ако имаш рутер, сподели си една папка от пц-то и посредством подобно приложение, което да инсталираш на телефончето да си првиш прехвърляния директно в твоята локална мрежа. Доста е сгодиика, можеж да се възползваш и от др глезотии в него като го поразучиш. М/у другото и това приложение поддържа облачни дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е само до споделяне на папки, може да се ползва някой файлов мениджър работещ по LAN.

Ползвам ES File Explorer File Manager (инсталирано на андроид устройството),

като споделям папките в домашната мрежа. За да виждам файловете на Android mini PC на TV.

Разбира се има доста решения и такива мениджъри, Някой ги има и за двете ОС-и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И освен това го четат тайните служби :top secret:

А те другите услуги не ги четат.... надявай се

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А те другите услуги не ги четат.... надявай се

За другите е слух под черта, пък за  M$ ката услуга, има новина на индекса, ако не се лъжа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За другите е слух под черта, пък за  M$ ката услуга, има новина на индекса, ако не се лъжа

О, ти лежиш на това? .... много добре, продължавай да си живееш със заблудата... аз съм имал достъп до нещата отвътре и имам известна идея кое какво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Software Data Cable - за Андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, ти лежиш на това? .... много добре, продължавай да си живееш със заблудата... аз съм имал достъп до нещата отвътре и имам известна идея кое какво

Не се заблуждавам и не ползувам такива услуги :) Чакаме вътрешно инфо по въпроса ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавам и не ползувам такива услуги :) Чакаме вътрешно инфо по въпроса ;)

NDA говори ли ти нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята за споделяне по lan е добра, но върши работа само, докато съм вкъщи...

След по-подробно запознаване на предложените от вас приложения, се спрях на Dropbox. Даже направих успешно прехвърляне на няколко документа. :wink12:

Надявам се темата да бъде полезна за всички, които рано или късно ще прибегнат до подобен вид трансфер на файлове между устройствата при липса на друг начин (юбс кабел. блуутут).

Благодаря на всички, които взеха дума по темата. Безкрайно съм ви признателен за отделеното време и желание да помогнете, и да ме образовате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

www.androidbg.com/clouds-comparisons

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

NDA говори ли ти нещо?

Да. Но досега го свървах главно с пазенето на тайна за резултатите от тестването на видеокартите на Нвидиа, до датата на официалното представяне :) Може да изглежда тъпо, но и ми е странно да се пази тайна за нещо, което е отдавна обсъждано в мрежата. Пък и под вътрешно инфо, нямах предвид споделяне на гореща информация, а просто пълноценна дискусия относно това дали и кои продукти ни следят, по начин от който не сме в състояние ние, по незнаещите потребители, да се предпазим. Така че, евентуално да се откажем от използуването им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Но досега го свървах главно с пазенето на тайна за резултатите от тестването на видеокартите на Нвидиа, до датата на официалното представяне :) Може да изглежда тъпо, но и ми е странно да се пази тайна за нещо, което е отдавна обсъждано в мрежата. Пък и под вътрешно инфо, нямах предвид споделяне на гореща информация, а просто пълноценна дискусия относно това дали и кои продукти ни следят, по начин от който не сме в състояние ние, по незнаещите потребители, да се предпазим. Така че, евентуално да се откажем от използуването им.

Всякаква информация, която засяга начина на работа, архитектура и т.н. на конкретни неща е информация, която не подлежи на разгласяване. Това че някои компании признават нещо не означава че то е точно така, че то е само това и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята за споделяне по lan е добра, но върши работа само, докато съм вкъщи...

След по-подробно запознаване на предложените от вас приложения, се спрях на Dropbox. Даже направих успешно прехвърляне на няколко документа. :wink12:

Надявам се темата да бъде полезна за всички, които рано или късно ще прибегнат до подобен вид трансфер на файлове между устройствата при липса на друг начин (юбс кабел. блуутут).

Благодаря на всички, които взеха дума по темата. Безкрайно съм ви признателен за отделеното време и желание да помогнете, и да ме образовате!

Радвам се, че си намерил решение, което те устройва, но съм длъжен да спомена за други четящи, приложението Ес файл експлорер, което предложих в предния си пост за евентуално разменяне на файлове в домашна мрежа, поддържа и FTP, WebDav и т.н. да не говоря, че ако си с андроид 4.0 + в телефона има вграден VPN клиент, които успешно работи, което ще рече, че където и да си по света с няколко лесни стъпки ще може да имаш достъп до всичките си мрежови ресурси в къщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ES File Explorer е прекрасно приложение, и аз го ползвам, м/би най-добрия файлов мениджър за Андроид. Колкото до съхранение на файлове на компютъра, предпочитам облачните услуги като по-сигурни, а освен това почти всички имат Уиндоус клиенти, тоест файловете са и в облака и на компютъра. Аз лично ползвам основно две облачни услуги - Box и Dropbox. Box ми дадоха 50 гб., което е повече от достатъчно за мойте нужди.

И понеже става дума за облачни услуги и Андроид, ползвам едно приложение за синхронизация - FolderSync. Заслужава си парите, поддържа почти всички известни услуги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.