Премини към съдържанието
KiriL Cox

Българските политици на първо място по некадърност

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Публикувано изображение

Българските политици спечелиха първо място в световната класация по некадърност

Българските политици спечелиха първото място в традиционната класация на списание „Forbes“ за най-некадърни политически представители в света. В жестоката надпревара за те са успели да се преборят с конкурентите си от Сомалия, КНДР, Нигерия и Конго. Първото място е спечелено благодарение заслугите и усилията на цялата плеяда политици управлявали и управляващи все още България от началото на преход.

Ето и критериите по-които нашите политически лъвове са успели да заемат призовото първо място:

1. Българските политици са най-успешните в способностите си да предизвикват чрез управлението си носталгия по социализъма. Няма друга държава, в която след падането на тоталитарния режим, народа с толкова умиление да си спомня за добрите стари времена.

2. Българските политици, са най-успелите в дисциплината „Дискредитиране и омаскаряване на демокрацията“. Българските политици са единствените в света успели да убият вярата в демокрацията в почти 100% от населението на страната.

3. Българските политици са единствените в света успели да докарат държавата си само за двайсет години, едновременно до икономическа, финансова, демографска, културна, здравна и образователна криза.

4. Българските политици са първи по показателя прогонване на населението извън пределите на държавата, чрез прилагане на политическа принуда на базата на узаконяването на пълното беззаконие и несигурност в страната. По груби сметки държавата е загубила 15% от работоспособното си население и не се очаква темповете на емиграция да спадат.

5. Българските политици са първи и по показателя, разграбване, унищожаване и разпродажба на изграденото по време на отминалия тоталитарен режим.

6. Българските политици са първи в света и по показателя сливане с организираната престъпност, както и държат челното място по корупция.

7. Българските политици са най-некадърните бизнесмени, придобили парите и бизнеса си чрез шуро-баджанащина и ограбване на държавата, както и чрез крупни измами с пари от еврофондовете. Те са единствените които на 100% не биха издържали  без държавна подкрепа в условията на реална пазарна среда.

8. Българските политици са най-успешните в понижаването грамотността на населението, чрез малоумни образователни политики. Смята се , че за изминалите години на прехода грамотността сред населението е намаляла с 30% за сметка на увеличението със 100% на дипломираните вишисти малоумници на фона на все по-големия глад за  специалисти във всички сфери на икономиката, науката и обществения живот. Особенно показателен за кризата в образованието е факта, че на чело на държавата седи пожарникар, незнаещ чужди езици.

9. Българските политици са на челно място и по дезинтеграция на интегрирани преди малцинства, както и по изграждане на изключително благоприятна среда за развъждане на бездомни кучета.

10. Българските политици са на челно място за всички времена по брой на обещани, но неизпълнени обещания.

11. Българските политици са политиците купили най-много гласове, за най-малко пари по време на предизборни кампании, което ги прави номер едно в света на политиците избрани не заради качества, а за пари.

12. И не на последно място българските политици са успели да продадат държавата на най-много чуждестранни интереси.

Наградата за най-некадърните политици в света е изработена от световно-известните френски скулптори и изобретатели доктор Жозеф Игнасий Гилотен и доктор Антоан Луис, и ще бъде връчена на победителите от останките на техния народ.

Източник

Редактирано от KiriL Cox (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то по простотии и негативи сме първи :clown:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"2. Българските политици, са най-успелите в дисциплината „Дискредитиране и омаскаряване на демокрацията“. Българските политици са единствените в света успели да убият вярата в демокрацията в почти 100% от населението на страната."

Кой ли от българските политици е първенец по тази точка?

Едно си баба знае, едно си бае :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото ,това е стара информация.Просто го постнах преди да си изпия кафето ,и недогледах от кога е. :)

Така или иначе 2 год. по-късно все още е актуално .Даже най-вероятно трупаме преднина ,и с новото правителство.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"2. Българските политици, са най-успелите в дисциплината „Дискредитиране и омаскаряване на демокрацията“. Българските политици са единствените в света успели да убият вярата в демокрацията в почти 100% от населението на страната."

Кой ли от българските политици е първенец по тази точка?

Едно си баба знае, едно си бае :D

Защо кои бе маце, аз 1000 пъти съм повтарял, че те са от едно и също котило, ти пак се опитваш да ги диференцираш. Защо? Защо се опитваш да ни създаваш представата, че някои от тях са различни от другите?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо кои бе маце, аз 1000 пъти съм повтарял, че те са от едно и също котило, ти пак се опитваш да ги диференцираш. Защо? Защо се опитваш да ни създаваш представата, че някои от тях са различни от другите?

Ще те помоля да не се обръщаш към мен на "маце" защото най-малкото не ме познаваш.

Че са от едно котило съм го казвала, но по друг начин "от един и същи корен".

А Борисов сам се опитва да се диференцира с действията си, преследвайки лични амбиции.

Аз просто правя коментар по темата, нищо повече. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще те помоля да не се обръщаш към мен на "маце" защото най-малкото не ме познаваш.

Че са от едно котило съм го казвала, но по друг начин "от един и същи корен".

А Борисов сам се опитва да се диференцира с действията си, преследвайки лични амбиции.

Аз просто правя коментар по темата, нищо повече. :)

Диференциране не само той се опитва да прави, но това е игра на театър. Аз смятам, че който се опитва да му и на останалите приглася, нищо друго не прави освен да им помага в заблуждаването на народа. То всяко едно нещо постнато тук все е коментар. Но едни коментари са неутрални, други не са. По един или друг начин, не са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Но едни коментари са неутрални, други не са. По един или друг начин, не са.

Да разбирам ли, че е задължително коментарите да са неутрални?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ама като са в една или друга посока нека да са оцветени по-ясно в съответният цвят. Така хората ще са наясно и по-малко от тях ще се подвеждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , те това си е точно в Десятката ! :D

НО ! Ако засеете едно зърно в плодородна почва - то ще избуи и развие ! Хвърлите ли го обаче в камънака - ще изгние и изчезне.......Истина стара колкото света ! 

Хайде кажете коя е причината Мафиотизацията у нас да придобие такъв разцвет ?!!!

Комунистите в пустинята да ги пратиш - пясък няма да остане !

А след `90-та година , управляващите тогава сами си преправиха системата (почвата за развитие на зърното) така , че да обслужва само техните интереси ..

Член 1-ви от Коституцията за ръководната роля на Партията беше подменен образно казано с Член 1-ви за ръководната роля на Мафията !!!

Което е едно и също !

Т.е. никакъв контрол от суверена над управляващите !

Следствията по никакъв начин не могат да бъдат други !

Това ще рече , че исканата оставка от протестиращите и евентуални следващи избори , каквото и да се случи - няма , ама никакво значение ! Статуквото се запазва ! За това и Управляващите се "гевезят" във всяко едно отношение (включително полицията!) вече 41 дена !

Необходимо е да се осъзнае , че трябва да се иска , да се настоява , да се борим за контрол над управляващите ! И когато действително това стане , тогава и Мафията малко , по малко ще се стопи и изчезне (е , не съвсем де !).

А това е добро и за самите управляващи ! Така ще се превъзпитат и образоват да бъдат на нивото на световните изисквания ! Не да ни управляват малоумни павиани и побеснели горили ! :) .............................

.................................(сигурно вече Ви е писнало от мен и се надявам да е така!)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то това не е новина. Откакто дойде демокрацията аз кадърен политик не съм виждал. И предполагам, че все още няма да видя. А с изказването си вчера по новините, че протестиращите им пречели да ходят на работа и да си я вършат просто преля чашата и лепна стрелките на простометъра. Че аз работещ политик не съм виждал. Те даже не ходят на работа. Но това е друга тема.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямате нищо против, ще внеса едно уточнение. Те не са толкова некадърни. Ако биха(и/или бЯха) искали, нещата щяха да са значително по-добре уредени и държавата да(е) дръпне(/дръпнала) напред. Но те не ходят там с целта да демонстрират кадърността си, в полза на държавата и народа, а просто за да крадат и да вземат подкупи.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не е задължително.Можеш да оцветяваш колкото искаш.Това обаче не е правилният начин да се гледа на политиката като цяло.

Ако трябва да обобщим,всички партий са производни на БКП и ДС нали така ? Ако нямаш никаква свързаност със бившите БКП,няма как да се намърдаш в парламанета.

Затова не мисля че трябва да делиме издънките на : това е направено от ГЕРБ,онова от БСП,третото от  царя...

Тази класация е обобщение на цялата демокрация.

И пак да кажа ,че статията е от 2011 год. Ако някой от модераторите прецени нека да я изтрие ,предвид че не е новина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото ,това е стара информация...

А има ли го някъде като официални данни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А официалните данни доколко се покриват с истината?! Сега, нещо ми се мъдри статистика за инфлация от някакъв мизерен процент, ама като ида в магазина нещата някак не се покриват със статистиката и за приблизително същият набор от покупки, портфейла ми се изпразва доста повече отколкото би трябвало, ако се съобразява с официалните данни. Та, официалните данни са един як фейк!

П.П. Бях пропушТил, някакви запетайки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние политици от 1947 май нямаме....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото могат данните от източника да са официални... иначе на сайта на Forbes не намерих нищо,все пак е преди 2 год.

Статията я има в още един сайт,който е ползвал същият източник.

Ако пък имаш предвид ,дали са истински данните ,ползвани за класацията,това мисля че всеки един го вижда ежедневно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пък имаш предвид ,дали са истински данните ,ползвани за класацията,това мисля че всеки един го вижда ежедневно.

Мисълта ми беше за официален източник, който да става за цитиране. Ясно е че, политиците ни са за въжето всичките.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше за официален източник, който да става за цитиране. Ясно е че, политиците ни са за въжето всичките.

Точно затова исках да дм линк към статията във Forbes,но уви не я намерих там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно затова исках да дм линк към статията във Forbes,но уви не я намерих там.

Хм, как се търси във Форбс. Не мисля че търсачката им е, чак нещо некадърна, та ако догаждаш името на статията, или поне ключова дума....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българските политици спечелиха първото място в традиционната класация на списание „Forbes“ за най-некадърни политически представители в света.

имайки впредвид, че политиците са проекция на обществото....всеки може да направи съответният извод, като погледне в огледалото.... :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Статията, публикувана по-горе, определено кореспондира с истината, но не и с "Форбс".

Търсене

За сметка на това компенсираме, като фигурираме в:

The World's Most Corrupt Diplomats

The World's Worst Economies

World's Fattest Countries

и...

Best Countries for Business

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имайки впредвид, че политиците са проекция на обществото

Извинявай, но това не е напълно(а в някои случаи не е и въобще) вярно, а е пуснато нарочно клише с прехвърляне на вина към нас..., за да се срами стадото и да ни кара да си траем.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имайки впредвид, че политиците са проекция на обществото....всеки може да направи съответният извод, като погледне в огледалото.... :shy11:

Аз по-голяма простотия от българската демокрация не съм виждал.Моя глас и тоя на другите,ако съвпадне отива при някаква партия,защото аз не мога да се представлявам и не знам какви са ми интересите сигурно или не умея да говоря или да пиша.Сигурно ,не знам какво искам.И като почнат да си пишат някакви закони представителите на уж от моята партия,вратички ,с цел по-лесно забогатяване от бедния и мизерстващ народ,то няма свършване.Ето 2013 г излизат законите за кредитите.Ах,каква далавера е това за държавата.Пожелавам от все сърце не 30 процента да са лошите кредитит,а 100 процента и БНБ да банкрутира.Всички братя българи да сме свободни хора.

Да не говоря и за българската държава.Където и да погледнеш си е пазар.Аз давам,ти какво ще ми дадеш.Уж депутат не е било професия пък получават пари.За какво им са тия пари ,като не е работа да ги дадат на тези ,които работят тогава.Или всички сме еднакви пред закона,а всички депутати имат имунитет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Партийно заклинание въобще не съответства на действителността !!! 

Би било вярно само в случай на равнопоставеност между управляващи и управлявани ! А нищо таково няма !

Така , че огледалото е криво ! :)

А българската "демокрация" никак не е простотия , а е опростена система - леко и с финт на който всички (с малки изключения) се вързват !Това са две съвсем различни неща !

Тя показва на целия свят как с брилянтна лекота от демокрацията може да се сътвори една чудесна бандитска система (а това само по себе си е гениално) - просто се прекъсва (блокира) или по-скоро се подменя с нещо неефективно обратната връзка в системата и готово ! За пред хората имаме обратна връзка , пък в действителност няма такава ! Управляващото устройство може съвсем безнаказано и безконтролно да прави каквото си иска !

Друг е въпросът , че на тези от ЕС такива не им минават....съвсем!

От тази гледна точка дори Социализмът беше по-добър като система сравнен с положението сега , защото тогава поне идеологията играеше някаква възспираща роля . Днес даже и това липсва !

Разпадът , деградацията продължава не само в материален , но и в духовен аспект на разглеждане .

....Или както го пише в "чистата" теория , липсата на обратна връзка води до саморазпад в системата....

В разглеждания тук случай обратна връзка се явява контролът от управляваните над управляващите !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.