Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте преди време отново бях пуснал тема в която молех да ми направите добра конфигурация за игри до 600 лв .

Ето вече с помощ от майка ми и баща ми събрах 800 лв (повече не дават за компютър)

Така отново ви моля да ми предложите най доброто възможно за тези пари но да не надвишава 800 лв защото наистина няма от къде да ги изкарам :( .

Благодаря предварително :)

П.П. Относно размера на харддиска да не е повече от 1TB даже лично предпочитам 500GB аз компютър с повече от 120гб хард не съм имал няма с какво да ги запълня толкова много затова ако може да се резне от харда и да се даде за друга част съм съгласен но ако няма много голяма значение се ще намеря с какво да запълня 1TB :)

Редактирано от Йоан Арабов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия отговор давайте още предложения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново благодаря а кой е по добрия процесор i3 или amd-то много теми съм чел но не 100 % не пише че единия е по добър .

Кой е по добрия в моя случаи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още едно интелско предложение с i3 3220, който в повечето случаи е равностоен на FX6300 ( тук никой не го е предложил, но той е по-добър от предложения Athlon), но в няколко игри AMD  процесорите се провалят. Имам предвид игрите Dragon Age Origins, Hard Reset, The Elder Scrolls V: Skyrim, World of Tanks. Клока малко оправя нещата, но не винаги. Точно затова според мен Интел е по-доброто решение за игри. А тук дори не става въпрос за FX6300,  а за доста по-слабичкия Athlon X4 760K. 

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX 500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M CM K350 W/600W PSU GB HD7790 2GB GV-R779OC-2GD ASROCK H61M-VG3/BULK /H61/LGA1155 4G DDR3 1600 SILICON POWER Обща стойност - 795.09 лв. с ДДС

линк

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малката разлика в процесорите е без значение предвид по-слабото видео в конфигурацията на XECUTIONER. 

760K определено не е за пренебрегване а и аз лично не съм виждал тестове с него а само със стария 750К. Отделно подлежи на клок за разлика от другия вариант.

Иначе предложението на bildera_ е алтернативата не за друго а понеже е със същото видео.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на AMD и за това трудно се навивам на интел и и според мен амд си е по добре с 4 ядрен процесор 3,8 Ghz  малко клок и отива на 4,0Ghz а и за интел нищо не знам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той интела има общо 4 ядра 2 от които са логически . Честно казано интела е по-добър въпреки че харесвам амд .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава с I3 ли да взимам :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм фен на AMD и за това трудно се навивам на интел и и според мен амд си е по добре с 4 ядрен процесор 3,8 Ghz  малко клок и отива на 4,0Ghz а и за интел нищо не знам :)

Ами вземай си АМД. Нищо няма да загубиш или поне няма да разбереш, че си загубил.  Аз само дадох алтернатива със същите компоненти, но на различни платформи. Имай предвид, че тоя i3  може след време да го смениш дори с i7,  а Athlon-а на тая FM2 платформа си е долу горе дотам, ако изключим клока. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако клокна интел ще бъде по добър от клокнато амд нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да клокнеш Интела. Хората не случайно им се мръщят ама им дреме на капата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да клокнеш Интела. Хората не случайно им се мръщят ама им дреме на капата.

Може да се клокне, но минимално! Едни 200MHz като нищо ще ги поеме(в някои случаи не са за пренебрегване)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със скопеното дъно от 60 лв.? Ако се изръси за читаво цялата работа губи смисъл понеже за тия пари се взима истински четири-ядрен като i5-3350P.

Просто политиката на Интел отдавна е ясна та не знам защо зачекваш темата?

пс. Може да се ръсне 11 лв. за 100MHz и да вземе 3240 ако иска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се клокне, но минимално! Едни 200MHz като нищо ще ги поеме(в някои случаи не са за пренебрегване)!

За тези 200 MHz не сe ли иска и H77/Z77 дъно? Или нещо греша? 

Редактирано от duskwood (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питането на автора бе за клок на I3! Никъде не се споменава за дъно! Ей значи, на всички много им се спори в тоя форум и се гледат да те подхванат изотзад! Айде стига, че ми писна на дед@вия!

П.П. И не съм предлагал дъно за 60лв.! Четете бре хора! При това при предложението ми не съм се съобразявал с нуждата от клок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На всички е ясно какво се обсъжда освен на теб май? Твоя кошник никой не го гледа с това видео а и въпреки актуалния чипсет дъното което си сложил също не е подходящо.

Вземи се стегни малко! Тук се питат конкретни неща от хора които ще си дават парите и никой не го интересува теоретично ако се смени дъното с колко може да се клокне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, ясно ми е какво се обсъжда - автора се интересува кой процесор е по-добре да си вземе(а и отделна тема си е пуснал)! Та отговора е I3 3220! След като бях постнал примерната си конфигурация стана въпрос за клок на процесор и дали клокнат I3 ще е по-добре от клокнат атлон! Та ако говориш, че дъното, което съм предложил не е подходящо за клок ОК, но иначе си е идеално! И да, знам, че хората си дават парите на база на нашите съвети и затова предлагам платформа подлежаща на ъпгрейд за разлика от твоето предложение, така че не ми говори за стягане, знам какво предлагам и дали си заслужава парите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно взимам каквото реша ако взема амд-то няма да мога да слагам по мощни процесори взимам I3 не мога да го клокна но може да го ъпгрейдна с I5,I7 но и двата процесора ще ми вършат еднаква работа за момента .

Ако имам грешка ме поправете :)

П.П. Съгласен съм да дам още 11 лв за 3240 на I3 но ако са равни с амд-то ще си взема амд :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вземай си АМД. Нищо няма да загубиш или поне няма да разбереш, че си загубил.  Аз само дадох алтернатива със същите компоненти, но на различни платформи. Имай предвид, че тоя i3  може след време да го смениш дори с i7,  а Athlon-а на тая FM2 платформа си е долу горе дотам, ако изключим клока. 

Както виждаш от подписа ми съм с амд така че няма какво да коментирам по този въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както виждаш от подписа ми съм с амд така че няма какво да коментирам по този въпрос. 

Колега, надявам се съвсем скоро тия пичове от AMD да се стегнат, защото ми се повдига от интелските изгъзици! Все пак феновете на AMD не са такива само заради ниските цени! :baseball6: 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, надявам се съвсем скоро тия пичове от AMD да се стегнат, защото ми се повдига от интелските изгъзици! Все пак феновете на AMD не са такива само заради ниските цени! :baseball6: 

Kолега,аз също чакам от години да направят нещо наистина качествено и полезно.Но на този етап май ще си остана само с надеждите.Преди години съм купувал процесори на АМД и от опит мога да кажа,че все нещо не им достига за да настигнат Интел.А аз не съм от големите фенове на '' Intel inside -idiot outside '' :P

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дано че не ми се мисли с видео картите са добре но с процесорите е зла работата !

Редактирано от Richland (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах. Имаш предвид, че може да се вземе APU  вместо Athlon? Смисълът?  Алтернатива виждам в платформата AM3+, но не и в FM2. Ти нямаше ли преди 2-3 месеца да вземаш видеокарта?

Отдавна се опитвам да намеря смисъл в АМД алтернативите и аха да открия такъв се оказва, че Интел предлагат повече на същата цена.  Дори тия евтините алтернативи си остават само евтини алтернативи. Нагоре не може. При интел го няма това - от Celeron  до i7 и Xeon  на една платформа. При АМД ако решиш да купиш само процесор, след това видеокарта, няма как да стане, защото APU-тата им с известни условности, стават само до да кажем HD7850. Ако искаш нещо повече, ще трябва да се кара директно с AM3+, но там единствената алтернатива е някое старо дъно с много лоша вградена видеокарта. А като сложим и необходимността от клок, водеща със себе си и други разходи, нещата никак не ми изглеждат добре. Наистина май само феновете на АМД виждат нещо добро. Ето, аз вземам интелско дъно за 70 лева, процесор за 70 лева и съм готов за големите ъпгрейди. Я да видим как ще стане с някоя AMD платформа?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.