Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

… Между другото, къде изчезна Валери Симеонов?

И Борисов липсва...

Затъжи ли се за тях? Хич да се връщат - мен ако питаш!

Работи си човека …

За кой човек говориш? Останах с убеждение, че в цитата става дума за Боко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шефът на МВР призна, че протестите са без организатор

Цитат
Трудно ни е да комуникираме с протестиращите, защото са без организатор. Така шефът на МВР Младен Маринов обори по БТВ твърденията на Цветан Цветанов, че недоволството минава под шапката на БСП.

Нямаме конкретно лице, с което да разговаряме. Ориентираме се по това дали има заявител на протеста. За участие на политически сили няма да взимам отношение. Има лица, които открито търсят конфронтация. Нямаме информация защо възникват конфликти.

Информациите за следващите протести са разнопосочни. Заявяват се протести извън призивите за ниски горива-за храни, стандарт на живот, вода. Щом е затворена глава „Организирана престъпност“, значи добре сме се справили. Означава, че доверието е на ниво. Естествено, че е положителен доклада.  Не виждам как биха го нарекли отрицателен.  Акциите при нас са под номера.

Младенов обаче отчете не толкова добри резултати по линия на организираната престъпност: "Исками се час по-скоро да се върне Димитър Желязков-Очите. Той е в турски затвор. Турският съд трябва да реши да ни го предаде. Всичко е изпратено като документи. Турция не е в ЕС. Семейство Баневи са задържани. Френски съд разглежда искането за предаването на българската държава. Не можем да даваме срокове на съда. Семейство Арабаджиеви са обявени за издирване. Имаме сигнали за Франция, които не се потвърждават".

По отношение на битовата престъпност Младенов рече: Всеки кмет иска повече полиция. Няма как да го решим. МВР е с ясна щатна численост. Бюджетът гарантира заплатите. Трябва да разработваме съвременни методи за наблюдение-видеонаблюдение, добра комуникация с частните охранителни фирми.  Младен Маринов оправдава ниското доверие на хората към МВР: Трудно е институция, която наказва, да получи доверие.

Младен Маринов подобно на своите предходни колеги се спря на статистиката: Престъпността намалява по всички показатели. Ние сме  под 100 убийства на година. Намаляват грабежите с 18 процента. Зам.-министър преди месеци призна, че статистиката се манипулира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Протестиращи в Шумен нахлуха в областната управа на града

Цитат

В Шумен сряда започна с протест. Недоволни хора се събраха пред сградата на областната управа в града и дори влязоха вътре, за да изразят исканията си за по-добър стандарт на живот, промяна на политическата система и намаляване на цените на горивата.

За кратко множеството от хора блокира и централния булевард в града – „Славянски”. Протестиращите се оплакаха от корупцията, лошото качество на пътищата и минималната заплата в страната.

„Искаме 750 евро минимална заплата. Аз за толкова пари отидох да работя в Гърция и оставих детето. Като се върнахме с жена ми – не можа да ни познае”, каза един от протестиращите пред камерата на bTV.

Недоволните граждани заявиха, че протестът им ще продължи и през следващите дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Мойра написа:

Пак си се активизирала по форумите, но не смееш да излезеш на улицата :))) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ostavime написа:

Пак си се активизирала по форумите, но не смееш да излезеш на улицата :))) 

Грешиш! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ostavime написа:

Аха, да не би снощи теб да видях на кръговото при Перник? :)) 

Ако знаех, че си там, щях да намеря начин да дойда! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо, може пък довечера, ама на дали. С оня трол Миро20 сте си лика прилика :))) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ostavime написа:

Нищо, може пък довечера, ама на дали. С оня трол Миро20 сте си лика прилика :))) 

Не е нелогично между инженерите да има някаква прилика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ostavime написа:

.....С оня трол Миро20 сте си лика прилика :))) 

Би било добре преди да хвърляш подобни обиди , да си разясниш малко понятието "трол" .

Или най млкото това че не пасвам по никоя характеристика на това понятие.

И не на последно място да си ревизираш разбиранията какви хора искаш да виждаш тук. Тролове, пропагандатори, или хора търсещи дискусия, които не ръсят обиди , личностни заяжданици, които не си изливат комплексите, не търсят провокации, и позлващи форума по предназначение.

Както е и по правилата дето май не си си ги чел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някога някой ме пита какво е трол, директно го пращам във форума на Калдата и му казвам да види твоя профил.
It's that simple.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахааа.. тези които съсипват темите със спам, които са копипейстъри , който не изразяват и грам мисъл или личномнение, котио се заяждат, които вадят всякакви личностни нападки, които  пропагандират и симпатизират / а не разобличават/ фейк новините , коио симулират различни никове, които са с няколко регистрации /з авсеки случай/  които не са лесно разпознаваеми като мен,  видиш ли ... не са тролове, а тези които са обратното на ВСИЧКО ТОВА,какъвто е моя профил -  са тролове ?

Аха... :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.11.2018 г. в 15:14, Мойра написа:

Не е нелогично между инженерите да има някаква прилика. :)

а логично ли е горивото да е свързано с политика

преди 2 часа, Мойра написа:

то уж имаше и на границата,  и явно се опитаха да спекулират някои тролове с това но сама падна блокадата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против хората да протестират, но трябва да внимават с организаторите.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7153415

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен пък ми е чудно как никой не е отишъл към Лукойл, може би защото там има шефове които са депутати от БСП

https://www.mediapool.bg/chovek-ot-lukoil-poema-energetikata-zam-ministri-na-oresharski-ostavat-news223710.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Мойра написа:

кога се протестира - срещу нещо определено или срещу нещо което може да стане , а може и да не стане

https://www.vbox7.com/play:e84bdc93e7

:lol6:гражданина не е от Бургас а от Пловдив

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.11.2018 г. в 0:34, Без умствен капацитет написа:

на мен пък ми е чудно как никой не е отишъл към Лукойл, може би защото там има шефове които са депутати от БСП

Това не е лоша идея . Защо никой не протестира пред Лукойл ?

Старо инфо , но мисля все още актуално  :

Цитат

Сортът петрол, с който работи рафинерията, е "Урал". Вместо това обаче за данъчни цели се смята цената на по-скъпия сорт "Брент", който няма никаква връзка с работата на "Лукойл".

Пред митниците "Лукойл" не представя фактури на каква цена е купил суровия петрол. Вместо това представя таблица за борсовата цена на сорта "Брент". Разликата между борсовите цени на двата сорта е 2,41%, пише в анализа на Risk Management Lab.

Към борсовата цена се добавят и нереално високи според лабораторията на Костов разходи за транспорт и застраховки.

Така "Урал"-ът, който "Лукойл" купува излиза с 10,6% по-скъп, отколкото ако си беше купил "Брент".

Разликата между реалната цена на суровия петрол, който "Лукойл" е купил от Русия, и цената, която е отчел в България, е 13,27% за изследвания период между 2006 и 2014 г. (разликата варира между 6,68% и 15,61% в различните години).

Заради този финт "Лукойл" декларира средногодишно със 763,5 млн. лв. повече от реалните си разходи. С натрупване за периода 2006-2014 сумата е 6871.7 млн. лв.

Щетите

Най-напред години наред ние плащаме по-скъп бензин и дизел, отколкото е реалната му цена. Освен на джоба на всеки от нас това се отразява зле и на икономиката като цяло.

Спестена корпоративна печалба. От описаната схема може да се направи изводът, че за 9 години "Лукойл" е спестил 687 млн. лв. данък печалба.

Описаната от Иван Костов схема дава отговор на най-голямата мистерия в българската икономика - как така монополистът "Лукойл" редовно работи на загуба и има интерес да го прави, за разлика от една нормална фирма, която би затворила, ако все е на загуба.

И накрая - чрез тази схема "Лукойл" изнася в Русия ДДС, който би трябвало да остане в България, тъй като върху надценения суров петрол се начислява по-висок ДДС.

Посочената значителна добавена стойност, която е произведена и реализирана в България, не е обявена като такава, а като производствен разход, чрез завишаване на цената на суровия петрол. Осчетоводена като такъв производствен разход за суров петрол, добавената стойност е изнесена от страната. Тази добавена стойност не е обложена с ДДС и Корпоративен данък,

пише в анализа на Risk Management Lab.

Акумулираната разлика за периода възлиза на 1 145.3 млн. лева.

Изпълнителната и законодателната власти не отговориха в законно установения срок на официален сигнал за основателни съмнения за щети от завишаване цените на внасяния суров петрол сорт Урал,

се казва още в анализа на Лабораторията за управление на рискове.

И още... в коя държава данъчните складове на горива са почтив всичките в ръцете на една чужда монополна копания ?

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2017/04/04/2947719_blizo_90_ot_danuchnite_skladove_za_goriva_se_okazaha/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

oт няколко дена слагам снимка на протест и никой не споменава, страх ли ви е да коментирате

че руснаци организират протестите в България, защо

джип с руска регистрация

Image_7153449_302.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

oт няколко дена слагам снимка на протест и никой не споменава, страх ли ви е да коментирате

че руснаци организират протестите в България, защо

джип с руска регистрация

Image_7153449_302.jpg

Откъде да знам, дали това не са платени от ГЕРБ пичове, които да се изпъчат начело пред камерите, за да се сдела удобната ти опорка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sliderum написа:

Откъде да знам, дали това не са платени от ГЕРБ пичове, които да се изпъчат начело пред камерите, за да се сдела удобната ти опорка?

но единия е шеф в фирма собственост на човек от БСП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Без умствен капацитет написа:

но единия е шеф в фирма собственост на човек от БСП

Така ли? Сори, аз не ги познавам, ти явно си по-навътре от мен в нещата. Я ми кажи, дори така да е. Аз на снимката виждам просто хора които протестират, един от тях вее българското знаме, не руското, не американското, или ционисткото. Не държат плакати с призив за преврат, или незаконни действия, ако не се лъжа въпросният протест е от разрешените, т.е. дори не е гражданско неподчинение. Къде(ти) е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...